Ugrás a tartalomhoz
  • Szeretne hasonló avatart használni? A profilképként felhasználható avatarokat az alábbi linkről tudja letölteni.

    image.jpegimage.jpegimage.jpegimage.jpegimage.jpegimage.jpeg

Werdne

Tag
  • Tartalmak

    7
  • Csatlakozás időpontja

  • Utolsó látogatás

Bejegyzések, amit Werdne posztolt

  1. 22 órája, attila1995 írta:

    Azóta sincs rá megoldás? Sajna szerverrel az ONT mögött elég bosszantó ennek a "fícsőr"-nek a hiánya.

    Nem sikerült a Telekom modemmel megoldanom, bár újabban nem néztem a felületét, hogy lett-e ilyen funkció, de van egy erős tippem, hogy nem. Saját router lett a megoldás. Bosszantó azért még mindig.

  2. Sziasztok!

    Van egy Sagemcom F@st 5655v2 routerem, a router mögött egy NAS. A NAS-t elérem belső hálón (192.168.1.125), valamint távolról is a külső IP cím (vagy DDNS alapján), tehát a port forwarding megfelelően működik.
    Nem érem el azonban a külső IP cím (és DDNS alapján), ha a belső hálózatra vagyok csatlakozva otthon, ami kellemetlen. Ha jól sejtem a NAT loopback bekapcsolása hiányzik, azonban nem találtam ilyen opciót a router adminisztrációs felületén. Tudja valaki hol található ez meg?

     

  3. 2 órája, McBelaba írta:

    Csá!

    Én nem tudom, a nálad lévő hálózat milyenségét. Nekem van 2-db NDAS/NAS eszközöm, aminél a leírásban írják, hogy ha Router-t használ a felhasználó, akkor be kell állítani az UPnP-t (Universal Pung and Play), mert egyébbként nem lehet elérni a Routerre csatlakoztatott NDAS/NAS eszközt. Az NDAS az gyakorlatilag olyan mint a NAS csak kicsivel többet tud (Network Direct Access Storage).

    Ami még homályos, hogy ha otthoni hálózaton vagy, akkot miért akarsz kivűlről hozzáférni? Ezt már csak azért sem értem, mert ha én ezt kipróbálom, akkor a saját router-em ezt ésreveszi én mint minden inteligens hálózati forgalmat irányító eszköz (router, switch), tudja hogy nem külső hanem belső hálőzaton történt e hálózati hozzáférési kérelem.

    Javaslom nézd meg végig a beállításokat az UPnP környékén, és kapcsold be, routeren, gépenek, NAS-on, és utánna próbáld ki.


     

    Helló!

    Köszi a segítséget, de a UPnP igazából csak a port forward kérés alapú automatizálása, nem ezen múlik.
    (De amúgy először UPnP-vel oldottam meg a port forwardot, hiszen kényelmesebb, utána váltottam manuális beállításra, hátha csak az UPnP rossz valami furcsa módon. De nem.)

    A NAS-t azért szeretném a külső IP címéről elérni otthon is, mert az IP-hez van dinamikus domain név is rendelve, és én igazából a domain néven keresztül szeretném elérni. Nem szeretném oda-vissza átkonfigurálni a programjaimat a notebookomon, amik elérnék a NAS-t, hogy most otthon vagyok-e vagy nem.

  4. 1 órája, McBelaba írta:

    Szia!

    És azt nem olvastad a NAS beállítási leírásában, hogy az UPnP-t be kell állítani, mert akkor küső IP címről nem fogod elérni. Tudod GOOGLE a barátod ...

    Üdv.: Mc.Bélabá
     

    Helló!

    A port forwardot beállítottam; távolról (pl. munkahelyről) el is érem a NAS-t, éppen az a probléma, hogy ha az otthoni hálózaton vagyok, akkor nem érem le a saját külső IP címemen keresztül. Belső hálózaton persze elérhető.

    A kérdés címe is az, hogy "Saját IP cím belülről nem elérhető".  Személyeskedés helyett javaslom előbb olvasd el a kérdést, és akkor nem válaszolsz valami tök másra. Hasznos tud lenni ;)

     

  5. Sziasztok!

    Rákötöttem a Telekom modem/routerre (kábellel) egy QNAP NAS-t. Beállítottam a port forwardot, dinamikus IP című domaint.
    Minden szuperül működik, elérem, tudom használni, egészen addig, amíg nem az otthoni hálózaton vagyok. Ha felcsatlakozok az otthoni WiFi-re, akkor nem érem el a NAS-t, mivel a modem/router külső IP címére is az útvonalkeresés (Windows tracert-et próbáltam) egyből az első hop-nál timeoutol.

    Miért lehet ez?

×
×
  • Új...