Ugrás a tartalomhoz
  • Szeretne hasonló avatart használni? A profilképként felhasználható avatarokat az alábbi linkről tudja letölteni.

    image.jpegimage.jpegimage.jpegimage.jpegimage.jpegimage.jpeg

sg

Telekom
  • Tartalmak

    11
  • Csatlakozás időpontja

  • Utolsó látogatás

Bejegyzések, amit sg posztolt

  1. Nem biztos, hogy szerencsés az, akinek van IPv6-ja is. Pl. ha egy weboldal azt állítja magáról, hogy ő IPv6-on is elérhető, akkor egy Windows azon fogja elérni és ha ott ad valami választ a szerver, de rossz rajta a tartalom, akkor a kliens rosszabbul járt, mintha nem lett volna IPv6-ja. A f.book sokáig ilyen volt..

    De tudom, nem erre gondoltál. Van egy pár végpont, ahol van tesztelés, de az még nem nyilvános teszt/pilot.

  2. Ha az IPv6 prefix delegálásra gondolsz, akkor igen, azt a HGW DHCP szerver osztja el a kérők között.

    Ha csak sima IPv6 címszerzésre gondolsz, akkor azt oszthatja a DHCP szerver, lehet SLAAC és lehet fixen beállított is a LANon a kliensekben. Utóbbi persze veszélyes, mert ha véletlenül megváltozik a végpontra delegált prefix, akkor lehet mindent manuálisan újra beállítani.

  3. Ja, az IPv6-ban nem lenne ilyen szorulás. Általános gyakorlat szerint minden végpont egy /56 prefixet kap, amiből az első /64 kerül ki a HGW LAN-ra. A többit pedig lehet használni a LANra kötött egyéb IPv6 routerek túlsó interfészeire.

  4. A HGW helyi beállításairól nem értesül a szolgáltató, így nem tudhatja, hogy a HGW beépített routerének éppen publikus címet vagy privát címet kell adni (az IPTV miatt). De ha ez a probléma megoldható lenne, a több IP cím használat (nem számít, hogy privát vagy publikus) továbbra is pénzbe fájhat a szolgáltatónak.

  5. A modem is újra volt indítva a szűrés kikapcsolása óta? Ha nem, akkor előfordulhat, hogy a filter még mindig ott van a modemben, miközben a háttérrendszerekben már nyoma sincs a szűrésnek.

    Ha volt már újraindítva és még mindig nem OK, akkor mondasz egy modem sorozatszám utolsó 4 jegyet és (cable)mac cím utolsó 4 jegyet?

  6. Az IP passthrough-val az a gond, hogy annak használatakor a végont több IP címet használ, mint nélküle. Az pedig két okból is fájhat a szolgáltatónak: Publikus IPv4 címekkel spórolni kell, mert elfogytak a világban, illetve pénzbe is kerülhet a provisioning rendszerben egy újabb IP cím kezelése.

×
×
  • Új...