Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Garanciális csere probléma


Garanciális csere probléma

Kérdés

Sziasztok.

Még nem írtam ide soha így nem tudom, hogy működnek itt a dolgok, de remélem, hogy valaki tud majd segíteni nekem.

Egy olyan problémám lenne, hogy volt 1 Samsung Note 4 telefonom ami sajnos megadta magát, voltak vele problémák ezért bevittem a Telekomhoz, ahonnan egyből elküldtek a Samsung márkaszervizhez. Ott egyből át is vették a készüléket adtak egy csere telefont, azt mondták hogy ha Budapestre kell küldeni a készüléket akkor kb. 3 hét a szerviz.  Jön az SMS bementem mondták nem tudták javítani ezért kaptam 1 cserére feljogosító papírt + még annyit, hogy menjek oda ezzel a papírral ahol előtte a telefont vettem. Bementem mutatom a hölgynek a papírt kikereste, hogy amikor vettem a telefont akkor kb 204.000 Ft-t ért a telefonom és néztük, hogy melyiket tudom kihozni. A fő problémám pedig az, hogy a Note 4-t nem is kérhetek mert kifutott, kérdeztem, hogy esetleg Galaxy S6? válasz:  S6 szintúgy kifutott . Kérdeztem, hogy melyik az amelyik kb ugyan ilyen tudással rendelkezik  erre kaptam a választ, hogy ami bele fér az én 204.00 Ft-s kis összegembe az a Samsung A5 illetve a Huawei P8 lite  az elsőre azt mondta a hölgy, hogy 130.000 Ft-o a másodikra pedig, hogy 80.000 Ft-s készülék.  Olyan opció nincs is, hogy kiválasztok egy drágább készüléket és kifizetem a különbséget. Sajnos azt nem tudom megmondani hogy milyen listán nézte ezeket az árakat nekem.

Valaki volt már hasonló helyzetben?

Nem nagyon akarom elhinni, hogy valaki kifizet 1 számára megfelelő készülékre több mint 200 ezret és ha valami probléma van vele garanciában nem tudják kicserélni egy ugyan olyanra vagy egy nekem tetszőlegesre és esetleg pluszba fizetek, hanem bele kell törődnöm abba, hogy veszítek több tízezer forintot...

Ja és még fizetem a részleteket kb 6 hónapig. Attól függetlenül, hogy milyen készülékem lesz az eredeti részletet kell fizetnem.

 

Köszönöm a segítségeteket előre!

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Garanciális csere probléma
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

Hello, én még nem jártam így (javítással vagy fődarabcserével megúsztam :D), de megkérdeztem, hogyan megy a Ténél. ilyen esetben listaáron, a volt telód listaárának erejéig választhatsz új telót (ezt ellenőriztesd). a potenciális utódok listaárát pedig megtalálod a Té honlapján. ha drágábbat szeretnél, az sem lehetetlen. ilyen esetben az eddig befizetett összeg (részleteknél a kezdőösszeg és az eddig befizetett részletek) a mérvadó, azt pótolhatod ki. tehát van megoldás, és olyan telót választhatsz, amilyet szeretnél (csak ha drágább, mint a volt teló, akkor értelemszerűen rá kell fizetned, ahogyan írtad).

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: István
tag kérésére
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok! Na ez nálam nagyon nem így ment. Hasonló szitu, mint a kérdezőnél, csak egy olcsóbb készülék volt (Huawei Y550). Cserepapír, bemegyek a gyulai T üzletbe, 30 perc várakozás után sorra kerültem. Kihozza a csaj, hogy 58.555 Ft a - most már csak - volt készülékem listaára, eddig az értékig választhatok új készüléket. Na, mondom nézzük, van is pár ötletem, hiszen a T oldalon volt olyan készülék előfizetés nélkül opcióban ami elfogadható, de biztos, ami biztos, vittem magammal plusz lóvét, mert alapból egy P8 lite-ot vagy hasonlót szerettem volna. (A P8 lite jelenleg 70.990 Ft előfizetés nélkül.) Na, gondoltam, kicsit megpótoljuk azt az 58-at máris lesz egy jó készülékem. És ekkor a csaj belém fojtotta  a szót: A Huawei P8 lite listaára 101 ezer ennyimennyi forint. Mondom: Mi van??? A honlapon nem ennyi. Azt mondja, hát az ettől teljesen független, hogy a honlapon mi van, hogy ők mire adnak kedvezményt, ő 58.555 Ft-os telefonért cserébe nem adhat 101 ezres készüléket. (Hangsúlyozom, jelenleg szinte bárhol megvehető ez a telefon 50 ezer forint alatt...azt meg nem hiszem, hogy minden webshop benyel 50 rugót minden P8 lite árából...). Na, gondoltam, ez flegma. De úgy voltam vele, akkor most ő jön. Mit tud akkor ajánlani? Két készüléket: LG K4 és CAT B30!!!!, Fú, mondom, anyukám, ez így nem lesz partiba ez a dolog, hiszen ennél még az Y550 is nagyobb tudású volt. Azt mondja e kettő közül választhatok. Hát kösz! (Ja és még fizetem a részletet az Y550-re...) Akkor, mondom ráfizetek az Y6 II Compact-ra az is már majdnem annyit tud, mint a P8 lite, meg nem is rossz kinézetre és tapintásra sem, a csaj gépén a listaára is kedvezőbb, hetvenakárhányezer (amúgy előfizu nélkül meg 49.999 Ft a T oldalán, de ez már nem is tétel, ezen a ponton ilyen apró árkülönbségen már fenn sem akadok, de tényleg. Erreföl azt mondja a leány: ja, hát amúgy ilyet nem lehet. MIVAAAN? Hát mondom ezt még egy *****fone-nál is lehet, hogy ráfizetsz basszus, ha többe van! Hát a gyulai T üzletben nem lehet! De! Írhatok egy kérvényt a T Legfelsőbb Főfőhadiszállásra, hogy ilyet akarok, és hátha engedélyezik. Az ügy még folyamatban.... Azért az elgondolkodtató, hogy Arany szintű ügyfélként (amúgy összesen 16 éve vagyok az ügyfelük) nincs arra lehetőségem, hogy még én adjak nekik pluszba lóvét. Csak azért, mert teljesítik a garanciára vonatkozó kötelességüket és adnak egy cserekészüléket, ami esetleg tud is annyit, mint a kukába jutott Y550-esem... Na, erre varrjatok gombot akkor...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Szia @teherwagon!

Hát igen, sajnos itt nem igazán egyértelmű a Té tájékoztatása sem.

Bizonyára igazad lehet a kétféle konstrukcióban működő Té üzletekkel kapcsolatban, azért még egy bennfenteds ismerőssel megpróbálok beszélni, hogy emiatt van-e az elutasítás. Legfeljebb marad a kérvény, vagy egy út Békéscsabára...

Nagyon remélem, hogy valahogy csak a helyükre kerülnek végül a dolgok... :)

Köszi a megerősítést és a segítséget!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2016. 10. 29. at 11:26, Kulcsár Benjamin írta:

Szia, nekem is hasonló problémám van. Azt lehet tudni mennyi a Note 4 listaára? mire számítsak kb?

Hello @Kulcsár Benjamin, folyamatosan változnak az árak,. így a vásárlás időpontjától függ. a Ténél megvan, ők tudják megmondani

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hello @donluciano, sajnálom, és remélem, hogy úgy sikerül, ahogyan szeretnéd :(

listaár: rákérdeztem, tényleg úgy van, ahogyan neked mondták, a listaár nem ugyanaz, mint amit a honlapon látunk (fent átírattatom a modikkal, bocsi :()

gyulai üzletben rá lehet-e fizetni: igen, biztosan meglesz az engedély. a gyulai ún. partner üzlet (az üzletkeresőben a Békés megye beírását követően Telekom üzletként megjelenő a Tés, a partner üzletként megjelenőek a partnerek), lehet, hogy ezért van valami plusz macera

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...