Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Megszakad a net


Törölt_tag6881

Kérdés

Sziasztok!

Lenne egy problémám, hátha valaki találkozott már hasonlóval:

Panelban lakunk hárman, így általában 3 mobil, 2 laptop csatlakozik a wifire és a PCm UTPről megy. Új lakótársam van és ha bekapcsolja a laptopját és csatlakozik a wifire akkor onnantól kezdve  ~ 45-60 másodpercenként elmegy a net a házban(mintha nem küldené el a szervereknek a dolgot, kiírja a böngésző, hogy időtúllépés, nem tudott csatlakozni a DNS szerverre stb,) és nem csak a wifi, hanem a kábeles-netes PCn is, amibe az UTP egyből a modemből megy. A gyári D-Linkes modemem van(azon kikapcsolva a wifi) ls egy TP-Linkes router(2,4ghz, 150mbps). Szóval valakinek valami ötlet, hogy mi lehet a hiba?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

24 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

A tplink wifijére kapcsolódott más wifis laptopok nem okoznak ilyen problémát?

Meg kellene próbálni azt a variációt, hogy LAN - LAN porton összekötni a dlinket és a tplinket, és a tplink ip címét átírni 192.168.0.2-re a dhcp-t kikapcsolni rajta. 

A tplink címmegváltoztatását úgy lehet egyszerűen megcsinálni, hogy összekötöd egy lan portján egy laptoppal/pv-vel majd a tplink adminfelületén a LAN beállításoknál átírod a címet, majd kihúz és újra bedug. Ekkor fellépsz a tplink admin felületére az új lan címén (ha az 192.168.0.2-t adtad neki, akkor azon) és kikapcsolod a dhcp szolgáltatást rajta. Leveszed a laptopról vagy pc-ről, majd ahogy fent említettem LAN-LAN portjaiknál fogva kötöd össze a dlinket és a tplinket. 192.168.0.1-en (dlink ipcím) ellenőrzöd hogy fut e a dhcp szerver benne. Ha nem akkor indítsd el.

Ha jól csináltad, akkor a tplinkre wifivel kapcsolódott eszközök mind a dlink dhcp szerverével kapják meg a címüket, a dns és átjáró címét. Nem lesz dupla NAT, nem lesz dupla dhcp szerver.

Kiváncsi vagyok, hogy így beállítva elő jön e a probléma. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2016. 10. 22. at 23:50, btz írta:

Ok. Rendben. Próbáld ki és jelezz vissza, hogy változtatott e valamit a dolgon.

Na fordítva volt az ip (1.1 a router, 0.1 a modem) a DHCP mindkettőn be volt kapcsolva, most a routeren kikapcsoltam. De nem javult a dolog, mostmár a mobilom pl nem tud csatlakozni a widire :/

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: CHlGGA
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha mondjuk a laptop wifi adapterének ip címe statikusan van beállítva és egyezik a router ip címével, akkor csak annyi, hogy el kell állítani a címet. Pl ha statikusan 192.168.1.1, akkor el kell állítani 192.168.1.200-ra mondjuk vagy dinamikus kéréssel kérni dhcp-n. Ha így van beállítva már most is, akkor nem ip ütközés lesz a gond.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hm. Érdekes egy hiba. A laptop wifijét a wifi adapter programja konfigolja be vagy az oprendszer?

Egy live cd-s linux oprendszerrel is kipróbálnám hogy azzal futtatva a laptopot wifin kapcsolódva ugyanúgy kinyírja e a hálózatot. 

Amúgy ha a hiba elő jön, akkor pingelni lehet pl a 8.8.8.8 vagy a 8.8.4.4-es ip címeket?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem lehet pingelni olyankor. Sztem oprendszer. Win10 van neki. Nagyon fura a dolog nem tudok mit kezdeni vele, mert előző lakótársammal is volt ez a probléma, de mellette akkor ment el a net, ha a bnőm laptopja kapcsolódott fel a wfiire(akkor megoldottuk, hogy UTP-t használjon a szobámban ahol a modem van). Aztán elköltözött a régi lakótársam és most az újjal jön elő ugyan ez a probléma, ha ő kapcsolódik. :/

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, CHlGGA írta:

Na fordítva volt az ip (1.1 a router, 0.1 a modem) a DHCP mindkettőn be volt kapcsolva, most a routeren kikapcsoltam. De nem javult a dolog, mostmár a mobilom pl nem tud csatlakozni a widire :/

Úgy írtad először is. Router 1.1 Dlink 0.1. De ezt a dupla natot célszerű lenne megszüntetni, ahogy fentebb leírtam, mert így a dhcp sem fog átmenni rajta, így ha kikapcsolod a routeren a dhcp-t, akkor persze, hogy nem fog felcsatlakozni a wifire a mobil sem. A dhcp kikapcsolása előtt egységes hálózatot kellene csinálni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, Attila70 írta:

Csak egy proba erejeig vegyetek le a titkositast es nezzetek meg ugy, hogy jelentkezik-e a hiba. Ha nem akkor a laptopja nem kezeli rendesen a titkositast.

És ettől megzavarodhatnak a másik hálózaton lévő Dlinkre kábellel kötött gépek is? Mert én a leírás alapján úgy értelmezem, hogy ezeknél is megszakadt a kapcsolat, mikor a laptop a tplinkes wifire felkapcsolódott, pedig a dlink hálózat elvileg a tplink wan oldala.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
17 órája, btz írta:

Úgy írtad először is. Router 1.1 Dlink 0.1. De ezt a dupla natot célszerű lenne megszüntetni, ahogy fentebb leírtam, mert így a dhcp sem fog átmenni rajta, így ha kikapcsolod a routeren a dhcp-t, akkor persze, hogy nem fog felcsatlakozni a wifire a mobil sem. A dhcp kikapcsolása előtt egységes hálózatot kellene csinálni.

Dupla nat megszüntetése után se javult a helyzet,

17 órája, btz írta:

És ettől megzavarodhatnak a másik hálózaton lévő Dlinkre kábellel kötött gépek is? Mert én a leírás alapján úgy értelmezem, hogy ezeknél is megszakadt a kapcsolat, mikor a laptop a tplinkes wifire felkapcsolódott, pedig a dlink hálózat elvileg a tplink wan oldala.

Pontosan btz jól értelmezte a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
42 perce, CHlGGA írta:

Dupla nat megszüntetése után se javult a helyzet,

Pontosan btz jól értelmezte a problémát.

Most kellene egy "ipconfig /all" és "arp -a" minden node-ról, 
A routerben valahol van flood-detection-, kapcsold ki, laptopon az upnp (media sharing by media player)-t szintén.
nem lehet hogy  laptopon fut  a háttérben valami letöltés? (win 10 automatic update...) 
Csak tippelgetek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
8 órája, CHlGGA írta:

Dupla nat megszüntetése után se javult a helyzet,

Több dolgot is kipróbálnék a fórumtárask által javasoltakon túl (wifi más csatornára állítás, titkosítás átmeti levétele vagy a titkosítás jelszavának megváltoztatása stb stb), pl egy live linuxos oprendszerrel kipróbálnám, hogy okoz e problémát a wifis felcsatlakozás, esetleg telepítenék egy második oprendszert a gépre (pl egy linuxot) esetleg más verziójú windowst telepítenék rá, vagy a jelenlegit újratelepíteném. Ha más vagy frissített opredszer sem hoz eredményt, akkor egy wifi sticket vennék pár ezer ft-ért és a gyári wifit letiltanám az eszközben, majd kipróbálnám azzal.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...