Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Telekom TV 2017-es csatornakiosztás változása


Vendég

Kérdés

Sziasztok!

A csatornakiosztást a Magyar Telekom - csakúgy, mint minden műsorterjesztő - évről-évre a meglévő és új megállapodásai függvényében alakítja. A FOX Networks Grouppal - mint minden lejáró megállapodásunk kapcsán, más csatornák jogtulajdonosaival is - kétoldalú tárgyalásokat folytattunk arról, hogy 2017-ben milyen keretek között tudjuk együttműködésünket meghosszabbítani. A  megállapodás sikeressége minden esetben a résztvevő felek együttes döntésén múlik. Szemben más csatornákkal, sajnálatosan a FOX-ot és a National Geographic Channelt képviselő társasággal nem született olyan megállapodás, amely mindkét fél számára megfelelő lett volna. Így megegyezés  hiányában 2017-től nem szerepeltethetjük kínálatunkban ezeket a csatornákat.

A FOX Networks Group csatornáinak értékeit ismerjük és elismerjük, a kínálatunkban fontos helyet foglaltak el ezek a programok, ezért törekedtünk arra, hogy a meg nem született megállapodás miatt kieső csatornákat tematikájában is hasonló programok tudják pótolni. Így az ismeretterjesztés területén a History csatorna, valamint a Travel került be a családi csomagba, de tovább erősödött például a Discovery Science, a DTX, , Viasat History, Viasat Explorer elérhetősége azzal, hogy ezek a Nagyvilág csomagon túl az új, Szuper Családi HD csomagban is elérhetővé váljanak olyan ugyancsak értékes csatornák mellett, mint a Spektrum, a Discovery Channel, vagy a BBC Earth David Attenborough kiváló filmjeivel. Szintén a kínálat része lesz az RTL-Spike csatorna. Ugyanígy, a FOX-ot helyettesítő csatornaként továbbra is elérhető a hasonló tartalmakat kínáló AMC, a Cool, a Prime vagy a Comedy Central a Simpsons családdal, de a Szuper Családi HD csomag részévé váltak olyan sorozatokat kínáló csatornák is, mint az AXN Black, az AXN White, a Sorozat+, vagy a Film+2.

Bízunk benne, hogy 2017-ben is sikerül olyan kínálatot biztosítanunk számotokra, ami minden igényt kielégít. A 2017 elejétől érvényes csatornakiosztás részleteiről számlavégi üzenetben értesítünk benneteket, de a honlapunkon is megtekinthetitek a hét elejétől.

Üdvözlettel:

Telekom és a Telekom fórum csapata

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 325
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
8 perce, ApaFia írta:

Köszi. Hasznos a link. Ha az ott lévő számok stimmelnek, akkor a 3 nagy említett csatorna 2.4%-os részesedése nem sok. A főműsoridős 1,5% még kevésbé jelent bármit. 

Az IPTV esetében a percre pontos adatokból elég könnyű kiszűrni azt is, hogy ebből mekkora részesedés az, amikor ugyanazt a műsor megy folyamatosan a háttérben... A harmadik ismétlés ugyanarról, ugyanott, folyamatosan ugyanis nem jelent sok érdeklődést, de a részesedést növeli. 

És ezért mondom azt: Az, hogy a két nagy pénzt kér a műsorokért nem új. Hogy ezzel olyan helyzetet teremt, hogy "drágább a nagy adó, ha nem viszed a kicsit is" sem újdonság, így a Vajna TV2 bekerülése a kínálatba nem meglepő.

A kérdés az, hogy a többi kínálatban lévő adó közül van-e olyan aminek az ára elég magas, hogy azt kiejtve anyagilag működőképes legyen a csomag, viszont lényegesen gyengébbek ennél. 

A hagyományosan drága csatornák között ott van a HírTV és az ATV.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, zoli62 írta:

Amennyiben a 24.hu megírta, mások is meg fogják írni, milyen nagy a nézettségben a különbség a kikerülő, és újonnan bekerülő csatornák között

Ami a 24.hu saját értelmezése a tényekről, viszont nem a bejövő vs kimenő alapon van az üzleti döntés és a pontos helyzet. Ha megnézed amit eddig évek alatt leírtak, hogyan is lesz egy ilyen helyzet kezelve... 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, ApaFia írta:

Ez úgy lesz kezelve mint a Eurosport2 HD. ;)

Nem tudom, szerintem a két helyzetben vannak közös elemek - ki kell jönnie az előfizetési díjból minden olyan díjnak amit a tartalomszolgáltatónak fizetnek...

De vannak drasztikus különbségek. Az Eurosport mögött álló cégnek van jó On Demand szolgáltatása amit TV-re tudsz streamelni, és ha komolyan érdekel az Eurosport csoport teljes kínálata nem úszod meg Eurosport Player nélkül. Ha van Eurosport Playered és ki tudod küldeni akár telefonról is a TV készülékre, akár laptopról akkor annak, hogy a csatorna kínálatban van az értéke. 

Itt a Fox-nak nincs On Demand kínálata. 

Szerintem a reális kompromisszum a minicsomag. A jó megoldás pedig az, hogy a Fox kínálata a tékába kerülhet, akár műsoronként fizetve, akár előfizetve a tékás "minicsomagra". 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, zoli62 írta:

Eurosport2 kezelésében csak az a vicces, hogy az anyacég országának focibajnokságát nálunk kizárólag közvetítik, és a Bayern Münchennek is elég nagy a tábora nálunk. :)

Tudom. De ettől még az a szempont, hogy amikor az On Demandot tolják és azt is nézheted a TVn, akkor náluk is előfizetőként 0-t ér az, hogy TV csatornaként is kapom. Ez pedig beárazta a csatorna fontosságát. Ha az Eurosport Player szolgáltatását árulná a a Telekom és az élő csatornák, a VOD tartalom elérhető lenne STBn "appból" azzal ott is jobban járnánk. Erre megy a világ. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, ApaFia írta:

Így van hisz a minicsomagolás nem igazán jött be, azért lett szerintem szuper családi+hd. ;)

Szerintem sokáig jól mentek a minicsomagok. Viszont a Szuper családi + HD titka más. 

Minden tartalomszolgáltató más áron adja a csatornát akkor, ha az alapcsomagba teszik, ha a bővítettbe teszik, ha minicsomagba teszik. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 perce, zoli62 írta:

Sajnos messze még az az idő, hogy a Telekom tartalomszolgáltatást gazdaságosan kedvező áron szolgáltasson.

Ebbe én nem látok bele ami a efit érdekli az az,hogy azok a csatornák legyen a kínálatba ami érdekli.Na már most engem a 2 natgeo HD érdekel,tudom sokan nézik a Fox-ot is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nos, olvasgatom a véleményeket. Ha én valami igazi tökös Telekom vezér lennék -mint pl. MOL a Ryanair élén - akkor én ezt mondanám: Be szeretnétek tolni a retekklubot meg vajna Tv 2.jét? OK. Mehet egy külön minicsomagban -codename: "retekklub+vajnafos2"-. Akinek megér 2XX-3XX Ft-ot ez a *****, az vegye. Akinek nem, annak meg ne kelljen.... 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 perce, TheElf írta:

Szerintem sokáig jól mentek a minicsomagok. Viszont a Szuper családi + HD titka más. 

Minden tartalomszolgáltató más áron adja a csatornát akkor, ha az alapcsomagba teszik, ha a bővítettbe teszik, ha minicsomagba teszik. 

Ebbe vitatkoznék, Nagyvilág, Filmvilág minicsomi 1800- pénzért kicsit túl van árazva ,még kedvezményel is 1040- pénz,ez így talán nem sok érte nekeme,de vannak sokan akinek ez is drága. ;)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...