Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Telekom TV 2017-es csatornakiosztás változása


Vendég

Kérdés

Sziasztok!

A csatornakiosztást a Magyar Telekom - csakúgy, mint minden műsorterjesztő - évről-évre a meglévő és új megállapodásai függvényében alakítja. A FOX Networks Grouppal - mint minden lejáró megállapodásunk kapcsán, más csatornák jogtulajdonosaival is - kétoldalú tárgyalásokat folytattunk arról, hogy 2017-ben milyen keretek között tudjuk együttműködésünket meghosszabbítani. A  megállapodás sikeressége minden esetben a résztvevő felek együttes döntésén múlik. Szemben más csatornákkal, sajnálatosan a FOX-ot és a National Geographic Channelt képviselő társasággal nem született olyan megállapodás, amely mindkét fél számára megfelelő lett volna. Így megegyezés  hiányában 2017-től nem szerepeltethetjük kínálatunkban ezeket a csatornákat.

A FOX Networks Group csatornáinak értékeit ismerjük és elismerjük, a kínálatunkban fontos helyet foglaltak el ezek a programok, ezért törekedtünk arra, hogy a meg nem született megállapodás miatt kieső csatornákat tematikájában is hasonló programok tudják pótolni. Így az ismeretterjesztés területén a History csatorna, valamint a Travel került be a családi csomagba, de tovább erősödött például a Discovery Science, a DTX, , Viasat History, Viasat Explorer elérhetősége azzal, hogy ezek a Nagyvilág csomagon túl az új, Szuper Családi HD csomagban is elérhetővé váljanak olyan ugyancsak értékes csatornák mellett, mint a Spektrum, a Discovery Channel, vagy a BBC Earth David Attenborough kiváló filmjeivel. Szintén a kínálat része lesz az RTL-Spike csatorna. Ugyanígy, a FOX-ot helyettesítő csatornaként továbbra is elérhető a hasonló tartalmakat kínáló AMC, a Cool, a Prime vagy a Comedy Central a Simpsons családdal, de a Szuper Családi HD csomag részévé váltak olyan sorozatokat kínáló csatornák is, mint az AXN Black, az AXN White, a Sorozat+, vagy a Film+2.

Bízunk benne, hogy 2017-ben is sikerül olyan kínálatot biztosítanunk számotokra, ami minden igényt kielégít. A 2017 elejétől érvényes csatornakiosztás részleteiről számlavégi üzenetben értesítünk benneteket, de a honlapunkon is megtekinthetitek a hét elejétől.

Üdvözlettel:

Telekom és a Telekom fórum csapata

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 325
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
3 perce, zoli62 írta:

Amennyiben a 24.hu megírta, mások is meg fogják írni, milyen nagy a nézettségben a különbség a kikerülő, és újonnan bekerülő csatornák között

Ami a 24.hu saját értelmezése a tényekről, viszont nem a bejövő vs kimenő alapon van az üzleti döntés és a pontos helyzet. Ha megnézed amit eddig évek alatt leírtak, hogyan is lesz egy ilyen helyzet kezelve... 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, ApaFia írta:

Ez úgy lesz kezelve mint a Eurosport2 HD. ;)

Nem tudom, szerintem a két helyzetben vannak közös elemek - ki kell jönnie az előfizetési díjból minden olyan díjnak amit a tartalomszolgáltatónak fizetnek...

De vannak drasztikus különbségek. Az Eurosport mögött álló cégnek van jó On Demand szolgáltatása amit TV-re tudsz streamelni, és ha komolyan érdekel az Eurosport csoport teljes kínálata nem úszod meg Eurosport Player nélkül. Ha van Eurosport Playered és ki tudod küldeni akár telefonról is a TV készülékre, akár laptopról akkor annak, hogy a csatorna kínálatban van az értéke. 

Itt a Fox-nak nincs On Demand kínálata. 

Szerintem a reális kompromisszum a minicsomag. A jó megoldás pedig az, hogy a Fox kínálata a tékába kerülhet, akár műsoronként fizetve, akár előfizetve a tékás "minicsomagra". 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, zoli62 írta:

Eurosport2 kezelésében csak az a vicces, hogy az anyacég országának focibajnokságát nálunk kizárólag közvetítik, és a Bayern Münchennek is elég nagy a tábora nálunk. :)

Tudom. De ettől még az a szempont, hogy amikor az On Demandot tolják és azt is nézheted a TVn, akkor náluk is előfizetőként 0-t ér az, hogy TV csatornaként is kapom. Ez pedig beárazta a csatorna fontosságát. Ha az Eurosport Player szolgáltatását árulná a a Telekom és az élő csatornák, a VOD tartalom elérhető lenne STBn "appból" azzal ott is jobban járnánk. Erre megy a világ. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, ApaFia írta:

Így van hisz a minicsomagolás nem igazán jött be, azért lett szerintem szuper családi+hd. ;)

Szerintem sokáig jól mentek a minicsomagok. Viszont a Szuper családi + HD titka más. 

Minden tartalomszolgáltató más áron adja a csatornát akkor, ha az alapcsomagba teszik, ha a bővítettbe teszik, ha minicsomagba teszik. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 perce, zoli62 írta:

Sajnos messze még az az idő, hogy a Telekom tartalomszolgáltatást gazdaságosan kedvező áron szolgáltasson.

Ebbe én nem látok bele ami a efit érdekli az az,hogy azok a csatornák legyen a kínálatba ami érdekli.Na már most engem a 2 natgeo HD érdekel,tudom sokan nézik a Fox-ot is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nos, olvasgatom a véleményeket. Ha én valami igazi tökös Telekom vezér lennék -mint pl. MOL a Ryanair élén - akkor én ezt mondanám: Be szeretnétek tolni a retekklubot meg vajna Tv 2.jét? OK. Mehet egy külön minicsomagban -codename: "retekklub+vajnafos2"-. Akinek megér 2XX-3XX Ft-ot ez a *****, az vegye. Akinek nem, annak meg ne kelljen.... 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 perce, TheElf írta:

Szerintem sokáig jól mentek a minicsomagok. Viszont a Szuper családi + HD titka más. 

Minden tartalomszolgáltató más áron adja a csatornát akkor, ha az alapcsomagba teszik, ha a bővítettbe teszik, ha minicsomagba teszik. 

Ebbe vitatkoznék, Nagyvilág, Filmvilág minicsomi 1800- pénzért kicsit túl van árazva ,még kedvezményel is 1040- pénz,ez így talán nem sok érte nekeme,de vannak sokan akinek ez is drága. ;)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, root írta:

Nos, olvasgatom a véleményeket. Ha én valami igazi tökös Telekom vezér lennék -mint pl. MOL a Ryanair élén - akkor én ezt mondanám: Be szeretnétek tolni a retekklubot meg vajna Tv 2.jét? OK. Mehet egy külön minicsomagban -codename: "retekklub+vajnafos2"-. Akinek megér 2XX-3XX Ft-ot ez a *****, az vegye. Akinek nem, annak meg ne kelljen.... 

Az nem 2XX-3XX Ft lenne, olyan csatornákról beszélünk amiknek alapcsomagos listaára is 800 Ft felettre lett behirdetve. Ha minicsomagba rakod, akkor ennek a másfél-kétszerese, plusz a család többi csatornái. Ha legnézettebb csatornákat teszik olyan csomagba amiért többezer forint plusz pénzt kell, akkor az azonnal bukta. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 perce, root írta:

Nos, olvasgatom a véleményeket. Ha én valami igazi tökös Telekom vezér lennék -mint pl. MOL a Ryanair élén - akkor én ezt mondanám: Be szeretnétek tolni a retekklubot meg vajna Tv 2.jét? OK. Mehet egy külön minicsomagban -codename: "retekklub+vajnafos2"-. Akinek megér 2XX-3XX Ft-ot ez a *****, az vegye. Akinek nem, annak meg ne kelljen.... 

Amennyiben a T tökös lenne, akkor lobbizna a törvényváltozások érdeképben, hogy hálózatfenntartási díjat tudjon szedni a műsortulajdonosoktól is, ami nem áthárítható az előfizetőkre : ) Ezek urán azt mondaná a kertévék tulajdonosainak: fontos neked a nézettség a reklámbevételek miatt? Akkor fizzes te is, hogy fenn tudjam tartani a hálózatomat megfelelő színvonalon.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 perce, zoli62 írta:

Amennyiben a T tökös lenne, akkor lobbizna a törvényváltozások érdeképben, hogy hálózatfenntartási díjat tudjon szedni a műsortulajdonosoktól is, ami nem áthárítható az előfizetőkre : )

Vagy netet adna, meg "TV Okosító" set top boxot + azt, hogy rajta keresztül fizethetsz elő (jutalékért) a tartalomszolgáltató on demand és lineáris szolgáltatására. Vagy egyes a "storeba feltöltött" filmekre, zenékre. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
9 perce, ApaFia írta:

Ebbe vitatkoznék, Nagyvilág, Filmvilág minicsomi 1800- pénzért kicsit túl van árazva ,még kedvezményel is 1040- pénz,ez így talán nem sok érte nekeme,de vannak sokan akinek ez is drága. ;)

Ettől még jól ment, sokunknak volt. De most azért lett belőle Szuper Családi + HD, mert így olcsóbban kapják meg ezeket a csatornákat, ezzel tudtak az alkuban egy kis pénzt fogni, ami kell a TV2 és az RTL miatt. Kevesebbet spórolunk a váltással, mint amennyit ezen sikerült fogni... És nem ez az egyetlen trükk. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 perce, sanci38 írta:

A FOX Networks Group csatornái továbbra is elérhetőek szinte minden tévészolgáltatónál, megtalálhatóak többek között a U P C, a DI GI és az In- vitel kínálatában. Szóköz a csillagozás miatt...

A közleményből 2 dolog maradt ki.
 

1. Meddig marad a kínálatban

2. Mikor kötöttek, és hány évre megegyezést.

Az utóbbi kapcsán a szolgáltatók ÁSZFje árulkodik, hogy meddig vállalják az adott csatornát. Az az előtti egyezkedési időszak amikor kiderül lesz-e új szerződés. Itt te vizionálsz megegyezést, a FOX sem írta. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 perce, sanci38 írta:

A Fox közleményét te értelmezed félre...

Ezek szerint.. :
..Magyar Telekom úgy döntött, hogy 2017. január 1-től nem viszi tovább a FOX Networks Group csatornáit, és ilyen módon nem teszi lehetővé előfizetői számára, hogy tovább élvezhessék ..
Mit lehet ezen félreérteni?

1. Azt, hogy MIÉRT van döntési helyzetben (náluk most van ezeknek a megújítása). Fox nem írt semmit, az ÁSZF, a korábbi közlemények, stb. viszont leírja ugyanazt amit a Telekom mond. 

2. MIÉRT döntött úgy. Fox nem írt semmit, csak te magyarázod bele. 

Te beszélsz felmondásról, a FOX viszont "nem viszi tovább" kapcsán nem megújított szerződést jelent, egybehangzóan a telekom állításával. 

Azaz amit te állítasz, hogy nem úgy van ahogy a telekom mondja, az a FOX közleménye szerint is úgy van ahogy a Telekom mondja.

És tudod a Telekom döntési mechanizmusaiba (miért vesznek ki valamit) a FOX sem lát bele, mert az üzleti titok pont előttük igazán titok az alku miatt. Ezek kapcsán erről az ellenérdekelt fél tippjei alapján vad fantáziálásba kezdeni és másokat kioktatni az nem kicsit ciki. Szóval tanuld meg a közleményt értelmezni és utána okoskodj légyszíves!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
14 perce, sanci38 írta:

A FOX a világ egyik legnépszerűbb szórakoztató csatornája, amely szinte közvetlenül az amerikai premiert követően mutat be olyan népszerű sorozatokat, mint a The Walking Dead, melynek legújabb hetedik évada világszerte nézettségi rekordot döntött

A FOX állításával szemben:
Nézd meg azt amerikai (valóban nézett) kínálatot, és a magyart. Ja egy csomó műsoruk magyar sugárzásának a jogait eladták. 
A Magyarországon menő struktúra (mert ugye országonként eltérő mit tudnak adni) nézettségére a 24.hu cikke ad választ. A 3 csatorna együtt nem ér el 3%-ot...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...