Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Telekom TV 2017-es csatornakiosztás változása


Vendég

Kérdés

Sziasztok!

A csatornakiosztást a Magyar Telekom - csakúgy, mint minden műsorterjesztő - évről-évre a meglévő és új megállapodásai függvényében alakítja. A FOX Networks Grouppal - mint minden lejáró megállapodásunk kapcsán, más csatornák jogtulajdonosaival is - kétoldalú tárgyalásokat folytattunk arról, hogy 2017-ben milyen keretek között tudjuk együttműködésünket meghosszabbítani. A  megállapodás sikeressége minden esetben a résztvevő felek együttes döntésén múlik. Szemben más csatornákkal, sajnálatosan a FOX-ot és a National Geographic Channelt képviselő társasággal nem született olyan megállapodás, amely mindkét fél számára megfelelő lett volna. Így megegyezés  hiányában 2017-től nem szerepeltethetjük kínálatunkban ezeket a csatornákat.

A FOX Networks Group csatornáinak értékeit ismerjük és elismerjük, a kínálatunkban fontos helyet foglaltak el ezek a programok, ezért törekedtünk arra, hogy a meg nem született megállapodás miatt kieső csatornákat tematikájában is hasonló programok tudják pótolni. Így az ismeretterjesztés területén a History csatorna, valamint a Travel került be a családi csomagba, de tovább erősödött például a Discovery Science, a DTX, , Viasat History, Viasat Explorer elérhetősége azzal, hogy ezek a Nagyvilág csomagon túl az új, Szuper Családi HD csomagban is elérhetővé váljanak olyan ugyancsak értékes csatornák mellett, mint a Spektrum, a Discovery Channel, vagy a BBC Earth David Attenborough kiváló filmjeivel. Szintén a kínálat része lesz az RTL-Spike csatorna. Ugyanígy, a FOX-ot helyettesítő csatornaként továbbra is elérhető a hasonló tartalmakat kínáló AMC, a Cool, a Prime vagy a Comedy Central a Simpsons családdal, de a Szuper Családi HD csomag részévé váltak olyan sorozatokat kínáló csatornák is, mint az AXN Black, az AXN White, a Sorozat+, vagy a Film+2.

Bízunk benne, hogy 2017-ben is sikerül olyan kínálatot biztosítanunk számotokra, ami minden igényt kielégít. A 2017 elejétől érvényes csatornakiosztás részleteiről számlavégi üzenetben értesítünk benneteket, de a honlapunkon is megtekinthetitek a hét elejétől.

Üdvözlettel:

Telekom és a Telekom fórum csapata

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 325
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
4 órája, István írta:

Sziasztok!

Az alábbiakban összegyűjtöttük a 2017-es csatornaváltozásokkal kapcsolatban a FOX megállapodást követően felmerült legjellemzőbb kérdéseket, illetve a kérdésekre a válaszokat.

Üdvözlettel:

Telekom és a Telekom fórum csapata

 

Mennyiben változik a FOX csatornák visszakerülése miatt a Telekom ügyfeleknek korábban megküldött ÁSZF-ben szereplő csatornakínálata 2017. januárjától?

A  jelenlegi (a 2016. november 9-én a FOX és a Telekom által közösen bejelentett) változás az, hogy ügyfeleink érdekében, véleményüket figyelembe véve a FOX három csatornája (FOX, Nat Geo, Nat Geo Wild) mégis elérhető marad a Telekom kínálatában továbbra is 2017 januárjától. Az ügyféltájékoztatásként ügyfeleink számára megküldött ÁSZF-ben szereplő 2017. január 3. után érvényes csatornakiosztásunk egyéb elemeiben változatlan.

 

Kedves István! Digitális Családi Kábeltévén is felütik a fejüket ezek a változások? Tudom, hogy ez már nem támogatott forma nálatok. Előre is köszönöm a választ.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Wolwerine
Elgépelés
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
18 órája, ApaFia írta:

Még annyit fűznék hozzá, mekkora *****ság volt ez a platfor egyesítés. Csak garatulálni tudok hozzá,ügyes ülj előre! ;)

Hello @ApaFia, szerintem meg pont hogy nem, a Té (helyesen) tuti ezzel akarta elérni, hogy ne legyen sírás abból, hogy területfüggő, hol milyen technológiát tudnak adni. persze most, hogy elértünk a kapacitás végére, valóban jó lenne, ha az IPTV-jük műsorkínálatban is jobban elválna a másik kettőtől. ahogyan @OldMike írta, ezzel tuti megszaladna az IPTV-sek száma. a másik oldalon ugyanakkor beindulna a sírás, hogy kábelen meg Saton miért kapunk kevesebbet. szóval nincs abszolút jó megoldás, a Tének el kell döntenie, változtat-e a jelenlegi stratégiáján

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: teherwagon
Kiegészítés
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Spíler akkor tehát csak SD lesz... Hát az úgy hatalmas csalódás. Reméltem, hogy 2017-re van már annyira rugalmas az egyik legnagyobb szolgáltató, hogy alap lesz, hogy egy Premier League-t és egy NHL-t közvetítő csatornát HD-ben is biztosítani fog. Mert hogy én 49 colon nem fogok SD-ben Spílert nézni az is fix. Kicsit haladjunk már a korral könyörgöm...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
21 minutes ago, teherwagon said:

Hello @ApaFia, szerintem meg pont hogy nem, a Té (helyesen) tuti ezzel akarta elérni, hogy ne legyen sírás abból, hogy területfüggő, hol milyen technológiát tudnak adni....

Aha. Én ne sírjak, hogy nem kaphatok NET1000-et? meg a többi ember aki még szeretne, de miután a T-nek alig van üvege, itt van ED3, tehát amíg az a koax szét nem rohad, addig itt nem lesz gigás net:( 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
17 hours ago, OldMike said:

Jól gondolom hogy a DVB-C és a SAT korlátozott kapacitása, és a Telekom egységességre való törekvése miatt nem lehet az IPTV-n sem több (főleg HD) csatorna?

Az IPTV esetében aktuálisan azt a max három csatornát kapom a központból, amit éppen néznék, a központban pedig lehetne akár ezer is. Nyilván nem válogathatnék az adott pénzemből annyiból, de ez már az én döntésem lenne, hogy mennyit szánok rá. Viszont úgy néz ki, hogy a Telekom nem fog többet vásárolni a műsorszolgáltatóktól, mint amennyit a DVB-C és a SAT előfizetőknek műszakilag adni képes.

Szerintem ölnék egymást az emberek az IPTV előfizetésért, ha nekik kétszer-háromszor (benne sok-sok HD-vel) nagyobb kínálatot adna a Telekom.

A meglátásod jó. A probléma az lenne, hogy azért még sok helyen nem tud a T még koaxot sem adni. Más kérdés, hogy VDSL-en mit lehetne csinálni, de sztem a HD továbbításnak komoly távolsági korlátai lennének, így bele sem vágnak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
59 perce, root írta:

A meglátásod jó. A probléma az lenne, hogy azért még sok helyen nem tud a T még koaxot sem adni. Más kérdés, hogy VDSL-en mit lehetne csinálni, de sztem a HD továbbításnak komoly távolsági korlátai lennének, így bele sem vágnak.

Igen az eltérő rendszerek mindig gondot fognak okozni. Ismerem a VDSL problémát, bár nekem koax van, annak minden előnyével és hátrányával. Én is sírhatnék hogy vannak rezesek, akik 50/25-öt kapnak, én meg ha 120-at kérnék (lehetne), akkor is csak 15 lenne felfele >:(. A koaxot biztosan nem cserélik le egyhamar, talán majd a 3 helyetti 3.1 rendszer segít valamikor.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, root írta:

Aha. Én ne sírjak, hogy nem kaphatok NET1000-et? meg a többi ember aki még szeretne, de miután a T-nek alig van üvege, itt van ED3, tehát amíg az a koax szét nem rohad, addig itt nem lesz gigás net:( 

T-nek alig van üvege? Ez kicsit szerintem gondold át :) Lassan ott tartunk hogy az üveg lefedettsége eléri a DSL lefedettségét (a vDSL és ADSL-t együttesen). Koaxból van viszonylag kevés. Leginkább az agglomerációra vonatkozik, bár ott is néhol optikával törtek be a T-nél, illetve Budapestre jellemző még.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
3 perce, Deino írta:

T-nek alig van üvege? Ez kicsit szerintem gondold át :) Lassan ott tartunk hogy az üveg lefedettsége eléri a DSL lefedettségét (a vDSL és ADSL-t együttesen). Koaxból van viszonylag kevés. Leginkább az agglomerációra vonatkozik, bár ott is néhol optikával törtek be a T-nél, illetve Budapestre jellemző még.

 

Nyilván a 30 Mbps stratégia alapja az optika (főleg a szűz területeken), illetve ahol nem lehet (vagy nem éri meg) a rezes tuningolás. A koax ebben a stratégiában nem játszik, hiszen valószínűleg a legtöbb helyen nyújtja a 30 Mbps-t.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, root írta:

Aha. Én ne sírjak, hogy nem kaphatok NET1000-et? meg a többi ember aki még szeretne, de miután a T-nek alig van üvege, itt van ED3, tehát amíg az a koax szét nem rohad, addig itt nem lesz gigás net:( 

Hello @root, sírjál, csak ne itt, a csatornás topicban, hanem az internettel kapcsolatban, itt valahol :D a példád egyébként megerősíti az elméletem, amint megszűnik a technológia független szolgáltatás adás, csak annyi történik, hogy fordul a kocka, az eddig elégedetlenek egy része elégedett lesz (azért nem mindenki közülük, mert a technológiák "teherbíró képessége" eltér, a rezes iptv-sek nem biztos, hogy ugyanazt kaphatják. gondolom persze, majd egy mérnök tagtárs megmondja). a másik táborban meg beindul a sírás (nálam miért nem lehet). a koax rohadással kapcsolatban meg mindketten tudjuk, hogy a Té üzleti vállalkozás. pénz kérdése, mit akarnak, tudnak megoldani, de ha végtelen erőforásokkal rendelkeznének, akkor sem érné meg mindenhol cserélni a jelenlegi hálózatot. most elvannak a hálózatfejlesztéssel (abban van zöldmezős és csere is), így a stabilan működő részeket (a koax ilyen) csak később veszik elő gondolom. persze akkor is nézniük kell a megtérülést, ami egy sűrűn lakott, társasházas környezetben jobb, ritkásabban lakottaknál, netán a tanyavilágban meg nem írathatnak alá 237 éves szerződéseket, hogy a telepítés költsége biztosan megtérüljön (nyilván ez has per kábé, de érted :)). az optimista énem persze reméli, hogy előbb-utóbb optika lesz mindenhol vagy legalább 5G, de addig tuti aludnunk kell még párat :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 órája, OldMike írta:

Nyilván a 30 Mbps stratégia alapja az optika (főleg a szűz területeken), illetve ahol nem lehet (vagy nem éri meg) a rezes tuningolás. A koax ebben a stratégiában nem játszik, hiszen valószínűleg a legtöbb helyen nyújtja a 30 Mbps-t.

Ez itt elég off egyébként, de hogy lezárjuk ezt a témát át lehet menni ide.

De azért még azt gyors megsúgom, hogy ~500-1000 településre kapott EU-s pénzt a T, ott pedig 96%-ban optika a megvalósulási arány. Magyarországon ~3500 település van.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
7 órája, teherwagon írta:

Hello @ApaFia, szerintem meg pont hogy nem, a Té (helyesen) tuti ezzel akarta elérni, hogy ne legyen sírás abból, hogy területfüggő, hol milyen technológiát tudnak adni. persze most, hogy elértünk a kapacitás végére, valóban jó lenne, ha az IPTV-jük műsorkínálatban is jobban elválna a másik kettőtől. ahogyan @OldMike írta, ezzel tuti megszaladna az IPTV-sek száma. a másik oldalon ugyanakkor beindulna a sírás, hogy kábelen meg Saton miért kapunk kevesebbet. szóval nincs abszolút jó megoldás, a Tének el kell döntenie, változtat-e a jelenlegi stratégiáján

Nem értek veled eggyet,hiszen külömböző platformok,külömböző adotságokal. Egy példa ha már platform eggyesítés miért nem adják ki a VDSL a 2. HD streamet?Ha már optikán kiadják meg talán koaxon.Tisztába vagyok hogy nem minden hol adható ki mert a vonal nem bírná.De ahol hasít ott miért nem? Digitális ktv már nem lehet megrendelni így ott is a iptv van amit efi rendelhet van még a sat,na ez a platform huzza vissza a iptv-t ott már mint a sat-on  korlátozottak a lehetőségek. ;)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ApaFia
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

 

1 órája, ApaFia írta:

Nem értek veled eggyet,hiszen külömböző platformok,külömböző adotságokal. Egy példa ha már platform eggyesítés miért nem adják ki a VDSL a 2. HD streamet?Ha már optikán kiadják meg talán koaxon.Tisztába vagyok hogy nem minden hol adható ki mert a vonal nem bírná.De ahol hasít ott miért nem? Digitális ktv már nem lehet megrendelni így ott is a iptv van amit efi rendelhet van még a sat,na ez a platform huzza vissza a iptv-t ott már mint a sat-on  korlátozottak a lehetőségek. ;)

Válasz itt

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Ekkor: 2016. 11. 11. at 19:25, Wolwerine írta:

Kedves István! Digitális Családi Kábeltévén is felütik a fejüket ezek a változások? Tudom, hogy ez már nem támogatott forma nálatok. Előre is köszönöm a választ.

Hello @Wolwerine, minden Té tévére érvényes (valószínűleg pont az általad írtak miatt nem hangsúlyozták, de te is kapod majd az értesítőt)...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...