btz

Vezetékes telefon

Kérdés

Ma volt itt a telekom modemet cserélni mert elromlott és mondta a szerelő, hogy kössük rá a vezetékes telefont az adsl modemre, mert meg fogják szüntetni az analóg telefonálást. Ehhez adott 2 db 2 méter hosszúságú telefonkábelt és egy sima adsl-phone szűrőt. Aztán még magyarázott ezt azt de egyáltalán nemértem, hogy ezekkel az eszközökkel, hogyan kössem rá az ADSL modemre a vezetékes analóg telefont.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

184 válasz erre a kérdésre

Én a vezetékes szám változtatás lehetöségéröl érdeklödnék.Lehetséges ez?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezt is módosítani kéne a többi mintájára. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Most hogy át lett topic helyezve ide, olvasom a témanyitó régi hozzászólásomat, a koma tényleg a fekete Dlinkre akarta köttetni a voipt, azért adta splittert meg a plusz kábeleket, persze pont hogy egyik sem kell a voiphez ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@kling béla

Akkor várni kell, hogy aktiválják, ha mégsem történik ez meg, akkor ez a hibajegy ne legyen lezárva, ez alapján keressék tovább a hibát.

IP alapú telefonálásra térünk át, ami nem pontosan az jelenti hogy az interneten, hanem a T belső IP hálózatán keresztül telefonálunk. A PSTN telefonálás (régi hagyományos) meg fog szűnni elvileg 2016 végéig, de lehet, hogy ez kitolódik, ha sok lesz a gond a váltással.

A HGW-ben a voip, iptv, wan(inernet), lan, is külön 4-tagú ipv4 címet kap.

A Lan ip címe gyárilag a HGW-ben 192.168.1.1-192.168.1.254 tatományt használ (azaz a lanra vagy wlanra (a HGW wifire) kapcsolódó eszközök ebből a tartományból kapják az ip címeket a HGW-ben működő IP cím kiosztó servertől.

A voip és ip tv 10.99.52.2-10.99.55.254 tartomában kap ip címet (voip és az IPTV is külön külön kap, csak mindegyik ebből a címtartománból) egy elkülönített virtuális lanban egy távoli IP cím kopiosztó szervertől. Persze ezzel a mezei usernek nem kell foglalkoznia, a telefonálást az eddig is jól megszokott telefonszámokkal végzi. Tehát nem a telefonnak van saját IP címe, hanem a szolgáltatás IP alapon megy, a telefont nem lehet megcsörgetni mondjuk IP-címmel.

Az internet (wan) pppoe azonosítással (felhasználónév, jelszó) kap ip címet, akár nem NATolt pulkisat, vagy NAT-olt T belsőhálózatit a 100.X.X.X lan hálózatból.

Screenshot_2016-05-24-07-51-31.png

A voip (digitalizálas) előtt a 10.0.0.0-10.255.255.255 címtartományt használtam LAN-on, nem volt gond vele, mert csak a LAN használta ezt a címteret, a voip nem kapott IP címet, IPTV-m pedig most sincs, az Internet publikus IP-t kapott a wan interfacere, de ha T belsőhálózati (Natolt) címet kapott volna az is a 100.X.X.X féle lett volna. Tehát nen lépett vokna fel útválasztási gond.

A gond ott kezdődött, mikor bekapcsolták a voipt. Telefon/Dsl szűrővel volt széttválasztva a telefon és a HGW, tehát a fali kötődobozból ment a kábel a szűrőbe, a szűrőből pedig szét lett osztva HGW és telefonra. A voipsítés után egyszer csak hallottam, hogy foglalt jelzést ad a készülék. Gondoltam, hogy itt az ideje, átkötni a telefont a HGW-be, a szűrőt kivenni a hálózatból és a fali kötődobozból a kábelt direktbe kötni a HGW-re. Szinte azonnal megzavaodott az egész hálózat, az úvalasztási hibák miatt sem a net nem műkött, sem a voip nem működött. Felhívtam a T-t, de nem mondtak semmi értelmezhetőt, csak hogy várjak 2-3 napot még, legyek türelemmel, persze nem voltam. Aztán el kezdem töprengeni, hogy itt biztos más gond lesz, biztos hogy a központban aktiválták a voip-t, mire rájtöttem, hogy az a gond hogy a LAN címtartománya bekeült a voips, iptvs címtartományba, ezért zavarodott meg minden.

Sajnos az akkori HGW-m a ZTEZXV10  201L nem volt alkalmas a wirelessel HGW-re kapcsolódó repeatereken keresztüli dhcp kiosztásra így statikus ip címeket használtam a LAN eszközök nagyrészén, így azoknak az IP címeit külön-külön kellet 10.X.... tartományból áttírni 192.168.1.X tartományra, átjáró, dns és maszk beállíttás módosítással együtt. Van vagy 12 hálózati eszközöm, ezért erre a mókára elment vagy fél, háromnegyed napom (persze úgy, hogy közben volt más dolgom is). Azán mikor az egész hálózatot visszaraktam a megfelelő tarományba, akkor HGW-t is visszaraktam, és hirtelen jó lett minden. Zavartalanul működött a LAN-os forgalom, a wanos, netes forgalom és a voip is üzemelt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves btz, köszönöm szépen a segítséget. Közben az ügyfélszolgálat értesített, hogy. hogy holnap este 8 órakor aktiválja a vonalunkat. Vagyis elismerték, hogy a vonalban van a hiba.

Eddig nem kellett belemélyednem , igy nem is ismerem eléggé az interneten lévő telefonálást (ugye most erre állunk át ?)  Ezért a leveledből kimásoltam egy részt, ami nem világos nekem.  Emlékeim szerint a LAN cím 4 oktál számból áll, a maszk ugyancsak. Hol használod Te ezeket a címeket ? Jól gondolom, hogy az új rendszerben a telefonoknak saját IP címük van ? Nem kívánhatom, hogy elméleti *****ságommal foglalkozzál, de ha néhány mondatban kisegítenél, nagyon megköszönném. Alább a kimásolt részleted :

Nálam is nem rég volt a digitális telefonra való átálás, sajnos elkövettem azt a hibát, hogy a LAN-on a 10.0.0.X tartományú címeket használtam 255.0.0.0 maszkal, minden jól lett összekötve, a T-nél is mindent rendben találtak, szerencsére hamar meglett hogy mit rontottam el, kiderült hogy az egész ütközött a voip címtartományával, de így is fél nap bruttó szívás volt.

Köszönettel : Béla

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Nem haragszom, nem nagyon szoktam felvenni a személyes hangvételeket, ha felvenném és szintén személyeskedéssel vágnék vissza, az nem vezetne sehová, nem azért vagyunk itt. Technikai gondok és ügyintézési gondok megoldása a cél, személyes tapasztalatok és informácók megosztásával.

A kapott információk alapján az ő rendszerükben van a hiba, egy híváskorlátozást nekik kéne feloldani, otthon ezzel semmit nem lehet kezdeni, a szuperszrvíz sem fog tudni semmit csinálni, ha alapból nálad minden rendben van összekötve, a voip megapja az IP címét, registed állapotot mutat, tárcsahang van, kifelé menő hívások mennek.

Nálam is nem rég volt a digitális telefonra való átálás, sajnos elkövettem azt a hibát, hogy a LAN-on a 10.0.0.X tartományú címeket használtam 255.0.0.0 maszkal, minden jól lett összekötve, a T-nél is mindent rendben találtak, szerencsére hamar meglett hogy mit rontottam el, kiderült hogy az egész ütközött a voip címtartományával, de így is fél nap bruttó szívás volt.

Aztán később kiderült, hogy nem lehet hívni a mobil számokat, modták, hogy frissen áltam átt, várjak 2 napot, aztán persze nem javult, aztán újabb hívást indítottam, egy másik ügyintéző pedig gombnyomásra megoldott mindent, azóta nincs problémám magával a voipvel. Sajnos 20 napja vettem észre hogy szakadozik a netem így a voip is szakad, ennek az okát nem sikerült még feltárni, de persze meg kell ezt oldani, ha kell akkor minden hibalezárás után vissza lesznek hívva.

Szerintem ez a hívásfogadás korlátozás feloldása is csak egy két klikk lenne. (Magának a kölcsön készüléknek nem lehet baja? Akitől el lett hozva annál működött?)

Ha nyitva van a hibajegy, akkor az hosszútávon sok pénz kiesés nekik is, így mindenféleképp zaklatni fogjáktechnikusokat, ügyintézőket a főnökeik, hogy tegyenek már pontot az ügy végére.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves btz ! ne haragudj, hogy ingerülten válaszoltam. De semmiképen nem elfogadható, hogy egy hiba elhárítása 8 hozzáfordulás és kétheti várakozás sem történik meg. Mi a telekommal való beszélgetés után a kölcsön telefont csatlakoztattuk a modemhez, mely miután előzőleg e - mailban azt állították, hogy az ő vonaluk jó és hívjuk ki pénzért a Szuperszervízt, csak egyirányú telefonálásra volt alkalmas. Az is elfogadhatatlan, ami Veled történt és megerősíti bennem a meggyőződést, hogy a Telekomban komoly hibák vannak és nem szabad tűrnünk, hogy egy "szolgáltató " azt csináljunk velünk, akikből él, azt csináljon, amit akar. Mégegyszer bocsánatot kérek ingerült válaszomért és bízom benne, hogy rövidesen megoldódnak a gondjaink.

Üdvözlettel : Béla

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nézd? Hozzányúltam!

IMG_20160522_120733.jpg

És még kábelt is dugtam bele technikus kihívasa nélkül. Mos akkor hogy is van ez?

IMG_20160522_120746.jpg

Nézd, én segíteni akarok/akartam volna, de ha személyeskedünk és nem a technikai részletere koncentrálunk, akkor nem fog menni.

Akármilyen figyelmesen olvasom el a hozzászólásod, nem derül ki számomra, hogy van e a készülékedben tárcsahang, és hogy te tudsz e hívni másokat, azt írtad hogy téged hívni nem lehet, de további részletek nem találhatóak a hozzászólásodban, így nem derül ki, hogy minden megfelelően van e összedugva, más hibajelenség van e azon kívül, hogy nem lehet hívni a készüléket.

Na de mindegy is, ha csak személyeskedni szerenél és nem a feltett technikai jellegű kérdéseimre szeretnél válazolni, akkor ne tedd. Akkor feltételezem, hogy minden jól össze van dugva, van tárcsahang, és hívást is tudsz indítani, csak téged nem tudnak hívni, mert nem csöng ki a telefonod, a hívófél kicsengést jelző hangot hall.

Ha ez így van, akkor csak a hibajegyet kellett volna nyitva tartani, nem újat engedni felvenni, persze figyelnek azért arra is, hogy ha egy ügyfél több hibajegyet is indítat egy héten, az egy folyamatban meglévő hibára is utalhat, de akkor is jobb nem új hibajegyet felvetetni. Le kell jegyezni a hibajegy dátumát, számát és amint jön az sms, hogy lezárták, mert nem találtak problémát, akkor újra felvetetni, természetesen csak akkor ha tényleg nem oldódott meg a probléma. Ha így teszel, akkor előbb-utóbb biztos meg lesz oldva, de olyat semmiféleképp nem célszerű csinálni, hogy 10 napig nem hívni őket, ha látod hogy hiba van. Nekem is van fennáló hibám, amit nem tudnak elhárítani lassan 20 napja, tudom hogy az embernek más dolga is lenne, minthogy a 1412-n trécseljen Szilviával vagy Zsófiával, de sajnos ezt kell tenni, ha azt akarjuk hogy megoldódjon, nem vissza tartani az információkat ha már egyszer feltettél egy hozzászólást egy fórumban, és nem abban kételkedni, hogy vajon ez a fórumtárs mennyire segítő szándékú, hanem a technikai jellegű visszakérdésekre válaszolni, ez mozdítja előre a probléma megoldását.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves btz ! 

Kéretik a hozzászólás előtt figyelmesebben elolvasni a leírtakat. A hibát legalább 8 esetben bejelentettük. A leírtakból ez kiderül. Nem igaz a Te szöveged, hogy bárki hozzányúlhat a szóban forgó modemhez ezt a leírást olvasók tudják, aki meg nem olvasta, az ne szóljon hozzá. Mint az általam leírtakból kitűnik, a Telekom sorozatos mellébeszélésekkel és be nem tartott ígéretekkel ódázza el a hiba megszüntetését.  Becsapott avval is, hogy új készüléket kell venni, miközben elég kicserélni a csatlakozó kábelt. Azt is figyelembe kell venni, hogy a (jól)fizető

ügyfelek többsége még Nálad is csekélyebb műszaki ismeretekkel rendelkezik és egy tisztességes cég ezért előzékenyebb magatartást tanúsít. Szumma szummárum hozzászólásod segítő szándéka  kérdéses.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Igen,elég lett volna egy 3 pólusú villás alzat /rj11 átalakító+ egy rj11 kétvégű kábel.

Ez nem igaz, hogy az ő tulajdonukba lévő modembe (ami már nem csak modem hanem HGW) nem csatlakoztathatsz. Fogod és beledughatod a dugaszt, akár telefont, akár PC-t teszel rá, hozzá lehet nyúlni nyugodt lelkiismerettel.

Most akkor hogy van összekötve a készülék? A fali aljzatból megy a kábel a HGW-be, a telefon pedig a HGW phone1 aljzatába van dugva? Dsl splitter ki lett véve gondolom.

Csak hívni nem lehet, vagy hívást indítani sem? Van búgó hang a telefonban?

Hát ha 10 napja rossz, akkor miért nem mersz szólni érte? Már rég szólni kellett volna és nem engedni lezárni a hibajegyet. Így ezzel magadnak okozol "kárt".

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves Barátaim !

Május 12-én bejelentettük, hogy a telefon nem működik. Válasz : megkezdtük a munkát . Este jön az e-mail: a hiba az

ön készülékében van, de külön pénzért megoldjuk. a számtalan megkeresésre adott válaszból kiderült, hogy a kis titkolózó

Telekom átálló félben van a digitális telefonra. Hogy , hogy nem elkottyantották, hogy próbáljuk bedugni a modem telefon csatlakozójába. Ide a mi 3 polusú, a velük évek óta szerződött készülékünk nem csatlakoztatható. Mellesleg az ő tulajdonukban levő modemről van szó, melyhez csak ők csatlakoztathatnak. A következő műszaki zseni azt javasolta, hogy vásároljunk új készüléket. De hát kértük mi a digitális átállást ? Mindenesetre kértünk kölcsön egy megfelelő telefont, enyhe lelkiismeretfurdalással csatlakoztattuk az ő modemjükbe, az eredmény lesúlytó volt : senki nem tudott hívni minket. A következő alkalommal ránk mosolygott a szerencse : az ügyfélszolgálatos elkottyantotta (reméljük, hogy nem rúgják ezért ki), hogy a telefont nem is kell kicserélni, csak a kábelét kell kicserélni. Vajon az előző műszaki zseni ezt nem tudta ? De a történetnek még közel sem volt vége. Az  "n" - dik ügyfélszolgálatos küldött egy e-mailt a műszakiaknak és megnyugtatott, hogy 1 - 2 órán belül, de legkésőbb 2 napon belül (óvatos volt az emberünk, ismerte a cégét) a vonal tökéletes lesz. Két nap mulva hívtuk a műszakiakat, mert mondanom sem kell, a híba ugyanúgy maradt. Az agyafúrt műszaki hibafelvevő azt mondta, hogy új hibának veszi fel a dolgot mert így innen indul az ő 72 órás hibaelhárítási kötelezettségük, de valószínű, hogy "egy két órán belül" miden rendben lesz. Kissé félve vártuk a 72 óra többedik elmúlását és félelmünk nem volt alaptalan : semmi nem változott.

Összegezve : a rendszer analóg is meg nem is, a készüléket ki kell cserélni, meg nem is, a hiba 1-2 óra illetve két nap múlva vagy elmúlik, vagy nem, de nehogy meg merd említeni, hogy a határidó többszörösére sem javult meg a hiba, mert akkor onnan kezdődik a hibaelhárítás !

Természetesen a vonal már 10 napja, most is rossz de tűnődünk, hogy merjünk e szólni érte ? Mit gondoltok ?

Még annyit, hogy évek óta Tv, Internet és telefon szogáltatásért fizetünk a Telekomnak és úgynevezett Platina fokozatunk van. Isten óvja ezek után, aki új áldozata akar lenni a Telekomnak!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Elő szokott ilyen fordulni váltáskor. Mi pl mobil számot nem tudtunk hívni fogadni, aztán beszóltam, és fél óra mulva ment.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem ezt mindenképp jelentsd be a 1412 4-es menüpontjában.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves Barátaim !

A Telekom átállt a digitális telefonra , azóta nem jó a telefonom. Az EPC 3925 modembe a tel. 1 csatlakozóba bedugatták

velem a máshol működő telefonomat, én tudok hívni mást, de fordítva ez nem megy, azt mondja rám, hogy üzemképtelen

vagyok . Kérek szépen tanácsot, hol a hiba ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello pszabomargit19, a Foxylady által írtakon kívül van még egy lehetőség, ugyanis ezek a telók többnyire nem spéci, az adott típushoz gyártott akksival mennek, hanem bárhol (hiperekben, műszaki vagy fotoüzletekben) beszerezhető "tölthető elemekkel". kicsivel szakszerűbben Ni MH AAA vagy AA akkumulátorokkal. próbáltad már szétszedni, láttál az akksin ilyen jelzéseket? mellettük esetleg egy mAh értéket? ha nem, és megadod, Sagemcomon belül mi a pontos típus, megnézem a leírásában.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia :) !

Itt van az elérhetőség, ahol érdeklődni tudsz: http://www.sagem.hu/hu/termekek/termektamogatas/termektamogatas

Használati, garanciális kérdések:
Telefon: 06 800 16360 (munkanapokon 9-17 óra között

E-mail: support.service[kukac]sagemcom.com

A szerviz (YOUNG B.T.S. Kft) elérhetőségét is megtalálod a linken (hátha ott árulnak aksit).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia @pszabómargit19!

milyen márkájú készülékről van szó? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves Fórum Társak! Vezetékes,  hordozható telefonom akkumulátora lemerült, részletes leírás van a cserére, viszont nincs csere akumulátor/aim. Mi a teendőm, hová forduljak  segítségért. hol szerezhető be akummulátor? Hordozható készülékről van szó. Margit

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A nyilvánvaló megoldás, hogy a modemet (a doboz, ami vélhetően a gép közelében van valahol, villogó zöld ledekkel) egy másik elosztóba kell dugni, és nem kikapcsolni.

A másik, hogy legyen egy mobiltelefon is, amin ilyenkor lehet hívni. Felteszem, hogy most is van, mert manapság nem sok embernek nincs, de ha mégsem, akkor egy filléres mobilt lehet venni kártyás előfizetéssel erre a célra.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egy elosztón van HGW és a számítógép (mert HGW nem egyenlő számítógép), valószínűleg lenyomja a piroslámpát, ilyenkor ugye áramtalanodik a HGW is, csak ezt lehet logikusan kihozni a történetből. Amúgy a HGW-t dsl-en nem célszerű kapcsolgatni. Van még lehetőség szünetmentes tápegységre vagy egy jó biztosításra villámkárra és akkor nem kell áramtalanítani.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves REKATA!

Amit tehetsz, hogy a HGW-t azt nem áramtalanítod és akkor van telefonod. (ezt mindenki döntse el maga)

Az egy helyen van telefon problémára meg valami hasonlót tudok javasolni. 

http://www.telekom.hu/shop/termek/Gigaset+A220+DUO+DECT+asztali+telefon--10162979?contractType=list_price&sku=jsku1754563153

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves T-homosok !

Át álltak digitális vonalra, azóta nem lehet áramtalanítani a számítógépet, mert megszűnik a vonal. Ha vihar van áramtalanítanom kell  a asztali számítógépemet így megszűnik a matávos vonal és a gyermekeim nem tudnak minket elérni telefonon hogy épp jól-e vagyunk.... Csak egy vonal van a házba az emeleten így ha lent vagyunk a földszinten nem halljuk ha csörög a telefon vagy épp megcsúszunk a lépcsőn a nagy sietségbe hogy fel tudjuk venni a telefont és mivel már nem a fiatal korosztályba tartozunk ezért oda kell figyelnünk hogy ne törjük össze magunkat a nagy DIGITALIZÁLÁS miatt. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 órája, Tele-Maus írta:

Szabó Ádam [szaboadam]  Kollégám (?) elsőnek írt válaszához képest (lásd itt is alul a releváns részt) én a deaktiválást-újraaktiválást feleslegesnek érzem, mert ha a támogató rendszer szerint (OSS, vagy aminek ma mondjátok) be van rendezve, akkor az nagyobb eséllyel az előfizető központjának a "tudása" szerint is fel van szerelve (aktivált).
Ehhez képest sokkal fontosabb az a kérdés, hogy
a) maga a készülék, más végponton jól működik-e a hívószámkijelzés terén?
b) maga a fővonal valóban jól működik-e (nincs levezetés, 
c) nincs-e olyan készülék párhuzamosan a lakásban (vagy máshol?!), amelyik befolyásolhatja a CLIP szolgáltatás fizikai működését:
Bár vélhetően senkit nem érdekel - sajnos -, de röviden és közérthetően felírom a működési elvet: a csengetések szünetében (vagy a csengetések alatt) egy rövid "füttyögéssel' " adja ki az analóg telefonközpont a hívóra vonatkozó információt vagy azt, hogy ezt nem adhatja ki "Privát szám"), és a dátum-  és időadatokat. Ez a füttyögés' igen kis erősségű jel, tehát ha valami kótyavetye van a vonalon, és az beterheli a vonalat, az könnyen lehet olyan, mintha a kijelzős telefon lenne érzéketlen (hibás) a CLIP jelre.  Ugyanez fordul elő, ha a vonal (a réz érpár) zajos, az egyik ér a föld felé "levezet", vagy idegen feszültség van rajta (akár 230V is, ha balszerencsénk van), és nem kell, hogy ez "rázzon", elég, ha a feszültség megvan áramerősség nélkül.
De még az is előfordulhat, hogy akár már gyárilag is rossz, vagy megrepedt valamiért a gyártás után egy 5 Ft alkatrész, az két darab, pár száz pF-os kerámiakondenzátor  közül az egyik, netán mindkettő, amelyik a vonal felé beépítve működik a telefonban a CLIP áramkör elején [2 db kell legyen, a 48-50 V-os vonali egyenfeszültséget nem engedi át, a 140 V-os 25-50Hz-es csengetőfeszültséget sem nem engedi át,  de az 1-2 kHz-es CLIP jelet átengedi]  . Ekkor az új telefon CLIP vételi funkciója nem működik, vagy nem a kellő (szabványban előírt) érzékenységgel működik. Azt viszont majdnem bizton állítom, hogy az analóg főközpontok előfizetői áramköre, tehát amelyik a CLIP jelet kiadja, gyakorlatilag nem lehet rossz.
Még egy érdekességet említek: érdemes megnézni, hogy ugyanaz-e a hívószáma a vonalnak akkor, ha hívják és akkor, ha onnan hívnak. Volt már olyan a Telekom történetében - emlékeim szerint Siemens főközpont alatt -, amikor valami adatbázis hiba miatt nem is az a fizikai vonal volt az előfizetőnél, amit előfizetett, bár a megadott hívószámon őt el lehetett érni. Más kérdés, hogy hosszú évek múlva derült ki, hogy nem telefonált a számla szerint, pedig dehogyisnem, csak egy másik - talán nem is  aktív - telefonszámon realizálódott a kimenő forgalom :)
Kollégám felvetésének másik elemét is javítanám: nem tudom ki és miért és milyen hibára ajánlotta, hogy a telefonvonalat pár percre le kellene választani és vagy megszűnik a hiba vagy nem, de a fizika mai állása szerint az analóg telefonkészülékek ha "kiakadnak" és így kell őket "megjavítani", akkor azokat hibásnak, a funkciójuk szerinti célhoz alkalmatlannak kell tekinteni. [Miért? Mert még a legbonyolultabb, hiperszuper kijelzős, hangrögzítős vagy üzenetrögzítés, de a vonal típusához képest analóg telefonkészülékeknél is a villa lenyomásakor  alaphelyzetbe-állítottnak (reseteltnek) kell tekinteni, és régen rossz, ha nem így van, mert pl. mi van, ha nem bontja a hívást és egy 2 perces nemzetközi beszélgetésből egy 168 órás, több milliós jogvita lesz? Volt már ilyen: 1992-93 felé, a hatására egyebek között jogszabályváltozás is történt. És pl. épp ezért is van ma itthon egy nagyon jó hírközlési szabályozás 8-) ]

Szeretettel:
Maus Robi

ref.:
" Mivel a készülék a "Külső hívás" üzenetet elvileg akkor jeleníti meg, ha a hívószámkijelzés nem aktív, ezért annak állapotát valamiért a készülék hibásan érzékeli. Mivel te az ott ajánlott első metódust - a készülék 1-2 percre történő leválasztását már megtetted, amikor kipróbáltad a dolgot a régi készülékeddel, érdemes lehet megpróbálni azt a dolgot, ami ennek a fórumozónak is segített mégpedig, hogy először deaktiválod majd újraaktiválod a hívószámkijelzés szolgáltatást."

Köszönöm a részlete választ!

Először is kipróbáltuk a készüléket egy ismerősünknél, ott tökéletesen működött a hivószámkijelzés, tehát a szituáció a következő:

Nekünk van 2 készülékünk, a készülék hibája kizárható, az egyik (régi) készülék kijelzi a hívó számát, viszont a másik (új) nem, ugyanazon a vonalon, ugyanolyan körülmények között. Arról, hogy lenne más olyan készülék a lakásban ami befolyásolná ezt a működést nem tudok, de mivel a régi készülék tökéletesen működik, így szerintem nincs. Lehet akkor ott lesz a probléma, hogy gyenge ez a "füttyögés", és a régi készülék talán képes az a gyengébb jelet is venni, az új pedig nem érzékeli ezt rendesen. Sajnos elég tanácstalan vagyok, mit lehetne még megpróbálni. :/ 

Üdvözlettel:

Jácint

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szabó Ádam [szaboadam]  Kollégám (?) elsőnek írt válaszához képest (lásd itt is alul a releváns részt) én a deaktiválást-újraaktiválást feleslegesnek érzem, mert ha a támogató rendszer szerint (OSS, vagy aminek ma mondjátok) be van rendezve, akkor az nagyobb eséllyel az előfizető központjának a "tudása" szerint is fel van szerelve (aktivált).
Ehhez képest sokkal fontosabb az a kérdés, hogy
a) maga a készülék, más végponton jól működik-e a hívószámkijelzés terén?
b) maga a fővonal valóban jól működik-e (nincs levezetés, 
c) nincs-e olyan készülék párhuzamosan a lakásban (vagy máshol?!), amelyik befolyásolhatja a CLIP szolgáltatás fizikai működését:
Bár vélhetően senkit nem érdekel - sajnos -, de röviden és közérthetően felírom a működési elvet: a csengetések szünetében (vagy a csengetések alatt) egy rövid "füttyögéssel' " adja ki az analóg telefonközpont a hívóra vonatkozó információt vagy azt, hogy ezt nem adhatja ki "Privát szám"), és a dátum-  és időadatokat. Ez a füttyögés' igen kis erősségű jel, tehát ha valami kótyavetye van a vonalon, és az beterheli a vonalat, az könnyen lehet olyan, mintha a kijelzős telefon lenne érzéketlen (hibás) a CLIP jelre.  Ugyanez fordul elő, ha a vonal (a réz érpár) zajos, az egyik ér a föld felé "levezet", vagy idegen feszültség van rajta (akár 230V is, ha balszerencsénk van), és nem kell, hogy ez "rázzon", elég, ha a feszültség megvan áramerősség nélkül.
De még az is előfordulhat, hogy akár már gyárilag is rossz, vagy megrepedt valamiért a gyártás után egy 5 Ft alkatrész, az két darab, pár száz pF-os kerámiakondenzátor  közül az egyik, netán mindkettő, amelyik a vonal felé beépítve működik a telefonban a CLIP áramkör elején [2 db kell legyen, a 48-50 V-os vonali egyenfeszültséget nem engedi át, a 140 V-os 25-50Hz-es csengetőfeszültséget sem nem engedi át,  de az 1-2 kHz-es CLIP jelet átengedi]  . Ekkor az új telefon CLIP vételi funkciója nem működik, vagy nem a kellő (szabványban előírt) érzékenységgel működik. Azt viszont majdnem bizton állítom, hogy az analóg főközpontok előfizetői áramköre, tehát amelyik a CLIP jelet kiadja, gyakorlatilag nem lehet rossz.
Még egy érdekességet említek: érdemes megnézni, hogy ugyanaz-e a hívószáma a vonalnak akkor, ha hívják és akkor, ha onnan hívnak. Volt már olyan a Telekom történetében - emlékeim szerint Siemens főközpont alatt -, amikor valami adatbázis hiba miatt nem is az a fizikai vonal volt az előfizetőnél, amit előfizetett, bár a megadott hívószámon őt el lehetett érni. Más kérdés, hogy hosszú évek múlva derült ki, hogy nem telefonált a számla szerint, pedig dehogyisnem, csak egy másik - talán nem is  aktív - telefonszámon realizálódott a kimenő forgalom :)
Kollégám felvetésének másik elemét is javítanám: nem tudom ki és miért és milyen hibára ajánlotta, hogy a telefonvonalat pár percre le kellene választani és vagy megszűnik a hiba vagy nem, de a fizika mai állása szerint az analóg telefonkészülékek ha "kiakadnak" és így kell őket "megjavítani", akkor azokat hibásnak, a funkciójuk szerinti célhoz alkalmatlannak kell tekinteni. [Miért? Mert még a legbonyolultabb, hiperszuper kijelzős, hangrögzítős vagy üzenetrögzítés, de a vonal típusához képest analóg telefonkészülékeknél is a villa lenyomásakor  alaphelyzetbe-állítottnak (reseteltnek) kell tekinteni, és régen rossz, ha nem így van, mert pl. mi van, ha nem bontja a hívást és egy 2 perces nemzetközi beszélgetésből egy 168 órás, több milliós jogvita lesz? Volt már ilyen: 1992-93 felé, a hatására egyebek között jogszabályváltozás is történt. És pl. épp ezért is van ma itthon egy nagyon jó hírközlési szabályozás 8-) ]

Szeretettel:
Maus Robi

ref.:
" Mivel a készülék a "Külső hívás" üzenetet elvileg akkor jeleníti meg, ha a hívószámkijelzés nem aktív, ezért annak állapotát valamiért a készülék hibásan érzékeli. Mivel te az ott ajánlott első metódust - a készülék 1-2 percre történő leválasztását már megtetted, amikor kipróbáltad a dolgot a régi készülékeddel, érdemes lehet megpróbálni azt a dolgot, ami ennek a fórumozónak is segített mégpedig, hogy először deaktiválod majd újraaktiválod a hívószámkijelzés szolgáltatást."

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most