btz

Vezetékes telefon

Kérdés

Ma volt itt a telekom modemet cserélni mert elromlott és mondta a szerelő, hogy kössük rá a vezetékes telefont az adsl modemre, mert meg fogják szüntetni az analóg telefonálást. Ehhez adott 2 db 2 méter hosszúságú telefonkábelt és egy sima adsl-phone szűrőt. Aztán még magyarázott ezt azt de egyáltalán nemértem, hogy ezekkel az eszközökkel, hogyan kössem rá az ADSL modemre a vezetékes analóg telefont.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

184 válasz erre a kérdésre

Szia Betti!

A szolgáltatód szerint rendben a hívószámkijelzésed. Kérd az ellenkezőjét és nézzük mi történik!!

1412 -n kérd!!

Üdv.: Eduárd

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Szia!
Hívd fel a 1412őt, csak ott tudnak segíteni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Az a helyzet, hogy akit hívok, nála a vezetékes számom helyett azt írja ki, hogy "nincs szám"...

Én pedig azt szeretném, hogy ugyan úgy, mint régen, lássák, hogy én hívom őket. Tehát én nem le akarom tiltani a számomat, hogy lássák, hanem pont az ellenkezője. Régebben mindíg kijelezte mindenkinek a telefonja a számomat, nem kellett külön kérni. 

Hogyan lehetne visszaállítani, hogy mindig kijelezze mindenkinek a telefonja, hogy én hívom őket?

Betti

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia Betti!

Kérd a hívószámod kijelzésének tiltását! Várom az eredményt. 

Üdv.: Eduárd 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem olyan problémám van, hogy amióta meghosszabbítottam a hűségidőt a vezetékes telefonomra, azóta akit hívok nem jelzi ki a telefonszámomat a hívottnál, pedig azelőtt mindig kijelezte. (Nem kértem, hogy tiltsák le).

Csomagom: Hoppá mobil opcióval.

Előre is köszönöm, aki tud segíteni!

Üdv.:

Betti

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm az információkat. Akkor először az internetes ügyfélszolgálaton ide katt:

Hívószám kijelzés  
Hívószám kijelzés

203 Ft/hó

Megrendelem

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

ha jól értem azt szeretnéd, hogy a hívószámod megjelenjen a hívott telóján. ha igen, akkor:

• neked engedélyezned kell a hívószámod elküldését - ezt az ügyfélszolgálaton kérheted, ha még nincs 
  • a hívott félnek meg kell rendelnie a hívószámkijelzés szolgáltatást, majd ha ez megvan a telóján el kell mentenie a számodat a neveddel együtt 

itt van róla további info

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kérdés:
Mit kell beállítani ahhoz, hogy akit hívok lássa a számot amiről hívok azt írja ki vagy ha van név párosítva a nevet,

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Integrált társkártyával össze lehet kötni a mobilt és a vezetékest. Sugárzás nem nagyon van, ha kinyomod a wifit és egy átlag usernek akinek csak telefonja(i) van(nak), nem érződik a különbség, csak plusz egy doboz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves Vipera! 

A probléma érthető, az ismertlen nem kijelzet számokat ellehet utsítani, erre van szolgáltatás. Így a hívások ezen részét készüléke nem érzékeli. Mint írtam ennek nincs  köze a hívószámkijelzéshez. Egy mezei alap készülék nem jelzi a nem fogadott hívásokat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen Vipera, ne haragudjon, én voltam figyelmetlen, mert azt gondoltam, hogy mobiltelefonon tapasztalta a problémát. Szerintem foxilady hozzászólása a segítségére lesz:)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kerdves Nori!

Való igaz, hogy nem sikerült beazonosítani a prolémámat, de igyekszem.

A kifogásolt üzenet nem a szöveges Ön által leírt, ennek letíltására - mivel nincs-

nem is tettem kisérletet.

A készülékem siemens Al140,  ennek  kijelzőjén a Withheld felirat jelenik meg nem fogadott hívás esetén.

Ennek magyar megfelelőjét nem sikerült megtalálni , de valahol  a hívó azonositásával összefüggő valami

(Calling Line Identification).

When you get a call, the caller's number will be dis-
played on your handset; the caller's name will be
displayed if it is stored in the directory.
Preconditions:
1 You have asked your network provider for the
caller's number (CLIP) to be displayed on your
handset screen.
2 The caller has asked the network provider for
his number to be identified (CLI).
®
appears in the display if you have not
requested Calling Line Identification, Withheld
appears if the caller has withheld CLI, and Unavail-
able appears if CLI has not been requested.

Elnézést de csak angolul találtam meg  némi utalást, én ebböl arra következtetek, hogy ha a szolgáltatótól
kérem a hívószám kijelzést akkor jelenik meg a készülékemen a hívószám.Ennek megfelelően következtetek, hogy ha nem kérem, akkor szolgáltató tudja tiltani is.
Mivel ez már számomra ismeretlen műszaki terület csak találgatni tudnék, ha lehet hozzáértő műszaki válaszát várnám, hogy van-e megoldás problémámra.

Köszönettel: vipera

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ohh értem, itt van akkor a probléma valóban:) Teljesen mobilban gondolkodtam:)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

de itt nem mobil szolgáltatásról van szó, hanem vezetékesről... a Siemens Gigaset AL140 készülék vezetékes telefon...

vezetékes telefonnál pedig nincs hívásértesítő szolgáltatás.

ami megoldás lehet az a dm hívások letiltása - ekkor nem hívhatják üzletszerzés miatt, ezt a 1412-n tudja kérni (igaz lesz egy kis átfutási idő, mire elkopnak ezek a hívások, mert ezek a cégek ki tudja milyen adatbázist használnak. legalábbis nálunk el kellett telnie egy kis időnek, mire végleg lekoptak).
de a hívószámkijelzés ettől függetlenül vezetékes telefonon is megéri, mert hasznos is tud lenni és sztem nem olyan drága (bár más zsebébe nem látok bele)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Elnézést, rosszul fogalmaztam, a hívószám kijelzés tiltása az, amikor Ön nem látja a hívó fél számát. Ez viszont a legtöbb díjcsomagban már díjmentesen benne van, érdemes lenne megnézni, hogy nincs-e más csomag,ami Önnek is megfelelő, és tartalmazza ezt az opciót.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves Vipera!

A problémát értem, de fogalombeli zavarról van szó.

A hívószám kijelzés az a szolgáltatás, hogy ha Önnek bejövő hívása van, akkor a készülék nem jeleníti meg a telefonszámot. Önnek nem ez okozza a kellemetlenséget, hanem a Hívásértesító szolgáltatás.

Az üzenetet, már ha konkrét szöveges üzenetre gondol, egy technikai központi telefonszám küldi, amiben az szerepel, hogy Tisztelt Ügyfelünk, Önnek nem fogadott hívása volt ismeretlen számról ekkor és ekkor. Ha jól értem, Önt ez zavarja.

Tehát a probléma megoldásához a hívásértesítőt kell kikapcsolni, így nem fog a rendszer üzenetet küldeni, ha nem fogadott hívása volt. Előző hozzászólásomban leírtam ennek módját, ha nem boldogul vele, akkor a 1430-on kikapcsolják Önnek.

Szép napot! Nóri

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm a hozzászólásokat de jelek szerint nem írtam le elég érthetően a problémámat.A hívószám kijelzést alapvetően jó és praktikus szolgáltatásnak tartom sokak számára.  De esetemben, és még sok hozzám hasonlónak felesleges, sőt általában csak idegesítő.

Ismeretségi  köröm, velem együtt nyugdíjasok. A beérkező hívások nagyobb része teljesen fölösleges, árusok és egyéb üzérek, egészségfelmérésnek álcázott lehuzásokból áll. Ezek általában nem aznosítható számról jönnek.

A hívoszám kijelzés szolgáltatás fizetős, tehát fizessek is ezekért kamu hívásokért?

Mivel nem veszem igénybe a szolgáltatást, a hívószám kijelzés nem küldi számot, csak a tényt küldi, hogy kerestek.

Mivel teljesen felesleges, információt nem tartalmazó a küldött üzenet, szeretném letiltatni.A rendszer számomra ismeretlen műszakilag, annyit sikerült kideríteni, hogy a telefonközpont küld valamilyen jelsorozatot, melyet telefonom értékel ki.

Az idegesítő az ,hogy telefon készlékem a nem fogadott hívásra a kijelző folyamatos villogtatásával figyelmeztett, melyet nem tudok kikapcsolni,  csak minden alkalommal a menüben történő lépkedés után.

Mivel a régebbi telefonközpont esetében nem volt ilyen, feltételezem, hogy központban ez a szolgáltatás is  kikapcsolható,

csak nem tudom hogy lehetne ezt elérni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves Vipera!

Nem arra gondolsz, hogy zavar, hogy ha valaki keres, de éppen nem tudtad felvenni a telefont, akkor kapsz róla egy SMS-t? Ha ez az, ami zavar, akkor az a Hívásértesítő szolgáltatás, ha elküldöd a "-HIVASERTESITO" szót a 1430-ra, megszűnik a gond. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Le lehet úgyan tiltani, a hívó szám kijelzést, de szerintem felesleges le tiltani! Miért baj az ha látod, a telefonod kijelzőjén hogy ki hívott, illetve azt hogy melyik telefon számról hívtak? Így legalább vissza tudod hívni, azokat akik el küldék a telefon számukat! Engem meg pont az idegesít, ha valaki úgy hív fel hogy nem küldi el a telefonszámát, híváskor. Szerintem ma már ez a hívó szám kijelzés, és hívó szám elküldés egy nagyon alap szintű szolgálatás!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az elmult évben telefonközpont cseréje történt körzetünkben. Az új központ bíztosítja a hívószám kijelzést, azonban erre nincs szükségem. A nem fogadott hívások esetén a siemens al140 készülék villogó fényjelzéssel jelzi, hogy hívásom volt, mivel a számkijelzést nem rendeltem meg ez semmilyen információt nem jelent, csak idegesít. Már többször is bejelentettem az ügyfélszolgálaton, de igéretük ellenére semmilyen változás nem történt.

A készüléken a kijelzést nem tudom menüböl tíltani.

Kérdésem, hogy a telefonközpontban le tudják tíltani ezt a számomra értelmetlen, idegesítő szolgáltatást????

Ha igen, hol és hogy tudnám ezt  a Telekomnál elérni.

Előre is köszönöm válaszukat. Több szomszéd is vár erre valami megoldást

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ma délután már jó volt, újra elküldi a számot. Választ még nem kaptam, vagy megcsinálták a levelem miatt, vagy csak magától megoldódott.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Még nem. Négy napja írtam nekik egy levelet, azóta semmi változás.

Úgy látszik, ez a hűségidő hosszabbítás már csak ilyen. Múltkor a három szolgáltatásból egyet sikerült csak meghosszabbítaniuk, a másik kettő meg eltűnt a rendszerből. Még szerencse, hogy magát a szolgáltatást nem kapcsolták ki. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

szép...:womansad:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Már meg volt :) Kapcsolgattak össze vissza, arra jutottak, hogy várjak. Időbe telik az átállás. Ha lehet, nem hívom őket, főleg nem mobilról, mivel telefon ugye nyista....

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most