btz

Vezetékes telefon

Kérdés

Ma volt itt a telekom modemet cserélni mert elromlott és mondta a szerelő, hogy kössük rá a vezetékes telefont az adsl modemre, mert meg fogják szüntetni az analóg telefonálást. Ehhez adott 2 db 2 méter hosszúságú telefonkábelt és egy sima adsl-phone szűrőt. Aztán még magyarázott ezt azt de egyáltalán nemértem, hogy ezekkel az eszközökkel, hogyan kössem rá az ADSL modemre a vezetékes analóg telefont.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

184 válasz erre a kérdésre

szerintem ez 1412...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok.

Pár napja rendeltem meg az új Hoppá díjcsomagot (pontosabban hűségidő hosszabbításkor erre lett cserélve az előző), és azóta ha hívok valakit, nem jelzi ki a számom.

Megnéztem az online felületen, ez a szolgáltatás aktív az előfizetéshez:

Hívószám kijelzés engedélyezése, hívásonkénti tiltás  

Hívószám küldés alapbeállításként engedélyezve, hívásonként letiltható - legacy 3196

Ezt úgy értelmezem, hogy alapból elküldi a számom, kivéve ha én a hívás megkezdésekor azt mondom, hogy ne küldje el. Ennek ellenére soha nem küldi el. A szerződésmódosítás előtt nem volt ilyen probléma. Mi lehet a gond?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor biztos a Zte

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azért köszi az ötleteket, sajnos nálam maximum a ZTE lehet csak rossz. Mindenhova új vezetékek raktam ahova csak tudtam.  Háromféle reset lehetőség van ezen a modemen, mindet elsütöttem sajnos sikertelenül. Az elsütést ne szó szerint értsd :)

Bejelentettem a hibát remélem egyszer jó lesz.

Ja és ezt írja ki a telefon diagnosztikánál.

http://www.kepfeltoltes.hu/view/150113/K_pkiv_g_s1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Fura szerintem ez a zte-nek valami bugja, bár én kábelnetes vagyok és nincs vezetékes telefonom de ott van a menüben, hard restet lehet rajta? Vissza áljon a gyári álapotba ? Ha az se akkor 1412

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A vezetékeket újrakötöttem a biztonság kedvéért, de semmi változása. De a ZTE ben a telefonhoz tartozó menüpont valamiért nincs meg az Applicationban.  http://kepfeltoltes.hu/view/150113/nincs_VoIP_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hogy nem beszélek mellé itt egy videó is 1 perc 8 másodpercnél látható is. Itt tudtam bekapcsolni eddig a telefont ha például újraindítottam a modemet. http://youtu.be/ado7F-Zez-g

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hgw ben meg tudod nézni mi a helyzet a telefonnal vagy nézd meg a kàbeleket de szerintem 1412 hibabejelentés

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv. Ki tudja mitől lehetséges az hogy a vezetékes digitális  telefonvonal behalt, de a net meg működik? A Telekom javítana valamit a környéken?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Rendben, akkor én leírom, hátha másoknak jó lesz segítségül. /egyúttal részemről lezártnak tekintem a témát/.

...........................................

Gigaset A220 telefon, Gigaset c595 telefon c59H kézibeszélövel.

Hibajelenség: Hívószám kijelzése szolgáltatás /CLIP/ létezik, bejövő hívás esetén kb. két csengetésig megjelennek a kijelzőn a hívó adatai, majd ez eltűnik és a továbbiakban csak a 'külső hívás' /vagy hasonló értelmű szöveg/ látható.

Megoldás lépései /legalábbis az említett két készülék esetében:

1. megnyomni a menü-gombot.
2. megnyomni egymás után: *#05# /ekkor megjelenik, hogy 'RENDSZER' és alatta egy 9-es szám.
3. beírni:14 /ekkor zárójelben megjelenik a jelenlegi érték, egy egyjegyű szám/
4. ezt a számot átírni /nálam 3-al működik rendesen/

Elméletileg ezután folyamatosan kell működnie a hívószám kijelzésnek. Nálam legalábbis így történt.

'Time for end of call identification' a funkció neve a szervizkönyvek szerint.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Írd le nyugodtan, nem titok. Amúgy meg azért hozzátartozik a dologhoz, ha én tavaj nem segítek, akkor még mindig keresgetjeted a leírását. Ha valaki 35 évet foglalkozott ilyenekkel, annak van egy kis tapasztalata. Azért azt megkérdezném a szerelőtől, hogy mit is tanul, víz-gáz szerelést?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Így igaz. Ha szükségesnek látjátok, én is beírhatom, nem titok. De nem akarom mástól elbitorolni a 'szerzői jogot'.:-)

Természetesen az általam alkalmazott megoldás nem általánosság, hanem csak a két gyakorlatban kipróbált eszközre vonatkozik. Nem tudom, más készülékeknél mi a konkrét kód.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Annyi korrekció, hogy most látom, a két téma azonos fórumhoz tartozik. Tehát ezek szerint a fórumban már létezett a regem. Ez persze a lényegen nem változtat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

T. "Az Internet"

Hogy rövidrezárjuk és ne generáljunk vitát. leírnád ide a fórumba a Gigaset A220 telefon konkrét beállítását lépésről lépésre magyarul?

GamMa felhasználótól ugyanis ezt kaptam meg az általánosságok helyett.

Biztos sok embernek segítenél ebben.

Üdv Laci

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nincs különösebb jelentősége, de azt hiszem, valakivel összekeversz. Nekem te soha nem mondtál erre vonatkozó megoldást, azt a neten történő hosszas keresgélés után találtam meg.  Igazából akkoriban nem is voltam regisztrálva erre az oldalra.

De mondom. mindegy, hiszen a lényeg, hogy magam is megtaláltam, amit kellett, megoldottam a problémát és örülök, hogy másnak is tudtam vele segíteni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen így leírva minden világos, már akinek van egy kis műszaki érzéke,(nekem úgy gondolom van) de míg idáig eljut az ember "0" ról elég rögös az út. a szolgáltatót mint leírtam megkerestem több csatornán, semmilyen segítséget nem kaptam, ugyanúgy a 3x helyszínen járt szerelőktől sem.  A leírásom úgy gondolom világos volt amit ők is megkaptak. Ha tudtam volna a megoldás forrását egyenesn hozzád fordulok, de nagyon jó hogy ezekről beszélünk mert így sok hasonló cipőben járó ember megtalálhatja ezeket az információkat, és megoldást találhatnak a problémájukra. Az általad említett telefon leírását, szervíz leírást több napon keresztül kerestem a neten, de erre a készülékre nem találtam.

Minden jó ha a vége jó:smileyhappy:

Köszönettel Laci

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Tudom, mivel én mondtam meg neki, hogy mit kell állítani. Ha legközelebb ilyen gondod van, akkor az a megoldás, hogy a szolgáltatót meg kell keresni, és meg kell kérdezni tőle, hogy a milyen szabványnak kell megfelelni az álltalad használt készüléknek, hogy működjön pld a hívószámkijelzés. Amikor mgevan a szabvány, akkor arra rákeresel a net-en és pld a hívószámkijelzés esetében leírják a teljes időtartamot, és azt, hogy mikor milyen adatoto küld a telefon kp a készüléknek, ezután már csak a készülékben kell az időzítés idejét a szabványban leírtak alaján beállítani és kész. Van még egy trükk: A hívószámkijelzés elött a telefon kp küld egy jelsorozatot, amiben azt állítja be, hogy az adott számot ki kell-e jelezni vagy nem. Ha híváskor a készülék pld ilyet írki, hiogy "Private", akkor a telefon kp a szám küldése elött kiküld egy olyan jelsorozatot, ami a készülékednél letíltja a hívó számának a kijelzését. Na erre jó egy módósítot szoftver (FirmWare) a telefonra és máris ki lehet jelezni a letíltott számok hívószámait is. Üdv.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igaz, köszönöm a leírásodat ez volt a problémám.

Sikerült közben megoldani GamMa korábbi fórumfelhasználó segítségével.

Link:http://forum.t-home.hu/mvnforum/viewthread_thread,6667

Köszönöm neki a konkrét segítségét a beállítás módosításában!:smileyhappy:

Csak azt nem értem a T-com miért nem a megoldások irányába halad? A többszörös hibabejelentésekre, e-mailek-re nam kaptam semmi érdembeni segítséget. Már vissza akartam mondani a hívószámkijelzést.

Mégegyszer köszönöm Nektek.

Üdvözlettel: Laci

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
A Siemens telefonokkal az a baj, hogy a Siemens központokon kívűl más központokkal nem mindig működnek rendesen. Ebben az esetben a Simens telefon Sevice menűjében kell az időzítésen állítani, ki kell próbálni hogy nagoybb időzítési idővel vagy kisebbelé működik rendesen. Ez egy kicsit macerás, de ha megvan a helyes érték, akkor azzal már múködni fog. Javaslom töltsd le a Siemesn-től a készüléked részletes leírását, és ott leyírtak szerint lépj ben a Service menűjében állítsd kicsit nagyobbra az időzítést, mert az álltalad leírtak alapján arra gyanakszom, hogy a te Siemesn készüléked kicsit gyorsabban fogadná az adatokat a Telekom központjától, valószínűleg ott nálatok ahol ezen hiba jelentkezik, Nem Siemesn Telefonközpont van hanem Ericson gyártmányú. Üdv.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm válaszod!

Igen ezt én is megtaláltam, den nem tudom minden Gigaset telefonra vonatkozik-e?

a másik tapasztalat sem elhanyagolható, hogy ugyanaz a telefon az egyik 49-es körzetben jól jelzi ki a számot a 48-as körzetben pedig már nem.(más központokon keresztül megy)

Nem tudom hogy lehet hozzáférni a "legális kvázi szervízmenühöz" mit kell állítani?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tisztelt t-home munkatársak, Fórumozók!
Van egy óriási problémám a számkijelzéssel kapcsolatban.
Gigaset A220 duó telefon karácsonyra szüleimnek vett, hívószámkijelzés megrendelve, szolgáltató szerint rendesen beállítva.
A következőket produkálja: külső hívás érkezésekor egy rövid ideig számot, nevet kiír, majd nem fogadott hívás képződik (üzenet) utána át vált külső hívásra a második csörgetéstől.
Kiérkező szerelőknek saját telefonjukkal rendesen működik a számkijelzés.
A lényeg: ugyanaz a telefon egy másik felhasználó helyen tökéletesen mutatja a hívószámokat ahogy kell.
Hálózati konfiguráció hiba? Telefonhiba?
Van valakinek tapasztalata?, véleménye? megköszönném.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Érdekes, sokan szeretik még a vezetékest is (nem feltétlen csak idősebbek), olyanok is főleg, akik félnek a "sugárzásoktól", vagy éppen érzékenyebbek rá.

Ha hamarabb kezdik el a hoppásítást egyébként, vagy valahogy összekötik a mobilt és a vezetékest (még most sem lenne késő, de komolyabb megoldásra gondolva), szerintem még többen maradtak volna meg ott is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

No igen, ez is lehet :D Nem rossz megoldás a VoIP. Én ma már feleslegesnek tartom az otthoni telefonszolgáltatást. A mobilszolgáltatók csak úgy öntik a nyakunkba a sok kedvező ajánlatokat, a családbarát kedvezményeket. Ma már a 120 éves dédinek is saját mobiltelefon előfizetése van. A hivatalos ügyeket is el lehet intézni mobiltelefonról. Persze vannak érvek a vezetékes mellett is, de a modern világban egyre hátrébb szorul ez...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

, persze, ez is lehet, de simán benne van, hogy a szerelő is össze-vissza beszélt :) vagy csak értékesíteni akart, de szarul adta elő, ez is benne van, mert most nagyon nyomnak át mindnkit voip és voca megoldásra :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most