Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Vezetékes telefon


btz

Kérdés

Ma volt itt a telekom modemet cserélni mert elromlott és mondta a szerelő, hogy kössük rá a vezetékes telefont az adsl modemre, mert meg fogják szüntetni az analóg telefonálást. Ehhez adott 2 db 2 méter hosszúságú telefonkábelt és egy sima adsl-phone szűrőt. Aztán még magyarázott ezt azt de egyáltalán nemértem, hogy ezekkel az eszközökkel, hogyan kössem rá az ADSL modemre a vezetékes analóg telefont.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 184
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Hoppá díjcsomag, de nem az enyém, hanem egy idősebb rokoné, aki azt hitte, a telefonja romlott el.

 

Lehet, hogy valami szoftverfrissitési hiba volt a központon, vagy hasonló, amit tévedésből kikapcsolta. Most már nem nagyon van mit reklamálni, mert most a kézi visszakapcsolás után azt mondja, hogy működik a kijelzés.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Évek óta Hoppá van, évek óta működött, és nem emlékszem, hogy a számlán külön tétel lett volna. Lehet, hogy a nemrég törént hűséghosszabbítással Új Hoppá díjcsomagra változott a szerződés, és abból kivették az ingyenes hívószámkijelzést, és ezért lett deaktiválva?

 

Ha így van, akkor ezt azért illett volna jelezni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

valamilyen szinten igazad van, de a hoppá kedvezményei bőven ellensúlyozzák a hívószám kijelzés díját.
sok előfizető a havidíjon spórol, és nem szívesen vesz meg olyan csomagot, amibe sok kedvezmény + kényelmi szolgáltatás van belecsomagolva, de a havidíja drágább mint a többi díjcsomag. legfeljebb akkor, ha kimegy egy borsos számla, ha sokat használta a telefont. és ez a mobil előfizukra is érvényes sztem

 

a vezetékes telefont meg nem a szolgáltató "nyírja ki", hanem a fogyasztói igények és a technológiai változások...(pl. furi visszagondolni, hogy a 90-es években még mindenki vezetékes akart) ha egy szolgáltatás típust csak kevesen használnak, azt egyszerűen nem éri meg fenntartani.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A telefonon is lehetőséged van ki-be kapcsolni a híváskijelzés funkciót a Beállítások>Hívás>Hívószám kijelzése vagy hasonló módon. Ezt akár egy szoftverfrissítés  is okozhatta. Attól hogy online bekapcsolod a kijelzést , és a telefonon ki van kapcsolva , nem fogja mutatni a számod másnak amikor hívod őket. Minkét helyen be kell kapcsolni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nos az új Hoppában a webes felületen keresztül be tudtam kapcsolni a hívószámkijelzést. Tegnap már működött is. Mivel így a legtöbb hívás innen indul fontos. A rokonok fel lettek hívva és a számot névvel együtt eltárolták. Mobilról csak 20-as és 70-es irányba telefonálnak. Így gazdaságosan kijön az egész, mert ezekbe az irányokba havi max 20-25 perc van havonta.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A hívószámkijelzésnél két dolog van: az, hogy én számomat elküldje másnak, illetve az, hogy a mások számát kijelezze nálam.

 

Nekem az utóbbi volt lényeges, hogy lássam a hívót.

 

Neked is azt írta ki bekapcsolásnál az online felület, hogy "A díjcsomag része"? Ez azt sugallja, hogy nincs külön költsége, ellentétben azzal, ami lejjebb elhangzott. Hacsak az online kiírás nem hibás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Engem a másik érdekelt, hogy mások számát kijelezze nálam, de nekem azt is aktíválni kellett. Új Hoppával ismeretlen számot jelzett minden hívásnál, és csak akkor jelezte ki nekem mások számát, amikor aktiváltam.

 

Neked ezt az utóbbit, vagyis hogy mások számát kijelezze neked, nem kellett kézzel aktiválnod?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Én mostanában rendeltem meg a hivószám kijelzést, de csak annyit ir ki a telefon minden hivasra, hogy "privát hívó".

Pedig a telefon memóriájában van sok telefonszám elmentve, de mégsem ír ki egyet sem....

 

Nem értem ezt az egészet, igy nem sok értelme van, eddig nem irt ki semmit, most sokra megyek ezzel a kijelzessel, hogy " privat hivo"....:catmad:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Elég régóta (kb 1 éve) az a jelenség, hogy nagyon gyakran a hívó félnek mással beszéltet jelez a telefonunk, pedig mi nem beszélünk. Ilyenkor felhívnak mobilon, és a vonalas telefonban tényleg nincs vonal. Ekkor mi megpróbálunk telefonálni, és ilyenkor egyszercsak visszajön a vonal és működik. Először azt hittük, a készülékkel van a baj, vettünk újat. Nem segített. Bejelentettük, azt tanácsolták, inditsuk hetente újra a modemet, ez sem hozott eredményt. Újfent bejelentettük, azt a választ kaptam sms-ben, hogy nem találnak hibát, hívjam a szuperszervízt. A szuperszervíz szolgáltatásai igen drágák, és úgy látom a honlapon inkább számytógép és mobil vonatkozásában tudnak segíteni. Vajon mi a megoldás? Köszönettel veszek minden ötletet!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Elég régóta (kb 1 éve) az a jelenség, hogy nagyon gyakran a hívó félnek mással beszéltet jelez a telefonunk, pedig mi nem beszélünk. Ilyenkor felhívnak mobilon, és a vonalas telefonban tényleg nincs vonal. Ekkor mi megpróbálunk telefonálni, és ilyenkor egyszercsak visszajön a vonal és működik. Először azt hittük, a készülékkel van a baj, vettünk újat. Nem segített. Bejelentettük, azt tanácsolták, inditsuk hetente újra a modemet, ez sem hozott eredményt. Újfent bejelentettük, azt a választ kaptam sms-ben, hogy nem találnak hibát, hívjam a szuperszervízt. A szuperszervíz szolgáltatásai igen drágák, és úgy látom a honlapon inkább számytógép és mobil vonatkozásában tudnak segíteni. Vajon mi a megoldás? Köszönettel veszek minden ötletet!

Üdv!

 

Ezen a kábeles rendszeren van TV és internet is? Azok ezekben az esetekben megfelelően működnek? Volt-e kint szerelő, cserélt-e hgw-t?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A TV és az internet működik. Néhány hete volt baj a TV-vel (a csatornáknak kb a fele nem jött be), akkor kijöttek és egy aknában találtak is hibát, kijavították, a tv megjavult. Akkor is panaszkodtam a telefonra a szerelőnek, és azt mondta, most már biztos jó lesz a telefonom is.. Nem lett jó. Konkrétan a telefon hibabejelentésre nem jöttek ki egyszer sem. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...