Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

Sziasztok!

Múlt héten kaptam új HGW-t (zte speedport entry 2i), egy dlink 360r modem lett lecserélve. 10mbites netről kellett váltanom 30mbitesre (tudom, hogy csak neve 30). Screenshot a routerről! Ha az elméleti 22 mbit akkor miért csak 10et tud (ami a gyakorlatban 8,5). Miután megtörtént a csere 19mbit-en működött  kb két napig aztán visszaesett, először 12 majd a 10, amit már tart pár napja... Szerelő szerint nem vagyok messze az elosztótól - ha az utca elején van akkor kb 600 méter. CRC hibák nincsenek, (a zajszintekhez nem értek, nem tudom mire lehet abból következtetni) lehet valamiért SNR lock van a vonalon?

Érdemes nyaggatnom az ügyfélszolgálatot?

Előre is köszi a segítséget!

adsl.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@btz Köszi, felhívtam őket.

Nem nagyon tudta a kolléganő, hogy mit takar a szinkronsebesség, de azt mondta, hogy én már túl vagyok a VDSL2 határán és a réz miatt csak adsl2 lehet (ami volt). Felajánlotta, hogy továbbítja az ügyemet a technikusokna,k akik megcsinálják amit kérek viszont az külön sikerdíjas dolog.

Majd megpróbált egy újraindítást, hogy az szokott segíteni. Segített is :)

Növekedett a sebesség :) , viszont a crc errorok száma is :( - bár azt monda a vonal jó.

Korábban nem néztem az errorok számát, lehet az miatt megint vissza fog esni a sebesség?

 

adsl2.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@nerve

Nem tudom, miféle határról beszélhetett a hölgy, de nem vagy túl semmilyen határon ez látszik. Hogy VDSL2 miért nem adható, annak lehet van más műszaki oka, de nem hiszem, hogy bármilyen határokhoz köthető, bármit is értett ezalatt. 

Pontosan melyik helység ez? 

Önmagában a CRC error nem hiszem hogy vissza fogja visszahúzni. Ha szakad emellett a szinkron is, akkor szinte biztos, hogy újra le fog korlátozni a rendszer. Ha a CRC error számláló indokolatlanul visszaál nullára, az jelezhet ilyen szakadást is. Ezt figyeld majd. Ha szakad akkor érdemes cseréltetni a vezetékezést a házban, ha az sem oldja meg, akkor egy törzsszakasz vizsgálatot is lehetne indítani, bár az ritka gond, hogy abban lenne hiba. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@nerve

Az oké, hogy a DSLAMIG optika, de VDSL2-t rézen adnak. Szerintem a hölgy valamit nagyon kevert. 

Túl sok jót nem jelent ez a brutális mennyuségű CRC, de ha 7 órás uptime van a szinkron tekintetében is, akkor eddig jó. Bár nem árt a további figyelése. 

Sajnos Pátka nevű települést nem látok a VDSL2-vel fejlesztett települések listáján. Lehet ezért nem is tudnak adni. Pedig ilyen szakaszon akár 100mbps sem lenne lehetetlen 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

2018.09.01.-től új xDSL csomag kerül bevezetésre.

Net S Plusz: az ügyfél a címén elérhető képességnek megfelelő, legmagasabb sebességet kapja.

A csomagot meglévő ügyfelek csomagváltással érhetik el.

További részletek 2018.08.31 megjelenő ÁSZF-ben lesznek.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Hónapok óta szenvedünk a TV-vel és az internettel.

Csatoltam egy képet, amin látszódnak az xDSL interface-ről.

A problémám az, hogy folyton elmegy a tv és a net, először elkezd kockásodni a tv aztán elkezd szaggatni, ezt követően megáll a net és ekkor a tv is.

Ezt szerintem több mint 10-szer bejelentettem, és miután kijön a szerelő ideig óráig jó(volt már modemcsere, variáltak a vonallal a lépcsőházban), de aztán megint folyamatosan elmegy a tv és a net.

Volt olyan szerelő aki azt mondta, hogy a lépcsőházban(társasházban lakom) ki kellene cserélni a kábelt, ami bejön a lakásba, ekkor jöttek valami alvállalkozói a telekomnak és a könnyebb utat választották(lent variáltak valamit a bejövő vonalnál), ez egész sokáig működött, aztán múlt hét óta megint használhatatlan a szolgáltatás(azóta kétszer volt kint szerelő...).

Tuti van valami a vonallal, mert a csatolt kép a modem újraindítása után készült nemsokkal és már ekkor is elég sok a crc hiba, mire leáll a tv és a net, addigra mindkét vonalon általában több százezret vagy akár a milliót is eléri a crc hibák száma.

Tegnap elkeseredésemben már írtam a Telekomnak egy panaszlevelet, amelyben kértem a hibám pontos kivizsgálását és amennyiben nem tudják megoldani, akkor szeretném közös megegyezéssel megszüntetni az előfizetésemet és inkább másik szolgáltatóra váltani.

Mi okozza a hibát szerintetek?

Előre is köszönöm!

Üdv, Attila

Képernyőfotó 2018-09-06 - 20.04.55.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdvözletem!

Az a zseniális helyzet állt elő, hogy átállították a DSL kapcsolatomat VDSL-re, ami szép és jó, csak a távolságból kifolyólag lassabb mint az ADSL2+ volt. (utóbbival 5Mbps volt lefelé, most pedig 2,2Mbps) Felhívtam az ügyfélszolgálatot, hogy ugyan állítsák már vissza, ahol azt mondták, hogy most már csak így szolgáltatnak, a 'régi' módszerrel nem. Szóval hálózat 'korszerűsítés' címén az eddig is csiga tempójú netet belassították a felére. Az ügyfélszolgálatos egyúttal próbált meggyőzni, hogy vegyek egy újabb csomagot, mert az gyorsabb lesz, nem fogadtam el, mert nem értem, hogy miért lenne egy új csomag gyorsabb, ha a hálózat fizikailag nem képes többre.
Természetesen fogom még őket keresni, hátha valamit sikerül intézni, de gondoltam megkérdezem, hogy más is járt-e így, illetve van-e valakinek ötlete, mit lehetne kezdeni a helyzettel.

Képernyőfelvétel (9).png

VDSL.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Xaba

Próbálkozni mindennel lehet, de inkább azt fogják mondani hogy a garantált megvan, annyit bír a rendszer (ami ezen a porton igaz is). 

Nekem volt 50mbps 2016-ban egy két hónapig makd átraktak egy másik portra ami, cssk 30mbps-t bírt és két évig nem is rakták vissza, most 2018-ban mikor váltottam Net S pluszra sikerült közbenjárással egy új portra rakni, ami most 72mbps-t hoz. Nekem végig VDSL2 volt, tehát a csökkenésed nem az ADSL2+ VDSL2 váltásból fakad, hisz az modernebb technológia így a távolság függvényében sem szokott lasabb lenni, csak egyes grafikonokon úgy van ábrázolva, amihez semmilyen raw mérésiadat nincs mellékelve. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Xaba Ahogy látom nálad az egyetlen lényegi különbség hogy a lejövő jel teljesítmény kevesebb mint a felére esett. (18-ról 14dBm re), így nem csoda..  Sajnos a magasabb modulációs módokat a berendezések csak kisebb teljesítménnyel tudják előállítani. Nem tudom le lehet-e ezt korlátozni (8b vagy 8a profilba rakatni), mert akkor újra megnőne a teljesítmény és a sebesség is nőne. Talán egy hibabejelentéssel próbálkozz.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@btz
Így ahogy mondod logikusnak tűnik. Azokból a diagramokból láttam már valóban sokfélét, és saját bőrömön csak annyit tapasztaltam, hogy amióta átkapcsolták, lassabb, ezért helytelen következtetést vontam le.
@Tamas586
Bejelentést küldhetek, de ahogy btz is írta, így is a minimum fölött van, szóval nagy az esélye hogy passzolnak, mert hivatalosan nem hiba.

Azért kellemes meglepetés amikor pár éve verekszel jobb hálózatért, erre azt a kicsit is megfelezik ami eddig volt :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@btz Nem azonos teljesítményeken kell összehasonlítani az ADSL t a VDSL el hanem (nagy távolság csillapítás esetén) az elérhető max teljesítménnyel. Ez ADSL-en jóval több volt (18 vs 14). De ha át tudja rakatni magát egy nagyobb teljesítményű profilba akkor kaphat vdsl-en is ugyanannyit mint adsl-en: (LINK)

Persze hogy ezt meg tudja-e neki csinálni valaki az más kérdés..

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
7 órája, Xaba írta:

@btz
Így ahogy mondod logikusnak tűnik. Azokból a diagramokból láttam már valóban sokfélét, és saját bőrömön csak annyit tapasztaltam, hogy amióta átkapcsolták, lassabb, ezért helytelen következtetést vontam le.
@Tamas586
Bejelentést küldhetek, de ahogy btz is írta, így is a minimum fölött van, szóval nagy az esélye hogy passzolnak, mert hivatalosan nem hiba.

Azért kellemes meglepetés amikor pár éve verekszel jobb hálózatért, erre azt a kicsit is megfelezik ami eddig volt :D

9 órája, btz írta:

@Xaba

Próbálkozni mindennel lehet, de inkább azt fogják mondani hogy a garantált megvan, annyit bír a rendszer (ami ezen a porton igaz is). 

Nekem volt 50mbps 2016-ban egy két hónapig makd átraktak egy másik portra ami, cssk 30mbps-t bírt és két évig nem is rakták vissza, most 2018-ban mikor váltottam Net S pluszra sikerült közbenjárással egy új portra rakni, ami most 72mbps-t hoz. Nekem végig VDSL2 volt, tehát a csökkenésed nem az ADSL2+ VDSL2 váltásból fakad, hisz az modernebb technológia így a távolság függvényében sem szokott lasabb lenni, csak egyes grafikonokon úgy van ábrázolva, amihez semmilyen raw mérésiadat nincs mellékelve. 

Én biztos nem hagynám annyiban,  a helyedben portcserét (portátterhelést) kérnék, az lényegtelen, hogy nekik kényelmetlen ezt megcsinálni. Hivatkozhatsz arra, hogy a VDSL-ed nem az optimális profilban van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2019. 01. 17. at 14:05, Tamas586 írta:

@btz Nem azonos teljesítményeken kell összehasonlítani az ADSL t a VDSL el hanem (nagy távolság csillapítás esetén) az elérhető max teljesítménnyel. Ez ADSL-en jóval több volt (18 vs 14). De ha át tudja rakatni magát egy nagyobb teljesítményű profilba akkor kaphat vdsl-en is ugyanannyit mint adsl-en: (LINK)

Persze hogy ezt meg tudja-e neki csinálni valaki az más kérdés..

A Telekomnál 17a profil van nincs másmilyen, nem tudja magát átkérni semmilyen másik profilba. Új fizikai portra kéne rakni, másik érpárra stb

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...