Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
dragontwin19 írta:

Jók és hasznosak a linkek, @icsaba :) 

 

Egyébként még valami comtrend kütyü is van vdsl hálózatra az általad felsoroltakon kívül

a HGW menüjében viszont szerintem nem fogod látni a csatlakozás/hálózat milyenségét, hogy az vdsl vagy sima réz... (de ha dobsz screent, akkor meaculpa:))

 

Korábban, a VDSL bevezetésekor természetesen más típusú HGW-ket osztogattak. Ma már szinte csak ezt a két típust hozzák. Nekem először egy ZTE ZXDSL 931VII V2-es volt, amit egy közeli villámcsapás hazavágott. Ekkor kaptam a mostani Speedport W724V-t.

Én kb. 650 - 700 méterre lehetek a központtól. A HGW-k státusz menüjéből azért elég sok mindent meg lehet tudni.

 ZTE-vel így nézett ki.

ZTE HGW volnali paraméterek

 

Speedportnál pedig ez a helyzet. Lényeges változás, hogy a letöltés adásteljesítményét majd a negyedére csökkentették, ami még így is bőven elég a 30 megabites kapcsolathoz.

Speedport status

 

amúgy ha rezes területen laksz, ott reális kb az általad vázolt sebesség, DE ha nagyon közel dekkolsz a központhoz, akkor a 20-as vonalon a 20-as sebesség kihajtható, igaz lehet, hogy kb. fehér holló jelenség lesz ez, így nem érdemes erre vadászni :)

 

Anno 20-as ADSL2+ volt nekem is, "bruttóban" 20 megabit feletti sebességgel (pl. 21235 kbps) szinkronizált, de "nettóban" 18,5 megabit volt a max. Ugyanezen a rézkábelen. Erről is megvan még a vonali spektrum kép. :smileywink:

ADSL2+ DMT

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tegnap kijott egy kedves T-Home munkatars, es lecserelte a modemem egy VDSL kepes Speedport tipusra. Most vegre jon a 20Mbit teljes sebesseggel. Ez eddig ADSL2+ -on csak 13Mbit korul ment. Termeszetesen beallitottam hogyncsak modemkent uzemeljen. A tobbit a sajat eszkozeim kezelik. Igy nem lesz gondom a tuzfallal, es portot is tudok nyitni. ☺

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
JamesWagner írta:

Tegnap kijott egy kedves T-Home munkatars, es lecserelte a modemem egy VDSL kepes Speedport tipusra. Most vegre jon a 20Mbit teljes sebesseggel. Ez eddig ADSL2+ -on csak 13Mbit korul ment. Termeszetesen beallitottam hogyncsak modemkent uzemeljen. A tobbit a sajat eszkozeim kezelik. Igy nem lesz gondom a tuzfallal, es portot is tudok nyitni. ☺

Feltöltést milyen sebességre állították? Maradt 1 megabit?

A speedport HGW szerintem egy kiváló, elég nagy hálózati terhelést lekezelni képes eszköz. Gigabites ethernet portokkal, 300 megabites 2,4 GHz "n"-es + 5 GHz-es wifi AP-vel. A telekom lehetőség szerint frissíti a szoftverét.  A legújabb firmvware-el (09021601.00.634) már minden funkció tökéletesen működik.

 

Valaki tudja már, hogy mi a helyzet a VDSL feltöltési sebességek emelése ügyében? Szerződést kell hozzá hosszabbítani, vagy automatikusan megtörténik minden érintett előfizetőnél?

Még az is megfordult a fejemben, hogy kamu a dolog, mivel semmilyen szolgáltató felőli megerősítést, vagy közleményt nem tettek közzé.

A jelenlegi vonalamon stabil 60 / 30 megabit simán adható lenne kb. "3 kattintásnyi beruházással", amiért szívesen vállalnám a magasabb havidíjat. A telekom, ki tudja miért, eddig csak max 30 / 5 megabitest internetet ad a VDSL rendszereken. A feltöltési sebességek emelése egy nagyon jó lépés lenne a részükről.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

azt a sebességet kapod garantáltan, amit a weboldal és az ászf meghatároz jelenleg... Valóban felröppentek is hírek emelésről, de az messze nem hivatalos, asszem még a moderátorok is jelezték ezt külön jó pár hozzászólással korábban. Ment erről egy mini vita is, hogy mi a hivatalos meg mi nem igazából. Jól láttad, közlemény hivatalosan nem volt ebben a témában még.

 

Persze ha a hálózat elbírja és felfele tudsz váltani, akkor egy nagyobb csomag többet is adhat akár, mint garantált érték, de ahogy nézem a leírásokat, túlzásba nem fogják vinni a garantált értékeket, ettől nem kell tartanod :)  (és a legtöbb szolgáltató is hasonlóan gondolkodik az tuti...)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egy telekomos munkatárs megsúghatna egy "mikort"! ;-) Én abban sem vagyok biztos, hogy lesz e egyáltalán sávszélesség emelés. Bár józanul gondolkodva, most hogy a különböző felhő szolgáltatásokat tolják az orrunkba, igencsak szükség van a gyors uplinkre.

azért azt szép lesz ha 30 megás nethez 10 megás feltöltés tartozik majd az már haladás most 5 van de elég az is egy ideig

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

kövesd az ászf változásokat és abban benne lesz a mikor, ha lesz egyáltalán...

 

Én túlzottan nem reménykednék, hogy bármi hivatalos bejelentés, módosítás is lesz, lenne a közeljövőben, főleg mert ez a "hálózatsemlegesség" van terítéken és ebbe az egységesítsünk irányba megy  sok szolgáltató...

 

Pedig a régi szép időben, amikor az optikánál a garantált sebesség a csomag maximumának a fele volt... sokan örültek neki nagyon... meg vissza is sírják akik időközben váltottak :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Egy háztartásba lehet két internetet rendelni?
Jelenleg úgy néz ki hogy a jelenlegi 20 megabit már nem elég. De ennél többet nem tudnak szolgáltatni. Ha bekőtnénk még egy vonalat akkor valahogy egybe agregálni lehetne a két vonalat és kihozni belőle egy 40-est?
Gondoltam még kiegészítőként egy LTE mobilnet rásegítésre is. Csak ezt sem tudom hogy agregálódna-e ha mondjuk ugyan abba a gépbe megy 20Mbit DSL és 10-20mbit LTE USB-vel, majd valami hálózati hidon kilőni wifire, hogy a mobil is elérje.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

ha a hálózat és a pénztárcád lehetővé teszi akkor igen, tudsz egy új bekötést kérni (külön eszköz, külön előfizu, külön csatlakozás, satöbbi)

 

aztán, hogy Te ezt hogyan tudod összetákolni ahogy írod, az más kérdés, nem lesz az egyszerű, ha van egyáltalán rá mód (hiányosak a hálózati ismereteim, de nem hinném, hogy olyan könnyű ezt kivitelezni, mert ennyi erővel lényegében egy rezes területen vagy vdsl/vdsl2 területen akár 50-80 mega is kihozható lenne, igaz több előfizetésből összehúzva, az meg szolgáltatónak sem biznic, vevőnek sem biztos).

 

Samu telefonok tudják ezt a wifi+lte/hspa sebesség többszörözést, összeadást, szóval nem lehetetlen, hogy valahol csilliárdokért találsz eszközöket erre a mobilnet+vezetékes net kombóra.

 

Egy háztartásba lehet két internetet rendelni?
Jelenleg úgy néz ki hogy a jelenlegi 20 megabit már nem elég. De ennél többet nem tudnak szolgáltatni. Ha bekőtnénk még egy vonalat akkor valahogy egybe agregálni lehetne a két vonalat és kihozni belőle egy 40-est?
Gondoltam még kiegészítőként egy LTE mobilnet rásegítésre is. Csak ezt sem tudom hogy agregálódna-e ha mondjuk ugyan abba a gépbe megy 20Mbit DSL és 10-20mbit LTE USB-vel, majd valami hálózati hidon kilőni wifire, hogy a mobil is elérje.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Én nem látom annyira bonyolultnak. Szoftver és hardver kérdése az egész.
Lenne egy router amin 2-3 Wan bemenet lenne +usb lte modemnek például, az agregálás meg gondolom nagyrészt szoftveres folyamat. Az egészet padig kilőné ac-s wifivel.
Nekünk megérné egy másik vonali net, mert nálunk rendszeresen megy tv-n youtube, vodon nézünk filmeket egyidőben+letöltés+böngészés így kb már a 20 megabitet totál ki is használtuk. Most veszünk 2 tabletet, ha azon is elkezdenek youtube, face, skype stb akkor torlódás lesz.
Lehet az lesz, hogy agregálás nélkül is lesz egy külön net így is felszabadul a terhelés, majd elosztjuk valahogy, de nem olyan elegáns megoldás, mintha lenne egy agregáció.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

az biztos, hogy ha külön hagyod a két hálózatot (feltéve, hogy azt be tudják neked kötni (van-e szabad kapacitás/port)) az a 0. perctől működik, csak az eszközök/userek leosztására kell ügyelned (ki melyik hálóra csatlakozzon pl.)

 

aztán ha vannak eszközeid, szoftvereid, akkor tesztelheted, hogy hogyan lehet összefésülni a kettőt, ha van rá megoldás (én adom, hogy azért annyira nem egyszerű, hogy bedugsz két kábelt és megy :))

ha belevágsz és megcsinálod, jelezd felénk, hogy mit alkottál, mert másnak is hasznos lehet :)

 

 

Én nem látom annyira bonyolultnak. Szoftver és hardver kérdése az egész.
Lenne egy router amin 2-3 Wan bemenet lenne +usb lte modemnek például, az agregálás meg gondolom nagyrészt szoftveres folyamat. Az egészet padig kilőné ac-s wifivel.
Nekünk megérné egy másik vonali net, mert nálunk rendszeresen megy tv-n youtube, vodon nézünk filmeket egyidőben+letöltés+böngészés így kb már a 20 megabitet totál ki is használtuk. Most veszünk 2 tabletet, ha azon is elkezdenek youtube, face, skype stb akkor torlódás lesz.
Lehet az lesz, hogy agregálás nélkül is lesz egy külön net így is felszabadul a terhelés, majd elosztjuk valahogy, de nem olyan elegáns megoldás, mintha lenne egy agregáció.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Pedig ördögi egy téma és mind a kettőtőknek igaza van valahol :)

 

Egy szóval sem írtam, hogy illegális, maga a fájlcserélés/torrent megoldsás az nagyon is jó dolog.

Csak sajnos hamar azonosítják az illegális tartalmak (bár ezen is lehet vitázni, hogy mi minősül annak, illetve magánfelhasználás szempontjából mi mennyire legális/illegális) cseréjével és valljuk be a többség ehhez hasonló tevékenységre is használja. A valós funkciója meg nem ez volt mikor kitalálták, de az más kérdés.

Tudtommal az internetszolgáltatók (zömében) nem tiltják, de nem is támogatják a torrentezést, pont a rajta futó tartalmak miatt is van ez a "nagy" elhatárolódás és felteszem a kezem játék...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

akkor legalább megoldódott a téma, ez jó hír :)

én a DMZ-t azért mondtam kapásból (feltételezve, hogy a PF-et jól csináltad), mert jó pár helyen csak ennek engedélyezését követően megy rendesen a beállított konfig, de itt jön képbe, hogy mire is kell valójában :)

 

felőlem szervert is üzemeltethestz otthonról ha van rá érkezésed, csak magától a "torrent/torrentezés" témakörtől, fogalomtól szeretnek szolgáltatói oldalon elhatárolódni, meg nahogy a modik beszóljanak...

 

DMZ nem kell, amúgy reseteltem a routert már jó lett megadtam még egyszer a portokat. Nem csak torrentre kell másra is xboxot is állítani kellett 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Én ezt nem értem!

 

Ma kötötték be havernál a 20 megás netet és csak 14 megával tölt neki zte-t kapott!

Az a durva hogy azt mondta neki a t-s szerelő hogy amit kötött nem fog menni 20al, érdekes nálam meg megy a 30 mega ez hogy van?

1 tömbel lakom alrébb havertol nekem megy a 30 neki meg a 20 se!

Sztem az a baj nekem húztak vdsl-t, neki meg hagyták a adsl+-t azért van ez a külömbség!

Miért hülyíti a havert a t-s szerelő hogy nem lehet ha nálam meg megy?

én pl speedportot kaptam multkor és aki nálam volt szerelő meg azt mondta még a 30 is simán megy itt mindenhol! Akkor most mi van töketlen volt a szerelő? :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...