Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

A hűségszerződésből kifolyolag kaptam,ezt mondjuk énse értem.

-Na jó nem mondtam el a teljes igazságot,mert inkább szórásként írnám le,tehát átlag 29-38

-Azt nem tudom hogy másnknak is volt e panasza..de igen be lett jelentve

-Sanos ilyenekhez nem igazán értek.

-Ja és már ma 2 és fél óra alatt 3xment el,az jónak számít"?

Okozhatja ezt töredezett/elavult kábelezés?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A Telekom által alkalmazott dinamikus vonalmenedzsment (DLM) rendszer működésével kapcsolatban lenne néhány elméleti kérdésem ADSL2+/VDSL2 vonalak esetében, ha esetleg tud róla valaki valamit. A működési elv érdekelne.

1. Milyen időközönként gyűjti naponta a vonali teljesítményadatokat, amely alapján a DLM algoritmus döntést hoz egy-egy vonalról/vonalak csoportjáról (pl. 15 percenként)?

2. Figyelembe veszi-e a nagy területre kiterjedő eseményeket? Pl. vihar, villámlás, áramszünetek stb… esetén, ha egy területen sok eszköz veszti el a szinkront, akkor azokat az eseményeket figyelmen kívül hagyja a következő kiértékelésnél és automatikus állításoknál?

Megint SNR lockot kaptam, már egy jó ideje 4160/636 a szinkron VDSL2 módban. Másoknál látom a fórumokban, hogy a maximális adásteljesítmény 14.5 dBm VDSL2 esetén, nálam 11.4-11.8 dBm között ingadozott mindig, sosem volt magasabb előtte sem. Ha kicsit feljebb tekerné a rendszer, akkor az 5Mbit legalább meglenne ismét (jó esetben).

Legutóbbi áramszünet (viharok) óta egyébként továbbra is stabil a kapcsolat. A képen látható CRC/FEC hibák 124 óra 52 perc működési idő alatt gyűltek össze. Azóta nem volt szakadás, csak IP cím csere. De a vihar szerintem nyomott hagyott a hálózaton, mert az SNR margin alacsonyabb változatlan adásteljesítményen.

Screenshot_20170812_111737.png

A helyi hírközlési hálózat kiviteli szintű térképei alapján a vonalhossz:

Teljes hurokhossz: ~2944 méter

ebből:

Föld alatti szakasz [nincs alépítmény]: ~2600 méter

Föld feletti léges szakasz*: ~344 méter

*Beleértve az elosztó hálózatot és az előfizetői bekötési szakaszt is

Műszerrel mért hosszúság (műszakisok adatszolgáltatása): ~ 3km

Mondjuk még mindig jobb a helyzet, mint az ADSL2+ esetében. Ott 3098/636-ra jött mindig a lock egy idő után maximális adásteljesítmény mellett. Pedig az SNR margin 16-on volt, csak a rossz állapotú légkábelek miatt úgy ingadozott, hogy több mint a fele képes volt eltűnni néhány másodpercre, aztán visszaállt.

Másik téma, új otthoni vezetékes csomagok:

Reméltem, hogy az új otthoni csomagok közül megéri majd feljebb váltanom a legkisebbre, s legalább a feltöltési sebességben javulást lehetne elérni. A rossz műszaki feltételekkel rendelkező települések rosszul jártak, így mi is. Nem éri meg váltani.

Jelenleg Netmánia S + Hang Alap előfizetéssel rendelkezünk, az online felületen csomagváltásnál azt jelzi, hogy legalább Hang Hoppára kell módosítanom a meglévő Hang Alap előfizetést is. Ez szándékosan lett ilyen?

Hűség nélkül elég "szép" ára lenne az elméleti 30 Mbit/s csomagnak + telefonnak, ami a valóságban jelenleg egy nettó 3,7 Mbit-es sebességet tud biztosítani, s jó esetben a feltöltésem is csak ~1,2 Mbit/s-re növekedne. Így marad minden a régiben, ameddig maradhat. Hűséget ilyen vonalra biztos, hogy nem vállalunk. A hűség nélküli díj pedig kissé magas. A gyorsító opció is csak tovább drágítaná.

Ha csak internet díjcsomagot változtatok, jelzi, hogy a telefon előfizetést  is módosítani szükséges:

Screenshot_20170812_115948.png

 

Internet díjcsomag és Hang Alap díjcsomag lecserélése esetén, hűség nélkül:

 

Screenshot_20170812_120223.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Caligin
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Tamas586  Ez a 1,5Mbit annyira nem vészes, de az a fő oka, hogy így a korábbi 40ms-ről 20-25ms-re csökkent a pingem.

@zoli62  Ez valami új irányelv a T-nél, hogy a központtól messzi ügyfeleket vdsl2-re raknak? Engem meg ahogy olvastam még másokat is idén májusba egyik napról a másikra áttettek vdsl2-re.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, btz írta:

történelem megismétli önmagát, szokták mondani. 2016-ban történt az eset, amikor egyik pillanatról a másikra elment a net, majd mikor "megcsinálták" , akkor egy teljesen más vinali "kép" fogadott. ~75mbps-ből maximum 35mbps lett, ezért le kellett mondanom az 50mbps csomagot és a 30/5mpps-es, akkor még NetMánia L fantázianevű csomagra kellett "visszaváltanom".

Tegnap óta a Speedport Entry 2i nem találja a szinkront. Csak villog a második led, az admin felületre belépve a DSL info résznél látható, hogy nincs szinkron. Ahogy akkor is, a szomszéd háztartásában van internet szolgáltatás. A történet eddig nagyon hasonlít a már több mint másfél éve történtekhez. Na de vajon mit hoz a jövő? A történelem megismétli e önmagát? Mi marad a 33/12mbps szinkronból? Ez kiderül holnap. Drukkoljatok! 

To be continued... 

 

Érpárátterhelés, portátterhelés, SNR lock?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Farao

Fogalmam sincs, hogy lett. Mai napig is rejtély. Nem hoztak tudomásomra semmit a dologból. Egy fiatal szerelő jött ki elhárításra, aki mosolygott az óra alá, hogy minden f...sza, pöttyintsem alá a munkalapot, mert menne, erre én orra alá nyomtam a szinkron sebességet egy tablet képében, illetve egy screenshotot a 75mbps állapotról. Láttam a szemében, hogy néz, hogy "Mi van? A mezei user screenshotokat tart a DSL értékekről!?" Kénytelen volt visszamenni és valamit okozni, de nem sikerült neki. Aztán volt szakadozás, földkábelesek jöttek-mentek, aranyos idős bácsi szakasz rövidített, kábelt cserélt, csodálkozott a 35-33mbps-n a DSLAM-tól 4-500méterre lévő végponton (azaz nálam), de ezután sem történt érdemi változás. Maradt a 33mbps szinkron. Egészen tegnapig, azóta semmilyen szinkron nincs. Mobilnetről kockulok. Még szerencse, hogy ezt is megcsinálták végre, mert az utcáról kellett volna hívni a 1414-et (térerő sem volt eddig beltéren) 

@Kalimera

Én is az optikai sebességi gondokat várom, ha lesz, de mióta rátették a 2012-ben lerakott DSLAM-ra, hogy éljen az EU, köszönjük a 2016-ban kapott támogatást rá, már nem bizakodok annyira ?

@zoli62

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 perce, btz írta:

@Farao

Fogalmam sincs, hogy lett. Mai napig is rejtély. Nem hoztak tudomásomra semmit a dologból. Egy fiatal szerelő jött ki elhárításra, aki mosolygott az óra alá, hogy minden f...sza, pöttyintsem alá a munkalapot, mert menne, erre én orra alá nyomtam a szinkron sebességet egy tablet képében, illetve egy screenshotot a 75mbps állapotról. Láttam a szemében, hogy néz, hogy "Mi van? A mezei user screenshotokat tart a DSL értékekről!?" Kénytelen volt visszamenni és valamit okozni, de nem sikerült neki. Aztán volt szakadozás, földkábelesek jöttek-mentek, aranyos idős bácsi szakasz rövidített, kábelt cserélt, csodálkozott a 35-33mbps-n a DSLAM-tól 4-500méterre lévő végponton (azaz nálam), de ezután sem történt érdemi változás. Maradt a 33mbps szinkron. Egészen tegnapig, azóta semmilyen szinkron nincs. Mobilnetről kockulok. Még szerencse, hogy ezt is megcsinálták végre, mert az utcáról kellett volna hívni a 1414-et (térerő sem volt eddig beltéren) 

@Kalimera

Én is az optikai sebességi gondokat várom, ha lesz, de mióta rátették a 2012-ben lerakott DSLAM-ra, hogy éljen az EU, köszönjük a 2016-ban kapott támogatást rá, már nem bizakodok annyira ?

@zoli62

Csak a lehetséges okokat találgattam.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@zoli62

Értem. 

SNR lock semmiféleképp, mert itt a max elérhető szinkron sebesség csökkenése volt, az SNR lock pedig nem ez, az csak utána jelentkezett, miután megcsinálták a vonalat, 35 max mellett sokáig 25mbps volt a szinkron.

A többire nem tudok mit mondani. Átraktak e másik portra, egy teljesen másik érre a törzskábelben azt nem tudom. Állították, hogy minden a legnagyobb rendben az erekkel, törzskábellel, poprtal stb... Jó igaz, egyszer kihalgattam a DSLAM-nál egy szerelőt, aki valamilyen port kártyára)?) vagy kábelre azt mondta, hogy ez itt épp "r0had", de nem vonok le következtetéseket, az is lehet, hogy félrehallottam. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Milyen időközönként vagy milyen időpontban bontja a Telekom az ADSL kapcsolatnál a PPPoE kapcsolatot?

A DSL kapcsolat nem bomlik hónapokig, csak a PPPoE kb hetente. Az IP cím is ekkor változik meg gondolom.  A kérdés igazából az hogy időtartam szerint bomlik (azaz ha direkt megszakítom akkor elérem azt hogy utána legalább 6napig nem változik az IPm?), vagy naptári nap szerint mindig ugyanakkor?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Van DDNS-em, de ami stabilan működik az havonta jóváhagyást kér vagy fizessek (amit nem akarok, nem olyan fontos), illetve van olyan ami teljesen ingyenes, de időnként elérhetetlen amit a kliens leállással tolerál és csak kézzel indítható újra ha észreveszem.

Illetve van akinek nem adnám meg a ddns címem !!!, elég lenne egy olyan ami 1hét után ugyis megváltozik.. (Ne akarjon hónapok v évek után behatolni)

Kalimera : az ötlet jó, de már fél éve hogy nem bírom rávenni a T -t (többszöri bejelentésre se)  hogy megjavítsa az üzemképtelen webtárhely szolgáltatásom..

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@anonymus

Egyszerűbben:

Van egy „Offline” (szürke) index.html, ahol a linkek se működnek.
A másik az „Online” (színes) index.html, amiben mindig az aktuális IP szerepel.
Szövegszerkesztővel a régi/új IP-t cserélem az index.html-ben.
FTP-vel felmásolom a megfelelőt (Online/Offline), amikor szükséges.
Heti egy-két órát működik a saját Web szerver.
Tehát a legrosszabb esetben heti egy-két alkalommal kell frissítenem.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekem az 'eldobható eMail' szolgáltatáshoz hasonló célra kellene ftp torrent stb protokolon hogy elérjenek engem. Erre a ddns alkalmatlan mert túl fix. Az ip erre pont jó ha kitart (bizonyos valószínűséggel) 2-3 napig, de 8-10 napig már nem. Erre lett volna jó tudni a megszakadás esélyét hogy pareto vagy gauss eloszlás szerinti-e, milyen a szórása, hol a csúcspontja stb. Ezek matematikai szabályok, talán beégetve a dslam-be vagy a központba, de eszerint ezeket itt senki sem ismeri. Akkor ennyi.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@btz  "általában hajnali órákban bont ... Legtöbbször  8 naponként "

Nálam is pont ugyanezt csinálja.

Tehát ez lehet a közös jellemző. Majd még figyelem a viselkedését a megszakításhoz képest. Így már jó lesz a célnak.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...