Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Sziasztok !Segíségeteket kérném .Egy pár hónapja leesik a netem sebesége 20 megás csomagom van és olykor 14-16 mb/s al jön.Problémám hogy már csak max.16-MB/s -al jön. Felhívtam Őket ,hibajegy.Lezárják mert szerintük ez 22 mb/s is jön ólykor. de nálam marad a max. 16 mb/s .Mit tudok csinálni?Windows 7 op rendszer 64 bites, Gép stabil nem régi.Hálózati eszköz :S peeport w724 csak egy gépen van használva kábellel...MIt tudok tenni?Szerelő nem jön ki mert nem jut el odáig a hibajegy...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Érdeklődnék hogy be lesz-e vezetve az Annex B helyett az Annex M azért hogy a feltöltési sávszélesség a max.1Mbps-ről 3Mbps-re növekedhessen ? Konkrétan Budapesten. (amíg nem ér ide a vdsl - ami egyenlőre láthatóan kívül esik a következő 5éves terven is)

Pl a Netmánia_M díjcsomag 20/1 Mbps helyett 20/3 Mbps lenne elérhető... ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egyelőre ezek a részei le lesznek fedve optikai hálózattal. Legalábbis azt mondták hogy Budapestet átkábelezik. A többi már vagy kész van, vagy még nincs tervben. (de erős a gyanum hogy sok kimaradt kerületben ha más nem **** rendelkezésre áll.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
más távközlési szolgáltatót érintő hozzászólás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tőlem 100m-re van a VDSL szekrény, de a kábel nem felém jön.. **** kábele 200m-re van, de felénk nem jön. Egyébként a fenti kerületek egyikében egy lakóparkban vagyok, de ettől még nincs gyors net, sőt gondolom ha már itt az eszközük akkor kipipálták hogy kész a munka (kb 5-6 éve), csak a kábel hiányzik az új szekrény és az előfizetők közt.. :(

(úgyhogy a Vdsl kevésbé valószínű mint az Adsl AnnexM)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
más távközlési szolgáltatót érintő hozzászólás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Érdeklődnék hogy be lesz-e vezetve az Annex B helyett az Annex M

Nem, nem lesz bevezetve, mert korszerűsítve lesz a körzet valamilyen úton módon. Akkor hogy a kérdésedre válaszoljak. 1-2 hónapért nem változtatnának semmit az ADSL rendszerben.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem, nem lesz bevezetve, mert ...

Ugyanezt hallottam már úgy 10 éve a GSM+gprs korszakban, hogy minek az EDGE hiszen van gprs és nemsoká jön a 3G és hsdpa...  Aztán mégis be lett vezetve, és még ma is elérhető..

Hiszen ez csak egy szoftverfrissítés, ha már nincs a körzetben ISDN...  Azaz szinte ingyen van a szolgáltatónak, a kábel (előfizetői hurok) újrafektetéshez képest.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Légyszíves ne nevettess tovább. A hálózatfejlesztési listáról néztem ki a találatokat és írtam be a körzeteket...

2020-ig (Magyarország 2018-ra vállalta) országosan 100%-ban garantálni kell a 30 Mbit/sec sebességű internetet, amely legalább 50%-ban képes 100 Mbit/sec átvételi sebesség kiosztására is lakossági alapon. Mivel az ADSL nem bír 30 Mbit/sec sebességű internetet így csak a vDSL, koax vagy éppen az optika jöhet szóba.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

hálózatfejlesztési listáról néztem ki a találatokat

Nos én meg reméltem hogy bennfentesebb személytől kapok infót és nem csak egy keresésben jeleskedőtől.. mert azt magam is meg tudom tenni.

100%-ban garantálni kell a 30 Mbit/sec sebességű internetet

Ezt is sokan félreértik és csodára várnak... 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
 

Nos én meg reméltem hogy bennfentesebb személytől kapok infót és nem csak egy keresésben jeleskedőtől.. mert azt magam is meg tudom tenni.

Ezt is sokan félreértik és csodára várnak... 

De nem érted a lényeget, minek fejlesztenék az adslt akár csak modemszinten ha egyszer még idén fejlettebb technológia lesz? Poénból? Pazarlásból?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

fttn-speed-graph.gif

Jól látszik hogy aki 1km -nél távolabb van (kábelhosszban) az út széli doboztól az az ADSL-el jobban jár mint bármelyik VDSL-el. Sajnos a hozzám jövő kábel is elkacskaringózik 2,5km-t mire hozzám elér. Ezt csak földmunkával lehet helyrehozni, de nem 3hónap vagy akár 3év alatt, ha az eddigi 20év alatt kevesebb tudott épülni mint ami ezután kellene darabszámban.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

fttn-speed-graph.gif

Jól látszik hogy aki 1km -nél távolabb van (kábelhosszban) az út széli doboztól az az ADSL-el jobban jár mint bármelyik VDSL-el. Sajnos a hozzám jövő kábel is elkacskaringózik 2,5km-t mire hozzám elér. Ezt csak földmunkával lehet helyrehozni, de nem 3hónap vagy akár 3év alatt, ha az eddigi 20év alatt kevesebb tudott épülni mint ami ezután kellene darabszámban.

Akkor ha nekem nem hiszel, rendben van, majd év végén válaszolunk a kérdésedre :) Addig kiderül melyikünknek is lett igaza.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Amúgy az Annex M csak Ericcson céges szabvány és csak a cég termékein megy, rendkívül rövid szakaszon ezért nem használják elterjedten. Nem tudom mekkora az a rövid szakasz, de valószínű, hogy 2,5 km már nem esik ebbe bele. A megoldásod mindenféleképp a vdslesítés a központhoz minél röviebb kábelszakasszal. Vagy az optika, sajnos nincs más út.

 

UPDATE: "Mint utólag kiderült, az információ miszerint az Annex M csak az Ericson eszközözökkel kompatibilis, TÉVES!"

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
posztoló kérésére
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Amúgy az Annex M csak Ericcson céges szabvány és csak a cég termékein megy, rendkívül rövid szakaszon ezért nem használják elterjedten. Nem tudom mekkora az a rövid szakasz, de valószínű, hogy 2,5 km már nem esik ebbe bele. A megoldásod mindenféleképp a vdslesítés a központhoz minél röviebb kábelszakasszal. Vagy az optika, sajnos nincs más út.

A kivitelezés módja már nem a mi problémánk. Bízzuk ezt a T-re. Majd ők megoldják, illetve az alvállalkozói. Valamilyen úton-módon. Én egy olyan infót kaptam hogy Budapesten optikai kábelt húznak mindenhol (független hogy mi érhető el), de erre nem mondok 100%-ot mert Budapest pont nem esik abba a területbe, amiről valami infóm is lenne.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A kivitelezés módja már nem a mi problémánk. Bízzuk ezt a T-re. Majd ők megoldják, illetve az alvállalkozói. Valamilyen úton-módon. Én egy olyan infót kaptam hogy Budapesten optikai kábelt húznak mindenhol (független hogy mi érhető el), de erre nem mondok 100%-ot mert Budapest pont nem esik abba a területbe, amiről valami infóm is lenne.

Majd rákérdezek egy Budapesten dolgozó szerelőtől, de eddig mindig optika húzásról beszélt, szóval valószínű hogy optika mindenhol.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...