Roli82

Internet telefondróton avagy az xDSL

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.530 válasz erre a kérdésre

Kérdés miről váltottál mire, mert ha eszköz csere is kell akkor méég akár bele férhet a csúszás.  Viszont érdemes lenne holnap a 1414 es számon érdeklődni hogy mi a helyzet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv,

A kérdésem az lenne, hogy csütörtökön felhívtam az ügyfélszolgálatot, mert váltani szerettem volna gyorsabb internetre.

Ma vasárnap délután van, és még nem történt meg a váltás, ugyanolyan a sebesség mint azelőtt.

Az lenne a kérdésem, hogy mikor fog ez a váltás érvényes lenni, hiszen az ígért 72 körülbelül lassan véget ér. Próbáltam már a routert újraindítani de semmi.

A választ előre is köszönöm, sürgős lenne :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: sajt32
kiegészítés

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jézusom, és tényleg. Amint odaírtam a @t-online.hu-t, jó lett. Nagyon nagyon szépen köszönöm a segítséget! 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A felhasznalo nev utan odairtad a @t-online.hu -t.

Sokan ezt hadjak le, mert a papiron nincs odairva.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mivel updatelted? Nem a reseteléssel kevered?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A kép alapján egyértelmű: hibás az user/pass páros. A folyamat az authentikációnál áll meg. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Elvileg igen. Sőt, többször is beírtam őket, hogy biztos, ami biztos. Majd submit, és reboot. 

És az igaz, hogy nem szabad a telekomos modemeken Firmware-t frissíteni, és ezért büntetést kell fizetnem?
Mert amúgy egy szóval sincs leírva sehova ez. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv!

A pppoe felhasználónév és jelszó helyesen van megadva?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hali! A router-emnek (ZTE ZXV10 H201L) update-eltem a Firmware-jét, majd nem működött a net, és reseteltem a routert. Azóta felmerült, hogy volt net a gépem szerint, de semmi sem töltött be. Teló pedig nem érzékelte a wifit. Majd kézikönyv alapján beállítottam mindent úgy, ahogy az leírta, és a telós wifis gond megoldódott, viszont most már a gép azt jelzi, hogy nincs internetkapcsolat. Felnéztem a router felületére, és láttam, hogy PPP type, ban az Ip cím, és a dns le van nullázva.. A dhcp viszont kiosztja az ip címet. Majd lefuttattam egy diagnózist, és aztán fele fail lett. Tudnátok segíteni, hogy mit tegyek?
Előre is köszi!

Kepkivagas49953.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem garantált, hogy egy jobb eszközzel megoldódnak a gondjaid, de mindenféleképp előrelépés.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Rendben, köszönöm a válaszokat, és a rám fordított időt! :)
Megpróbálkozom az ügyfélszolgálattal majd akkor először -bár túl sok jó tapasztalatom nincs velük, de megprobáljuk- aztán lesz ami lesz. Ez a baj, hogy mindig is ez (legalábbis ilyen fajta) modemem volt, szóval nem tudom, hogy egy jobbal megoldódnának e a problémáim :D

A szerződést majd átnézem, elő kell kutatni, de mindenesetre mégegyszer köszönöm!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz

A Telekom "gyári" feketén nálam sem működik egyik sem.  Firmware-t nem cseréltem rajta, így a monitorozását jelenleg xDSLinfo nevű programmal oldom meg. A modem címe maradt 192.168.1.1, a router egyik portjának beállítottam  egy 192.168.1.x címet, illetve a pppoe kapcsolattal ez a port kapja meg a wan címet is. A belső hálózaton a gépek 192.168.88.x címmel mennek, egy NAT szabállyal így el tudom érni a modemet belső hálózatról webes felületen, telneten, vagy a programmal is. Nem kell közvetlenül a gépre kötni, kívülről pedig a tűzfal nem engedi a hozzáférést és az internet is elérhető minden router mögötti gép számára.

@BoJack20

A legköltségtakarékosabban @btz javaslatával jársz, ha van telefon szolgáltatásod is jelenleg.

Arra emlékszel, hogy az előző 360R modemedet a szerződésed megkötésekor ingyen kaptad, vagy meg kellett vásárolnod?

Ha ingyen kaptad, akkor a Telekom elvileg ingyen cseréli hibabejelentés esetén (régen nekem így cserélték a DSL-360-T-t és kaptam egy fekete 360R-t és ADSL2+ módra váltották a kapcsolatot. Ez már jó régen volt.)

Ha nem ingyen kaptad, akkor vásárolhatsz egy 321B-t, ami mindenképpen stabilabb, de ha vonalproblémák miatt alacsony a sebességed, illetve lép fel a szakadozás (nem pedig a melegedő régi modem miatt), akkor nem biztos, hogy segíteni fog a helyzeten.

Lehet megérné az ügyfélszolgálaton egy hibabejelentés, ott rá tudnál kérdezni, hogy milyen lehetőségeid vannak, ha cserét szeretnél.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Caligin

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Caligin

Nekem is már kopottak az emlékeim azokról az időkről, de azthiszrm két szürkém is volt, az elsővel még ment, a másikkal nem, hogy mi volt a típuseltérés köztük, azt nemtudom, de a második szürkét nem sikerült belőnöm. A fekete T1E-re már tisztán emlékszem, az csak az fw átírás után volt hajlandó működni a dmt toolal, gyárin hiába állítottam bármit.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Fent írtam, hogy ha van telefon szolgáltatásod, kérj digitális voip szolgáltatást az analóg helyett, amellé kapsz ingyen egy HGW-t, ami modem és wifi router is egyben.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz

Nálam anno működött a szürkével, amikor teszteltem egyet. Emlékeim szerint nem ártott ip cím állítás után letiltani majd újra engedélyezni a hálózati kapcsolatokat/adaptert vagy újraindítani a gépet.

Nem emlékszem, hogy ennél a modemnél futottam-e bele vagy másiknál (már régen volt) egy érdekes problémába: valamelyik típusnak nem volt mindegy, hogy patch vagy crosslink kábellel kötöttem a géphez. Egyikkel működött a lekérdezés, a másikkal nem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát akkor lehet nem is szenvedek vele, hanem új modem lesz belőle. Csak még azt nem tudom, hogy milyen. Páran D-Link DSL-321B modemet ajánlottak, szerintetek megfelelne? Vagy a Telekom cseréli az ilyet vagy hogy van? Jó lenne kiprobálni pl. egy ilyen modemmel pár napig, hogy működne e normálisan mondjuk..

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

HGW - Digitális elosztó

Voip - Ip alapú hangátvitel.

A Googleben célszerű utánanézni a nem ismert fogalmaknak.

Amúgy nekem a szürke dlinken nem volt jó az sm50b, a feketén is csak a dchardos firmw. telepítése után ment.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@BoJack20

Az oldal által bemutatott parancssoros mód az bonyolultabb lenne (routeren keresztüli elérésre mutat be egy lehetséges módot loopolással) és a routeren is DD-WRT egyedi firmware fut. Az IP cím kézi beállítása az egyszerűbb.

Az ip címet Windows 10 alatt egyébként itt tudod átírni:

De óvatosan, mert  ha nem jól állítod utána vissza (automatikus kérésre), akkor a gépednek nem lesz internet kapcsolata miután a routert visszakötöd.

1. "Start" menü
2. Gépház
3. Hálózat és internet
4. Ethernet
5. Kapcsolódó beállítások alatt: Adapterbeállítások módosítása
6. A megnyíló ablakban "jobb katt" a hálózati adapteren, Tulajdonságok menüpont választása
7. Azon belül megkeresni a "A TCP/IP protokoll 4-es verziója (TCP/IPv4)" pontot, majd Tulajdonságok gomb
8. Egy ilyen ablakot kell majd látnod, itt tudod megadni kézzel az IP címet és "OK" gomb:

adapter_settings.jpg

Ezt követően a modemet közvetlenül a számítógéphez szükséges csatlakoztatni, és működnie kellene a programnak.

Fontos: Ha sikerült a lekérdezés, akkor utána ugyanebben az ablakban az IP-cím automatikus kérése és DNS-kiszolgáló címének automatikus kérése pontokat szükséges beállítani, mert ezek nélkül a routeredet visszakötve nem fog működni a névfeloldás és az internetelérés a számítógépedről.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én értek a gépekhez, de ez a voip telefon, meg a HGW full kínai. :D

Caligin: A hálózati kártyának fogalmam nincs, hogy hogy kell beállítani az IP címét meg azt az alhálózati maszkot, anélkül pedig a program nem megy tovább a "Querying modem" feliratnál, mivel nem tudja lekérdezni..¬¬

A weboldalukon látok egy parancssort, de inkább megkérdezem hogy azt futtassam csak az én ip-mmel átírva?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@BoJack20

Egyetértek @btz-vel, erősen javasolt a cseréje. Ezek a modemek nagyon melegednek és eléggé instabilak.

A szürke változatnak még nincs webes felülete, az ip címe 192.168.1.1. Ha tudnál az alábbi linkről letölthető programmal egy vonaldiagnosztikát lefuttatni és a képernyőképet csatolni, akkor látnánk, hogy milyenek a vonali paraméterek.

https://www.webtemp.org/download.php?f=sm50b.zip

A modemet közvetlenül a számítógéphez kell csatlakoztatni. A számítógép hálózati kártyájának kézzel kell ip címet adni (azonos alhálózatban legyen a modemmel):

pl. ip cím: 192.168.1.2, alhálózati maszk: 255.255.255.0

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@BoJack20

Hajintsd ki az ablakon, kérj voip telefont, kapsz hozzá ingyen HGW-t, amin már a vonali adatoat is előlehet szedni, amit fórumokon megoszthatsz így pontosabb diagnózist lehet mondani a vonalad állapotáról.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szürke színű.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv!

Szürke vagy fekete színű DSL-360R modemről van szó?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv!

Az mellékes, hogy a 10mb-es internetet amiért fizetünk nem kapjuk meg, csak 2,5-et kb, na mindegy is. De az, hogy még ez sem működik gond nélkül az már tényleg poén.

Este 8 után csak úgy elmegy a net 2,3-szor. Probáltam router-el, vagy simán direkt a modembe a gépet ugyanaz. Hát ez nagyszerű. A modemem egy DSL-360R a routerem pedig egy TPLink-WR841N. Olvastam, hogy ez a modem nem nagyon fér össze a TP-Linkes routerekkel de ahogy már irtam ugyanugy elmegy a net pár percre akkor is ha direktben gépre dugom. A modem már egy használtan vásárolt, előtte ugyanilyen volt, de felmondta a szolgálatot, viszont ugyanazzal is ez volt a gond. Melegedett, és ugyanugy melegszik ez is, az alját már megfogni alig lehet mikor pár óráig használva van a net.

Kérdésem az lenne, hogy vajon egy modem csere megoldaná a gondot, és ha igen a Telekom díjmentesen cseréli, vagy esetleg fizetni kell érte? Vagy esetleg a központban lehet a hiba?
A választ előre is köszönöm!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@zeli

Bondinghoz a H368N-t adják jelenleg, tudtommal nincs másik típus. Nem jellemző, hogy egyedi kérésre frissítenek. Mivel CPE funkciót tölt be, így szabályos. Azért nem lehet menüből bridge módba sem állítani, mert kapcsolódhat az előfizetéshez IP TV, voip telefon, amit szintén az eszköz kezel. Még jó, hogy legalább a PPPoE passthrough választható, így saját routerrel megoldható a portnyitás. A többi eszközön is egyedi a firmware, így ott is előfordulhat, hogy valami nem a megszokott módon működik.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most