Roli82

Internet telefondróton avagy az xDSL

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.530 válasz erre a kérdésre

@nerve

Nem tudom, miféle határról beszélhetett a hölgy, de nem vagy túl semmilyen határon ez látszik. Hogy VDSL2 miért nem adható, annak lehet van más műszaki oka, de nem hiszem, hogy bármilyen határokhoz köthető, bármit is értett ezalatt. 

Pontosan melyik helység ez? 

Önmagában a CRC error nem hiszem hogy vissza fogja visszahúzni. Ha szakad emellett a szinkron is, akkor szinte biztos, hogy újra le fog korlátozni a rendszer. Ha a CRC error számláló indokolatlanul visszaál nullára, az jelezhet ilyen szakadást is. Ezt figyeld majd. Ha szakad akkor érdemes cseréltetni a vezetékezést a házban, ha az sem oldja meg, akkor egy törzsszakasz vizsgálatot is lehetne indítani, bár az ritka gond, hogy abban lenne hiba. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz Köszi, felhívtam őket.

Nem nagyon tudta a kolléganő, hogy mit takar a szinkronsebesség, de azt mondta, hogy én már túl vagyok a VDSL2 határán és a réz miatt csak adsl2 lehet (ami volt). Felajánlotta, hogy továbbítja az ügyemet a technikusokna,k akik megcsinálják amit kérek viszont az külön sikerdíjas dolog.

Majd megpróbált egy újraindítást, hogy az szokott segíteni. Segített is :)

Növekedett a sebesség :) , viszont a crc errorok száma is :( - bár azt monda a vonal jó.

Korábban nem néztem az errorok számát, lehet az miatt megint vissza fog esni a sebesség?

adsl2.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@nerve

Igen hívd fel őket és jelezd, hogy állítsák be a megfelelő szinkronsebességre a vonalad, illetve amennyiben lehetséges, rakjanak VDSL2-re. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Múlt héten kaptam új HGW-t (zte speedport entry 2i), egy dlink 360r modem lett lecserélve. 10mbites netről kellett váltanom 30mbitesre (tudom, hogy csak neve 30). Screenshot a routerről! Ha az elméleti 22 mbit akkor miért csak 10et tud (ami a gyakorlatban 8,5). Miután megtörtént a csere 19mbit-en működött  kb két napig aztán visszaesett, először 12 majd a 10, amit már tart pár napja... Szerelő szerint nem vagyok messze az elosztótól - ha az utca elején van akkor kb 600 méter. CRC hibák nincsenek, (a zajszintekhez nem értek, nem tudom mire lehet abból következtetni) lehet valamiért SNR lock van a vonalon?

Érdemes nyaggatnom az ügyfélszolgálatot?

Előre is köszi a segítséget!

adsl.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz Igen lehet, de az az igazság hogy félek szólni hogy sz*rabb lesz mint volt :D Most örülök hogy a Gyorsító rész kifogástalanul működik hónapok óta :D Na meg úgyis 0,5 megabites feltöltési csomagban vagyok, ezt szépen kiszolgálja :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Farao

Nem tudom mit csináltak a vonaladdal, de szerintem ez nem ugyan az a vonal, mint ami az Adsl-el volt vagy valami romlás ált be a minőségében. Az is lehet, hogy egy másik DSL központra raktak át.

Látható, hogy nem csak annyi változott, hogy VDSL-re kerültél, hanem a csillapítási értékek is megnövekettek, főleg feltöltés írányban brutális a 27-ről 102-re.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz

Ja értem.. :-)

Igen tudom, azért nem is erőltettem hogy tegyenek át.

Van igen, asszem 2 oldalt ha vissza lapozol itt a fórumon láthatsz :-)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

@Farao

Igen, mostmár mindenkinél, akinél elérhető, VDSL2+ban működik. 

Sajnos a VDSL esetén is a hosszútáv az hosszútáv, de ettől függetlenül stabilabb rendszer. 

Ezek valami brutális csillapítási adatok, ebben biztos hogy valami komoly hiba van. CRC errorokat nem számolja? 

Amúgy előtte milyen volt? Van vonali infó képed? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az elmúlt hónapokban nem nagyon jártam az T-home admin felületén, mostanában minden rendben volt a gyorsító opcióval és a DSL résszel is. Ma viszont volt egy kis megakadás youtube-on így gondoltam megkukkantom mi a helyzet, a DSL rész volt el szálva a gyorsító opcióba, de nem is ez a lényeges. Hanem hogy át raktak VDSL-re :o:D 

Szóval itt vannak az eredmények... (jobb nem lett.) :D 

Képkivágás.PNG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

nat@telekom.hu-ra írj egy mailt MT számod megadásával (általában elég gyorsan reagálnak) , vagy hívd fel a 1414-et. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Speedportban 100.x.x.x. címet láttam emlékeim szerint, az interneten pedig 2.x.x.x vagy 31.x.x.x et írt, sajnos jelenleg nem vagyok ott de az biztos hogy a kérdésedre a válasz: nem, nem egyezik meg a két ip-cím. Ebben az esetben mi a teendőm?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem lehet hogy natoltak ? 

Itt megjelenő cím, megegyezik azzal a címmel amit a Speedportba belépve látsz, a wan rész környékén ? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok! DSL-hálózaton találkozott már valaki olyan hibával, hogy minden eszköze NAT problémát írt Pl. XBOX. A speedport W724 es HGW-ben pedig megnyitottam a megfelelő portokat és így sem jó. Ez jópár hete van így, előtte nem volt ilyen hiba.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szekszárd és környékét halottam fél éve, azóta nem követtem nyomon hogy volt vagy nem volt mocorgás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én is erre gondoltam, de már tavaly is meglépték ugyanezt, mégse történt azóta semmi. Nincs valami információd róla, hogy az ország mely területeit tesztelik a vectoringot?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Erre tudok tippelni, 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Még tavaly májusba történt, hogy egyik napról a másikra átállították a vonalat adsl2+-ról vdsl2-re. (anno másokat is átraktak, területet nem tudok, viszont itt is többen jelezték) Idén márciusba volt egy komolyabb probléma a vonallal, akkor a szerelő visszarakott adsl2+-ba, ma viszont észrevettem, hogy ismét átraktak vdsl2-re. (nem történt semmiféle hibabejelentés)

Valakinek van valamilyen információja arról (leginkább belsősök véleményére lennék kíváncsi), hogy miért raknak át tömegesen embereket vdsl2-re? (sebességnövekedést nálunk nem hoz a kb. 3km hurokhossz miatt)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Tamas586

Pont azt írtam, hogy több session van, ezért a passthroughról sem kell lemondani. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz Gondoltam hogy műszakilag megoldható, csak azt nem hogy a T ezt hogy implementálta. Annyit nem ér meg a FON hogy tesztelgessek miatta, hiszen semmi hasznom belőle (mivel nem kaptam belépési kódot), ha csak 1 beállítás lett volna akkor ok, de a  passthrough -ról nem mondok le.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Tamas586

Dslen van több ppoe session is, így a passthrough közben építhet fel aktív kapcsolatot a HGW is. Írd be a normál ppoe jelszavad a HGW-be és adj neki egy rebootot. Írd le, hogy ez hozott e változást a FON tekintetében. Mondjuk az SSID-t így is sugározni kellene szerintem. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

@btz - ez volt a kérdés. Kellene sugároznia FON-t  Pass-trough módban? (1.kép)

Csak mert nem teszi, csak egy sima ssid-t sugároz, úgy egy hete, mert akkor egyszercsak bekepcsolódott valamitől a wifije, ami ugye sehova se vezet.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkot mégiscsak a FON verziós. A TelekomFON SSID-t nem is sugározza? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz : firm:

speedport5.png ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem nem a FON-os FW van rajta, azért nem kapsz FON-t. 

Egy külön VLAN-ban fut a FON

Én sem kapok IPv6-ot. Terület függő is úgytudom, nem csak HGW típus függő

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most