Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

A képek alapján publikus az IP-d azzal nincs gond, nincs NAT.

A piros x pedig azért van még ott, mert nem állítottál be továbbítási szabályt a PC-d belső hálózati privát IP címével, ahogy az általam megosztott képen is láható.

On-ra állítottál egy new item-et, de az űrlap nincs kitöltve. Teljesen üres.

Az upnp hiába van nyitva, úgy néz ki azzal nem megy, mert nekem sem ment, amíg nem adtam meg a forwarding szabályt!

Láthatod az általam megosztott képen, hogy van megadva a szabály a PC belsőhálózati privát címére, és láthatod, hogy zöld pipa van a mérés mellet.

Próbáld meg a többi sávszélesség mérő várost is, amit neked kidob,

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Felesleges ennyit vesződni azért, hogy az uTorrentből menjen a sebességmérés. xD
Ha azt írja, hogy a port nyitva, akkor minden tökéletesen működik, nincs szükség további teendőre.

Valószínűsítem, hogy a sebességtesztelés más porton megy, bár nálam akkor sem működik, ha DMZ-be teszem a gépem, azaz minden bejövő forgalmat átirányítok magamhoz. Szerintem teljesen felesleges erre energiát pazarolni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Meg csináltam a forwarding szabályt!

de sajnos ugyan az a hiba, utorrentnél,  azon gondolkozom hogy telekom szolgáltatótól  vissza kérem ruterem meg kérném cseréljék ki

akármit csinálok nem jó 3 napja  csinálgatom :(   fel kell hogy adjam ki fogytam az ötletből

kevesebb  peers csatlakoznak hozzám

régi ruterem ami volt nekem sokkal jobb volt még a szoftverje is nagyon jó volt

az is lehet ZTE  Speddport Entry szoftverje rossz

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok,

par napja vettem eszre, hogy egy site nem jon be 80%-ban, homokora bongeszoben/jatekban.

Ugy vettem eszre hogy, hogy van egy jatekom, aminek azon a site-on van a szervere, es a jatek elkezdett hibakat dobni, nem mukodik legtobbszor. Aztan ramentem direkt a site-ra bongeszovel is, de ugy sem jon be (legtobbszor). 10-bol mondjuk 2* bejon, tobbi esetben csak homokora. Az oldal: http://www.smarterasp.net/

Par napja/hete meg ment. Par ember megkertem ma hogy probaljak ki, mindenkinek megy, de nekik nem T-home a netjuk, hanem *****, *****, stb. Nekik most is tokeletesen megy. Beszeltem a site support-al is, es semmi hibat nem latnak. Ha proxyn keresztul probalom, ugy viszont tokeletesen mukodik: https://server6.kproxy.com/

Bongeszo, egyik tab: direkt eleres, nem jon be semmi, masik tab proxyn, keresztul jon rogton.

Speedport W 724V a modem, IPTV. Probaltam 3 geppel (wifi es lan), tablettel, telefonnal (mind ehhez a modemhez csatlakozik), de mindenutt ezt csinalja.
 Ujrainditottam modemet, nem segit. Par napja par percre leallt a modem (nulla led, resetelte magat, gondolom tavolrol mokoltak valamit), aztan ujraindult magatol, talan azotan nem megy, de akkor nem probaltam rogton utana, nem tudom.

Mi lehet a baj? Rossz a T DNS-e? Miert nem lehet legtobbszor elerni direktbe ez a site-ot, de proxyn keresztul meg igen.

Ja: mobilnettel is probaltam, de az is T, ugy is UGYANEZ, megy neha, de legtobbszor nem!
Hangsulyozom, a site tokeletesen fut, az en (T?) oldalamon van a hiba.

Barmilyen tippet szivesen fogadok, ez mar az oruletbe *****t.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Zoli33
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A router fw-je: 09021602.00.653
De igazabol lenyegtelen, mert T mobile neten sem megy igazabol. Most is epp probalom, http://www.smarterasp.net/

Mobilnet:  bejon elsore. Szuper, refresh, bejon masodjara. Refresh...es semmi, nem jon be, csak var,var,var

Vezetekes: ott neha mar elsore sem jon be, de ha igen, par refresh es utana tuti csak homokora.

Valami kozponti dolog lehet itt?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, fgabor87 írta:

Szia Próbálj meg manuális DNS-t beállítani 8.8.8.8-ra, ez a google dns szervere.
De nálam egyébként működik, betölt rendesen T-s nettel.

Probald meg azt hogy bejon, varsz 1-2 masodpercet, majd F5 refresh. Nalam ha be is jon elsore, akkor kb par refresh utan nem fog mar menni. Tolt, tolt, majd par perc mulva timeout.

Itt egy kep, vezetekes net routerbol, direkt site eleres es proxyn keresztul (mas bongeszovel is ugyanez) http://oi63.tinypic.com/otfztu.jpg

Itt egy kep a mobilnetrol, 3G, http://oi65.tinypic.com/2en4yft.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Zoli33
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Most nálam sem tölt be elsőre sem. Telekomos net. Illetve betölt, de rettentő lassan, fokozatosan jelennek meg a képek. Mintha modemes korszakba csöppentem volna vissza. Lehet, hogy 100%-ig soha nem fog betölteni.
Megpróbálom másik DNS-el, de nem hiszem, hogy ilyen jellegű lenne a probléma.

 

Update:

Más DNS szerverrel is ugyan ez a helyzet, nagyon lassan tölt, és több perc után is hiányos a weboldal.
Elég nehéz lesz diagnoztizálni, hogy mi van, mert úgy látom magára a szerverre nem megengedett a ping, soha nem jön válasz. Vagy ennyire rossz a kapcsolat. Próbálj meg megkérni más netes előfizetőt, hogy pingelje, hogy neki megy-e.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Amennyire tudom, nem lehet ping-elni. A tracert sem fut vegig. Azert megkerek masokat masik ISP-rol is.

Nem tolti be - ugyanezt csinalja T mobilnetrol is. Neha azert bejon rendesen, de par refresh utana tutira vege. Viszont ha http://kproxy.com -on keresztul nezem pl, akkor szepen megy, ahogy kellene. Szerintem valami a T-nel nem jo. Nade ezzel vajon hova lehet fordulni? A site-al beszeltem mar, ok az ISP-re mutogatnak, mert naluk minden jol megy. Ez valahol logikus is.

Azt nem tudom, hogy mas oldalak sem mennek T halozatrol, vagy csak ez az egy? De mi lehet a hiba? Tiltolistan lenne? Furcsalnam.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Zoli33
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ahányszor el nem hárítják! Amennyiben egy egész falu kollektíven jelent be hibát magasabb prioritással kezelik.  Míg el vétve pár bejelentést nem. ehet pl nem is ugyan az a szerelő kezeli stb. Szerelőnek meg valamivel le kell zárnia a hibát ha nem büntetést kap, ha vissza nyitják hiba jegyét amit le zárt ejnye bejnyét és egyéb retorziót. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A mai napon egymástól függetlenül jelentettük be a szomszéddal ,ő délelőtt én pedig délután és a válasz SMS-t mind a ketten megkaptuk ,hogy náluk nincs hiba.Én este raktam ki a Facebookra hátha van ijen problémja másnak is (10Mbit/s csomag) most a letöltés 0.08Mbit/s) és nagyon sokan regáltak ,hogy náluk is hasonló a probléma!

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...