Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Az ilyenekkel, pont az a baj amit írtál, hogy kiszáradnak, felpuposodnak a kondik vagy az adapter adja meg magát. 7 éve folyamatos üzemidőben lévő cuccnál nem lenne csoda. Viszonylag olcsón meg lehet csinálni, ha mindenféleképpen ragaszkodsz hozzá, de ha a T azt mondja, hogy ad egy eszközt használatra, akkor felesleges lenne visszautasítani, attól függetlenül, hogy a szakadási gondjaid esetleg nem a modem elöregedése okozza. Ezt majd a technikusok dolga lesz megállapítani.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem ragaszkodok hozzá azért annyira, mivel nem is saját. Ma még nem vettem észre net szakadozást, igaz tegnap is később, este jelentkezett a dolog. Lehet mégis csak valamiféle hálózati hiba volt(?) majd kiderítik.. Azért nem megállás nélkül ment hét évig azt tegyük hozzá, főként az elején. Amióta persze okos telefonok  vannak egy pár éve azóta megy folyamatosabban.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 hour ago, norbi86 said:

Ma még nem vettem észre net szakadozást

Hát nézd meg magában a modemben, ha beállítod ezen program futását, persze se a tápját se a telefonkábelt ne húzd ki. (Mondjuk én beállítottam a routerem hogy az előtte levő modemet is el tudjam érni, de nálad csak router nélkül fog menni)

Nekem ilyen volt a szerelő kiérkezése előtt: LINK, ennél többet a szerelő sem tud nézni/mérni a vonalon (sőt nálam a szürke 360R akkor is tudott kapcsolódni amikor az ő kézi műszere nem) 

Nekem is 20M előfizum van de nem kaphatom meg mert 2km kábel végére raktak, mert a 0.1km-re levő dobozba nem akarnak még egy kártyát berakni mert betelt.. :(

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv.

Durván 10 éve (+-2) van internetünk, pár éve pedig kaptunk ilyen szuper eszközt, ami elvileg nagyon jó.

Íígy néz ki, gondolom mára már szinte mindenki ilyennel rendelkezik;

7526462100_760b1a6b79.jpg

A problémám az lenne, hogy mostanában eléggé sűrűn megszakad az internetkapcsolat, és van, hogy 10-20 percig ezzel szórakozok, hogy 1-1 percre van kapcsolat, utána meg rögtön újra megszakad. Egyik nap töltöttem le egy 500 megás sorozat epizódot, és 300-400 kB/s-el töltődött, ami eléggé lassúnak számít, mert általában 1 mB/s körüli letöltési sebesség szokott lenni (ez a csomagunk garantált letöltési sebessége is), de ez a letöltés ideje alatt általánosnak mondható, tehát nagyon nem is ingadozott.

Én laptopról, vezeték nélkül netezek, plusz néha telefonról, és általánosságban más nem is használja itthon a netet, néha hétvégére nővérem hazajön, vagy anya tabletről. Az eszköztől való távolság se mondható nagynak, "légvonalban" kb 6-7 méter, és nem vasbetonból van a házunk :D.

Szeretném megkérdezni, hogy mi okozhatja ezeket a rendszeres megszakadásokat?

Van, hogy pár hétig semmi gond, és van, hogy egy héten szinte minden nap, többször is van ilyen gond.

A fenti eszköz beszerelésekor úgy tudom nem lettek cserélve a vezetékek, lehet, hogy ez okozhatja a gondot, hogy már durván 10 évesek? A régi eszköz használatakor is voltak ilyen gondjaink, igaz, akkor volt, hogy napokig nem volt egyáltalán internet, akkor a kedves telefonos ügyintézők azt a választ szokták adni, hogy "messze vagyunk a központtól", hát, Zalaszentgróton lakok, és kisváros, vagy sem, azért eléggé frusztráló, hogy folyton megszakad a net, mintha valami isten háta mögötti faluban, vagy tanyán élnénk...

Mit lehetne tenni a probléma kiküszöbölésére? Vezeték, eszköz csere?

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nálam is szakadozott a héten a net, sűrűn.  A szerelő nem talált semmi hibát a vonalon tegnap, viszont nem tudom mit konfigurált,  de a 20as netből az eddigi 16 megás átlag helyett azóta 12-13 mega a max letöltési sebességem:( (pedig volt az 18 is mikor átálltunk kezdetben...) Annyit mondott hogy vagy hálózati hiba lehetett, vagy pedig fárad a modem (az én modemem is 8 éves lesz lassan). Mivel szombat óta nem tapasztaltam sorozatos szakadást, ezért gyanítom hogy a telekom hálózatánál lehetett valami baj, vagy esetleg akkor léphet fel a hiba ha a modem már jól felmelegszik. (az én dlink 360r-em amúgy is elég forró volt működés közben mindig is.) Ja és én 200 méterre lakom a központtól amely távon talán ha 4 internet előfizetés ha lehet... Lehet hogy kiöregedett a  modemed...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: norbi86
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekünk ez az eszköz 0-24-ben működik, nem tudom a felmelegedéses probléma nálunk játszik e.. 

Ennek, vagy a vezetékek cseréjének mi a menete? Jelezni kell a szolgáltatónak, hogy ilyen problémák vannak, és bízni abban, hogy esetleg kicserélik?

Mai napon kb folyamatos volt ez a probléma, most is laptop jelzi, hogy nincs internetkapcsolat, és ma is kb alig volt pár fél, max 1 órás időszak, amikor folyamatos kapcsolat lett volna.. Eléggé zavaró, oké, most nincs halaszthatatlan dolgom, de nyilván azért fizetjük a havi díjakat, 8-10 éve pontosan, hogy stabil és minőségi szolgáltatást kapjunk érte...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
48 perce, norbi86 írta:

Nálam is szakadozott a héten a net, sűrűn.  A szerelő nem talált semmi hibát a vonalon tegnap, viszont nem tudom mit konfigurált,  de a 20as netből az eddigi 16 megás átlag helyett azóta 12-13 mega a max letöltési sebességem:( (pedig volt az 18 is mikor átálltunk kezdetben...) Annyit mondott hogy vagy hálózati hiba lehetett, vagy pedig fárad a modem (az én modemem is 8 éves lesz lassan). Mivel szombat óta nem tapasztaltam sorozatos szakadást, ezért gyanítom hogy a telekom hálózatánál lehetett valami baj, vagy esetleg akkor léphet fel a hiba ha a modem már jól felmelegszik. (az én dlink 360r-em amúgy is elég forró volt működés közben mindig is.) Ja és én 200 méterre lakom a központtól amely távon talán ha 4 internet előfizetés ha lehet... Lehet hogy kiöregedett a  modemed...

Az a 200 méter a kábel / hurok hossz vagy amit a térkép mutat ? Mert kettő nem ugyan az, sok esetet láttam amikor közel lakott a központhoz az előfizető, de hozzá menő kábel megkerülte a falut :/

 

8 éves modem jó ég egy cserét meg próbálnék, bőven kiszolgálta az idejét.

 

Vissza vett a szerelő vonali sebességből, kisebb tempó kisebb eséllyel szakad. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Betelefonáltam, azt mondta az ügyintéző, hogy látott ma 1 (egy!!) szakadást, de máskor volt kapcsolat.. Hát köszi, az az 1 szakadás a fél délelőttöt kitette, amolyan se veled se nélküled netkapcsolattal...

Meg hogy mivel laptopon wifin keresztül netezek, nem garantálják azt a sebességet.. Pár hónnappal ezelőtt tökéletesen rendben volt minden, sőt akkor még kicsit távolabb is volt az eszköz, ...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
55 perce, anonymus írta:

Az a 200 méter a kábel / hurok hossz vagy amit a térkép mutat ? Mert kettő nem ugyan az, sok esetet láttam amikor közel lakott a központhoz az előfizető, de hozzá menő kábel megkerülte a falut :/

 

8 éves modem jó ég egy cserét meg próbálnék, bőven kiszolgálta az idejét.

 

Vissza vett a szerelő vonali sebességből, kisebb tempó kisebb eséllyel szakad. 

A 200 méter a távolság a térképen, nem hiszem hogy körbe kerülné, mert a mi utcánk közepén van a központ. De akkor ez megoldás hogy visszaveszünk? Ennyiből akkor vegyék vissza az előfizetés árát is 10 megásra.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
18 perce, LKrisz93 írta:

Betelefonáltam, azt mondta az ügyintéző, hogy látott ma 1 (egy!!) szakadást, de máskor volt kapcsolat.. Hát köszi, az az 1 szakadás a fél délelőttöt kitette, amolyan se veled se nélküled netkapcsolattal...

Meg hogy mivel laptopon wifin keresztül netezek, nem garantálják azt a sebességet.. Pár hónnappal ezelőtt tökéletesen rendben volt minden, sőt akkor még kicsit távolabb is volt az eszköz, ...

Esetleg próbáld meg másik routerrel ha van.. az eszköz cseréje a szerelő szerint pénzbe kerül, mert nem is tudom hány év után vagy a hűségidő lejárta után(?) a modem már a tulajra száll. Így már csak pénzért cserélik, illetve akkor kaphatsz újat ha magasabb sebességre váltasz és pl vdsl modem kell hozzá. Egyébként gondolom az ügyfélszolgálaton erről jobban fel tudnak világosítani.  Annyit tehetsz még, hogy megnézed, hogy a kábelek helyükön vannak e a modemben, és a szűrőben, esetleg van-e törés a kábeleidnél. 
Én sem tudom mit tegyek igazából, mert ez nem megoldás hogy visszaveszik a netsebességet, és ua. az árat fizetjük. Laikusként pedig honnan tudjam hogy a modemmel van-e a hiba? Gondolkodtam már 30megásra váltáson, csak nem tudom, hogy akkor a jelenlegi kedvezmények is megmaradnának-e, és hogy alakulnának az árak a hűségidő lejártával. Illetve érdemes lenne-e egyáltalán mert kb 26mbps-t bír a hálózat a műszer szerint. Gondolom akkor ennél csak kevesebb lenne ebből amit realizálni tudna

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: norbi86
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

 

Lefényképeztem hátulról, hátha segít. A papírjait most hirtelen nem tudom hova tettük, de hátha ez is elegendő lesz, hogyha mégsem, akkor jövő hétvégén előkerítem.

" A modem menüjében több adat áll rendelkezésre amit megmutathatnál.. "  Ezt pontosan hol is tudnám megnézni?

Nem tudom mennyire minőségi kép, nekem gépen lehet látni jól a számokat..

Ha esetleg mégsem, akkor:  ZTE, ZXV10 H201L, CE0197

MAC:4C:AC:0A:0B:74:1B-4c:******

D-SN:ZTEEF01B8******

Ez alapján tudok benne "turkálni", vagy szükségesek a papírok hozzá?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ebből én azt látom (de nem vagyok én se szakértője a témának) hogy az "IPv4 online duration" idő az 16 napos (ha perc a mértékegysége?), azóta nem szakadt meg. Viszont mintha le lenne korlátozva* a sebességed 7Mbps-re, pedig a dupláját is tudná a vonal. Vagy csak 7-8Mbps előfizetésed van?

* SNR Lock? ezt automatikusan a rendszer állítja be szakadozás esetén, de leszedni csak a telefonos ügyfélszolgálat tudja.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

16 nap az elég érdekes lenne... Bár mivel ahogy írtam, nincs mellettem az elosztó, és nem futkozok folyton oda, hogyha megszakad a net, 100%-os választ nem tudok adni, hogy a laptop-elosztó közti kapcsolat szakadozik e meg, vagy az elosztó-központ kapcsolat szakad e meg...

De például ma délelőtt is, illetve a héten már többször, főleg hétfőn szakadozott a net...

De akkor a jövőben ha szakadást észlelek, egyből "odafutok", hogy mit jelez az elosztó.. 

Igen, 8 Mb körüli a net, letöltések általában 1 MB-al szoktak jönni, de ez a héten sajnos csak 400-500 KB-os sebességűek voltak, szóval amiatt is "problémázok", mert korábban stabilan jött az 1 mega, néha néha megszakadt, de legalább 2 szakadás között aránylag gyors volt.

SNR lock-ot nem tudom micsoda :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A kép alapján a vonalad ~17-18000 kbpst is vinne (max rate) adsl2+-on (modulation type), látható hogy a Output Power sincs a maximumon, ezért kicsit többet is ki lehetne hozni. A Line Attenuation az elég magas! Látható hogy a modemed 7616 kbps-el szinkronizál a központal, ennek kb 12000 kbps-el kéne hogy szinkronizáljon a 10 megabites csomaghoz. Valószínűleg a központ a szakadások végett lekorlátozza a sebességet, ezzel növelni próbálja a stabilitást, minél többet fog megszakadni a vonalad, annál lejjebb viszi. Valószínűleg a dsl szinkron is szakad a szakadások esetén. Én végig futnám a házban, hogy nincs e valami szakadás a kábelben, ha ott nincs, akkor 1412, nem hivatkozhatnak arra hogy a wifi miatt van a sebesség csökkenésed, vagy hogy a wifi végett szakad, meg a kapcsolatod, mert a dsl szinkron is megszakad nagy valószínűséggel, de erről jó lenne még egy rendszernapló kép a zte routerből, szakadás közben. Plusz még megmutatnám a ph fórumon dchard nevű felhasználónak, mit mond rá. ( Googleba--> Dchard dsl fórum)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Viszont a telefonos ügyintéző azt mondta, hogy ma délelőtt volt egy szakadás, .. azt kiszámolva pedig az online duration lehet, hogy másodpercben van megadva.. és az 6 és fél órának felel meg kb, ami pedig nagyjából arra az időre tehető, amikor én is észleltem egy huzamosabb ideig tartó megszakadt kapcsolatot.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hű.. :D  Nagyon ezekhez az adatokhoz, számokhoz nem értek, köszi mellé a fordítást..

Akkor igazából annyi a lényeg, hogy valami miatt szakadozik a netem, és ezt a közpot elsunnyogja és inkább lejjebb veszi a sebességet (miközben én ugyanúgy 10 megás netért fizetek)... A vezetékeken végigfutni csak korlátozottan tudnék, mert döntő része a falban fut...

Telefonon kérdeztem az ügyintézőt, hogy ez nem e okozhatja a gondot, hogy már kb 10 éve van netünk és azokat a vezetékeket szerintem nem cserélték, de erre "véletlenül" elfelejtett válaszolni, és tovább gyanusítgatta a vezeték nélküli netezésemet, hogy amiatt lassabb/akadozó a net...

És akkor valszeg az elosztóval nincs gond, ugye? Ilyen esetben, ha vezetéket szeretnék cseréltetni, akkor az kinek a költsége, és durván mennyibe kerül?

Azt a rendszernaplóképet hol tudom meglesni?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 perce, Tamas586 írta:

"16 nap az elég érdekes lenne"

Ezt könnyen ellenőrizheted: fél perc különbséggel kétszer lekérdezed ugyanazt az oldalát a routernek. Ha nem vagy csak 1-el nőtt a  IPv4 online duration mögötti szám akkor perc a mértékegysége, ha 30-al növekedett akkor másodperc a mértékegység

Megnéztem, másodpercenként van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...