Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

Áfacsökkentés
Örömmel tájékoztatunk, hogy az internetszolgáltatás áfája 2017-től csökken!

A Digitális Jólét Program keretében az internetszolgáltatás áfakulcsa a jelenlegi 27%-ról 18%-ra csökken. Az általad fizetendő díjban az áfacsökkentést teljes mértékben érvényesíteni fogjuk, azaz ha rendelkezel internetszolgáltatással, akkor annak a bruttó havi/időszaki díja csökkenni fog.  

Amennyiben szeretnéd megismerni internetszolgáltatásod 2017. január 1-jétől érvényes bruttó havi/időszaki díját, kérjük, hogy válaszd ki díjcsomagodat, szolgáltatásodat vagy kiegészítő opciódat.

Kalkulátor ezen a linken található

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@zeli

Próbáld meg átálítani valamelyik szolgáltatást kétszámjegyű portra és/vagy tegyél fel egy ssh szervert a 22-es portra. Nézzük meg mit mutat.

 

Vpnnnél amúgy 1723-at írtál a 1423 helyett, ha azzal próbáltad.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@zeli

Hmmm... Kezdek kifogyni az ötletekből.

Ami még eszembe jutott:

1. Áramtalanítás, majd visszakapcsolás után port forwarding kipróbálása (lehet összezavarodott a szoftver)

2. UPnP kiiktatása, csak port forwarding használata

3. UPnP és port forward kiiktatása, csak DMZ használata

4. Ha van saját router, akkor a ZTE-ben a "PPPoE Pass-through" mód bekapcsolása, ZTE LAN portjából a saját router WAN portjába kábel, s a saját routerrel "betárcsázni". Majd a saját routeren port forwarding használata. Arra ügyelni kell, hogy ne legyen mindkettőn aktív DHCP szerver. Sajnos ezt nem tudom kipróbálni, mert még fekete DSL-360R-t használok, nincs HGW-m.

Ha találgatni kellene, akkor az egyik tipp:
A ZTE firmware-t a Telekom úgy alakította át, hogy bizonyos funkciók nem látszanak (pl. tűzfal) és/vagy nem működnek megfelelően, tiltottak. Lehet, hogy a tűzfala a kívülről kezdeményezett ("new", "invalid") kapcsolatokat eldobja, és csak a belülről kezdeményezett kapcsolatokhoz engedi be a forgalmat kívülről ("established, related"). Az UPnP-t és az általad említett portokat pedig rendesen kezeli. Ezért lenne érdemes kipróbálni a "PPPoE Pass-through" módot is, akkor elvileg a saját routernek kellene kezelnie a kapcsolatot.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Caligin

Ahogy sejtettem, működik minden port forward. Ráadásul ez egy ASUS RT-N12 és beépített VPN -el és DDNS-el rendelkezik.

Viszont ez így elég kényelmetlen, nem értem miért kell ilyen szinten módosítani egy HGW firmwarejét... 

Ezen a ZTE-n kívül nincs másik HGW ami kezeli a VDSL2 Bondingot, amin esetleg sikeresebb lenne a port nyitás?
Vagy nem tudok rá kérni fw frissítést, hátha újabb verzióban már nem tiltják?
Szabályos ez egyébként, hogy tiltják? A Speedport se akart soha, innen gondolom hogy esetleg mindegyiken tilthatják?

Model H368N
   
Hardware Version V1.0;
Software Version V1.00.01T08
Boot Loader Version V1.00.04
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@BoJack20

Egyetértek @btz-vel, erősen javasolt a cseréje. Ezek a modemek nagyon melegednek és eléggé instabilak.

A szürke változatnak még nincs webes felülete, az ip címe 192.168.1.1. Ha tudnál az alábbi linkről letölthető programmal egy vonaldiagnosztikát lefuttatni és a képernyőképet csatolni, akkor látnánk, hogy milyenek a vonali paraméterek.

https://www.webtemp.org/download.php?f=sm50b.zip

A modemet közvetlenül a számítógéphez kell csatlakoztatni. A számítógép hálózati kártyájának kézzel kell ip címet adni (azonos alhálózatban legyen a modemmel):

pl. ip cím: 192.168.1.2, alhálózati maszk: 255.255.255.0

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Caligin
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@BoJack20

Az oldal által bemutatott parancssoros mód az bonyolultabb lenne (routeren keresztüli elérésre mutat be egy lehetséges módot loopolással) és a routeren is DD-WRT egyedi firmware fut. Az IP cím kézi beállítása az egyszerűbb.

Az ip címet Windows 10 alatt egyébként itt tudod átírni:

De óvatosan, mert  ha nem jól állítod utána vissza (automatikus kérésre), akkor a gépednek nem lesz internet kapcsolata miután a routert visszakötöd.

1. "Start" menü
2. Gépház
3. Hálózat és internet
4. Ethernet
5. Kapcsolódó beállítások alatt: Adapterbeállítások módosítása
6. A megnyíló ablakban "jobb katt" a hálózati adapteren, Tulajdonságok menüpont választása
7. Azon belül megkeresni a "A TCP/IP protokoll 4-es verziója (TCP/IPv4)" pontot, majd Tulajdonságok gomb
8. Egy ilyen ablakot kell majd látnod, itt tudod megadni kézzel az IP címet és "OK" gomb:

adapter_settings.jpg

Ezt követően a modemet közvetlenül a számítógéphez szükséges csatlakoztatni, és működnie kellene a programnak.

Fontos: Ha sikerült a lekérdezés, akkor utána ugyanebben az ablakban az IP-cím automatikus kérése és DNS-kiszolgáló címének automatikus kérése pontokat szükséges beállítani, mert ezek nélkül a routeredet visszakötve nem fog működni a névfeloldás és az internetelérés a számítógépedről.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

HGW - Digitális elosztó

Voip - Ip alapú hangátvitel.

A Googleben célszerű utánanézni a nem ismert fogalmaknak.

Amúgy nekem a szürke dlinken nem volt jó az sm50b, a feketén is csak a dchardos firmw. telepítése után ment.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@btz

Nálam anno működött a szürkével, amikor teszteltem egyet. Emlékeim szerint nem ártott ip cím állítás után letiltani majd újra engedélyezni a hálózati kapcsolatokat/adaptert vagy újraindítani a gépet.

Nem emlékszem, hogy ennél a modemnél futottam-e bele vagy másiknál (már régen volt) egy érdekes problémába: valamelyik típusnak nem volt mindegy, hogy patch vagy crosslink kábellel kötöttem a géphez. Egyikkel működött a lekérdezés, a másikkal nem.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Caligin
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Caligin

Nekem is már kopottak az emlékeim azokról az időkről, de azthiszrm két szürkém is volt, az elsővel még ment, a másikkal nem, hogy mi volt a típuseltérés köztük, azt nemtudom, de a második szürkét nem sikerült belőnöm. A fekete T1E-re már tisztán emlékszem, az csak az fw átírás után volt hajlandó működni a dmt toolal, gyárin hiába állítottam bármit.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdv,

A kérdésem az lenne, hogy csütörtökön felhívtam az ügyfélszolgálatot, mert váltani szerettem volna gyorsabb internetre.

Ma vasárnap délután van, és még nem történt meg a váltás, ugyanolyan a sebesség mint azelőtt.

Az lenne a kérdésem, hogy mikor fog ez a váltás érvényes lenni, hiszen az ígért 72 körülbelül lassan véget ér. Próbáltam már a routert újraindítani de semmi.

A választ előre is köszönöm, sürgős lenne :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: sajt32
kiegészítés
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
28 perce, anonymus írta:

Kérdés miről váltottál mire, mert ha eszköz csere is kell akkor méég akár bele férhet a csúszás.  Viszont érdemes lenne holnap a 1414 es számon érdeklődni hogy mi a helyzet.

Előtte megkérdeztem e-mailben, hogy hogy lehetséges gyorsabb net, mert a szokványos úton nem elérhető a gyorsabb, és telefonvonal digitalizálásával igen, azt írták hogy telefonon rendeljem meg. Felhívtam őket, hogy így lehet gyorsabb net, és elméletileg meg is rendeltem és már kezdte futtatni a rendszerbe valamit. Szóval nem tudom miért nem jó még :( 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok!

November 2-án rendeltem meg a Netmánia XL-t, IPTV Szuper Családi HD-val és alap telefonnal. Közben lejárt 28-án a 2 éves hűségem, de még a bekötés nem történt meg.

Mivel Netmánia XL lesz, és viszonylag messze vagyok a DSLAM-tól, ezért csak Bonding technológiával valósítható meg. A házzal szemben lévő oszlopra be is kötöttek egy 2. vonalat, de a szerelő, aki behúzná azt a házba is, HGW-t cserélne és beltérit is adna, nem jelentkezett még.

Kérdésem, hogy valahol elakadhatott az ügy? Érdemes lenne betelefonálni a 1412-re?

Ha a hűségkedvezményen nélküli jóval magasabb árakat fogják kiszámlázni, akkor joggal reklamálhatok?

Van egy ÁSZF-ben meghatározott 30 napos határidő, amit ha túllépnek, akkor kötbér járna. Ennek a folyamata pontosan hogyan zajlik?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...