Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Én amit épp ésszel tudok és olvasgattam azt mindent kipróbáltam és sehogy nem akarja... A régi modemnél még 10 megás netnél annyi volt portot megnyittam és máris az oldal kilistázta hogy OPEN, ott nem volt se upnp se ppoe passthrough semmi. Most meg még dmzvel sem megy, a helyzet mikor elkezdtem próbálgatni valamelyik porttal egy másik játékhoz annál emlékszem hogy OPEN sikeres volt de azóta nem járok sikerrel, nem tudom mi lehet a probléma, az ügyfélszolgálat meg semmit nem csinál sajnos ajánlja a szuperszervizt persze akik 10 percenként 5000 forintért készségesen segítenek....Kellemetlen a szitu, nem érzem magam butának mert amit lehet kipróbáltam és semmi, lehet hogy valami kis beállítás de passz.

 

Ja annyi hogy telefon van mellé kötve de nem érdekel mert disznek van csak az internet miatt, nekem az lenne a lényeg hogy megnyitni játékokhoz portokat , és játszani a haverokkal az idézőjeles "szerver" gépemen.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Fura hogy nem megy, nem értem, hogy miért...

Tehát, eszköznek adsz egy hard resetet, majd beállítod a netes kapcsolatodat.

Port forward menübe bezúzol, tcp/udp ami épp kell, eszköz kiválaszt listából, eszköt mellett megadod az első és utolsó publikus portot, és az első priv. portot (ez a 3 adat tuti kell, ha több mező van akkor az marad üresen, oda nem szokott kelleni semmi sem vagy ha mégis, akkor a lenti link alapján nézelődj), aztán mentés és teszteled.

Ha így még nem ok, akkor pluszban a DMZ-t engedélyezed, aztán megint teszt és reménykedsz, hogy megy.

 

ha nem, akkor esetleg még itt hátha több infó van (képek is vanak): port forward lehetőség

Itt talán jobban belemerültek a userek a témába...

 

Jobb ötletem nem van, esetleg még az is befolyásolhatja, hogy milyen firm van az eszközön és van-e hozzá újabb friss verzió esetleg (de ez csak kósza ötlet).

 

B/C terv, hogy kölcsönkérsz egy routert, a speedportot modemként használod és megnézed, hogy a routerrel tudsz-e ügyködni, vagy sem... sokan csinálják így, mert a kiadott eszközök tudása, firmje a szolgátatói igényekre van szabva

Saját költségen biztos, hogy nem vennék a helyedben hgw-t, nehogy azzal ne menjen a neted, mert ki tudja...

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

mi Neked az optimális sebesség? :)

Ha mostani 20-as csomagod van, a garantált sebesség letöltésnél elvben 1 mbit/s, ennek kb. a 13-szorosát mérted :) (a felfele sebesség is hozza a minimumot amúgy mérési eredményed alapján)

Hálózatod milyen? Réz, optika, kábel? Milyen eszközöd/eszközeid vannak? (modem/hgw/modem+router)

Milyen gyakran szakad/bont? (napi 1-2, vagy óránként, 10-20 percenként)

Bontás után azonnal visszaáll a kapcsolat, vagy kűzdeni kell vele?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Snr lock azt takarja, hogy neked valamiért  hibás  a vonalad nem viccből szakadozik, ezért besokall dslam (ide vannak, bekötve a modemek ez irányítja) és lejjebb veszi a sávszélt nálad, mert így próbálja meg csökkenteni a szakadásokat. Tehát szerintem ha meg szünnek ezek a fura szakadások akkor a sávszél is vissza mehet a régi meg szokott álapotra ezt a lockot csak szerelő tudja leszedni. Amúgy ez elég érzékeny dolog volt hogy olyat is belasítot akinek semmi baja nem volt csak ő naponta 10x ki kapcsolata a modemet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

sikerült megcsinálni a tesztet kábelen és torrentel, úgy hogy egyéb eszköz nem lógott a hálózaton?

jobb lett, nem lett?

 

Megpróbálok egy torrentet. Beszámolok mennyi az annyi. A baj hogy a kábel nálam szenvedős, mert 8 méternyi kábel húzása szükséges az asztali gépig amin van ethernet és csatlakozni lehessen vele direkt a modemhez.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hogy ha hibás a vonalad rosszak a paraméterei szakadozik stb akkor lassít rajta és stabilabb lesz a vonal, ez vagy be jön vagy nem. Nálad valamiért szakadozik ezért kisebb a sávszéled is amint nem fog szakadni állandóan a kapcsolat akkor a sávszél is lehet olyan, mint régen ez egyfajta védelmi mehanizmus. Az a kérdés hogy miért szakadozik a vonal de erre Telekom tudja a választ vagy maximum ha valami infokat be másolsz abból ki derülhet esetleg valami.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

1,2-1,3 MB/s routerrel direktben 1,5-1,6 MB/s néha 1,7 is de ritka. Tehát routerrel a szokásos 12-13 megabit, anélkül 15-16 Megabit. Olyan torrentet szedtem le amit több százan seedelnek.
Mikor előfizettem a 20 Megabitre akkor routerrel is elértem az 1,8-1,9 MB/s letöltést torrentről, de még FTP-ről is. Szóval 16 Megabitet tud a 20 Megabitem ami a modemben 21 Megabitet mutat
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ami miatt megoldhatja a problémát, hogy "újabb" eszközöd lesz.

Mind a kettő bele hasonló egyébként, sőt, majdnem ugyanaz, Trendchip alapú, szoftveresen kicsit menőbbnek tartják a Te Huawei csodádat, de állítólag az idő nem a barátja, ha látszólag nincs is vele probléma. (Adsl2+ mindegyik amúgy)

 

Lehet első körben ha kölcsönkérnél valakitől egy másik modemet, úgy érdemes megpróbálni, hogy mit hoz a vonal, mennyire stabil és szakadásmentes, valamint a sebesség is hogyan alakul.

 

Amúgy szerintem "sima" réz hálózaton a csúcs közelében ritkán, de járhatsz, viszont stabilan 12-18 Mbit/s között lesz csak a sebességed, de inkább csak 12-15 a reális.

 

Ügyfélszolgálaton bejelentetted már a hibát? Ha igen, mondtak rá valamit?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tök érdekesek az eredményeid, amiket mértél, tapasztaltál.

Nem hinném, hogy annyira gázosak az eszközeid, bár kérdés kinek mi a jó (ebben is egyesek el vannak tévedve)

 

Amikor routerrel tesztelsz, akkor ténylegesen csak Te vagy 1 eszközzel a hálózaton? Telefon, táblagép, másik gép nem csatlakozik be rá (véletlen, vagy ilyesmi, sosem lehet tudni), esetleg egy külső felhasználó? (bár gondolom véded a hálózatodat)

Wifi vagy kábel? Ha Wifi, milyen messze vagy a routertől?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mikor modemről közvetlen mértem akkor egyértelműen csak az asztali gép volt a hálózaton
Routerrel mérés wifivel és telefonnal közvetlen az antenna mellett. Más nem csatlakozott, a tv és a nyomtató is wifis, eseket is kihúztam, ekkor 1,3MB/s volt a mérés, TV-vel és nyomtatóval nagyon kicsit kisebb eredmények jöttek, de ez lehet véletlen is. A wifi védett 16 karakteres jelszóval wpa2+aes
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!
A következő problémám van: Speedport  W 724V hwg-ém van iptv-vel. Az internet sebességével nincs bajom hatalmas 10 Mbit/s-kel hasít akkor is, ha megy a tv.
Viszont a hálózat kezelésével van bajom. Ha vezetékkel csatlakoztatom a laptopomat akkor az alábbi hálózati térképet készíti:

http://keptarhely.eu/view.php?file=20150118v00gjf4nn.png

Viszont ha Wifivel csatlakozik a laptop akkor ez jön elő:

http://keptarhely.eu/view.php?file=20150118v00gnajun.png

Mi lehet a hiba és mi a megoldás?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!
A következő problémám van: Speedport  W 724V hwg-ém van iptv-vel. Az internet sebességével nincs bajom hatalmas 10 Mbit/s-kel hasít akkor is, ha megy a tv.
Viszont a hálózat kezelésével van bajom. Ha vezetékkel csatlakoztatom a laptopomat akkor az alábbi hálózati térképet készíti:

http://keptarhely.eu/view.php?file=20150118v00gjf4nn.png

 

Viszont ha Wifivel csatlakozik a laptop akkor ez jön elő:

 

http://keptarhely.eu/view.php?file=20150118v00gnajun.png

Mi lehet a hiba és mi a megoldás?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...