Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Persze hogy nem,  sok helyen azon megy a vdsl 2 eres pstn kábeleken, aztán ha panasz van akkor rakják át a qw kábelre ha már ott van. 

 

T üzletszabályzata elleni mulasztást vétett az a értékesítő aki neked engedte az analóg telefont, előferdül az ilyen. De nem ez a bevett eljárás.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

 

Múlthét péntek óta narancssárgán világít a Broadband LED a ZTE ZXHN H368N routeremen. Füzet szerint ez azt jelzi, hogy 2 helyett csak 1 érpáron van DSL kapcsolat és ennek megfelelően felére csökkent a sávszélesség. A szokásos/alapvető köröket már lefutottam (ki-bekapcs, kábelek csatlakoznak), de továbbra is fennáll. Mi lehet a probléma? Esetleg a kábel szakadt? (sajnos nem találok most itthon másikat, hogy kicseréljem)

Egyébként máskor is előfordult már, hogy átváltott, de max. 1-2 percen belül visszaállt zöldre. Most először maradandó a probléma.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igen, mert hiába vártam, nem jelent meg az ablak, ahová írhattam volna, csak az a rész, hogy 'válaszd ki a fájlokat'. Mit tehettem volna? Csatoltam. :D A másik kérdésemnél már nem kellett csatolnom, addigra megjavult...

Másik böngészőn már próbáltam, másik gép kipróbálására gondoltam, de nincs másik. De akkor kénytelen leszek szerezni  egyet. Köszi a választ. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
15 órája, sltsznt írta:

A 'sütis' rész megvolt... A furcsa pedig az, hogy korábban működött ezzel a böngészővel-op.rendszerrel... És konkrétan a Java script miatt 'reklamál'... De köszi a tippeket... :)

Hát még javasolnám a böngésző bővítményinek ellenőrzését, és a nem ismertel törlését. Valamint irtó malware (pl maléwarebytes ) és vírus kereső futtatását.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, acel írta:

Hát még javasolnám a böngésző bővítményinek ellenőrzését, és a nem ismertel törlését. Valamint irtó malware (pl maléwarebytes ) és vírus kereső futtatását.

Köszi, de a böngészőbővitmények rendben, csak a 'gyári' van. Egyébként sem töltöttem le semmit, és össze-vissza kattintgatós alkat sem vagyok. A vírusirtóm jó és friss,  az op. rendszer is. Az ellenőrzés negatív. Ami furcsán viselkedik az a szolgáltató routere, szerintem.

Például ipv6-ról két napja visszaállt  ipv4-re. Ez így működik? A szolgáltatónál van ipv6, én miért nem kaphatok belőle? :D Viszont a router ellenőrzésénél sem talált kártevőt a vírusirtó. Egyszer volt olyan, hogy 'ICMP -alapú elárasztásos támadást' jelzett, de  a vírusirtósok azt mondták, nem kell vele foglalkoznom, valószínűleg a  hálózati eszköz nem teljesen szabványos típusú kommunikációja okozta.

Szóval, az, hogy 'ellopták az ipv6-omat' az normális? Egyszer ipv4-es jut, aztán 6-os?  :) Kénytelen leszek felhívni a szolgáltatót, pedig nagyon nem akartam. :( 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 perce, sltsznt írta:

Köszi, de a böngészőbővitmények rendben, csak a 'gyári' van. Egyébként sem töltöttem le semmit, és össze-vissza kattintgatós alkat sem vagyok. A vírusirtóm jó és friss,  az op. rendszer is. Az ellenőrzés negatív. Ami furcsán viselkedik az a szolgáltató routere, szerintem.

Például ipv6-ról két napja visszaállt  ipv4-re. Ez így működik? A szolgáltatónál van ipv6, én miért nem kaphatok belőle? :D Viszont a router ellenőrzésénél sem talált kártevőt a vírusirtó. Egyszer volt olyan, hogy 'ICMP -alapú elárasztásos támadást' jelzett, de  a vírusirtósok azt mondták, nem kell vele foglalkoznom, valószínűleg a  hálózati eszköz nem teljesen szabványos típusú kommunikációja okozta.

Szóval, az, hogy 'ellopták az ipv6-omat' az normális? Egyszer ipv4-es jut, aztán 6-os?  :) Kénytelen leszek felhívni a szolgáltatót, pedig nagyon nem akartam. :( 

Ipv6 válasz egy fórummal lejebb van , és normális a Tnél.

Lehet valahol admin állásban kaptad el a routert, próbáld újra, control-F5 ablak frissítéssel vagy cache-törléssel. Némely böngésző nehezen dobja ki az átmeneti tárolójából a lejárt fájlokat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, acel írta:

Ipv6 válasz egy fórummal lejebb van , és normális a Tnél.

Lehet valahol admin állásban kaptad el a routert, próbáld újra, control-F5 ablak frissítéssel vagy cache-törléssel. Némely böngésző nehezen dobja ki az átmeneti tárolójából a lejárt fájlokat.

Oké, köszi szépen. :) 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Most Netmánia M díjcsomagom van, 20 megabit a maximális letöltési sebesség. Annyival nem szokott jönni, maximun 16-tal jön. Ha áttérnék Netmánia XL-re, aminek 50 megabit a maximális letöltési sebessége, akkor jönne-e 16-tól gyorsabban, vagy nálunk a rendszer csak ennyit tud? Ha azzal se jönne 16-nál gyorsabban, akkor felesleges lenne áttérnem a drágább díjcsomagra.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
58 perce, acel írta:

@sltsznt képernyőkép mentést tudsz feltölteni?

Így fest éppen... 

 

Login to the Speedport configuration program

Enter the device password of your Speedport .
Then click Login to start the configuration program.
Please activate Javascript in your browser!
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, acel írta:

@sltsznt  A bongésző mit mond, biztonságos az oldal? lehet lejárt a szavatossága :-) SSL bizonyítvány  állapotát a internet cim mező  előtt találod a böngészőkben.

Felhívtam a szolgáltatót. Valamit akciózott és eljutottunk addig, hogy normálisan bejött a kezdőlap. Beírtuk  a jelszót, és nem történt semmi. Egyébként 'nem biztonságos'. Végül abban maradtunk, hogy kicserélik a routert. Köszi mindenkinek. :) 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2017. 05. 25. at 7:42, btz írta:

Én adnék neki egy gyári resetet is, ha van ilyen gomb vagy lyuk a hátoldalán

...mondjuk mivel Speedport, a pppoe adatokat vissza kéne írni bele, de ha a hiba megmarad ... az szívás akkor.

Itt válaszolok, mert az ipv6-os topikomat törölték. Valakit zavart.

Szóval nem cserélték, mert a szerelő gépén működött az oldal. Annyit mondott, hogy valószínűleg nem böngésző probléma. Megnézettem vele a router konfigurációs oldalát, az ipv6-ra azt mondta, hogy az nincs konfigurálva.

Közben délelőtt csináltam újra tesztet, de most már  az IPv6 teszt DNS nélkül is hibát jelzett, ipv6 cím sehol. Felhívtam őket, és megkérdeztem, hogy arcra megy-e, hogy ki kap ipv6-os címet. Fizettem a konfigurálásért a szuperszervíznek, aztán másnap már semmi. Azt mondták, hogy garanciális a szolgáltatás, hívjam őket.

 Visszahívtam a szuperszervizet, és azt mondták, hogy nem baj, ha a routeren nincs konfigurálva az ipv6, ez így normális, majd ha ipv6-os oldalt nyitok meg, akkor majd jó lesz.  A gmail tudtommal ipv6-os, és néhány napig működött is a dolog. 

Ezután újabb teszt és most az IPv6 DNS nélkül már nem jelez hibát. Talán holnapig. Viszont   Úgy tűnik, csak az IPv4 Internetet tudod böngészni. A kizárólag IPv6-on szolgáltatott oldalakat nem fogod elérni. Az IPv6 kapcsolatod Teredo típusú IPv4/IPv6 átjárót használ; jelenleg csak direkt IP-khez tud csatlakozni. 

Ennyit arról, hogy majd ha ip6-os nyitok meg, akkor majd minden jó lesz.

Azt szeretném kérdezni, hogy létezik olyan, hogy a routeren nincs konfigurálva az ipv6, de majd ha kell működni fog? Főleg, hogy a routerükről ezt írják: 

"Az Internet – Internet connection – IP Address information menüpontban a szolgáltatáshoz kapott publikus IPv4 és IPv6 címek tekinthetőek meg. Ha nem jelenik meg IP cím, akkor az adott szolgáltatás nem működik."

Most már eléggé idegi alapon vagyok. :D Lehet, hogy csak ezért érzem úgy, hogy hülyének néznek? Valaki esetleg elmagyarázná ezt a dolgot, hogy én is képes legyek felfogni? :D Köszi.

Ja, egyébként a routeres-oldal-megnyitás problémát azt megoldottam. A vírusirtó szülői felügyeletes oldalát kellett újrakalibrálnom, mert bizonyos oldalak, ha engedélyezve vannak is, valójában nincsnek. Az összeset fel kellett oldanom. 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
50 perce, btz írta:

@sltsznt

A HGW-nek kéne intézni az ipv6 címeket a LAN-on lévő eszközöknek, szóval ha a szolgáltatótól nem kapja meg ehhez a kellő ipv6 tartományt, akkor nem lesz miből osztani címeket a LAN-nak, tehát ez a "ha majd megnyitsz egy ipv6-on működő oldalt, akkor az egész működni fog" ez valami mellébeszélés, mert az illető életében nem látott még ipv6-ot 100 méterről sem, vagy te értetted félre, amit mondott. Olyat persze lehet csinálni, hogy egy ipv4 only ap-n átttolom az ipv6 forgalmat, és akkor azt az ap-t fel sem kell készíteni ipv6-ra mégis kaphat ipv6-ot az arra kapvsolódó PC vagy tablet, stb, de ez egy egészen más sztori.

Ajánlottam itt a fórumon tunnelbrokert, ha ismerkedni szeretnél az ipv6-al, jelenleg én is így kapok ipv6 címet, nem a Telekomtól.

Nem igazán értek műszaki dolgokhoz, ez tény. De ha a router leírásában azt látom, hogy az ipv4 és az ipv6 szolgáltatásnál 'számok és betűk sorakoznak', ;) az enyémen pedig semmi, ill. csak ipv4-es, akkor gyanút fogok, hogy az adott szolgáltatás nem működik. :) 

Egyébként pontosan ezt mondta, amit írtam és én erre azt válaszoltam, hogy amennyire én tudom, a gmail működik ipv6-on, és most mégsem. Erre azt felelte: most tényleg ipv4-en megy.

Ez az 'egész' végül is onnan indult, hogy megnéztem a gmail fiókaktivitást, és ott ipv6-os címet találtam, és ebből azt szűrtem le, hogy működik az ipv6-os szolgáltatás. 2-3 napja viszont ipv4-es cím van, és itt írta valaki, hogy 

Bizonyos Android és macOS oprendszerek, Samsung telefonok (6-os széria) néha IPv6-osként küldenek IPv4 packetet is, ezzel megtévesztik, lelassítják a HGW-eket. Az érintet rendszerek, eszközök fejlesztőivel egyeztetést folytat a Telekom. Végleges megoldásig az érintet modemek kizárásra kerülnek a IPv6-bol. Fontos tudni hogy ez nem modem hanem eszköz oldali hiba.

Ezért hívtam fel a szolgáltatót, és kérdeztem meg, hogy miért kapcsoltak le, és ott azt mondták, hogy azt nem tudják, hogy miért, de visszakapcsolnak. Négyszer-ötször kellett ezt kérnem. 

Egyébként a teszt szerint most van ipv6-os címem, de a hálózati tulajdonságok szerint csak ipv4-es van, és míg korábban az ipv6-os DNS kiszolgálót is megjelenítette, most azt sem.

Azt kérdezgetik állandóan, hogy miért szeretnék ipv6-ost. Nyilván azért, mert biztonságosabb, és nincs benne a szerződésemben, hogy nekem nem jár. Ha nem jár, akkor viszont bele kellene írni a szerződésbe, és a tarifacsomagokon is kellene variálni. Akinek kell, fizessen többet. 

Na jó, nem fárasztalak tovább. Köszi, hogy próbáltál segíteni. :) 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...