Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

@sltsznt Ahogy a többiek írták a ipv6 szerver üzemeltetőknek biztonságosabb, mert tudják ki a kliens, klienseknek több nyomkövetést jelent.
anon azt mondta szuperszervíz sikergaranciás, szóval ha a fentiek szerint nincs ipv6-od akkor vissza a pénz szerintem. Remélehetőleg nem tunnel-es megoldást állítottak be neked mint ipv6.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
24 perce, btz írta:

@sltsznt

Igazán nem fáradság.

Szerintem ebben az ipv4-6 packet problémában Speedport pont nem érintett, úgy tudom, hogy kábeles fronton okozott problémát, DSL-en nem.

Tesztelni ezekkel az oldalakkal érdemes. Ha kb azt látod, amit én, akkor van ipv6 kommunikáció, van az eszközödnek ipv6 címe, más esetben nincs.

IMG_20170526_192101_996.jpg

IMG_20170526_191937_413.jpg

A Google keresőnek van külön ipv6 oldala. Aki rendelkezik ipv6 címmel az eszközén, az meg tudja nyitni (ipv6.google.com):

IMG_20170526_191410_327.jpg

Amúgy nem biztonságosabb az ipv6, mivel az összes eszközöd publikus címmel rendelkezik natolás nélkül elérhető kintről az ipv6 címén (természetesen egy jó tűzfalkonfiggal ez sem gond). Tehát ugyanúgy van előnye és hátránya is.

Az enyém nyilván nem ilyen. A 'sinces' hiányzik, helyette van két másik infó, amit már írtam itt: 

Úgy tűnik, csak az IPv4 Internetet tudod böngészni. A kizárólag IPv6-on szolgáltatott oldalakat nem fogod elérni.

knob_info.png

Az IPv6 kapcsolatod Teredo típusú IPv4/IPv6 átjárót használ; jelenleg csak direkt IP-khez tud csatlakozni. A böngésződ nem lesz képes IPv6 oldalakat elérni név alapján. Ez a beállítás nem alkalmas IPv6 oldalak böngészésére. [Bővebb informácó]

Az IPv6 azon felül, hogy jóval nagyobb címtartománnyal rendelkezik, számos más előnyt birtokol az IPv4-hez képest:

  • Az IPv6 a protokollba beépítetten támogatja a multicast 1  továbbítást, míg IPv4 esetében ez a tulajdonság opcionális.
  • Az IPv6 eszközök a hálózat összes alhálózatára kapcsolt kliensnek beállítanak egy csak lokálisan elérhető és érvényes IPv6 címet , amely lehetővé teszi, hogy címkiszolgáló és útválasztó (router) jelenlététől függetlenül is kommunikálni lehessen az azonos alhálózaton lévő végpontokkal. 2
  • Biztonsági megoldások tekintetében, az IPsec támogatás (hitelesítés és titkosítás) kötelezően része az IPv6 protokollnak, míg IPv4 esetében ez a tulajdonság opcionális.
  • IPv4 esetében az adatcsomagok méretének felső korlátja 64 kB (kilobyte), míg az IPv6 esetében ez4GB (gigabyte) méretig növelhető, amely jelentősen megnövelheti az adatátviteli sebességet.

http://www.telekom.hu/rolunk/ipv6/miert_jobb_az_ipv6

Ezért gondoltam, hogy biztonságosabb. :) 

 

 

 

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
45 perce, acel írta:

@sltsznt Ahogy a többiek írták a ipv6 szerver üzemeltetőknek biztonságosabb, mert tudják ki a kliens, klienseknek több nyomkövetést jelent.
anon azt mondta szuperszervíz sikergaranciás, szóval ha a fentiek szerint nincs ipv6-od akkor vissza a pénz szerintem. Remélehetőleg nem tunnel-es megoldást állítottak be neked mint ipv6.

 

Ne tudom, mit csináltak, de szerintem az lesz a legjobb, ha lemondom a 'szolgáltatást'. Úgy, ahogy van. Szerencsére a hűségidős ajánlatokat mindig hárítom, így nem lesz gond. :) 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kedves Fórumozók!

Adott Routert kaptam új szerződésemhez. Két alap kérdésem van hozzá:

1) Másnál is lőfordul, hogy az Access/Internet/Telephony LED-ek elezdenek villogni, nincs internet, majd percen belül megjavul?
Mi lehet az oka?

2) Német nyelvű (Telekom Deutschland) használati utasításában egyéb funkciók vannak leírva, amik a magyar menüben nem jönnek elő.
Ott második VOIP szolgáltatót is megadhatok. Csak Firmware cserével tudom ezt elintézni, mennyire legális ez?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv @Hang99

1. Nálam/ismerősöknél több ilyen eszköz is megfordult, ilyen jelenséget nem tapasztaltam. Célszerű lenne egy egy ilyen eset után ellenőrizni, hogy a DSL szinkron megszakadt e (interface uptime leolvasásából könnyen kiderül, de a napló bejegyzések is írhatnak hasznos dolgot)

2. Semennyire

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha mindhárom led egyszerre villog, akkor az eszköz bootol. Meglehetősen gagyi kapcsolóüzemű tápokat szoktak ezekhez adni, valószínűleg az kezd megpusztulni, ettől indulgat újra.

VoIP-ot abszolút nem tudsz beállítani benne, azt központ tölti rá. Neked a menü nem is fog előjönni. Próbálkozni lehet vele, de nem fogsz firmwaret találni hozzá. Egyébként mivel semmi garancia nincs rá, hogy ilyen eszközt kapsz esetleges csere után, jobb, ha saját voip adaptert használsz, ha neked ez fontos. Azt nem viszik el :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
7 órája, btz írta:

Üdv @Hang99

1. Nálam/ismerősöknél több ilyen eszköz is megfordult, ilyen jelenséget nem tapasztaltam. Célszerű lenne egy egy ilyen eset után ellenőrizni, hogy a DSL szinkron megszakadt e (interface uptime leolvasásából könnyen kiderül, de a napló bejegyzések is írhatnak hasznos dolgot)

2. Semennyire

Kedves btz!

Bocs, hogy láma kérdéssel jövök, de hol tudom az interface uptime-ot lekérdezni?

Másrészt, ha illegális lenne, egyazon szolgáltató, egyazon eszközének upgradelése, a német szolgáltató oldalán rendelkezésre bocsátott firmware változattal, akkor ez azonnal hozná a különböző piacon, azonos néven más minőségű termék problematikát, amit most az élelmiszereknél nagyon nyom a kormány.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Hang99

Az adminisztrátori felületen. Internet fül, Dsl Connection status résznél. 3 interfész látható, mindegyiknek van ipv4 és ipv6 online duration számlálója, ha ez mindháromnál egyszerre nullázódik, akkor az valamilyen vonali szakadásra utalhat.

Ebbe a dologba nem kivánok belefolyni, ha gondolod upgredeld a német szoftwerrel (szerintem nem fog menni), de a felelőség, azért hogy esetleg téglásítod az egészet, vagy nem megfelelően működik, az téged terhel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv:

Lenne egy kérdésem amire eddig sehol nem kaptam választ.

Több fórumot felkerestem,ez ügyben,de csak azt olvashattam,hogy ez a router egy selejt,és mindenkinek csak a gond van vele,nem is értem mért kell ilyet használni,ha van ettől jobb is.

Telepítettem a gépemre egy Icecast rádiós szervert,és mivel az IP címem nem állandó,igy a routeren át kellene engedtessem a portokat,amit eddig nem sikerűlt.

Természetesen port forwardingoltam a portokat mindenhol ahol úgy gondoltam kell,de nem működik igy sem.

Biztos vagyok benne,hogy nem csak nekem van ilyen gondom,jó lenne ha erről is esne szó valahol,hiszen a routerhez semmi útmutató nincs ami megkönnyítené a felhasználó dolgát.

Ha kérdésemre választ kapnék,azt megköszönném.

 

Üdvözlettel:Ilka

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Telepitettem egy Icecast servert,ami egy rádiós szerver,és ha én zenét sugárzok,azt másnak el kellene érnie egy linken ami ugye az IP cimem és a port jelen esetben a 8984,nade hiába van már DDNS ez így sem működik....Tűzfalon is átengedek minden portot,a 80.-ast is de semmi változás,és a szörnyű az,senki nincs aki elmondaná,mit csináltam rosszúl.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Már egy ideje azzal a problémával küzdök, hogy nemtudok szinte letölteni anélkül, hogy a pingem ne ugorna fel. Alapesetben magyar szerverre 30-40 pingem van, letöltésnél vagy feltöltésnél viszont akar 3-4 ezer is. Főleg feltöltésnél ugrik fel. 20mb netem van, régebben ezzel 1,5mb-val tudtam letölteni de most csak 900kb/s. Feltölteni régebben 1mb-al tustam most viszont szinte semmivel. Speedtesten megmértem, ott a 20mb helyett 6mb-t írt, 5mb helyett pedig 0.5mb-t. Egy kép feltöltésénél mar 2-3 ezres pingem van. 900kb/s letöltésnél pedig szintúgy. 

Nálam lehet a hiba, vagy a szolgáltatót kéne felhívnom?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv @danni0118

Vonali adatokat kéne feltenned, enélkül sajnos nem lehet semmi érdemlegeset mondani erre a hibajelenségre, lehet akár a szolgáltató, akár a te oldaladon is.

Nem írtad le, hogy milyen típusú internetről van szó? Koax, Réz vagy optika?

Nem tudni, hogy wifis vagy vezetékes eszközzel csináltad a mérést.

Nem írtad, hogy mikyen szervert pingelsz.

Nagyon sok adat hiányzik.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2017. 06. 20. at 14:32, danni0118 írta:

Sziasztok!

Már egy ideje azzal a problémával küzdök, hogy nemtudok szinte letölteni anélkül, hogy a pingem ne ugorna fel. Alapesetben magyar szerverre 30-40 pingem van, letöltésnél vagy feltöltésnél viszont akar 3-4 ezer is. Főleg feltöltésnél ugrik fel. 20mb netem van, régebben ezzel 1,5mb-val tudtam letölteni de most csak 900kb/s. Feltölteni régebben 1mb-al tustam most viszont szinte semmivel. Speedtesten megmértem, ott a 20mb helyett 6mb-t írt, 5mb helyett pedig 0.5mb-t. Egy kép feltöltésénél mar 2-3 ezres pingem van. 900kb/s letöltésnél pedig szintúgy. 

Nálam lehet a hiba, vagy a szolgáltatót kéne felhívnom?

itt mérd meg, 

http://www.dslreports.com/speedtest

A magas ping bufferbloat-ot jelent "csak" mivel lassu a feltöltés a hosszú csomagvárakozási idők alalkulnak ki. A buffer méretét iptv-hez állítja be a t, a csökkentésével a pinget csökkentheted, de a sebességed attól nem nőne.  közvetlenül mérj a csatlakozó ezkönön ehternettel rákötve, ha ott is lassú a net akkor 1414, többször ha elsőre nm oldják meg.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Közben már felhívtam őket, mire ők ki is jöttek. Az internet kábelt kicserélték, de sokminden nem változott. Minden maradt ugyanúgy rossz. 

A hiányzó adatokért elnézést kérek, azok teljesen kimentek a fejemből, valamint sajnos nem értek teljesen a témához. Csak az alapokat, amiket olvasgattam a neten. De a segítséget azért köszönöm! :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...