Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

2018 végére természetesen, de ennek a célkitüzésnek nem sok realitása volt már akkor sem, még reklámnak sem volt jó. Azóta már a Flip is mostohasorsra jutott, mert hallani nem nagyon lehet róla, ahogy a megboldogult Optinetről sem.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok! Szerintetek miért van az hogy már több mint negyed éve (tavaly) rendeltem egy csomagváltást 30-ról 50 Mbps -re (telefonkábel van), szerződés már tavaly megjött, de a váltás mai napig nem történt meg. 2-3 hetente hívom az ügyfélszolgálatot, de csak ígérgetnek és leráznak. Annyit sikerült kideríteni hogy a műszakisoknál áll a feladat, de nem léptetik tovább.. :(  

A feladatuk csak az lenne hogy ADSL -ről átraknak VDSL -re illetve 30-ról 50-re. 

Csak 100m-re vagyok az optikával bekötött MSAN (dslam) utcai doboztól, hiba nincs, nem szakadozik, csillapítás minimális, és  Speedport Entry 2i HGW-t már adtak pár hónapja..

 

adsl1.png

adsl2.png

adsl3.png

Úgy fél éve vált elérhetővé az 50M rendelése, mert addig >2km távolról kaptam a netet, de most csak valami régi előítélet v megszokás akadályozza csak a műszakisokat, de hogy tudnám ezt átlépni?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Tamas586

Nekem is hasonló helyzetem volt mikor 20mbps-ről váltottam 50mbps-re. Nem fizikai hiba volt, hanem belső adatbázisban kellett megoldani egy két dolgot, hogy át tudjanak tenni. Ha jól emlékszem nekem is 1-2hónapot kellett várni erre. Szerencsére kaptam rá jóváírást később, mivel 72órán belül nem tudták elhárítani. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@btz

Az is furcsa hogy azóta a weblapon már csak a 30-as csomagot ajánlja fel a kereső az utcánk minden házszámára.  :(

Az 50-est már nem. Ezt látja az ügyfélszolgálatos is.

Szóval ez nem fejlesztés hanem visszafejlődés.

Lehet valami hivatalos panaszt indítani hogy az október elejei szerződést még most március végén sem sikerült teljesíteniük..?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok! Több mint negyed éve kaptam a Speedport Entry 2i HGW-t. Saját routerrel használom.:

speedport1.png speedport2.png speedport3.png speedport4.png

Kérdés: Így nem is fogok FON elérést kapni? Levélben sem küldtek FON jelszót.

A FON melyik IP-n megy a HGW 100.102.139.* -on vagy a saját routerem 5.38.*.* ágán menne?

Mert ha nem kapok FON-t akkor egyszerűbb ha letiltom rajta a WIFI-t..

És IPv6 címet sem kaptam még mindig, pedig ez a hgw szerepel az IPv6 listában.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Még tavaly májusba történt, hogy egyik napról a másikra átállították a vonalat adsl2+-ról vdsl2-re. (anno másokat is átraktak, területet nem tudok, viszont itt is többen jelezték) Idén márciusba volt egy komolyabb probléma a vonallal, akkor a szerelő visszarakott adsl2+-ba, ma viszont észrevettem, hogy ismét átraktak vdsl2-re. (nem történt semmiféle hibabejelentés)

Valakinek van valamilyen információja arról (leginkább belsősök véleményére lennék kíváncsi), hogy miért raknak át tömegesen embereket vdsl2-re? (sebességnövekedést nálunk nem hoz a kb. 3km hurokhossz miatt)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az elmúlt hónapokban nem nagyon jártam az T-home admin felületén, mostanában minden rendben volt a gyorsító opcióval és a DSL résszel is. Ma viszont volt egy kis megakadás youtube-on így gondoltam megkukkantom mi a helyzet, a DSL rész volt el szálva a gyorsító opcióba, de nem is ez a lényeges. Hanem hogy át raktak VDSL-re :o:D 

Szóval itt vannak az eredmények... (jobb nem lett.) :D 

 

Képkivágás.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Farao

Igen, mostmár mindenkinél, akinél elérhető, VDSL2+ban működik. 

Sajnos a VDSL esetén is a hosszútáv az hosszútáv, de ettől függetlenül stabilabb rendszer. 

Ezek valami brutális csillapítási adatok, ebben biztos hogy valami komoly hiba van. CRC errorokat nem számolja? 

Amúgy előtte milyen volt? Van vonali infó képed? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@btz Köszi, felhívtam őket.

Nem nagyon tudta a kolléganő, hogy mit takar a szinkronsebesség, de azt mondta, hogy én már túl vagyok a VDSL2 határán és a réz miatt csak adsl2 lehet (ami volt). Felajánlotta, hogy továbbítja az ügyemet a technikusokna,k akik megcsinálják amit kérek viszont az külön sikerdíjas dolog.

Majd megpróbált egy újraindítást, hogy az szokott segíteni. Segített is :)

Növekedett a sebesség :) , viszont a crc errorok száma is :( - bár azt monda a vonal jó.

Korábban nem néztem az errorok számát, lehet az miatt megint vissza fog esni a sebesség?

 

adsl2.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@nerve

Az oké, hogy a DSLAMIG optika, de VDSL2-t rézen adnak. Szerintem a hölgy valamit nagyon kevert. 

Túl sok jót nem jelent ez a brutális mennyuségű CRC, de ha 7 órás uptime van a szinkron tekintetében is, akkor eddig jó. Bár nem árt a további figyelése. 

Sajnos Pátka nevű települést nem látok a VDSL2-vel fejlesztett települések listáján. Lehet ezért nem is tudnak adni. Pedig ilyen szakaszon akár 100mbps sem lenne lehetetlen 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...