Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Telepitettem egy Icecast servert,ami egy rádiós szerver,és ha én zenét sugárzok,azt másnak el kellene érnie egy linken ami ugye az IP cimem és a port jelen esetben a 8984,nade hiába van már DDNS ez így sem működik....Tűzfalon is átengedek minden portot,a 80.-ast is de semmi változás,és a szörnyű az,senki nincs aki elmondaná,mit csináltam rosszúl.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Már egy ideje azzal a problémával küzdök, hogy nemtudok szinte letölteni anélkül, hogy a pingem ne ugorna fel. Alapesetben magyar szerverre 30-40 pingem van, letöltésnél vagy feltöltésnél viszont akar 3-4 ezer is. Főleg feltöltésnél ugrik fel. 20mb netem van, régebben ezzel 1,5mb-val tudtam letölteni de most csak 900kb/s. Feltölteni régebben 1mb-al tustam most viszont szinte semmivel. Speedtesten megmértem, ott a 20mb helyett 6mb-t írt, 5mb helyett pedig 0.5mb-t. Egy kép feltöltésénél mar 2-3 ezres pingem van. 900kb/s letöltésnél pedig szintúgy. 

Nálam lehet a hiba, vagy a szolgáltatót kéne felhívnom?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv @danni0118

Vonali adatokat kéne feltenned, enélkül sajnos nem lehet semmi érdemlegeset mondani erre a hibajelenségre, lehet akár a szolgáltató, akár a te oldaladon is.

Nem írtad le, hogy milyen típusú internetről van szó? Koax, Réz vagy optika?

Nem tudni, hogy wifis vagy vezetékes eszközzel csináltad a mérést.

Nem írtad, hogy mikyen szervert pingelsz.

Nagyon sok adat hiányzik.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2017. 06. 20. at 14:32, danni0118 írta:

Sziasztok!

Már egy ideje azzal a problémával küzdök, hogy nemtudok szinte letölteni anélkül, hogy a pingem ne ugorna fel. Alapesetben magyar szerverre 30-40 pingem van, letöltésnél vagy feltöltésnél viszont akar 3-4 ezer is. Főleg feltöltésnél ugrik fel. 20mb netem van, régebben ezzel 1,5mb-val tudtam letölteni de most csak 900kb/s. Feltölteni régebben 1mb-al tustam most viszont szinte semmivel. Speedtesten megmértem, ott a 20mb helyett 6mb-t írt, 5mb helyett pedig 0.5mb-t. Egy kép feltöltésénél mar 2-3 ezres pingem van. 900kb/s letöltésnél pedig szintúgy. 

Nálam lehet a hiba, vagy a szolgáltatót kéne felhívnom?

itt mérd meg, 

http://www.dslreports.com/speedtest

A magas ping bufferbloat-ot jelent "csak" mivel lassu a feltöltés a hosszú csomagvárakozási idők alalkulnak ki. A buffer méretét iptv-hez állítja be a t, a csökkentésével a pinget csökkentheted, de a sebességed attól nem nőne.  közvetlenül mérj a csatlakozó ezkönön ehternettel rákötve, ha ott is lassú a net akkor 1414, többször ha elsőre nm oldják meg.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Közben már felhívtam őket, mire ők ki is jöttek. Az internet kábelt kicserélték, de sokminden nem változott. Minden maradt ugyanúgy rossz. 

A hiányzó adatokért elnézést kérek, azok teljesen kimentek a fejemből, valamint sajnos nem értek teljesen a témához. Csak az alapokat, amiket olvasgattam a neten. De a segítséget azért köszönöm! :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Üdv @Chalanger

Ez mind nagyon sajnálatos, de biztos vagy benne, hogy a szolgáltató oldalán van a hiba, amit alá is tudsz műszakilag támasztani vagy csak úgy vaktában vagdalkozol?

Tudsz e mutatni szinkronsebességet? Mit tettél meg eddig a probléma megoldása érdekében? Kérted e a lakáson bellüli kábelszakasz ellenőrzését, cseréjét, rövidítését? Kérted e a házadtól a dsl központig tartó léges és földi szakasz vizsgálatát?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ez a folyamat akkor kezdődött amikor úgymond a 2 év hűségidő lejárta után kaptam "gratis" 35 Mbps-t a szolgáltatótól,amivel járt egy új hálózati modem és viharkor már volt olyan is konkrétan 3 napig teljesen elment a net.Érdekes módon a le/feltőltési sebességgel nincs gondom,de a nagyon kiszámíthatatlan h mikor mondja be az unalmast..

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@Chalanger

"kaptam "gratis" 35 Mbps-t"

Kaptál? Ez mit jelent pontosan? Új díjcsomagra váltottál? Most akkor melyik díjcsomagban vagy pontosan?

"viharkor már volt olyan is konkrétan 3 napig teljesen elment a net"

Csak nálad vagy esetleg az egész településen? Hogy javult meg a 3. napon? Be lett jelentve?

"le/feltőltési sebességgel nincs gondom"

Fentebb azt írod, hogy van. Mert 50-ből 29-et mérsz. Tegyél fel a HGW (digitális elosztó) által mért vonali adatokról printscreen képet.

"nagyon kiszámíthatatlan h mikor mondja be az unalmast"

Ellenôrizd - szintén a HGW  segítségével- hogy szinkronbontás történik e ilyenkor. Ezt a kontrolledekkel és az adminisztrátori felületen is ellenőrizheted, látható például a CRC error értékek nullázódásából, a wan interfész(ek) ipv4/6 uptime számláló(i)nak nullázódásából.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A hűségszerződésből kifolyolag kaptam,ezt mondjuk énse értem.

-Na jó nem mondtam el a teljes igazságot,mert inkább szórásként írnám le,tehát átlag 29-38

-Azt nem tudom hogy másnknak is volt e panasza..de igen be lett jelentve

-Sanos ilyenekhez nem igazán értek.

-Ja és már ma 2 és fél óra alatt 3xment el,az jónak számít"?

Okozhatja ezt töredezett/elavult kábelezés?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

"A hűségszerződésből kifolyolag kaptam,ezt mondjuk énse értem."

Én értem, azthiszrm. Aláírtál még két évet egy nagyobb csomaggal. Ennyi történhetett :D

"Na jó nem mondtam el a teljes igazságot,mert inkább szórásként írnám le,tehát átlag 29-38"

Értem. És ezt vezetékes vagy wifis eszközzel méred? Milyen módon van a digitális elosztóra csatlakoztatva a mérő gép?

"Sanos ilyenekhez nem igazán értek"

Sajnos muszály megtanulnod, mit hogyan csinálj, mert itt fórumon keresztül csak úgy tudunk segíteni, ha már a HGW vonali adatainak leprintscreenezésével és fórumra való feltöltésével tisztában vagy. Enélkül marad a telefonos hibabejelentő és/vagy a sziperszervíz. 

"ma 2 és fél óra alatt 3xment el,az jónak számít"?"

Nem számít jónak. De sajnos az "elment"-ből így fórumon keresztül szinte semmi nem derül ki. Ezért lenne fontos, hogy tudd ellenőrizni, hogy egy ilyen " elnenetel" szinkronsebesség megszakadást takar e, wifi gondot takar e, stb....

"Okozhatja ezt töredezett/elavult kábelezés?"

Igen okozhatja az is. Ha a szinkron is szétesik, az utalhat erre is. Ezért lenne jó ezt tudni. Sajnos az "elment"-ből ez fórumon keresztül nem megállapítható.

Ha régi a kábelezésed illetve túl hosszú a házon belüli szakasz, akkor mindenféleképp érdemes cseréltetni. Illetve kérni a teljes vizsgálatot a központig.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...