Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

" A NetMánia S, M, L, XL, XXL, 1000 díjcsomagok értékesítését lezárjuk, a csomagokra 2017.10. 01-jétől új előfizetői szerződés és új határozott tartamú szerződés nem köthető. NetMánia XS díjcsomag értékesítése ugyanezen időponttól lezárásra kerül azzal, hogy a csomagra új előfizetői szerződést nem lehet kötni, de a csomagot már használó előfizetők számára új határozott tartamú szerződés köthető. "

Forrás aktuális számla.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A Telekom által alkalmazott dinamikus vonalmenedzsment (DLM) rendszer működésével kapcsolatban lenne néhány elméleti kérdésem ADSL2+/VDSL2 vonalak esetében, ha esetleg tud róla valaki valamit. A működési elv érdekelne.

1. Milyen időközönként gyűjti naponta a vonali teljesítményadatokat, amely alapján a DLM algoritmus döntést hoz egy-egy vonalról/vonalak csoportjáról (pl. 15 percenként)?

2. Figyelembe veszi-e a nagy területre kiterjedő eseményeket? Pl. vihar, villámlás, áramszünetek stb… esetén, ha egy területen sok eszköz veszti el a szinkront, akkor azokat az eseményeket figyelmen kívül hagyja a következő kiértékelésnél és automatikus állításoknál?

Megint SNR lockot kaptam, már egy jó ideje 4160/636 a szinkron VDSL2 módban. Másoknál látom a fórumokban, hogy a maximális adásteljesítmény 14.5 dBm VDSL2 esetén, nálam 11.4-11.8 dBm között ingadozott mindig, sosem volt magasabb előtte sem. Ha kicsit feljebb tekerné a rendszer, akkor az 5Mbit legalább meglenne ismét (jó esetben).

Legutóbbi áramszünet (viharok) óta egyébként továbbra is stabil a kapcsolat. A képen látható CRC/FEC hibák 124 óra 52 perc működési idő alatt gyűltek össze. Azóta nem volt szakadás, csak IP cím csere. De a vihar szerintem nyomott hagyott a hálózaton, mert az SNR margin alacsonyabb változatlan adásteljesítményen.

Screenshot_20170812_111737.png

A helyi hírközlési hálózat kiviteli szintű térképei alapján a vonalhossz:

Teljes hurokhossz: ~2944 méter

ebből:

Föld alatti szakasz [nincs alépítmény]: ~2600 méter

Föld feletti léges szakasz*: ~344 méter

*Beleértve az elosztó hálózatot és az előfizetői bekötési szakaszt is

Műszerrel mért hosszúság (műszakisok adatszolgáltatása): ~ 3km

Mondjuk még mindig jobb a helyzet, mint az ADSL2+ esetében. Ott 3098/636-ra jött mindig a lock egy idő után maximális adásteljesítmény mellett. Pedig az SNR margin 16-on volt, csak a rossz állapotú légkábelek miatt úgy ingadozott, hogy több mint a fele képes volt eltűnni néhány másodpercre, aztán visszaállt.

Másik téma, új otthoni vezetékes csomagok:

Reméltem, hogy az új otthoni csomagok közül megéri majd feljebb váltanom a legkisebbre, s legalább a feltöltési sebességben javulást lehetne elérni. A rossz műszaki feltételekkel rendelkező települések rosszul jártak, így mi is. Nem éri meg váltani.

Jelenleg Netmánia S + Hang Alap előfizetéssel rendelkezünk, az online felületen csomagváltásnál azt jelzi, hogy legalább Hang Hoppára kell módosítanom a meglévő Hang Alap előfizetést is. Ez szándékosan lett ilyen?

Hűség nélkül elég "szép" ára lenne az elméleti 30 Mbit/s csomagnak + telefonnak, ami a valóságban jelenleg egy nettó 3,7 Mbit-es sebességet tud biztosítani, s jó esetben a feltöltésem is csak ~1,2 Mbit/s-re növekedne. Így marad minden a régiben, ameddig maradhat. Hűséget ilyen vonalra biztos, hogy nem vállalunk. A hűség nélküli díj pedig kissé magas. A gyorsító opció is csak tovább drágítaná.

Ha csak internet díjcsomagot változtatok, jelzi, hogy a telefon előfizetést  is módosítani szükséges:

Screenshot_20170812_115948.png

 

Internet díjcsomag és Hang Alap díjcsomag lecserélése esetén, hűség nélkül:

 

Screenshot_20170812_120223.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Caligin
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

1. Napokban mérhető

2. Nem, ezek dolgok kő keményen BigData. 

 

Hang alapot nem kell fel fele váltanod, szerintem *****séget mutat a weblap. Telefonra csak annyi szabály van hogy lefele nem válthatod hűség idő lejárta előtt. 

Ez a  30-as csomag ilyen izé... ha erre fizetsz elő azt kapod amit tud a vonal 33024/6016 kbps a max viszont. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@anonymus

Köszönöm a választ.

Reméltem, hogy az online felület hóbortja csak. Akkor ezek szerint legalább a feltöltési sebesség tekintetében lehet némi javulást elérni a váltással és megtartható a hang alap telefon díjcsomag.

A vonalmenedzsmentre visszatérve: Akkor lehetséges, hogy településrészeket SNR lock alá helyez az automatika, ha egy héten belül többször van vihar? Pl. itt a környéken jellemző, hogy nagyon távoli villámlás esetén is az SNR margin eltűnik, pillanatnyi áramkimaradások miatt a hgw újraindul, pár perc alatt több száz, vagy ezer crc hiba keletkezik stb... Elmúlt éjjel is hasonló volt a történet, most kivételesen áramkimaradás nem volt.

Érdekes, hogy VDSL2 módban vihar esetén mindig visszább veszi a sebességet 2700-3700 kbit/s-re. Ha elmúlt a vihar, úgy is marad. Utána a következő áramszünetnél vagy egy hgw reboot-nál visszaáll szépen a lock szerinti értékre (most éppen 4158/639). A mostani vihar után egy kicsit emelt az interleave mélységen: 133/23 -> 269/23.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@anonymus

Jóval bonyolultabb a rendszer, mint képzelem. Laikusként megközelítve a dolgot, ha az adott DSLAM/MSAN-ra kötött vonalaknak egy előre meghatározott százaléka ugyanabban az időszeletben retrainel vagy megugrik a hibaszám látványosan, akkor azt nagy kiterjedésű eseménynek kezelhetné az automatika és kihagyhatná a DLM kalkulációból (nem venné vissza az érintett területeken a sebességet tartósan).

Pl. egy kitalált eset: napi 96x15 perces adatgyűjtés keretében a 32. szeletben az adott DSLAM/MSAN-ra kapcsolódó CPE-k 30%-a újraszinkronizál és a CPE-k 50%-ánál megugrik a CRC hiba, akkor azt az időszeletet a következő DLM „döntésnél” (napi, heti vagy bármilyen intervallumban) nem venné figyelembe. Szükség szerint adott időpillanatban korrigálna a sebességen, de nem tartósan. A központ a jelzés alapján meg úgy is be tud avatkozni, ha látja, hogy a hiba oka nem időjárási esemény vagy tömeges áramkimaradás. De legalább az automatika nem vágná rá a lockot sok vonalra.

Így nem kellene a felhasználóknak telefonálgatnia egyenként, hogy vegyék le a korlátozást (már aki észreveszi egyáltalán, hogy lassabb lett a sebesség).

A vektoring tesztelésébe bevont települések listája megismerhető lesz vagy csendben, a háttérben fog zajlani?

A tesztek eredményéről szívesen olvasnék egy publikumnak szánt összefoglalót majd a jövőben, hogy az egyes vonalhosszokon a gyakorlatban milyen eredményeket produkál. Az elméleti összehasonlító grafikonokat láttam, ami bemutatja a vektoring nélküli, részleges és teljes vektoringgal elérhető sebességeket. Itt a környéken az elmúlt évben is szépen cserélgették a régi modemeket VDSL2 képes eszközökre, de még mindig látok pár helyen fekete 360R D-Linket is, valahol még szürke is volt tavaly kihelyezve (azt már cserélték azóta).

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Caligin
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Én nemlegesnek érzem hogy íródna erről bármi is, maximum csak vmi promo ami bemutatja mi a vectoring. De azt már most is tudjuk micsoda :) de rákérdezek.

Egyenlőre titok de utána járok ennek is. 

T rendszere a legszigorúbb ezen a téren szal jah . Sok nagyon menő dolgot lehetne összerakni csak hogy egy példát írjak bármilyen nagyobb hibáról eseményről az adott körzetben beosztott minden műszerész kapjon azonnal riasztást.  Ez csak egy menő dolog amit lehetne. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok! A kérdésem az volna hogy a következő technológiák használatban vannak-e a MT ADSL hálózatában:

SRA  és  pHyreXmt

Jelenleg Dlink DSL-321B modemet használok bő 2km kábel végén, a modem támogatná ezeket, de még nem kapcsoltam be őket mert nem javasolták. Hátha ettől javulna a sebességem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Érdekes dolgot produkált ma hajnalban a VDSL2 kapcsolat, 7 óra leforgása alatt 3860 CRC hiba, szemben az 5 nap alatt 194 db hibával.

2017.10.09 00:00:00-kor: 178 db CRC hiba
2017.10.13 18:15:13-kor: 372 db CRC hiba

~5 nap alatt 194 CRC hiba

2017.10.14 00:48:25-kor: 385 db CRC hiba
2017.10.14 07:48:39-kor: 4245 db CRC hiba

7 óra leforgása alatt 3860 CRC hiba

20171014_crc.png

A kapcsolat nem szakadt meg az intervallumban, de azért érdekes. Továbbá egy régóta fennálló jelenség, ami már az ADSL2+ módban is jelentkezett, és VDSL2 módban is fennáll. Bizonyos időközönként, eltérő időpontokban eltűnik a Noise Margin jelentős része. Szintén ezt a 7 óra intervallumot vizsgálva:

20171014_snrm.png

A grafikonon látható minimum 2017.10.14 06:28:50-kor 3,3. Előtte lévő pillanatban 7,7, utána 7,9 az érték. Mi okozhatja az ilyen kilengéseket (vonalmenedzsment állítgat, vizsgálja a vonalakat?, zajbetörés?). Az érintett időpontban 36 db CRC hiba keletkezett. Időjárás anomália, vihar nem volt, egyéb "zajforrás" sem a házban, sem a környéken nem volt.

Hasonló mértékű SNRM kilengés legutóbb 2017.10.09-én hajnalban fordult elő. Nem valószínű, hogy mérési hiba, mert korábban ADSL2+ módban gyakran le is nullázódott ilyenkor az SNRM és újraszinkronizált a HGW. VDSL2 módban legalább stabil marad a kapcsolat.

Másik dolog amit tapasztaltam, hogy amióta VDSL2 módban van, nyári viharok (villámlás) esetén elkezd játszani a rendszer az interleave és INP értékekkel. Szükség esetén visszább veszi a sebességet is. Az árnyékolatlan légkábelek „előnye”, hogy nagyon távoli villámlás esetén is leesik a margin.  A vihar után újraindítva a HGW-t visszaáll a lock szerinti 4160/639 értékre. Szépen látható az is, hogy egy helyi rádió is mikor sugároz, mert egyes vivők kiesnek olyankor.

Összességében a kapcsolat stabil, a sebesség pedig alacsony és még SNR lock is van a vonalon. Papírforma szerint ~2,9 km-en azért kicsit többnek kellene jönnie, de a valóságban ennyi.

Aktuális állapot:

Screenshot_20171014_083832.png

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Caligin
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Én is ~3-3.2km-re vagyok a központtól, amíg ADSL2+-on volt a vonal, úgy bírta a 6Mbit-et, mióta VDSL2-re lettem állítva, azóta 5Mbit a max, viszont a pingem a korábbi 35-40-ről 25ms-ra esett vissza.

Itt csak viharba szokott megugrani az FEC és a CRC hibák száma, mivel valahol beázás van, ezért ilyenkor sűrűn szakad, sokszor az SNR értéke lefele irányba hirtelen 1-re, meg -2dB-re szokott ugrani, és ilyenkor rögtön szakad is a DSL szinkron. Egyébként én azt vettem észre, hogy este növekszik meg a legjobban a CRC hibák száma (~19 és 23 óra között), mivel ebben az időszakban az SNR értéke a napközi 7-8dB-ről 2.5-3dB-re esik vissza. (Gondolom ez azért van, mivel napközben sokan kikapcsolják a hgw-t vagy akinél még a régi DLINK modem van ott főleg, és este pedig a sok felhasználó miatt megnövekszik az áthallási zaj a vonalak között.) Éppen ezért én most azt csináltam, hogy este, amikor 2.5dB volt az SNR értéke, újraindítottam a HGW-t, és ugyan fél megával kevesebb lett  a szinkron (most éppen  4869 kbps a korábbi 5204 kbps helyett, viszont jóval több a tartalék a vonalban (napközben 9dB, este pedig sosem megy 6dB alá, így a CRC és FEC hibák száma is lényegesen kisebb, de ami még fontosabb , hogy az  Interleave értékek is lényegesen csökkentek, így a pingem valamelyest kisebb lett.

Ilyen most a vonalam ~132 óra után:

756hgw_2017_10_14.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: nagy04
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Tamas586  Ez a 1,5Mbit annyira nem vészes, de az a fő oka, hogy így a korábbi 40ms-ről 20-25ms-re csökkent a pingem.

@zoli62  Ez valami új irányelv a T-nél, hogy a központtól messzi ügyfeleket vdsl2-re raknak? Engem meg ahogy olvastam még másokat is idén májusba egyik napról a másikra áttettek vdsl2-re.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A környékünkön sok helyen használnak még fekete D-Link modemet, valahol még szürkét is láttam (azóta már cserélve SpeedportEntry 2i-re). Akik napközben kikapcsolják elintézhetnek maguknak vele egy jó kis SNR lockot.

Amikor belövi a vonalat a rendszer (pl. egy SNR lock levétel után), akkor a pillanatnyi vonali adatok alapján állítja be a szerinte maximális szinkron sebességet profilon belül vagy figyelembe veszi a múltbéli adatokat (pl. az adott kábelszakaszon mik voltak az SNR minimumok-maximumok)? Tippre az első, aktuális helyzet alapján beállítja, aztán majd korrigál.

Ha csak a pillanatnyi adatokat veszi figyelembe „vonalreset” esetén és a szándékosan áramtalanított eszközök nem mennek az adott kábelszakaszon, akkor valószínűleg túlbecsülheti az elérhető sebességet. Majd jön az este, bekapcsolják az eszközöket és az áthallások borítják az egészet, beindul a dominóhatás. Itt vissza vesz egy kicsit, aztán ott is. Utána mikor észreveszi a szomszéd, hogy lassú a net, akkor bejelenti. A lock levételénél pár eszköz megint kikapcsolt állapotú az utcában, s kezdődik ismét a ciklus…

Amit még megfigyeltem: gyakorlatilag ilyen alacsony sebességeknél is (1-4 Mbit) maximális adásteljesítményen mennek az eszközök (ADSL2+ 19.5, VDSL2 14.5) a település nagy részén. Gondolom a nagy vonalhossz és/vagy hibás kábelszakaszok miatt. Az utca elején rövidebb vonalhosszon még az 1 Mbit/s-t is alig érte el, teljes output power értékkel. Nagyon kellene már a vektoring mindenhová, oda is ahol nem lesz érdemi fizikai fejlesztés. Nagy távolságokon nem fog csodát tenni, de azért javíthat a sebességeken 10 Mbit/s alatti végeken is.

ADSL2+ módban nálam is a sebesség 5-5,5 Mbit volt. Viszont hálózati zavarok, pillanatnyi áramkimaradások és/vagy viharok után mindig szépen leskálázta a rendszer. Jellemzően 3100 Kbit volt az alja. Villámlásnál negatívba megy az SNR még most is, de a vonalmenedzsment teszi a dolgát ilyenkor. Nem váltanék vissza ADSL2+ módra, sokkal instabilabb volt anomáliák esetén.

Az esti csúcsidőszak tapasztalati itt is hasonlóak, az SNR értéke jellemzően ~19-22 óra között éri el a minimumot napi szinten.

A tegnapi eset érdekes volt. Ma hasonló intervallumban vizsgálva 8 óra leforgása alatt csak 49 CRC hiba keletkezett (4294-et mutat a számláló). Több mint 240 órája nem volt újraindulás (a 2017.10.06-i hajnali szoftverfrissítés óta).

Screenshot_20171015_082018.png

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Caligin
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Caligin  Én is a vektoringot várom, az talán hozhat egy pár Mbit pluszt. Egyébként érdekes, hogy neked jóval nagyobbak a csillapítási értékeid, és mégis majdnem ugyanannyit bír a két vonal. Nálunk mondjuk ennek a 3km-nek kb. a 95%-a légkábel, és ha nagyobb vihar van, akkor folyamatosan szakad, valószínűleg a rossz kötések és a beázás lehet az oka.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

történelem megismétli önmagát, szokták mondani. 2016-ban történt az eset, amikor egyik pillanatról a másikra elment a net, majd mikor "megcsinálták" , akkor egy teljesen más vinali "kép" fogadott. ~75mbps-ből maximum 35mbps lett, ezért le kellett mondanom az 50mbps csomagot és a 30/5mpps-es, akkor még NetMánia L fantázianevű csomagra kellett "visszaváltanom".

Tegnap óta a Speedport Entry 2i nem találja a szinkront. Csak villog a második led, az admin felületre belépve a DSL info résznél látható, hogy nincs szinkron. Ahogy akkor is, a szomszéd háztartásában van internet szolgáltatás. A történet eddig nagyon hasonlít a már több mint másfél éve történtekhez. Na de vajon mit hoz a jövő? A történelem megismétli e önmagát? Mi marad a 33/12mbps szinkronból? Ez kiderül holnap. Drukkoljatok! 

To be continued... 

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, btz írta:

történelem megismétli önmagát, szokták mondani. 2016-ban történt az eset, amikor egyik pillanatról a másikra elment a net, majd mikor "megcsinálták" , akkor egy teljesen más vinali "kép" fogadott. ~75mbps-ből maximum 35mbps lett, ezért le kellett mondanom az 50mbps csomagot és a 30/5mpps-es, akkor még NetMánia L fantázianevű csomagra kellett "visszaváltanom".

Tegnap óta a Speedport Entry 2i nem találja a szinkront. Csak villog a második led, az admin felületre belépve a DSL info résznél látható, hogy nincs szinkron. Ahogy akkor is, a szomszéd háztartásában van internet szolgáltatás. A történet eddig nagyon hasonlít a már több mint másfél éve történtekhez. Na de vajon mit hoz a jövő? A történelem megismétli e önmagát? Mi marad a 33/12mbps szinkronból? Ez kiderül holnap. Drukkoljatok! 

To be continued... 

 

Érpárátterhelés, portátterhelés, SNR lock?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Farao

Fogalmam sincs, hogy lett. Mai napig is rejtély. Nem hoztak tudomásomra semmit a dologból. Egy fiatal szerelő jött ki elhárításra, aki mosolygott az óra alá, hogy minden f...sza, pöttyintsem alá a munkalapot, mert menne, erre én orra alá nyomtam a szinkron sebességet egy tablet képében, illetve egy screenshotot a 75mbps állapotról. Láttam a szemében, hogy néz, hogy "Mi van? A mezei user screenshotokat tart a DSL értékekről!?" Kénytelen volt visszamenni és valamit okozni, de nem sikerült neki. Aztán volt szakadozás, földkábelesek jöttek-mentek, aranyos idős bácsi szakasz rövidített, kábelt cserélt, csodálkozott a 35-33mbps-n a DSLAM-tól 4-500méterre lévő végponton (azaz nálam), de ezután sem történt érdemi változás. Maradt a 33mbps szinkron. Egészen tegnapig, azóta semmilyen szinkron nincs. Mobilnetről kockulok. Még szerencse, hogy ezt is megcsinálták végre, mert az utcáról kellett volna hívni a 1414-et (térerő sem volt eddig beltéren) 

@Kalimera

Én is az optikai sebességi gondokat várom, ha lesz, de mióta rátették a 2012-ben lerakott DSLAM-ra, hogy éljen az EU, köszönjük a 2016-ban kapott támogatást rá, már nem bizakodok annyira ?

@zoli62

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 perce, btz írta:

@Farao

Fogalmam sincs, hogy lett. Mai napig is rejtély. Nem hoztak tudomásomra semmit a dologból. Egy fiatal szerelő jött ki elhárításra, aki mosolygott az óra alá, hogy minden f...sza, pöttyintsem alá a munkalapot, mert menne, erre én orra alá nyomtam a szinkron sebességet egy tablet képében, illetve egy screenshotot a 75mbps állapotról. Láttam a szemében, hogy néz, hogy "Mi van? A mezei user screenshotokat tart a DSL értékekről!?" Kénytelen volt visszamenni és valamit okozni, de nem sikerült neki. Aztán volt szakadozás, földkábelesek jöttek-mentek, aranyos idős bácsi szakasz rövidített, kábelt cserélt, csodálkozott a 35-33mbps-n a DSLAM-tól 4-500méterre lévő végponton (azaz nálam), de ezután sem történt érdemi változás. Maradt a 33mbps szinkron. Egészen tegnapig, azóta semmilyen szinkron nincs. Mobilnetről kockulok. Még szerencse, hogy ezt is megcsinálták végre, mert az utcáról kellett volna hívni a 1414-et (térerő sem volt eddig beltéren) 

@Kalimera

Én is az optikai sebességi gondokat várom, ha lesz, de mióta rátették a 2012-ben lerakott DSLAM-ra, hogy éljen az EU, köszönjük a 2016-ban kapott támogatást rá, már nem bizakodok annyira ?

@zoli62

Csak a lehetséges okokat találgattam.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@zoli62

Értem. 

SNR lock semmiféleképp, mert itt a max elérhető szinkron sebesség csökkenése volt, az SNR lock pedig nem ez, az csak utána jelentkezett, miután megcsinálták a vonalat, 35 max mellett sokáig 25mbps volt a szinkron.

A többire nem tudok mit mondani. Átraktak e másik portra, egy teljesen másik érre a törzskábelben azt nem tudom. Állították, hogy minden a legnagyobb rendben az erekkel, törzskábellel, poprtal stb... Jó igaz, egyszer kihalgattam a DSLAM-nál egy szerelőt, aki valamilyen port kártyára)?) vagy kábelre azt mondta, hogy ez itt épp "r0had", de nem vonok le következtetéseket, az is lehet, hogy félrehallottam. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@btz

Nekem ilyen utoljára 2014-ben volt, amikor az akkor még meglevő 10 Mbs vonalamon folyamatos csökkenést tapasztaltam, később, már szakadás is volt. Megcsinálták, és véletlenül találkoztam a szerelővel, aki szerint a szomszéd lépcsőházban csináltak valamit, de volt szabas érpár, és rátett arra, utána ugyanolyan mérési értékek voltak, mint azelőtt.

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...