Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Kábel területen vett lakást, amit felújítatott. A villanyász "szakembertől" megkérdezte, hogy ért-e a távközlési hálózatokhoz, az persze azt mondta, hogy igen. Megrendelte a t-től a szolgáltatásokat (net, iptv + telefon), mertek a t-s szerelők, de nem tudták telepíteni a cuccokat, mert az egész ház kétszeresen árnyékolt koxal volt megcsinálva. A villanyász vagy nem értett hozzá egyáltalán, vagy maradt neki egy csomó kétszeresen árnyékolt kábele, amit rásózott az első palimadárra. Az egész lekást újra kellett kábelezni...

Megjegyzem, nálunk szintén villanyász csinálta (de nem a fenti) már több mint 8 éve, de jó kábeleket húzott be, mert mi is és ő is utána jártunk. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez nem azt fogja jelenteni hogy Mucsájröcsöge alsón ugyan azt meg fogod kapni mint Budapesten. A vidék mindig is el lesz maradva a városhoz képest 2050-ben is 2100-ban is. Ahogy pl az Afrikaiak sem fogják Amerikát beérni soha sem gazdaságilag sem netsebességben.
Hiheterlen lenne számomra hogy minden falu, kisváros ugyanabban az időben olyan szintű internet infrastruktúrával rendelkezzen mint a nagyvárosok vagy a főváros.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Csak a lényeg megértése kedvéért írtam. Mert igaz ugyan hogy falu és falu között is van különbség, de nem mindegy hogy kondérközeli falu vagy a préri közepén ottfelejtett falu. A lényeg hogy lesznek fejlesztések az elmaradott vidéki régiókban is de minimum 5-6 év fejlettségi lemaradás mindíg lesz, azt ne várja egy 1000 fő alatti faluban élő, hogy 100 megabit fölötti netje legyen mostanában, még ahhoz kell jó pár év, de addigra városban már rég 2Giabitről fognak beszélni, és mire ebben a faluban 2 Gigabitről fognak beszélni, városban 200 gigabitről. Afrikában eközben meg ismerkednek az 50 megabittel, úgy mint ma az 56k-s betárcsázós modemmel (jobbhelyeken!)
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

 

Van egy érdekes problémám. Lejárt a hűség valamelyik csomagról, telefonon szóltak. Na gondoltam neten hosszabbítok, online ügyfélszolgálat nem megy. Édesapám nevén van a szolgáltatás, így bement egy T-pontba hosszabbítani, erre a "kedves" hölgy lecseszte, hogy ezt 1412-n is szokták, de azért dünnyögve megcsinálta, persze el is cseszte mert az eddigi Netmánia M-ből visszarakott Netmánia S-be. Ő észre sem vette, de 1-2 héttel később, mikor hazaértem látom csak fele sebesség van. Papír elő látom Netmánia S. Na bementünk újra T-pont egy normális ember volt, aki elmondása szerint a gép szerint nem lehet Netmánia M-et kötni, mert a vonal nem bírja el, de azért megpróbálja. Most várom, hogy emeljenek. Kérdem én, hogy van ez, hogy hűség lejárata előtt ment normálisan szakadásmentesen  az M csomag, nem pont 20 megával, de olyan 1.6 mega letöltést fixen tudott szakadásmentesen majd egy elcseszett csomagmódosítás után már nem megy? Kérdeztem az ügyintézőt is, de csak próbált magyarázni, hogy sorba ahogy több ügyfelet bekötnek úgy lassul stb. Nem volt hihető a magyarázat főleg mert ADSL-ről van szó, ahol ha jól tudom ügyfélszámtól nem függ a sebesség. Sosem volt full 20 megám, de 17-18-at mindig tudott mióta létezik ez a csomag, erre most egy hűségváltás után hirtelen nem tudja?

Egyébként felháborítónak tartom azt is, hogy dupla olyan gyors csomag és az S között 400 Ft különbség van. Mert még nem is érdekelne, ha mondjuk nem 4 hanem csak 2000 lenne az S csomag, talán nem is küzdenék, de könyörgöm majdnem annyit fizetek, mint egy M csomagos és csak fele annyi sebességem van. Ez igazán korrekt. Választási lehetőség pedig nincs, hiszen egyetlen szolgáltató.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Xdsl-nek  is megvan a felhordó közege, mégpedig az optika ott kérdéses mennyit tolnak be egyébb dolgoktól is függ  de változhattak műszaki körülmények ami miatt nem lehet több M es csomagot aktiválni azonban ez a csomag vizsgáló rendszer is elég szeszélyes jószág nem egy esetben volt rá példa hogy üszf szerint nem mehet szerelő szerint mehet a nagyobb csomag de az is lehet hogy simán csak hibásan szerepel az előminősítő rendszerben az a  lakás.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem lehet több M-es csomag? Tehát egy idióta ügyfélszolgálatos HP félmunkája miatt kiestem belőle és ha akarok sem tudok visszakerülni? Na ez az igazán korrekt dolog, gratulálok. Na mindegy várok, mert most voltunk bent kedden, hátha visszaraknak M-be. Ha nem, akkor meg marad a szopás ezzel a szarral és a remény, mivel Nyíregyházán vagyok, hogy év végéig tényleg lesz valami fejlesztés, amit megkezd a Telekom.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

http://www.sebessegteszt.telekom.hu/

Ezt használd elvileg ez a hivatalos amit hibabejelentésnél is elfogadnak. Én azt vettem észre, hogy pontos. Amúgy meg kinézel egy olyan torrentet amit ezren seedelnek és lehetőleg több giga és elkezded tölteni. Ha valami akkor az szépen megmutatja, hogy mennyi lefele irányba a sebességed.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...