Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Én is csak így tudnám megnézni...
Ja, csakhogy még budapesti fejállomáson megy a kódolt is? Akkor még annyira nem érdekes. Bár gondolom az átrendezés már ennek a megszüntetését készíti elő, nem lennék meglepve, ha az összes kódolatlan azonos frekikbe lett pakolva. Értsd, van 3-4 freki, amiben csak és kizárólag a kódolatlanok vannak, a kódoltak meg máshol.
Azért majd megpróbálok ránézni. A HUMAX csak a nyitottakat keresi nem? Mert akkor ott könnyebb a helyzet, csak 38x kell belépkedni a menübe. :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 órája, acel írta:

Próbáld a kezdeti beállításoktól újrainditani. Esetleg egyedi kereséssel belőni a frekvenciákat és megnézni hogy fogja-e őket.
A frekvenciatáblázat mintha valahol készülgetne...

Próbáltam már vissza raktam alap állapotba és úgy újra kerestettem vele de nem talált semmit. Egyéni keresésénél ugyan ezt csinálja akármilyen frekvenciát is állítok. Egy hónapja vettem a készüléket és akkor gond nélkül megtalált mindenféle csatornát. Még telefonos segítséget fogok kérni ha úgy sem fog működni akkor majd fizetni a TH.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2016. május 3. at 14:39, Horatius írta:

Nálam a következő a probléma: Digitális kábel tv családi csomagunk van. Három televízióval rendelkezünk, ebből az egyikhez van atelekomos settop box, a másik tv rendelkezik beépített DVB-C tunerrel, míg a harmadik régebbi lapos tv. Amikor jelezte a szolgáltató, hogy megtörténik a digitális átállás ehhez a régebbi típusú lapos tv-hez vettünk egy Thomson THC300 típusú DVB-C boxot. Az átállás után gyönyörűen be is jött a beépített DVB-C tuneres tv-én és ezen a régi tv-én is minden kódolatlanul fogható digitális csatorna. Azonban tegnap este megtörtént az új csatorna kiosztás és azóta a régi tv-hez tartozó DVB-C tuner nem tud több csatornát fogni pl. tv2, RTL klub. Viasat 3 stb. A többi csatorna pl. AMC, AXN stb viszont bejön. A beépített DVB

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
11 perce, fgabor87 írta:

Az az érdekes, hogy hálózati keresési módon nekem is megtalálja az említett 2 frekit, ugyan ezekkel az adatokkal, de kézi kereséssel nem. :( Ez is valami hiperszuper szabványoktól elrugaszkodott beállítás lehet a fejállomáson.

Így nem az van, hogy kézzel lekerestetek 5-6 frekit, hanem lekerestetem az összeset, és kitörlök 100 csatornát, ami felesleges. :(

De akkor az én ős öreg LG rv-m hogy találja meg ?  Meg most humax boxal is meg néztem szép sorban is vannak a kódolatlan csatornák 2 kivételével. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

 

18 perce, fgabor87 írta:

Az az érdekes, hogy hálózati keresési módon nekem is megtalálja az említett 2 frekit, ugyan ezekkel az adatokkal, de kézi kereséssel nem. :( Ez is valami hiperszuper szabványoktól elrugaszkodott beállítás lehet a fejállomáson.

Így nem az van, hogy kézzel lekerestetek 5-6 frekit, hanem lekerestetem az összeset, és kitörlök 100 csatornát, ami felesleges. :(

 

6 perce, anonymus írta:

De akkor az én ős öreg LG rv-m hogy találja meg ?  Meg most humax boxal is meg néztem szép sorban is vannak a kódolatlan csatornák 2 kivételével. 

Az én  Lg-tvm először összvissza vette fel (3xx- en a kódolotlanok nagyja) de utána ha beikszeltem hogy a hibás csatornákat hagyja ki utána sorba rakta a kódolatlanokat, bár nem néztem meg hogy mind megva-e. A kódoltkat valamiért hibásnak vette :-).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Akkor meg én fogom elengedni a T-t. :) Sajnos szüleim még mindig a megmaradt 4 (?) analógot nézik, mert nem tudják kezelni a boxot, bonyolult nekik, hogy két távirányító van, és hogy mikor mit kell kapcsolgatni. Amióta megvan, nem is használták soha. IPTV boxal ugyan így nem boldogulnának, és nem hiszem, hogy ők az egyetlenek.

Eredetileg DVB-C is így indult, hogy kötelező a szolgáltatói box, aztán rájöttek, hogy ezzel több előfizetőt veszítenek, mint amennyi a plusz bevétel, és láss csodát, ma már saját eszközzel is használhatod. Amint ezt egy szolgáltató meglépi, az összes többi követni fogja.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Van egy régebbi (B sorozatú) Samsung LCD tévém, és most, hogy át lettek variálva a DVB-C csatornák, a 250 MHz-en levő csatikat nem tudom beállítani. Sem az automata, sem a kézi hangolással nem talál ott csatornát, pedig az összes többit megtalálja. A kábel tuti jó, a set-top-box 97-98%-os jelerősséget mutat.
Tapasztalt valaki ilyesmit?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, fgabor87 írta:

IPTV-re mondtam, hogy ha majd nem lesz kötelező a szolgáltatói IPTV boxot használni... digitálisnál már elég régóta nem írják elő.
 

Lássunk akkor tisztán:

A kódolatlan DKTV-nél a nevéből is adódóan nem kötelező a box, technikailag akár minden DVBC-s eszközzel nézhető az adás. Viszont a kódolt DVBC-s adásoknál  kell a T-s  box. Mármint leszámlázzák a  bérleti díját, de mivel nincs párosítva a "kódkártya", simán működik STB nélkül akár a tv-ben is egy conax modullal.

Csak, hogy pontosítsunk...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tisztelt Mindeki!

Van egy T-Home-os Családi IPTV csomagom HD csomaggal. Nem akarok rögzítős beltérit rendelni, viszont az asszony kitalálta, hogy néha ezt-azt újra nézne, rögzíteni kellene. Ha vennék egy fent említett tunert, azzal rögzíthetném-e a műsort?

ezt írják róla:  

  • Kábeltelevíziós vevőkészülék, digitális szabad hozzáférésű adások vételéhez

ez azt jelenti, hogy azokat a csatornákat, melyeket a TV-m tunere be tud "fogni", /tudom, hogy nem azonos az IPTV csatorna kínálatával, hanem jóval "szűkebb"/  azokat ezzel a tunerrel tudom majd rögzíteni?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Lajos

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
40 perce, Roli82 írta:

Fölösleges DKTV mellet kampányolni ez a téma már rég eldőlt.

Senki sem kampányol semmi mellett. Egyértelműen idővel meg fog szűnni. De ne mondjuk, hogy nem. Ahol technikailag akár előfizetői, akár szolgáltatói oldalról kivitelezhetetlen az iptv, ott egyedi elbírálással engedélyezik a DKTV előfizetést...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...