Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Hétvégén 2 percre odakapcsoltam a kódolatlan DVB-C TV2-re, ahol a kép szét volt esve, és csipogott. Jelinfót nézve nem látszott semmi érdekes, jelerősség 70 körül, minőség 100, de kép nem volt. Öt perc múlva mikor visszakapcsoltam, akkor már csak néha jött elő egy-egy négyzet vagy csík.

Mivel nem használom ezt a szolgáltatást a gyalázatos képminősége miatt, nem tudom figyelni, hogy jó-e vagy sem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Milyen DVB-C vevőt ajánlanátok 8-10 ezer ft körül? (Mint korábban írtam ősrégi TV-hez szóval az a nagy scart csatlakozós kábel legyen a csomagban) Sok unboxing videot néztem és nagyon soknál megdöbbenek hogy egyetlen 1 db kábelt se adnak:o

(Délután hívtak elvileg a telekomtól ,hogy a számlaszámom rosszul adtam meg. Ami elég érdekes mivel a formanyomtatványon annyi rublika volt ami kellett mégis elvileg 2 db számot nem találtak, mindegy)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A frekvenciaváltozás miatt a jelenlegi csatornakiosztás nem változik, de a csatornák programhelye módosul,

Ezt most akkor hogy kell érteni, hogy a csatornakiosztás nem változik, de a programhely módosul?

A csatornák eddigi számozása megmarad, hogy hányas csatornán mi van? Ha igen, akkor ezt leírhatnák egyértelműbben is, mert van, aki ezt érti programhely alatt, hogy mondjuk a 7-es szám alatt milyen műsor van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 perce, tks írta:

A frekvenciaváltozás miatt a jelenlegi csatornakiosztás nem változik, de a csatornák programhelye módosul,

Ezt most akkor hogy kell érteni, hogy a csatornakiosztás nem változik, de a programhely módosul?

A csatornák eddigi számozása megmarad, hogy hányas csatornán mi van? Ha igen, akkor ezt leírhatnák egyértelműbben is, mert van, aki ezt érti programhely alatt, hogy mondjuk a 7-es szám alatt milyen műsor van.

A frekvenciák nem változnak, de ez a kezelőfelületen nem látszódik, viszont az hogy a csatornákhoz rendelt szám megváltozik vagy nem az a vevőkészüléktől függ. Az idézet beállítás a T-s Humax vevőhöz kötödik, lehetséges annál megváltoznak a számok, mert nincs benne egyedi sorrendezés funkció

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
55 perce, Roli82 írta:

@Crytek

Ha esetleg nem járna akkor veszel mellé, nem egy nagy összeg, pár száz Ft. :)

Amit linkeltél az nem jó mert az DVB-T és nem DVB-C képes box!

 

Az a baj ,hogy kb rákereséssel is szinte minden oldal a DVB-t s boxok tömkelegét adja ki :(  Ez a fent említett  Synaps CSD-300 meg gondolom az őskorból való még, sehol nincs főleg nem olcsóbban int a humax :(

Na most találtam egy ilyet ,szerintem ez lesz ingyen hozzák csak venni kell hozzá scart kábelt http://www.edigital.hu/set-top-box-vevo-egyseg/alcor-hdc-3500-dvb-c-digitalis-vevoegyseg-p506072.html?bid=&partner=10003

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Crytek
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Érden van IPTV előfizetésünk, de a kihasználatlanság miatt szeretnénk csökkenteni egy kicsit a kiadásainkat.

3 boxunk van ebből kettőt visszaadnék és helyette vennék két dvb-c boxot.

Ez a két box 10 hónap alatt behozná az árát.

A kérdés az, hogy meddig lehet majd itt, Érden fogni a kódolatlan digitális adást?

Előre is köszi!

 

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 hours ago, Roli82 said:

Frissítettem a Dél-Keleti régió kódolatlan DVB-C frekvencia kiosztását szépen lepakolták a csatikat alacsonyabb frekvenciákra, illetve a kódolt DVB-C ahogy azt a Telekom előre jelezte lekapcsolásra került!

Ez azt jelenti, hogy az újrabeállításnál a frekvenciáknál, meg a quam meg egyebeknél más értékekkel kell majd inditani a keresést?  Van erről hivatalos doksi, hogy most mi az aktuális? Látom, a dél keleti régiót posztoltad, a többi régióé hol található?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 minute ago, Roli82 said:

DVB-C képes tv-m van, én nem szoktam bepötyögni semmit sem, csak futtattatok egy automata keresést. :)

Hivatalos doksi nincsen.

Régebben ide be lettek posztolva doksik, ami nekem akkor jól jött, mert a doboz nálam konkrétan kérte ezeket az értékeket, hogy mettől meddig keressen, és magamtól nem tudtam volna, hogy mit írjak oda, melyik az a tartományérték, ami biztosan megtalál mindent. Van ilyen általános értéktartomány quam-ra, szimbólumrátára és frekvenciára, amit beírva neki biztosan megtalál mindent, akármelyik régióban is vagyok?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...