Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

@btz Jaah igen Budapesten megfordultam már pár szállodában. Mindegyikben iptv-volt :D Egy szál utp kábel ment a tv-be, amikor bekapcsoltam a tv-t rögtön a szálloda app indult el a tv-n. Amiből kilépni se lehetett, vagy én voltam béna. Volt 2x tv csatorna meg egy halom egyéb cucc. 

Ezzel arra akarok reflektálni hogy iptv nem feltétlen egyenlő egy set top boxal. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Az a baj hogy ez nem így megy, a jelenlegi tv rendszert képzeld úgy el kb. Hogy van egy A3 lap tele van négyezerekkel és azok össze vannak minden irányba kötve.  Ebből az iptv + tv-go 10-15 négyzet többi a dvb-c analóg tv stb Jelenlegi rendszer fő baja hogy nem tudja figyelni hol milyen hálózat van.  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, anonymus írta:

Félre ne érts okés elfogadom de én úgy fogalmaznék hogy nem 500 ft hanem hogy többlet áram fogyasztás amiből nem kéne többet fogyasztani mint ami szükséges. 

Amúgy ja egy csoki vagy egy kfc ebéd elhagyása egy napra és már 2-3 modem villanyszámla pipa.

Azért ne felejtsük hogy ez egy stb lenne, aminek stand by fogyasztása 5w (új készülék re 1w )alatt kellene maradjon, ezt a T kikerüli hogy nem set top boxnak es nem éjjelnappali hálózat eszköznek (max 14w) tekinti ezt a valamint amit mi stbnek nevezünk. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Szerintem a csavar ott van, hogy amire te gondolsz törvény annak életbe lépése előtt forgalomba lett helyezve a iptv box. Ha egy HDMI stick-röl menne a tv, aminek kell egy usb port áramnak. Mint pl a Google Chromecast. Akkor vissza jönnél a T-hez, vagy szerinted akkor jobban szeretnék az iptv-t ?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Épp most, acel írta:

A lakossági áramfogyasztás 1-3 százalékát eszik meg (fűtik el) ezek a nem 1w - is stb-k ez kevés?

Ebben igazad is van, volt is egy cikk USA-rol hogy az össz áramfogyasztásuk csökkenne 2%-al ha nem lenne set top box. Viszont nézzük meg másik oldalról is. Nem pénz hanem villany fogyasztás oldalról inkább. T-nek két nagy fejálommása van egyik Budapest és közép Magyarország másik pedig a Déli országrész. Ezek adják a dvb-c adást és régen az analóg adást is. Ezek fogyasztanak X áramot ha lecsapják az  analógot  akkor x-1 ha dvb-c is lecsapják akkor már csak az iptv rendszerek esznek áramot. Három rendszer fut együtt ami áramot eszik ráadásul ebből kett duplán. 

Nem ide tartozik csak hogy tudjak dobálózni számokkal. T mobil hálózata óránként 500.000 Ft áramot eszik.  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
39 perce, acel írta:

A lakossági áramfogyasztás 1-3 százalékát eszik meg (fűtik el) ezek a nem 1w - is stb-k ez kevés?

Ha 1-3%, akkor eléggé arányos az egy háztartásra jutó fogyasztással. Nem kevés de nem is olyan sok. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, anonymus írta:

Az a baj hogy ez nem így megy, a jelenlegi tv rendszert képzeld úgy el kb. Hogy van egy A3 lap tele van négyezerekkel és azok össze vannak minden irányba kötve.  Ebből az iptv + tv-go 10-15 négyzet többi a dvb-c analóg tv stb Jelenlegi rendszer fő baja hogy nem tudja figyelni hol milyen hálózat van.  

Gondolom itt a nényzetek a csatornákat jelentik ebben a hasonlatban.  Tudom hogy van pár csatorna, ami ami csak az iptv-t szolgálja ki, míg mások a netet, DVB-C-t, analógot. De sajnos ebből még nem derül ki számomra, hogy pusztán a TVGO féle IP technológia felé való elindulást ez miként lehetetlenítette el? Talán arra gondolsz, hogy nem lett volna elég sávszél mindenkinek eljuttatni a cuccot OTT jelleggel, úgy mint a jelenlegi multicast jelleggel? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!
Kb. 2 heti gyakorisággal szembesülök azzal a problémával, hogy a TV bekapcsolásakor csak hang van, kép nincs (fekete). Ekkor én csak a INTEK C30CX set top box tápfeszültség kikapcsolásával tudom orvosolni a helyzetet. (Ami a hosszú BOOT idő miatt nem a legjobb megoldás.) Vajon mi lehet a probléma oka? Nem tudtok valami gyorsabb elhárítási módot erre a hibára? (A távirányítóval való STB kikapcsolás sajnos nálam nem javítja ezt a hibát.)
Előre is köszönöm a segítséget!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!
Kb. 2 heti gyakorisággal szembesülök azzal a problémával, hogy a TV bekapcsolásakor csak hang van, kép nincs (fekete). Ekkor én csak a INTEK C30CX set top box tápfeszültség kikapcsolásával tudom orvosolni a helyzetet. (Ami a hosszú BOOT idő miatt nem a legjobb megoldás.) Vajon mi lehet a probléma oka? Nem tudtok valami gyorsabb elhárítási módot erre a hibára? (A távirányítóval való STB kikapcsolás sajnos nálam nem javítja ezt a hibát.)
Előre is köszönöm a segítséget!

Ha a jelszint megfelelő, nem ingadozik, akkor lehet, hogy a boxod gyengélkedik. Érdemes leellenőrzni, hogy a koax kábel nem mozdult-e el. Néha szokott segíteni egy gyári reset, de mivel a probléma változó gyakoriságú, valószínűbb, hogy a vevőegységgel lehet gond. Szerintem érdemes lenne bejelenteni a problémát, akár egy eszközcsere is megoldhatja a gondot, de ha nem a szerelők akár az oszlopon is ellenőrizhetik, hogy ép-e a kábel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

 

Jelentsétek be hibára, és a szolgáltató kimegy ebben az esetben és megnézi, amennyiben csk a box restrt segít akkor az 90% hogy Settopbox hiba szoftveresen.

Amit érdemes megpróbálni az a gyári beállítások visszaállítása menüből, ahol ha PIN-t kér akkor alapételmezetten 1234 vagy 0000. Ha es sem oldja meg és a TV-STB összekötő kábelel sincsen probléma (nem illeszkedik rendesen/hibás) akkor hibajegyet kell rögzítettni a szolgáltatónál

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...