Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Osztóból ha csak két fele lesz osztva (1 a tv és 1 a netnek) akkor elég egy kettes osztó 3-4dB csillapítású (Frekvencia tartomány: 5 - 1000 MHz ).

Most milyen osztó van berakva?

A tévét rákötöttem a padlásról lejövő kábelre, és ott jó volt a jel, minőség 100%. Néhány próbáva megállapítottam, hogy az osztó után romlik le jel, onnan csak 35% lesz a minőség.

Most ez az osztó van rákötve, ami a csatolt képen van: http://kepfeltoltes.hu/view/150912/spliiter_-_Copy_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 A csillapítást, amit írtál, nem látom rajta, viszont csak 900 Mhz-ig visz. Az lenne kevés?

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kerdezo
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ahogy @anonymus is írta kukába vele. Gyorsan szabadulj meg tőle,le adod hibára az akadozó digitális kábel tv-t,kijön a szaki megmutatod neki,meglátja biztos lecseréli és a kábelezést is megoldja. :)

Igen, de nem csinálja meg 4 tévére, ahogy beszéltük. Egyelőre úgy tűnik, hogy az elosztó rontja le a jelet, egyébként nincs vele probléme, ezért teszek vele próbát, hogy egy jobb elosztó milyen különbséget jelent. Ehhez egy olyan elosztót kellene találnom, ami ugyanilyen csatlakozókkal rendelkezik, de jobb átviteli paraméterei vannak, mint az eddiginek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Jobban járnál szerintem ha hagynád a búsba. Nem véletlenül találták ki a kirmpelhető és kompressziós csatlakozókat és a hozzá való elosztókat. 

Egyetértek, a legjobb az lenne, ha egy szerelő megcsinálná. A probléma az, hogy ez egy idősebb családtagnál van, aki nem nagyon ért a dolgokhoz, és nem biztos, hogy jól el tudja mondani a szerelőnek, hogy mit hogyan kellene. Én meg nem tudok mindig ott lenni, és nem triviális úgy összeszervezni, hogy amikor a szerelő odaér, akkor én is éppen ott legyek,

Ezért gondolkodom első körben azon, hogy kipróbálom egy jobb minőségű elosztóval, hátha ez megoldja a dolgot.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Miből ál dobni egy hiba bejelentést és pl meg adni a te számod te meg tudod beszélni a szerelővel aki már célirányosan menne ki hogyha azt mondja meg csinálja nektek ezt 4 tv-re. Amúgy én 2000 Ft ért vettem fogót meg pár száz forintért egy marék csatlakozót és meg csináltam magamnak itthon nem egy nagy ördöngösség. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kérlek, segítsen valaki.

Médiakonvertert kellett rendelni az analóg jel megszűnése miatt. TV-t és DVD írót, lejátszót szeretném összekötni a konverterrel, hogy műsorokat tudjak felvenni. Hogyan kell összekötni, részletesen letudná-e nekem valaki írni (akár privátban), mert nem vagyok járatos ilyen témában.

Köszönettel József.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A konverterbe az antenna drót, a koverter kimenő kábele az eszközbe (ugyanaz, mint ahogy régen pl. egy videó felvevőt kötöttél a tv-re). Több eszközt is ráköthetsz, de akkor mindegyiken ugyanazt fogod látni, mivel a csatornát a konverteren lehet csak váltani. Vagyis olyan nincs, hogy egy konverterre rákötsz egy TV-t, meg egy DVD felvevőt, és akkor egyvalamit nézel, mást meg felveszel, ahogy az analógon volt.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kerdezo
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

 

Kis segítség kellene.

 

 

 

A tcom digitális átállás miatt szereztem egy képcsöves tv-hez egy Humax MT-FTA DVB-C média konvertert. Működik, minden ok, csak azt nem tudom, hogyan lehet a csatornák sorrendjét manuálisan beállítani (mi legyen az 1-es gomb alatt, mi a 2 alatt stb,stb) Manuálból nem derült ki.

 

 

 

Nagyon köszönöm.

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem vagyok egy technikai zseni, de ha jól tudom más szolgáltatónál is azért nincs DVB-C-n sorrendezési lehetőség, mivel ez a technológia nem teszi lehetővé.

A technológia hogyan nem teszi lehetővé? Ez csak szoftverkérdés, nem?

Annak, hogy konkrétan melyik fizikai csatornán jön egy adás, mi köze van ahhoz, hogy a távirányító valamelyik gombját megnyomva melyik csatornára kapcsol?

A set top box szoftverében simán lehet egy olyan konfigurálható összerendelés, hogy "az 1-es gombot megnyomva a 23-as fizikai csatornára kapcsolj", "a 2-est megnyomva a 11-esre", stb.

Az lehet, hogy az olcsóbb dobozokból ezt kihagyják, de nem látom, hogy ennek milyen technikai akadálya lenne.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok.

Most nézem csak, hogy ez a Humax cucc, amit a telekom küld digitális átállás miatt, nem tud RF modulációt? Az gáz, nálunk a településen főleg az időseknél maradt analóg ktv, és pont a náluk lévő öreg tv-ken nincs még scart csatlakozó sem. Ők mit csináljanak? Jelentsék be, hogy nem lehet rákötni a tv-re, és kapnak másik beltérit? Vagy velük mi lesz? Erre igazán gondolhatott volna a telekom (mégha vélhetően kevés is az ilyen öreg tv), és választhattak volna olyan boxot, amin van rf moduláció.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Fgabor87 Én is azon gondolkodom hogy mi lesz szegény Munkácsy TV tulajokkal

Deino A technológia lehetővé teszi. Pl a DVB-C TV-men is azt rakok x gombra amit akarok, sőt van hogy lehet kombinálni a DVB-T vel is

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Fgabor87 Én is azon gondolkodom hogy mi lesz szegény Munkácsy TV tulajokkal

 

Nem csak Munkácsy,  én is belefutottam a problémába egy videófelvevővel. A felvevőnek van scart kimenete, de nincs scart bemenete. A felvevő eddig rá volt kötve a tévére, és most elé akartam kötni a telekom által küldött dobozt, hogy a felvevő és a tv is rá legyen kötve a dobozra, és fel lehessen venni vele azt, ami éppen a dobozon megy.

Csakhogy az a probléma, hogy a felvevőnek nincs scart bemenete, csak kimenete, ami rá van kötve a tévére. Csak RF antenna bemenete van, ezért nekem is az kellene, hogy a set top box kimenetét rá tudjam kötni egy antenna bemenetre.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egy újabb probléma a médiakonverterrel. Megjött, rádugtam egy régi 4:3-as képaranyú tévére, meg is találta a csatornákat, a probléma csak az, hogy a kép nem tölti ki a teljes képernyőt, hanem jobb és bal oldalán egy-egy függöleges fekete csík van (mint amkor szélesvásznú filmet játszanak le hagyományos tévén, csak ott fent és lent van csík).

A konverteren a kezdeti beállításoknál szerepel olyan, hogy a csatorna eredeti képarányának megtartása, de az csak felirat, kiválasztani nem tudom, nem aktív.

A dolog azért érthetetlen számomra, mert azt érteném, ha 16:9-es képet akarna megjeleníteni egy 4:3-as tévén, és akkor alul és felül fekete csík lenne. De mitől lehet az, hogy egy 4:3-as tévén vízszintesen nincs kitöltve a képernyő, és bal és jobboldalt van egy-egy fekete csík?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kerdezo
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nincs rajta ilyen gomb, régebbi tv. De eleve számomra az az érthetetlen, hogy milyen képarány lenne az, ami egy 4:3-as tévén a két oldalán fekete csíkokkal jelenik meg?

Korábban az analóg jel teljesen kitöltte a tv képét, szóval nem a tv hibás vagy ilyesmi.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kerdezo
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok

Hogyan lehet a HUMAX konverterben a Kedvencekbe átrakott csatornákat úgy rögzíteni, hogy a P+ és P- gomb nyomogatásával (csatorna léptetés) csak a kiválasztott Kedvenc csatornák jelenjenek meg?

Ugyanis beállítottam 11 nézett csatornát, de amikor léptetem, nem csak azok jelennek meg, hanem a többi létező, közbenső csatorna is felugrik. Volt már, hogy valahogyan sikerült ezt elérnem, de másnapra elment, és újra léptetett az összes létező csatornán.

A kedvencek beállításáról és használatáról a mellékletben kapott leírás egy szót sem szól !

Aki tud kérem írja meg.

Köszi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

VIGYÁZAT! FÉLRETÁJÉKOZTAT A T-HOME! BIZONYOS TV-KEL NEM MŰKÖDIK A KONVERTER!

Minden T-Home ügyintéző azt mondja elsőre (személyesen, telefonon), hogy a Humax média konverteren HDMI és scart csatlakozó van.

AZ INFORMÁCIÓ NEM IGAZ, NINCS HDMI CSATLAKOZÓ RAJTA, CSAK 1 SCART és 1 USB csatlakozó: ez utóbbi csak szerviz funkciót tölt be!

Aki HDMI-vel akarja csatlakoztatni, ne vegye meg, mert nagyobb plazmaTV esetén rossz képminőséget és zúgó hangot fog tapasztalni.

Ez olyan régebbi plazmatv-kre igaz, mint a Panasonic TH-42PV70PA.

 

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

VIGYÁZAT!

A Humax média konverter nem kompatibilis bármilyen készülékkel, konkrétan a Panasonic TH-42PV70PA-hoz tuti, hogy nem jó! (nem TV és nem konverter hiba).

Ha már megvetted a Humax-ot és jelzed, hogy nem működik, akkor cserét adnak, ha ez sem jó, akkor újabb csere: nem fogadják el többszöri csere után sem, hogy kompatibilitási problémák vannak! Nem adják vissza a pénzt, mert nem hibás a készülék szerintük, ami igaz, uyanakkor félretájékoztattak!

Úgyhogy pénz visszaadás nincs, marad egy számodra használhatatlan konvertered vagy bizonyítsd te, hogy nem kompatibilis a TV és a konverterrel!

Jöhet a fogyasztóvédelem, hajrá!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...