Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Próbáltam beállítani egy minőségi, nem olcsó dobozon a digitális kábelt, de alig talált meg valamit, leginkább csak kódolt csatornákat, mást nemigen. Még az M1 sem jött be.

A Telekom által küldött gagyi méidakonverter viszont automatikusan megtalált mindent egyből. Valamit gondolom beállíthatattak rajta.

Ezen a drága dobozon olyan opciók voltak, hogy QAM moduláció, meg szimbólumráta, de nem tuom mire kellett volna állítani őket. Alapból 256 és 6900-ra voltak állítva. Ezzel kellett keresni, vagy valami más beállítással? Jó lenne, ha erről lenne valami oldala a Telekomnak, hogy milyen paramétereket kell használni a keresésnél.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A hálózati keresésre az volt beállítva, hogy Igen. Ettől függetlenül nem talált meg mindent. Tehát ugyanazon a keresőoldalon van olyan opció, hogy kezdőfrekvencia, qam, symbolrate, és hálózatkeresés igen/nem (igenre volt állítva), a végén pedig a keresés indítása.

Látom két-két értéket írtál a QAM-ra és symbolrate-re. Ezeket egyszerre kellene megadni? Nálam csak egy értéket lehet ezekre egyszerre megadni, kettőt nem. Vagyis választanom kell, hogy melyikkel keressek? Vagy mind a 4 lehetséges kombi*****óval keresni kell egymás után?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tettem be két listát az előző hsz-be abban benne vannak az adatok. Kezdő frekinek add meg mondjuk a 170MHz. QAM64 symbolrate 6900 vagy 6875

Köszi, kipróbálom majd. A symbolrate ezek szerint mindegy, hogy 6900 vagy 6875? 6900-on keresve is megtalálja majd 6875-öseket is? Azt hittem a kisebb értéket kell megadni, és akkor a felette levőket is megtalálja.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszi a tegnapi csatornakiosztást, de ebből nem derült ki, hogy melyik csatornákat tudom díjmentessen nézni, ha veszek egy DVB-C vevőt. Csak a Start csomagot?

A táblázat fejlécében ott van, hogy Kódolatlan DVB-C és alatta 36 csatorna van felsorolva akkor így mind a 36 nézhető előfizetés nélkül?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: walnut
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekem egy régi SANYO tv készülékem van. 30 éves legalább, és működik. Ehhez választanám a HUMAX média konvertert.

A Telekom szerint:

"Abban az esetben, ha EUROscart- vagy RCA-csatlakozóval ellátott (hagyományos képcsöves) TV-készüléked van, akkor az alábbi lehetőségeid vannak:

  • további set top box rendelésére van lehetőséged havi díj ellenében;
  • vásárolhatsz olyan korszerű tévészüléket is, amely már beépítve tartalmazza a jelátalakító berendezést;
  • vásárolhatsz digitális jelátalakítót tőlünk."

A 3. esetet választanám, mivel a készüléken van RCA csatlakozó. Igen ám, de a HUMAX ilyet nem tud. Jeleztem írásban a Telekomnak, válasz még nincs (10 napja).

Settopbox tud RCA csatlakozást. Kipróbáltam, az öreg TV simán veszi így a digitális adást.

Egy második STP 10 havi bérleti díjából megvehetném a konvertert, de minek, ha nem használható?

Ötlet, javaslat?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekem egy régi SANYO tv készülékem van. 30 éves legalább, és működik. Ehhez választanám a HUMAX média konvertert.

A Telekom szerint:

"Abban az esetben, ha EUROscart- vagy RCA-csatlakozóval ellátott (hagyományos képcsöves) TV-készüléked van, akkor az alábbi lehetőségeid vannak:

  • további set top box rendelésére van lehetőséged havi díj ellenében;
  • vásárolhatsz olyan korszerű tévészüléket is, amely már beépítve tartalmazza a jelátalakító berendezést;
  • vásárolhatsz digitális jelátalakítót tőlünk."

A 3. esetet választanám, mivel a készüléken van RCA csatlakozó. Igen ám, de a HUMAX ilyet nem tud. Jeleztem írásban a Telekomnak, válasz még nincs (10 napja).

Settopbox tud RCA csatlakozást. Kipróbáltam, az öreg TV simán veszi így a digitális adást.

Egy második STP 10 havi bérleti díjából megvehetném a konvertert, de minek, ha nem használható?

Ötlet, javaslat?

Vegyél hozzá egy scart -rca áttalakítót.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Telekom kódolatlan adáshoz szerintem nem kell Ci, koaxiális kábelhez ha csak vissza nem tér a T DVB elofizetéshez ami nem valószínű. HD sem kötelező hozzá, ha csak rá nem kényszerítik Tt a mtvhd-re kábelen is, nem fog hát adni kódolatlanul. De a felvevős box jó, nem tudom mpeg4 lehet-e dvb_c. Az automata újrahangolásban lehetnek különbségek, csatorna rendezésben. Három típusú tv ujrahangolása után fontosnak tartom ezt is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

tisztelt szolgáltató mértnem lehet iptv ről digitális kábeltvre  mert jób képje hangja it 27 adásvan egyforma hangminőség és hangereje lene hasznos telekom részére átkelene álni digitális kábeltvre szolgáltató részére  mert iptv szetbox nem kelene  használni  sok energiát meglehet sporolni őszes szetbox iptvén ami kivan hejeszve       iptv szetbox  nagyon meleg  és sok energiát fogyaszt  sokáig mükődik  kőszőnetel

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

tisztelt szolgáltató mértnem lehet iptv ről digitális kábeltvre  mert jób képje hangja it 27 adásvan egyforma hangminőség és hangereje lene hasznos telekom részére átkelene álni digitális kábeltvre szolgáltató részére  mert iptv szetbox nem kelene  használni  sok energiát meglehet sporolni őszes szetbox iptvén ami kivan hejeszve       iptv szetbox  nagyon meleg  és sok energiát fogyaszt  sokáig mükődik  kőszőnetel

Mert koax-on az IPTV a fő prioritás. Az IPTV-vel elő tudsz fizetni plusz szolgáltatásokra, mint például a műsor visszanézése, filmtéka, aktuális adás felvétele. Ez mind egy rahedli plusz pénzt jelent a szolgáltatódnak.
Persze a Telekom-nak erősen el kell majd gondolkodnia mik a valódi felhasználói igények, mert a DKTV(digitális kábletv)-re akár tetszik, akár nem, de az előfizetők részéről nagyon nagy igény lenne. Az IPTV mellet kódolatlanná kellene tenni az összes csatornát, ezzel a konkurenciának is "alávágnának". Szerény véleményem szerint át kellene állni MPEG4-re kódolatlan sugárzással, ezzel rengeteg előfizetőt vissza lehetne csábítani a konkurenciától. Mert jelenleg akár tetszik, akár nem, de az IPTV miatt menekülnek. Lehet, hogy Európában régionként igény van az IPTV-re, de Magyarországon egyelőre nagyobb igény lenne a Digitális kábeltv-re. Régionként kellene megállapítani a szolgáltatásokat...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: prisz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Vegyél tanítható távirányítót. Azok az univerzális távirányítók, amik előre vannak programozva, mindig lutrik, hogy megy-e majd az eszközöddel. A tanítható távirányító viszont megtanítható a másik távirányító infra kódjaira, ezért azzal biztos mennie kell, csak egyenként kell megtanítani a gombokra.

Én is ilyet tervezek venni most a digitális átállás után.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Gondoltam erre, csak sajnos a tv eredeti távja már nincs meg. Univerzális van, és a leglényegesebb gomb, az AV nem működik sajnos. A HUMAX box meg nem ad ki kapcsolójelet SCART-on. Pontosabban kiad, de nem teljesen értem, mert az egyik tüskén ad 5V kapcsolójelet, amit a TV nem értelmez. A Sony videómagnó egy másik eret használ, és ott 12 voltot ad, amit viszont érzékel a TV, és szépen kapcsol is. Tehát a HUMAX valami másféle kapcsolójelet ad, ami nekem nem jó.

Vagy a taníthatókban is van előre programozott több 10 ezer eszköz? Vagy azokba nincs semmi, csak tanítással működnek? Mert akkor nem jó sajnos.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nincs köze a jelerősséghez, múltkor lemérte a szerelő, 60 dBmV. Érdekes módon a box szerint csak 60-as a jelerősség. Ez utalhat a benne lévő tuner sz...r minőségére. De az ebből adódó pixelesedés máshogy néz ki. Ennek egyszerűen mosott a képe, mintha kicsi lenne a bitráta. Valószínűleg gagyi és gyenge a box hardvere, és ennyire képes. Elfogadhatatlan, mert rosszabb a minőség, mint az analógé.

Nem merünk tv-t venni, mert ez is egy DVB-C képes TV, és nem működik rajta a telekom digitális kábel. De csak a telekomos, összes többi szolgáltatóé működik. Viszont mivel saját készülék, nincs hozzá support. Mivel a műszerek nem mutatnak hibát, nem tesznek semmit. Meg amúgy is nem fogok évente tv-t cserélni, mert a szolgáltató kitalál valamit.

Továbbiak a box-ról: hibásan adja ki a scart-on a kapcsolójelet, egyes tv-ket csak "félig" kapcsol át (analóg tuner hangja jön, box képe pedig hibásan), vagy egyáltalán nem. Ez kábeltől függetlenül hibás.

Magyarul most kiküldtek az előfizetőknek egy használhatatlan valamit 1 héttel a lekapcsolás előtt. Nagyszerű.

Hogyan kerested a csatornákat?  Van ahol nem működik a keresés legalábbis trukkozni kell pl szolgáltató szám megadásával . A koax kábelnek is jónak kell lennie. És megfelelő hullám ellenállásunak. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...