Roli82

Digitális Kábel TV

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

992 válasz erre a kérdésre

10 minutes ago, Papo said:

Nem közszolgálati az, csak annak hívják. :)

Van benne valami. Lehet, hogy a doboz is tudja ezt, és azért tette őket a legvégére. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
34 perce, tks írta:

... Mivel a közszolgálatiakat ide tette nekem...

Nem közszolgálati az, csak annak hívják. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

A beállításoknál láttam olyat, hogy LCN számozás engedélyezése, ami a google szerint logical channel number-t jelent, és a wiki egy helyen azt írja, hogy

The LCN range 350-399 is intended to be allocated by receivers to channels which either duplicate a stronger signal's LCN, or are transmitted without an LCN

https://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_channel

Mivel a közszolgálatiakat ide tette nekem, lehet, hogy azokkal nem jön LCN, és azért pakolta a végére őket.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: tks

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 minutes ago, acel said:

LG tv-n újra teljes csatorna keresés segített hibás csatornák opció kijelölésével

Már amelyik TV-n van teljes keresés

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

LG tv-n újra teljes csatorna keresés segített hibás csatornák opció kijelölésével

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

On 5/6/2016 at 6:13 PM, Crytek said:

Mit tud?   Nekem segítéség kellene a konfigoláshoz.  Minden létező elérhető és elérhetetlen csatorna ott van ,de összevissza számozva. Pl a magyar 1-es az a 344-es csatorna és így tovább.  Sehogy nem jövök rá, hogyan tudnám átrakni a csatornaszámot. Ebben kéne segítség.

Szintén találkoztam ezzel a frekvenciaváltások után egy Globo eszközzel. Az első  4 közszolgálatit 300 fölé tette nekem, és nincs átszámozási lehetőség. A listában lehet ugyan mozgatni a csatornát, de a csatornaszámmal együtt mozgatja. Találtál erre valami megoldást?

Valami fecnit adtak hozzá leírásként, de az csak az alapdolgokat írja le.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: tks

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Német VIVA volt a legjobb anno a 90s években :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

4 perce, molnarb írta:

Én igen... sőt... kimondottan minőségi csere a Sportklub helyett részemről... így a kódolatlanban is végre van rendes zenecsatorna, mert a Muzsika és SlágerTV részemről nem az... illetve a Vivánál is jobb, mert nincs tele vacak ál-realitykkel meg szöveges tartalommal... meglepő, de ezen tényleg folyton zene van, szóval jó lenne ha nézni is lehetne, ha már betették.

Muzsika meg Sláger Tv-nek megvan a korosztálya szerintem, Viva tv-t meg át lehetne lassan kategorizálni más típusú csatornának. 

Te konkrétan nem élhetsz semmilyen panasszal a kódolatlan digitális kábel tv miatt.  Ha Iptv-re vagy előfizetve.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Just now, anonymus said:

Anno az előző szolgáltatónál is amit meg vett a T, ott is így volt 3 rádió csatorna de több volt az ászf-ben.

Egyszerűbb lenne kivenni, mert ezért ha nagyon sarkítunk simán lehetne rázni a lábunkat, urambocsá' még kötbérezni is lehetne, mert hibás teljesítés :)

Amúgy sanszos, hogy tojni fognak a hibára, mert ha most babrálgatják a multiplexet, hogy nevet adjanak a VH1-nak, akkor megint újrahangolhat minden ügyfél, ami nekik elég sok melóval járna az ügyfélszolgálaton... így is csak sejtésem volt, hogy mi lehetett 4-én amikor átvariálták... bár ez akkor sem érv.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 perce, Roli82 írta:

Rádióra nem tudok mit mondani nem rémlik,hogy lett volna több is,lehet az ÁSZF-ben van hibásan feltüntetve. :D

Anno az előző szolgáltatónál is amit meg vett a T, ott is így volt 3 rádió csatorna de több volt az ászf-ben.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 minute ago, anonymus said:

Mindig bele írják de 3 nál több rádió csatornát soha nem láttam.  VH1 -ben igazad van az egy érdekes dolog így, mondjuk én nem nézem :)

Én igen... sőt... kimondottan minőségi csere a Sportklub helyett részemről... így a kódolatlanban is végre van rendes zenecsatorna, mert a Muzsika és SlágerTV részemről nem az... illetve a Vivánál is jobb, mert nincs tele vacak ál-realitykkel meg szöveges tartalommal... meglepő, de ezen tényleg folyton zene van, szóval jó lenne ha nézni is lehetne, ha már betették.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 perce, molnarb írta:

Igen... ebben a rádiók is benne vannak. Mindez tehát úgy 27, hogy kétszer szerepel a LifeNetwork és az MR1 Kossuth és hiányzik a VH1, ami ott van, de mégse.

Lehetne amúgy még balhézni azért is mert hiányzik a Digitális KTV-ből a Rádió 7, Rádió 88, Class FM és a szabadkai rádió, ugyanis a május 4-től érvényes Kódolatlan Digitális Kábeltévé kínálat ezt is tartalmazza Szegeden és környékén és persze nyilván nincsenek benne, de már annak örülnék, ha a VH1 gondja megoldódna.... Nem értem amúgy, hogy ez tényleg ilyen bonyolult, hogy amikor szökőévben egyszer változik a kiosztás, akkor nem lehet normálisan megcsinálni?

Oké csak azért kérdeztem, mert azt hittem hogy nem jó a listám és hiányzik pár csati, de akkor ez rendben van. :D

Rádióra nem tudok mit mondani nem rémlik,hogy lett volna több is,lehet az ÁSZF-ben van hibásan feltüntetve. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mindig bele írják de 3 nál több rádió csatornát soha nem láttam.  VH1 -ben igazad van az egy érdekes dolog így, mondjuk én nem nézem :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Just now, anonymus said:

Annyira fontosak neked a rádió csatornák ? Iptv mellet ami van neked az aláírásod szerint pöpet bővebb rádió kínálat van. 

Egyáltalán nem fontos és a hibabejelentést is a VH1 miatt tettem meg, csak akkor a francnak írják bele... :) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Annyira fontosak neked a rádió csatornák ? Iptv mellet ami van neked az aláírásod szerint pöpet bővebb rádió kínálat van. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 hours ago, Roli82 said:

@molnarb

Hódmezővásárhelyi fejállomáson is ugyan ez van, nincs elnevezve a csatorna, ezt jeleztem is a T felé.

A 27 csatornába a rádiókat is beleszámoltad?

Igen... ebben a rádiók is benne vannak. Mindez tehát úgy 27, hogy kétszer szerepel a LifeNetwork és az MR1 Kossuth és hiányzik a VH1, ami ott van, de mégse.

Lehetne amúgy még balhézni azért is mert hiányzik a Digitális KTV-ből a Rádió 7, Rádió 88, Class FM és a szabadkai rádió, ugyanis a május 4-től érvényes Kódolatlan Digitális Kábeltévé kínálat ezt is tartalmazza Szegeden és környékén és persze nyilván nincsenek benne, de már annak örülnék, ha a VH1 gondja megoldódna.... Nem értem amúgy, hogy ez tényleg ilyen bonyolult, hogy amikor szökőévben egyszer változik a kiosztás, akkor nem lehet normálisan megcsinálni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálam 2-3 multiplexen egy darab csatornát sem talál meg kézi kereséssel, csak hálózatival. Biztos vagyok benne, hogy ez is valami fejállomás hiba lesz, mert olyan állapot eddig nem volt, amikor minden jól volt ott beállítva. Szerintem nem is lesz soha.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@molnarb

Hódmezővásárhelyi fejállomáson is ugyan ez van, nincs elnevezve a csatorna, ezt jeleztem is a T felé.

A 27 csatornába a rádiókat is beleszámoltad?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Örömmel tapasztaltam, hogy május 4-el bekerült a Sportklub helyére a Kódolatlan digitális kábeltelevízió kínálatában a VH1 Europe csatorna. Az örömbe viszont egy kis üröm is került, mert a családban lévő 3 készülék közül csak 1-en lehet fogni és ennek szerintem egy műszaki hiba az oka, pontosabban el lett rontva.

A csatornák újrahangolásakor az egyik televízió megtalálta a VH1-t és nézhető is de a másik kettő nem. Egyszerűen nem tudtunk rájönni mi a gond, mire a tv szerelőnk tudta megmondani rá a megoldást. A VH1 csatorna behelyezésekor a csatornát nem nevezték el a szegedi fejállomáson. Csatoltam két képet, amin látható, hogy a csatornáknak a neveit tartalmazza a Digitális Kábeltévé szolgáltatás, mint a csatornák azonosítóit. A csatolt képeken a példa az M2 és a Viasat 3... ugyanez a VH1nál nincs, hiányzik, nincs megadva a csatorna neve/azonosítója, így az olyan készülékeknél, ahol a csatornák letárolását az azonosítók alapján teszi meg. Jelen esetben ezek szerint több készülék is érintett, mert a 3 tv-nk közül 2 nem találja emiatt a csatornát, nyilván ez más ügyfeleknél is gondot okoz. A szegedi fejállomáson 27 csatornát talál így a tv... egy pillanatra az egyik Samsungon felugrik 28ra (ami gondolom a kimaradt VH1), de gyorsan visszapattan emiatt 27re.

Azoknál a tvknél amelyek nem ez alapján tárolnak, ott megjelenik a csatorna, ellenben nincs neve, tehát míg a kínálat többi eleménél ott a csatorna azonosítója a VH1 helyén "ismeretlen"-t ír.

Az ügyfélszolgálatnak fogalma sincs hogy mit kezdjen a dologgal. Nyitottak hibajegyet kétszer is, le is zárták mind a kétszer, hogy nincs hiba a hálózatban és a végpnton és sehol.... ami igaz is, mert a többi csatorna korrektül meg is jelenik... de a VH1 nincs elnevezve továbbra se... valahogy elfelejtették vagy nem is érdekelte őket... na ilyenkor mi van? Kihez lehet fordul, hogy ezt a látszólag banális hibát orvosoljuk már, mert az ügyfélszolgálat hozzáértése vagy felfogása finoman szólva hagy némi kívánnivalót maga után. 

IMG_6121.JPG

IMG_6123.JPG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

IPTV-re mondtam, hogy ha majd nem lesz kötelező a szolgáltatói IPTV boxot használni... digitálisnál már elég régóta nem írják elő.

Hát az entertain tv nem ilyen, ahogy nézem a jelenlegi német szolgáltatásait  még a tvgo is meghaladja. És nagyot csalódnék a Tben, ha jelenlegi okostv alkalmazásokkal kompatibilis lenne az iptv-je egyből, Set top box-(tudom nem lehet set-top boxnak nevezni  csak hálózati eszköz tv kimenettel) nélkül. (remélem csalódni fogok, de a remény hal meg utoljára)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
11 órája, Lajoska írta:

Nagyon köszönöm!!

Szép estét kívánok!! :)

Koax elosztására érdemes minőségi elosztót venni, leginkább szakboltból, olcsóbb fajtáknál lehetnek problémák.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jaja nem lehet kérni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azért a kódolt digitális rendszeren jóval több csatorna jön, mint a kódolatlanon. Ezért vannak még ott is előfizetők.

Én úgy tudtam, hogy t-nél is lehetett csak kódkártyát kérni set-top-box nélkül. Ha nem, akkor elnézést, rosszul tudtam. Ezek szerint Magyarországon ők az egyedüli ilyen vaskalapos szolgáltató.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

De minek előfizetni a digitálisra, ha ingyen jön? Legalább is nálam.

Kell a fenének IPTV minden szobába. Nálam három tv van, de lehetne több is. Nem is tudnának ennyit szolgáltatni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most