Roli82

Digitális Kábel TV

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

990 válasz erre a kérdésre

Nem sat. beltéri, (ez azért evidens, hogy tudjuk) csináltam gyári visszaállítást, ugyan oda áll vissza, szerintem a hálózaton jön a pontos idő.

Most már 5 perc a difi, előbb kezdi el a felvételt, és 5 perccel a vége előtt kikapcsol. Most már tudom hogy hogyan állítsam az időzítőt, csak gáz hogy a T. a XXI.- században  nem ismeri a pontos időt!!!!  :(

biyadhoo: "Az eszközön kell hogy fusson egy un NTP kiszolgáló (https://hu.wikipedia.org/wiki/H%C3%A1l%C3%B3zati_id%C5%91_protokoll) Akkor minden OK."   A TV. a digitális adásból kapja az órajelet!! (Nem állítható!)

•  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem úgy rémlik, hogy az Intek HD az sat vevő. Mintha náluk eleve a műhold adná a pontos időhöz a jelet és az stb csak azt tudja, hogy GMT+1 a helyes beállítása.

Én a helyében egy gyári beállítást csinálnék, az hátha helyre hozza.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ja csak kérdés hogy tényleg futtat és mit kérdez le ? Koaxos modemeknél se stimmel az óra mindig.  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az eszközön kell hogy fusson egy un NTP kiszolgáló (https://hu.wikipedia.org/wiki/H%C3%A1l%C3%B3zati_id%C5%91_protokoll) Akkor minden OK.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv anonymus.

Sajnos nálam nem, mert tv-re van kötve, és 2 db tv-n is megy az adás, egyforma az idő, ha bekapcsolom a beltérit, akkor is ugyan azt az időt mutatja, most már 4 perc az eltérés a pontos időhöz képest. )Emlékeim szerint, a Humaxnál pontos volt az idő, nem emlékszem csúszásra, bár lehet hogy nem tűnt föl.) Szerintem központilag van beállítva az idő.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Gaba
javítás, üdvözlés.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez egy érdekes jelenség Humax beltérivel tűnt fel ugyan ez. Érdekes módon ha tv-re van kötve a koax akkor másodpercre pontos. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerbusz.

Intek HD. Nem találtam rajta pontos idő beállítási lehetősséget.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerbusz

Milyen fajta beltéri egységed van ? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kérdésem az, hogy a T. milyen időközönként frissíti a pontos időt központilag. A "valós" időhöz képest már 3-3,5 perc eltérés (siet a T.) van. A tv azt írja ki, hogy a "digitális adás alapján van beállítva", (nem lehet átállítani) .

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mivel pénzt nem adtam érte ezért vissza küldeni se tudom, de kb sok mindenre nem jó szegényke.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
17 órája, anonymus írta:

Sikerült szert tennem egy ilyen "izére" hááááááát többet vártam. 

A T "Megfelelő" minőségű eszközöket használ :-) (az üsz szavai nem én mondtam). Lásd általános iskolai megfelelő "2"-es.

A fórum elején talán találsz még más típusokat is amik jobbak, eredetileg dvb-c vevő ajánló volt a fórum címe. Csak később a T módosította a fórum cimét, de azóta sem vették le  a nevemet a fórumról hiába kértem.  A humax-ot küldd vissza, gondolom telefonon vagy neten rendelted,  annyiért tisztességeset vehetsz boltban.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: acel

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

duplán ment el

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87
duplicated

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát igen, nagyjából papírnehezéknek jó. De gondolom ezt tudta olcsón beszerezni a T, ami nem hátrány, ha ingyen kell osztogatni az előfizetőknek. Aki viszont pluszba vásárolni akar, az ne ilyet vegyen. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sikerült szert tennem egy ilyen "izére" hááááááát többet vártam. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Előző héten jött egy számla a Telekomtól a HUMAX boxról. Persze mivel az első ingyenes boxról van szó, nullás számla, nem is ez az érdekes, hanem az, hogy a számlán én vagyok a vevő, pedig az előfizetés nem az én nevemen van. Én, mint kapcsolattartó vagyok felvéve a szerződéshez. :)

Úgyhogy elsőre volt nagy ijedtség, mikor megláttam, hogy Telekom, és számla. :D Mondom mit akarnak tőlem? :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

digitális keresést kell választani, mert ha nem kérdezi, akkor simán analógon keres, ott meg nem lesz semmi.. :) elő kell keresni a tv útmutatóját és az alapján újrahangolni a tv-t :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Köszönöm a válaszotokat. A hanggal nincs probléma, csak a képpel. Azzal is csak egy idő után... Ezért nem gondolnám, hogy a kábel a gond.

A TV ráadásul egy Panasonic LCD TV. 

Ha más ilyet nem tapasztalt, akkor valszeg ez valami gyári hiba lesz.. Bár az a baj, hogy egyből nem generálja, ezért nehéz lesz bebizonyítani..

Remélem kérdés nélkül kicserélik.

Üdv.

G.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A rossz scart kábel szériahiba, mindegyik rossz, de az nem hiszem, hogy időtől függő hibát okoz. Annak már a bekapcsolás pillanatában jelentkeznie kell.

Egyébként nem minden tv-nél jelentkezik a búgó hang, pl nekünk a régi samsungon nem. Az is igaz, hogy a scart erek egy részét kiszedtem, lehet, hogy az oldotta meg.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

cseréld ki SCART kábelt  másikra  nekemis ezvolt  - hang bugot   kicseréltem aszota tőkéletesen   mükődik  médiakonveter

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia.

Én az enyémmel nem tapasztaltam, bár az is igaz, hogy szerintem fél óránál soha nem ment többet.
Mielőtt visszaviszed, próbáld ki másik tv-n is, hogy biztosan a box hibája-e.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Digitális Kábel Tv-vel kapcsolatban megerősítem az itt korábban felvetett információt miszerint a kódolatlan DVB-C megmarad egy darabig,tehát akinek rendes DVB-C előfizetése van azokat fogják átrakni IPTV-re.

Digitális Kábel Tv-vel kapcsolatban megerősítem az itt korábban felvetett információt miszerint a kódolatlan DVB-C megmarad egy darabig,tehát akinek rendes DVB-C előfizetése van azokat fogják átrakni IPTV-re.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy nagyszüleim nem rég vettek a Pólusban egy ilyen HUMAX DVB-C médiakonvertert.

Az a hiba jelenség, hogy egy ideig jó a képminőség, azután csikozódni kezd a kép és egyre zavarosabbá válik. Ha ki-be kapcsolom a konvertert, akkor egy ideig megint jó, aztán kezdődik elölről...

Tapasztalt valaki még ugyan ilyen hibát?

Én megnéztem a kábelezést (SCART), azt rendben találtam. Nincsen rápakolva, szellőzik rendesen, nem hinném, hogy ebből fakadó túlmelegedés okozná a problémát.

Mielőtt vissza vinném, érdekelne, hogy mások is találkoztak-e ezzel e problámával, vagy egy egyedi esetőrl van szó.

Előre is köszönöm a segítséget.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bármilyen HD csatorna valamelyik fizetős csomag része, kódolatlanul sajnos nem fogható.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello, a TV LG 42LD550.  Az automatikus kereséssel végül találtam dekódolt csatornákat. De nem rendezi előre a csatornahelyekben a foghatóakat, hanem az első nézhetőt úgy kb. a 40-es csatornahelynél találtam meg.

Viszont HD-bem egyetlen egy (pl. M1) csatornát sem tudok fogni. Azokat a Telekom mind kódoltan sugározza?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most