Roli82

Digitális Kábel TV

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

990 válasz erre a kérdésre

Nálam teljes kereséssel nem talált meg mindent, csak hálózatival. De milyen tv? Tudja egyáltalán a DVB-C-t, vagy csak a T-t? Mert a kettő sajnos nem ugyan az. A menüben kell lenni olyannak, hogy kábel csatornák, és azon belül digitális. Ha csak az antenna alatt van digitális, az nem jó.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Annak alapján amit leírtál az ingyenes DVB-C csatornákat el kellene érned. Javaslom a teljes automatikus keresést, valószínűleg kibírhatatlanul sokáig fog tartani, úgy emlékszem hogy nálam valahol 80-90% között járt, mire megtalálta az első néhány csatornát. Egy-egy százaléknyi továbblépés is sok percig tartott. Persze ez lehet esetleg tévé gyártmánytól függő is.

Ha így sem menne, akkor meg kellene nézni az elosztót. Nálam egy MMWO nevűt tettek be. Egy bemenete van, és egy Adat meg egy TV feliratú kimenete. Fontos hogy jók legyenek a csatlakozások.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: OldMike

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
8 perce, anonymus írta:

Mondhatni igen :D

Lesz mit behoznia a telekomnak sávszélesség terén....

Nyáron úgy is választás elé kényszerülök mivel letelik a hűség. Az In@itel száloptikája itt megy a ház előtt az oszlopon csatlakozásokkal, úgyhogy legalább dupláznia kell a telekomnak,(a feltöltésről nem is beszélve), hogy aláírjak 1-2 év rabláncot.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Pityesz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
19 perce, Pityesz írta:

Gondolom itt a frekvenciák felszabadításáról van szó, mint anno az analóg kikapcsolásakor. Ennek apropójából várható az idén internet sávszélesség bővítés is.

19 perce, Pityesz írta:

Gondolom itt a frekvenciák felszabadításáról van szó, mint anno az analóg kikapcsolásakor. Ennek apropójából várható az idén internet sávszélesség bővítés is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezt az aktuális havi számlán olvastam.

Mûszaki okok miatt 2016. április 30-án megszüntetjük a digitális kábeltelevízió szolgáltatást Békéscsaba és környéke, Hódmezõvásárhely és környéke, Szeged és környéke fejállomáshoz tartozó
településeken, s a továbbiakban új technológián biztosítjuk a szolgáltatást az érintett elõfizetõk számára. A technológiaváltásra 2016. március 1-jétõl április 30-ig kerül sor, s a digitális kábeltelevízió
szolgáltatásról ezen idõtartam alatt folyamatosan térünk át az IPTV szolgáltatásra. A módosítás nem érinti a programcsomagok kínálatát és havi elõfizetési díját. Az érintett elõfizetõket közvetlenül is értesítjük a változásról. (2/D, 3/D, 5/D (értékesíthetõ és lezárt) Mellékletek)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Pityesz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

szia! ONT-m nincs, hanem koax jön be. viszont IPTV előfizetésem van. ellenben vagy egy koax jelosztóm a szolgáltató modeme előtt, amiről a jelet a  második TV-hez viszem. azt mondod automata kereséssel kellene találjak csatornákat?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jó lenne tudni, hogy milyen előfizetés mellett próbálkozol. Nekem IPTV van, koaxon jön, de emellett jön be egy másik koax is (történelmi örökség), az van a tévébe dugva. Először úgy csináltam automata keresést, hogy csak a nemfizetőseket keresse. Így csak az öt közszolgálati jött be. Utána csináltam egy teljes keresést, ekkor bejött 113 csatorna, a többség persze kódolt, de nézhető is van elég sok.

Optikai kábel és ahhoz tartozó ONT esetén nincs DVB-C vételi lehetőség.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia! Nekem jó lenne az automatikus keresés is, de azzal egy csatornát sem talál a TV. Ezek szerint más gond lesz itt. Mi lehet az ok, hogy nem talál csatornát a készülék ha van a TV-ben DVB-C tuner?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mit szeretnél megkeresni? Automata vagy hálózati kereséssel nem jó?
Ezek az értékek attól függenek, hogy milyen csatornákat szeretnél lekerestetni, mert annak függvényében változhatnak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Milyen paramétereket kell beállítanom a televíziómon? frekvencia (kHz), Symbol rate (kS/s) és a moduláció érdekel. 410000; 6875; 256QAM?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát elég zavaró, de nem is értem mire vár. A képet elveszi, de maga a box bekapcsolva marad. Lát ebben egyáltalán valaki valamilyen logikát? Én elsőre szoftverhibának fogtam fel. Ha egyszer majd jár nálam egy telekomos, biztosan meg fogom kérdezni tőle, hogy ez mire van, és miért jó, és mikor szüntetik meg. :)

Amúgy úgy vettem észre, hogy az újabb tv-kkel elég szépen működik együtt, pont azokkal, amiken a scart förtelmes képet mutat, és amúgy is van bennük C-s tuner, viszont a régebbi tv-ken rengeteg a probléma. Hosszú és idegőrlő hétvégém lesz, már látom. :)

Hát elég zavaró, de nem is értem mire vár. A képet elveszi, de maga a box bekapcsolva marad. Lát ebben egyáltalán valaki valamilyen logikát? Én elsőre szoftverhibának fogtam fel. Ha egyszer majd jár nálam egy telekomos, biztosan meg fogom kérdezni tőle, hogy ez mire van, és miért jó, és mikor szüntetik meg. :)

Amúgy úgy vettem észre, hogy az újabb tv-kkel elég szépen működik együtt, pont azokkal, amiken a scart förtelmes képet mutat, és amúgy is van bennük C-s tuner, viszont a régebbi tv-ken rengeteg a probléma. Hosszú és idegőrlő hétvégém lesz, már látom. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, fgabor87 írta:

Egyébként nem lenne ez gáz, ha a box a kikapcsolás megnyomására egyből kikapcsolna, de nem teszi. Még vagy 5 percig zölden világít, és megy. :( Ennek nem tudom mi az értelme.

Én is unom az stb főkapcsoló kapcsolgatást, állólámpánál már bejött a távirányitós dugalj, lehet a  stb is kap egyet. És akkor a humax se fog várni öt percet.

1 órája, fgabor87 írta:

Egyébként nem lenne ez gáz, ha a box a kikapcsolás megnyomására egyből kikapcsolna, de nem teszi. Még vagy 5 percig zölden világít, és megy. :( Ennek nem tudom mi az értelme.

Én is unom az stb főkapcsoló kapcsolgatást, állólámpánál már bejött a távirányitós dugalj, lehet a  stb is kap egyet. És akkor a humax se fog várni öt percet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Már nem tudom miket szedtem ki. Hétvégén nekiesek.
De az is kérdés, hogy mi lesz az alap csomagban lévő helyi tv-vel, mert ha átkerül digitálisra, akkor tárgytalan az egész, viszont ha marad analógon, akkor foglalkoznom kell vele. Jelenleg nincs benne a digitális kínálatba.

Már nem tudom miket szedtem ki. Hétvégén nekiesek.
De az is kérdés, hogy mi lesz az alap csomagban lévő helyi tv-vel, mert ha átkerül digitálisra, akkor tárgytalan az egész, viszont ha marad analógon, akkor foglalkoznom kell vele. Jelenleg nincs benne a digitális kínálatba.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

TV out jelet kivagtad?  Lehet a Humax visszaadja az in jelet outra kikapcsolva.  A full of scart csak összhatás 

TV out jelet kivagtad?  Lehet a Humax visszaadja az in jelet outra kikapcsolva.  A full of scart csak összhatás 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, most már én is azt hallottam, hogy az FTA csatornák maradnak, ami örvendetes. Már csak a kapott Humax boxot kéne üzembe helyezni, mert eddig még nem sikerült. Nem úgy működik, ahogy kéne. :(

Meg a lakás többi tv-jére kell megoldást találni.

Igen, most már én is azt hallottam, hogy az FTA csatornák maradnak, ami örvendetes. Már csak a kapott Humax boxot kéne üzembe helyezni, mert eddig még nem sikerült. Nem úgy működik, ahogy kéne. :(

Meg a lakás többi tv-jére kell megoldást találni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Attila70

Olvastam a másik fórumot, ahol ezt írták, ennek így nem sok értelme van.

@Attila70

Olvastam a másik fórumot, ahol ezt írták, ennek így nem sok értelme van.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2016. 01. 05., Roli82 írta:

Szerintem egyértelmű, hogy a Digitális Kábel TV megszüntetik és vele együtt a kódolatlan is megy a levesbe, értelmetlen lenne azt is benn hagyni, és nem véletlenül kezdik a Dél-Keleti régióval, itt mifelénk csak 600MHz-es a hálózat, ami gázos főleg ha esetleg 24DS frekit akarnak bepakolni a gyorsabb netnek a  jelenlegi 11 helyett amiből kb 4 elvisz az IPTV.

@acel

Friss még ez, számlán volt rajta, van még idő bőven mire ez elkezdődik, addigra a részletek úgy is kiderülnek.

@fgabor87

Az ünnepek alatt jött elő ez a duplázás szóval nem olyan régóta van ez.

A jelek szerint nekem van igazam, más utána kérdezett és azt kapta válaszul, hogy marad. Szerintem ez egyértelmű is volt.

Ekkor: 2016. 01. 05., Roli82 írta:

Szerintem egyértelmű, hogy a Digitális Kábel TV megszüntetik és vele együtt a kódolatlan is megy a levesbe, értelmetlen lenne azt is benn hagyni, és nem véletlenül kezdik a Dél-Keleti régióval, itt mifelénk csak 600MHz-es a hálózat, ami gázos főleg ha esetleg 24DS frekit akarnak bepakolni a gyorsabb netnek a  jelenlegi 11 helyett amiből kb 4 elvisz az IPTV.

@acel

Friss még ez, számlán volt rajta, van még idő bőven mire ez elkezdődik, addigra a részletek úgy is kiderülnek.

@fgabor87

Az ünnepek alatt jött elő ez a duplázás szóval nem olyan régóta van ez.

A jelek szerint nekem van igazam, más utána kérdezett és azt kapta válaszul, hogy marad. Szerintem ez egyértelmű is volt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello István, vicces ez a duplikáció, nem maradhat meg állandó feature-ként? :D

Hello István, vicces ez a duplikáció, nem maradhat meg állandó feature-ként? :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello acel, regisztráltam, nézegettem, de egyelőre nem találtam magyar tartalmat. nyilvánvalóan ez változhat, változik majd (kérdés, mikor és kis piac lévén milyen mértékben), de addig nálunk rétegtermék marad, szóval szerintem egyelőre nem kell a kesztyűért nyúlkálni. aztán ha egyszer igen, akkor a fizetős és online is elérhető filmcsatornák, pl. az HBO nagyobbat buknak majd, mint a magyar tévészolgáltatók az előbbiek viszonteladásának visszaesésével vagy a saját tékáikkal (az előbbieknél a főprofilra érkezett konkurencia, az utóbbiaknál az egyik szolgáltatásukra a sok közül). persze versenyhelyzetet teremt, ami nekünk csak jó lehet :)

Hello acel, regisztráltam, nézegettem, de egyelőre nem találtam magyar tartalmat. nyilvánvalóan ez változhat, változik majd (kérdés, mikor és kis piac lévén milyen mértékben), de addig nálunk rétegtermék marad, szóval szerintem egyelőre nem kell a kesztyűért nyúlkálni. aztán ha egyszer igen, akkor a fizetős és online is elérhető filmcsatornák, pl. az HBO nagyobbat buknak majd, mint a magyar tévészolgáltatók az előbbiek viszonteladásának visszaesésével vagy a saját tékáikkal (az előbbieknél a főprofilra érkezett konkurencia, az utóbbiaknál az egyik szolgáltatásukra a sok közül). persze versenyhelyzetet teremt, ami nekünk csak jó lehet :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

http://index.hu/tech/2016/01/06/hivatalos_meg_iden_magyarorszagra_jon_a_netflix/

Az iptv jövője, bár magában m;g nem használható, k-lf0ld0n is meg;llnek m;g a k'belcsatorn'l mellette, de aki nem a napi sorozatokon él annak kiválló alternativa. A telekom meg felveheti a kesztyűt  nulla tartalmú tékával.

http://index.hu/tech/2016/01/06/hivatalos_meg_iden_magyarorszagra_jon_a_netflix/

Az iptv jövője, bár magában m;g nem használható, k-lf0ld0n is meg;llnek m;g a k'belcsatorn'l mellette, de aki nem a napi sorozatokon él annak kiválló alternativa. A telekom meg felveheti a kesztyűt  nulla tartalmú tékával.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Roli82

A DVB-T tény, hogy nem működik, nem tudunk vele mit kezdeni. Analóg jó, a digitális is, az egyedül az én TV-m hibája, hogy nem megy. A telekomos box meg elég gagyi, de ingyen ez van. :)
Műhold meg telke válogatja, de a műhold nem jót inkább arra gondolom, hogy az nem megoldás a nem működő DVB-T alternatívájaként.

Szerencse, hogy egyelőre nem érint. :) Remélem jó sokáig így marad.

Nem kifogás, hanem mivel ezek állnak fenn, így a kivitelezés többletköltséggel jár, és ezt a telekomos szerelő is így látná, aki kijön telepíteni. De amúgy egyoldalú szerződésmódosításnál elvileg nem kell indok a szerződés felmondására. Olyan ez, mint a boltban vásárolt tartós fogyasztási cikkek, x napig indok nélkül kötelesen visszavenni.

@Roli82

A DVB-T tény, hogy nem működik, nem tudunk vele mit kezdeni. Analóg jó, a digitális is, az egyedül az én TV-m hibája, hogy nem megy. A telekomos box meg elég gagyi, de ingyen ez van. :)
Műhold meg telke válogatja, de a műhold nem jót inkább arra gondolom, hogy az nem megoldás a nem működő DVB-T alternatívájaként.

Szerencse, hogy egyelőre nem érint. :) Remélem jó sokáig így marad.

Nem kifogás, hanem mivel ezek állnak fenn, így a kivitelezés többletköltséggel jár, és ezt a telekomos szerelő is így látná, aki kijön telepíteni. De amúgy egyoldalú szerződésmódosításnál elvileg nem kell indok a szerződés felmondására. Olyan ez, mint a boltban vásárolt tartós fogyasztási cikkek, x napig indok nélkül kötelesen visszavenni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2016. 01. 05., OldMike írta:

Bocsi hogy itt offolok, de csak nálam jelenik meg majdnem mindenkinek duplán a hozzászólása, vagy ez egy új fícsör?

Bocsi hogy itt offolok, de csak nálam jelenik meg majdnem mindenkinek duplán a hozzászólása, vagy ez egy új fícsör?

Az enyém is o.O

Sziasztok!

Elnézéseteket kérem, dolgozunk rajta. A javításig kérem, hogy szerkesztéssel ne töröljétek a duplikált részeket.

Köszönöm, szép napot:

István

Ekkor: 2016. 01. 05., OldMike írta:

Az enyém is o.O

Sziasztok!

Elnézéseteket kérem, dolgozunk rajta. A javításig kérem, hogy szerkesztéssel ne töröljétek a duplikált részeket.

Köszönöm, szép napot:

István

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
14 perce, Roli82 írta:

@acel

Miért lenne drágább?

Ugyan annyiba kerül az IPTV mint a Digitális KTV nem? Ugyan annyi a csomag havi díja, a boxok bérleti díja is.

Tipikus magyar szokás,hogy rögtön hatóság meg minden, arra nem gondol senki,hogy ezt esetleg a Telekom jogászai jól átrágták benyújtották a megfelelő szervnek az meg rá mondta az áment? ;)

Az dsl-iptv drágább a kábel iptvnél jelenleg a Tnél.  Szolgáltatást veszünk nem technikát, engem nem érdeklel hogy adsl, dvb.c vagy kapanyél.hordoyya ay ad'st Az én szerződésem tartalmazza az alapcsomag felvételi lehetőségét, és a hozzáfárését több eszközön. A módosított szerződés ezt nem tartalmazza. Pont mint a 90db-os pzs  és kispohoras joghurt esete.Az ár ua. de csökkent a tartalom. Ez világos.

Látom hogy furfangos a szerződés. Látszik hogy a T tudja hogy ez árdrágítás és ezt úgy fogalmazza meg hogy ne legyen világos. Per nélkül ne lehessen belekötni. Ugyanezt teszi amikor az stb  üzembehelyezését nem forgalomba hozásnak tekinti (ld standby rendelet megkerülése) vagy az  30 perces várakozási idő kikerülése felesleges kapcsolgatással..
Nem várok el a T-től korrekt, tisztességes hozzáálást, soha nem is volt az. A szabályok betartatása viszont nem a T feladata, hanem a civil syerveyetek; és fogyasztóvédelmi hatóságoké. De a hatóságokban sem lehet bizni persze az ilyen bonyolult ügyeket elkerülik.

14 perce, Roli82 írta:

@acel

Miért lenne drágább?

Ugyan annyiba kerül az IPTV mint a Digitális KTV nem? Ugyan annyi a csomag havi díja, a boxok bérleti díja is.

Tipikus magyar szokás,hogy rögtön hatóság meg minden, arra nem gondol senki,hogy ezt esetleg a Telekom jogászai jól átrágták benyújtották a megfelelő szervnek az meg rá mondta az áment? ;)

Az dsl-iptv drágább a kábel iptvnél jelenleg a Tnél.  Szolgáltatást veszünk nem technikát, engem nem érdeklel hogy adsl, dvb.c vagy kapanyél.hordoyya ay ad'st Az én szerződésem tartalmazza az alapcsomag felvételi lehetőségét, és a hozzáfárését több eszközön. A módosított szerződés ezt nem tartalmazza. Pont mint a 90db-os pzs  és kispohoras joghurt esete.Az ár ua. de csökkent a tartalom. Ez világos.

Látom hogy furfangos a szerződés. Látszik hogy a T tudja hogy ez árdrágítás és ezt úgy fogalmazza meg hogy ne legyen világos. Per nélkül ne lehessen belekötni. Ugyanezt teszi amikor az stb  üzembehelyezését nem forgalomba hozásnak tekinti (ld standby rendelet megkerülése) vagy az  30 perces várakozási idő kikerülése felesleges kapcsolgatással..
Nem várok el a T-től korrekt, tisztességes hozzáálást, soha nem is volt az. A szabályok betartatása viszont nem a T feladata, hanem a civil syerveyetek; és fogyasztóvédelmi hatóságoké. De a hatóságokban sem lehet bizni persze az ilyen bonyolult ügyeket elkerülik.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@acel

Miért lenne drágább?

Semmiben sem látom azt hogy hátrányos lenne a váltás.

Felvételi opciót nem kötelező igénybe venni ez nem indok a felmondásra.

A villanyszámla emelkedése sem indok a felmondásra, nem kell éjjel nappal áram alatt tartani a boxot és akkor lehet spórolni az áramfogyasztással.

A kapott kedvezmény a csomagra vállat hűségért kapod, és ez nem változik a technológia váltás miatt.

@fgabor87

Ha jól emlékszem pályázat útján lett rá pénz.

Az hogy nem fér el több kábel az a te problémád ez csak kifogás, mint ahogy az is hogy olyan tv van amin nincs scart csatlakozó,

nem kötelező minden tv-re rá kötni, na meg te Zebegényben laksz szóval nem is érint (még).

De nálad egyébként se megy semmi sem ahogy látom. DVB-T nem jó, Műholdas nem jó, Digitális Kábel TV nem jó, Nálad csak az analóg Kábel Tv ami működik, ez nekem egy kicsit fura. :D

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Speciális Duplázó :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát a magenta1- el már nehéz váltani, mert egy családot kell  számhordozni. Gondolom erre épít a T. Inkább erőszakkal és félreinformálással röghöz köt, mint hogy versenyezzen.

Hát a magenta1- el már nehéz váltani, mert egy családot kell  számhordozni. Gondolom erre épít a T. Inkább erőszakkal és félreinformálással röghöz köt, mint hogy versenyezzen.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most