Roli82

Digitális Kábel TV

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

992 válasz erre a kérdésre

Ha jól látom, az utolsó ÁSZF módosulás szerint

(https://www.telekom.hu/rolunk/szolgaltatasok/aszf/aszf_modosulasok)

újabb jónéhány településen szűnik majd meg az analóg kábeltelevíziós szolgáltatás. Ezzel frekvenciák szabadulnak majd fel, illetve ez is egy lépés az egységesebb platform kialakítása felé. Egy másik topikban már folyt egy rövid beszélgetés arról, hogy a Digitális kábeltv is szép lassan kivezetésre kerülhet, hiszen értékesítése már régebben megszűnt. Kíváncsian várom, hogy milyen gyorsan megy majd végbe ez a folyamat, mert ahhoz, hogy az elavultabb hálózati struktúrákkal rendelkező településeken is IPTV-re tudjanak majd migrálni jelentős fejlesztésekre lesz szükség, és ez értelemszerűen egy másik -tkp az IPTV alapját, hátterét képező- terület az internet szolgáltatás jövőjére is komoly kihatással lesz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, ez alapján hangolok kézzel, de az első automatikus hangolásnál sem jöttek be azok a csatornák amik a 778000-as frekvencián vannak. Kézzel hiába próbáltam 64  vagy 128 és 256 QAM-mal a jelerősség zérus.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok

Digitális tv, tegnap újrahangoltam a csatornákat, viszont az AMC, Discovery Chanell,TV paprika nem jött be.

Valaki másnál ugyanez a hiba előjön?
Kézi hangolással beírom a Frequenciát-symbolrate_QAM akkor a jelerősség zérus és egy csatornát sem hoz be.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Jelentsétek be hibára, és a szolgáltató kimegy ebben az esetben és megnézi, amennyiben csk a box restrt segít akkor az 90% hogy Settopbox hiba szoftveresen.

Amit érdemes megpróbálni az a gyári beállítások visszaállítása menüből, ahol ha PIN-t kér akkor alapételmezetten 1234 vagy 0000. Ha es sem oldja meg és a TV-STB összekötő kábelel sincsen probléma (nem illeszkedik rendesen/hibás) akkor hibajegyet kell rögzítettni a szolgáltatónál

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

sikerült megoldani valamivel a problémát?
Nekem is szokott lefagyni, meg a hang elmenni! Mi segített?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!
Kb. 2 heti gyakorisággal szembesülök azzal a problémával, hogy a TV bekapcsolásakor csak hang van, kép nincs (fekete). Ekkor én csak a INTEK C30CX set top box tápfeszültség kikapcsolásával tudom orvosolni a helyzetet. (Ami a hosszú BOOT idő miatt nem a legjobb megoldás.) Vajon mi lehet a probléma oka? Nem tudtok valami gyorsabb elhárítási módot erre a hibára? (A távirányítóval való STB kikapcsolás sajnos nálam nem javítja ezt a hibát.)
Előre is köszönöm a segítséget!

Ha a jelszint megfelelő, nem ingadozik, akkor lehet, hogy a boxod gyengélkedik. Érdemes leellenőrzni, hogy a koax kábel nem mozdult-e el. Néha szokott segíteni egy gyári reset, de mivel a probléma változó gyakoriságú, valószínűbb, hogy a vevőegységgel lehet gond. Szerintem érdemes lenne bejelenteni a problémát, akár egy eszközcsere is megoldhatja a gondot, de ha nem a szerelők akár az oszlopon is ellenőrizhetik, hogy ép-e a kábel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

+1!

Már így is gondolkodtam a mindigtv-n, ez csak segít dönteni.

Remélem, elégedettek a főnökségnél! (Tudom, kisebbségben vagyok és ******...)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Folyamatosan megy nálad az STB? Vagy ki szoktad kapcsolni néha, mármint amikor nem használod?

írta hogy csak készenlétibe teszi

Kábeles neted van, azzal nem szokott gond lenni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szoftveres okoskütyük... :)

Folyamatosan megy nálad az STB? Vagy ki szoktad kapcsolni néha, mármint amikor nem használod?

Kábelek rendben vannak (mármint a TV és a box között)?

Milyen régi a beltéri (mióta használod)?

Kábeles neted van, azzal nem szokott gond lenni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!
Kb. 2 heti gyakorisággal szembesülök azzal a problémával, hogy a TV bekapcsolásakor csak hang van, kép nincs (fekete). Ekkor én csak a INTEK C30CX set top box tápfeszültség kikapcsolásával tudom orvosolni a helyzetet. (Ami a hosszú BOOT idő miatt nem a legjobb megoldás.) Vajon mi lehet a probléma oka? Nem tudtok valami gyorsabb elhárítási módot erre a hibára? (A távirányítóval való STB kikapcsolás sajnos nálam nem javítja ezt a hibát.)
Előre is köszönöm a segítséget!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha kiveszitek az RTL HD adását a családi csomagból politikai okból (******* a diktátornak,)-gondolom késöbb az RTL teljes programját -,minden elöfizetésemet felmondom és ismerőseim is ezt fogják tenni!Talán láttátok mennyien voltunk a tüntetéseken?!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Már mint a jelenlegi formában.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Csak az értékesítés szűnik meg. :smileyhappy:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Nem írtak róla,hogy kikerülne,tehát marad. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most