Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Van valakinek tapasztalata a Humax box-al és univerzális távirányítóval? Szeretnék venni egyet, hogy ne kelljen két távirányítóval hadonászni, de a kiszemelt példányok használati utasításában nem szerepel a kódtáblában a humax márka.

Én ilyen esetre a telomat használom és nem csak 2 eszközt kezel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Meliconi többször bevállt, van időseknek való is. Néven megnezheto a kompatibilitása.  Taníthatóból a Logitech harmony vált be,  de ennél csak a távirányítóval    lehet ki-be kapcsolni a készülékeket. 

Teljesen manuálisan próbáltad megadni a csatornákat?  És ha lehet kikapcsolni az automata utánállítást? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Megjött a programozható táv, tökéletesen viszi a boxot is. Hangerő beállításnál meg stb módban is a tv hangját állítja, így kényelmes. :)

Teljesen manuális módban keresem, akkor egy pillanatra felvillan a csatorna képe, majd kiírja, hogy a csatorna nem található, eltávolítja? Ilyen automata utánállítást/frissítést nem találtam.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv! Három TV van a házunkban és már egy jó ideje egyre kevesebb csatorna megy a 2 emeleti tévén, lassan már 10 is alig, tényleg csak nagy ormótlan dobozokkal lesz megoldható a problémánk? De hiszen minden tévénk képes digitális adás fogadására, és van rajtuk egy rakat usb szerű lyuk, tehát viszonylag újak, ennek ellenére nagy dobozokkal kell körberakjam? Ez nagyon elkeserítő lenne főleg a hálóban ahol a falon van a TV, se szekrény se más tároló nincs a közelében, mire pakoljam? Hihetetlen számomra hogy nem vásárolhatok hozzájuk valami apró bedugható szerkentyűt hogy ne csak a földszinti TV-t lehessen normálisan használni. A férjem szerint menjünk át egy másik szolgáltatóhoz mert a Telekom csak ennyit tud, de én ezt nem tudom elhinni, jelenleg minden szolgáltatás tőlük van, a telefon és az internet is, most akkor nincs más megoldásunk mint a szolgáltatóváltás? Tényleg nincs pendrive méretű kütyü amit bedugok a TV-be és megoldódik a gondunk? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 órája, Zsófia írta:

Üdv! Három TV van a házunkban és már egy jó ideje egyre kevesebb csatorna megy a 2 emeleti tévén, lassan már 10 is alig, tényleg csak nagy ormótlan dobozokkal lesz megoldható a problémánk? De hiszen minden tévénk képes digitális adás fogadására, és van rajtuk egy rakat usb szerű lyuk, tehát viszonylag újak, ennek ellenére nagy dobozokkal kell körberakjam? Ez nagyon elkeserítő lenne főleg a hálóban ahol a falon van a TV, se szekrény se más tároló nincs a közelében, mire pakoljam? Hihetetlen számomra hogy nem vásárolhatok hozzájuk valami apró bedugható szerkentyűt hogy ne csak a földszinti TV-t lehessen normálisan használni. A férjem szerint menjünk át egy másik szolgáltatóhoz mert a Telekom csak ennyit tud, de én ezt nem tudom elhinni, jelenleg minden szolgáltatás tőlük van, a telefon és az internet is, most akkor nincs más megoldásunk mint a szolgáltatóváltás? Tényleg nincs pendrive méretű kütyü amit bedugok a TV-be és megoldódik a gondunk? 

Üdv! meg tudnád adni a tv-k pontos típusát? Akkor okosabbak lennénk,hogy a készülékek képesek a dvb-c vételére vagy sem.Ja és egy utolsó kérdés ami nem lényegtelen,milyen tv előfizetésed van? IPTV  vagy DKTV?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem mindegy milyen előfizetése van, mert IPTV mellé is jár a kódolatlan digitális családi. Boxot meg nem akar érthető módon.

TV-k típusa viszont tényleg kéne, bár nekem is DVB-C képes TV-m van, mégsem működik rajta a telekomos digitális adás. Jut is eszembe, hogy az erre vonatkozó panaszomra már lassan 3 hónapja nem reagáltak, pedig érdekes módon csak a telekomos DKTV nem megy rajta...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

PANASONIC LCD TV TX-32LE8PS használati útmutató szerint nem alkalmas DVB-C (Digitális kábel tv) vételre,csak analóg kábel tv vételre.

SHARP LCD COLOUR TV modell LC-37D65E  szintén nem alkalmas DVB-C (Digitális kábel tv) vételre, csak DVB-T (földfelszíni )

Szóval boxal tudtok műsort nézni ezeken a készülékeken.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm a választ!

Hát ez szomorú! Az utolsó reményem a hálóban lévő tévében van, de az a falra van szerelve nem tudom megnézni a típusát, talán majd a férjem megoldja.

A Panasonic nem igazán probléma mert a gyerek TV-je nem is baj ha nem nézi állandóan, de a Sharp tényleg zavar mert a szalonban van ahol dolgozom napközben.  Valami olyasmit olvastam a linken amit küldtél (köszönöm!) hogy CA kártya és CI modul kell a kódolt digitális adók vételéhez, ez sem lenne megoldás?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok! Bár úgy látom nem jár erre senki, de ismét lenne egy kérdésem. Két hónapja behangoltam a DVB-C tunert és jött rajta nagyon sok adó amiből 37 kódolatlan volt. Ma nézni szerettem volna valami műsort, de nemigazán jöttek be a csatornák. Ismét lefuttattam a behangolást de csak 28 csatorna jött be amiből 13 kódolatlan. Vajon mi történt a többivel itt Budapest a XVII. kerületében? Bár a válaszokat már csak holnap tudom elolvasni, azért előre is köszönök minden tájékoztatást.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: walnut
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sorozatosan szüntetik meg a kábelcsatornákat, mindenféle értesítés nélkül! A legújabban megszüntetett csatornák a Viasat3 és a Filmcafe!  Feleslegesen fizetek kb. 60 csatornát, miért az aránylag nézhető adásokat szüntetik meg? Az ügyfélszolgálatot nem lehet elérni, az azonosítás után azonnal szétkapcsol! Sajnos úgy látszik, hogy egyre több ********* ********* dolgozik önöknél, akik semmihez sem értenek!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
személyeskedő tartalom
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Próbáltad már újra hangolni a vevőegységet?

Film Mánia a Filmvilág minicsomag része lett 2015. Január 5.-től.

FilmBox kikerült a kínálatból erről a 2014 Novemberi számlán található meg a tájékoztatás.

Analóg kábel tv-n a központi fejállomásról ellátott területeken az analóg Családi csomag megszüntetésre került az ősz folyamán erről szintén volt tájékoztatás a 2015. Júniusi számlán.

Maradt az analóg Start és Alap csomag ezért nem találod analóg Családi csomagban a Cool,Axn,AMC csatornákat, ezek továbbra is elérhetőek digitális formában. Viszont ez téged nem igazán érint, mivel nem erre vagy előfizetve.

A digitális átállásról itt olvashatsz bővebben.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm! Újrahangoltam, visszajött a két elveszett csatorna.

A Film Mánia novemberben tűnt el. A számla 5.-6. oldalát ritkán nézem meg, de ha megnézem, a zavaros ilyen -olyan pontok változása már meghaladja a türelmemet. Azzal kezdődik, hogy az eredeti pontot sem tudom, hogy mit tartalmaz, nem is akarok utánanézni. A lényeg az eltűnik. Van előfizetésem a digitálisra, de 3 TV készülékem van, és egy set-top-boxom.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...