Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Üdv!

Lehet tudni, hogy a kábeltévés szerződések migrálása milyen állapotban van, mikorra várható az átállás befejezése, mikorra véglegesednek a maradó csatornák? Az ügyfélszolgálat meg kifejezetten nincs a helyzet magaslatán: telefonon egy hónapja nem sikerül semmilyen lényegi információt megtudni, az írásban feltett műszaki jellegű kérdésekre és programcsomag megrendelésére is csak egy 'panaszát elutasítottuk' jellegű választ tudtak kipréselni magukból. :(

Köszönöm.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nagyon köszönöm a választ. Bár nem tudom, hogy mijaza a 'cmts', jelentsen bármit is, az már semmit nem segít. Kábeltévé szerződés most már másfél hónapja továbbra sincs, de bekövetkezett a legrosszabb: a nagy migrálás közepette - úgy tűnik - törölték az adott mt-azonosítóhoz tartozó többi (off-topic) szerződést is, vele együtt egy tés postafiók úgy kétezer levelét. Így már tényleg nincs semmi értelme maradni, kár, hogy ezt egy harmincvalahány éve meglevő kuncsafttal játszák el.

Neked, Nektek meg köszönöm a sok segítséget, ill. tanácsot. További szép estét! Sziasztok!

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A havi számla végén lévő értesítés szerint úgy tűnik, hogy augusztus 1-jétől egységesítik a kódolatlan DVB-C csatornákat minden régióban. Így a központi fejállomásról ellátott területeken (pl. Budapesten is) megkapjuk azt a néhány "hiányzó" csatornát, amit kifogásoltunk tavasszal.

(...)

"A Digitális Alap csomag Kódolatlan Digitális Alap csomagra módosul."

(...)

"A Kódolatlan Digitális Alap csomag kiegészül a következõ csatornákkal: M5, Comedy Central Family, CNN International, Mozi+, Film Cafe, VIASAT6, RTL+, Spektrum Home, Da Vinci Learning, Euronews, Sláger TV."

(...)

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, tomzee írta:

... Így a központi fejállomásról ellátott területeken (pl. Budapesten is) megkapjuk azt a néhány "hiányzó" csatornát, amit kifogásoltunk tavasszal...

Hiába, átgondolt, előrelátó tervezés van az üzletpolitikában. Hadd bosszankodjon az ügyfél, tojunk rá. Vagy mégsem. :(

Mellesleg nekem a National Geographic, és a Discovery hiányzik, de az nem kerül vissza.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A Telekom több mint egy hónapja az alábbi hivatalos értesítést küldte:

"A  Lakossági  ÁSZF  2018 augusztus 1 jétől hatályos  azon  változásai,  melyekről  az  előfizetőinket  a hatálybalépést 30 nappal megelőzően értesítettük :

A Kódolatlan Digitális Alap csomag kiegészül a következőcsatornákkal:

M5 , Comedy Central Family, CNN International, Mozi+, Film Cafe , VIASAT6, RTL+, Spektrum Home, Da Vinci Learnin g, Euronews , Sláger TV

Lakossági ÁSZF 2/d függelék 3.1., 3.2., 3.3., 3.4. pontok"

Nos, ezek a csatornák még mindig kódoltak. Ha egy nappal kések a számlámmal, ráteszik a kötbért. Ha ők nem tartják az ÁSZF szerinti időpontot, akkor szétteszik a kezüket, hogy "ez van". Most akkor mehetek Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság-hoz?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: prisz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1

Sziasztok,

Iptivből mobil  jövő,  ténylegesen jól szolgált a tv go karácsonykor,  nem hiányzott az otthoni előfizetés, kis faluban, ***** ajándék 4g forgalommal 5gb per nap- adatmennyiséggel ketten tv-ztünk., ha van a telekomnak ingyenes tvgo forgalmas csomagja, az már most alternativa lehet a  kábel/iptv-nek.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
duplikáció
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1

Hát áram nélkül egyik sem megy, Szóval egy szolgáltatótól függsz mindenképpen. A gyeekerkeim már nem értik miéert nem lehet a tv-t visszanéni, megállítani. Nem technikára hanem szolgáltatásra fizetünk elő olyan környezetben ahol a verseny hiámnya miatt a szogláltató szabja meg a technikát, 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
duplikáció
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1

Hát pont ez a szomorú. Régen ment a telefon áramszünetben is, ma már nem.
TV most is tud menni áramszünetkor, ha nagyon akarom (laptop + DVB-T usb tuner).
A gyerekek meg azért nem értik, mert a szülők mindent alájuk tolnak. 8 évesen tablettel a kezükben rohangálnak.. de ez már igazán más téma. :)

De egyébként kimondtad a lényeget. Eddig nem volt tv, ha áramszünet volt. Most már akkor sincs, ha tönkremegy a modem, vagy tőlünk 60 km-re Budapesten egy markoló átvág egy optikai kábelt, stb. Minél bonyolultabb, összetettebb egy rendszer, annál sérülékenyebb, ez alap igazság.

Maga a tv-zés egy egyszerű dolog, a szolgáltatók próbálják felturbózni, és így hangzatos marketing szlogenekkel eladni. Én, aki nap mint nap számítógépekkel, újabbnál újabb technológiákkal dolgozom, jól esik, ha itthon nem egy computerrel kell küzdenem a tv nézéshez, hanem egy buta, egyszerű készülék fogad. :) Pedig fiatal vagyok. De biztos vannak olyanok is, akik élvezik, hogy egy űrhajó kezelőpanelje fogadja őket munka után, bootol, tölt, kattog, villog, zúg, fűt. Nem vagyunk egyformák.

És úgy látom, az egyszerűbb megoldás még jó darabig elérhető lesz, maximum másik szolgáltatón keresztül.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1
1 órája, Roli82 írta:

"Március 1.-től hatályos ÁSZF

Digitális Kábel Tv

Műszaki okok miatt 2016 Április 30.-án megszüntetjük a digitális kábeltelevízió szolgáltatást Békéscsaba és környéke,Hódmezővásárhely és környéke,Szeged és környéke fejállomáshoz tartozó településeken,s a továbbiakban új technológián biztosítjuk a szolgáltatást az érintett előfizetők számára. A technológiaváltásra 2016 Március1-jétől április 30.-ig kerül sor,s a digitális kábeltelevízió szolgáltatásról ezen időtartam alatt folyamatosan térünk át az IPTV szolgáltatásra. A módosítás nem érinti a programcsomagok kínálatát és havi előfizetési díját. Az érintett előfizetőket közvetlenül is értesítjük a változásról.

A fentiek szerint módosított Lakossági ÁSZF szövege 2016 Január 29-étől meg található a Telekom weboldalán és valamennyi ügyfélszolgálatán."

Ej-ej csak tudtál te valamit már tavaly is a dvb-c set-top-box fórumon.

A közlemény egyben megtévesztő. A szolgáltatás árát viszont nagyban növeli (vételi lehetőségeket szűkíti). Ugyanazon használatért sokkal többet kell fizetni a plus stb-k és a felvevős szolgáltatás miatt   Szerintem jelentős áremelések számít, Az érintetteknek megéri egy kört futni szerintem.

1 órája, Roli82 írta:

"Március 1.-től hatályos ÁSZF

Digitális Kábel Tv

Műszaki okok miatt 2016 Április 30.-án megszüntetjük a digitális kábeltelevízió szolgáltatást Békéscsaba és környéke,Hódmezővásárhely és környéke,Szeged és környéke fejállomáshoz tartozó településeken,s a továbbiakban új technológián biztosítjuk a szolgáltatást az érintett előfizetők számára. A technológiaváltásra 2016 Március1-jétől április 30.-ig kerül sor,s a digitális kábeltelevízió szolgáltatásról ezen időtartam alatt folyamatosan térünk át az IPTV szolgáltatásra. A módosítás nem érinti a programcsomagok kínálatát és havi előfizetési díját. Az érintett előfizetőket közvetlenül is értesítjük a változásról.

A fentiek szerint módosított Lakossági ÁSZF szövege 2016 Január 29-étől meg található a Telekom weboldalán és valamennyi ügyfélszolgálatán."

Ej-ej csak tudtál te valamit már tavaly is a dvb-c set-top-box fórumon.

A közlemény egyben megtévesztő. A szolgáltatás árát viszont nagyban növeli (vételi lehetőségeket szűkíti). Ugyanazon használatért sokkal többet kell fizetni a plus stb-k és a felvevős szolgáltatás miatt   Szerintem jelentős áremelések számít, Az érintetteknek megéri egy kört futni szerintem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1
2 órája, Roli82 írta:

Melyik fórumon? Csak itt vagyok meg a Ph-n.

Nem valószínű hogy bárkit is csak úgy elenged a Telekom hiszen a kapott kedvezményeket a változás nem érinti, nem kizárt hogy kedvezményt ad, ezt nem tudom, anno mikor váltottam rá (5-6 éve) akkor adott díjmentes felvételi opciót.  :)

Majd kiderül minden a maga idejében, többet én se tudok.

 

Talán a dvb-c vevő  topicon próbált meg valaki lebeszélni a drága dvb-c vevő vételéről a digitális áttérés kapcsán, hogy nem biztos hogy sokáig lesz digitális kábel, nem érdemes vevőbe invesztálni.

Nekem jelenleg csak azért éri meg t-nél maradni mert nem kell minden tv-hez vevő. ha kell akkor, és fizetni kell érte, akkor marad a jelenlegi ár. de más szolgáltatóval. Csak iptv konfiggal olcsóbb a konkurrencia.

2 órája, Roli82 írta:

Melyik fórumon? Csak itt vagyok meg a Ph-n.

Nem valószínű hogy bárkit is csak úgy elenged a Telekom hiszen a kapott kedvezményeket a változás nem érinti, nem kizárt hogy kedvezményt ad, ezt nem tudom, anno mikor váltottam rá (5-6 éve) akkor adott díjmentes felvételi opciót.  :)

Majd kiderül minden a maga idejében, többet én se tudok.

 

Talán a dvb-c vevő  topicon próbált meg valaki lebeszélni a drága dvb-c vevő vételéről a digitális áttérés kapcsán, hogy nem biztos hogy sokáig lesz digitális kábel, nem érdemes vevőbe invesztálni.

Nekem jelenleg csak azért éri meg t-nél maradni mert nem kell minden tv-hez vevő. ha kell akkor, és fizetni kell érte, akkor marad a jelenlegi ár. de más szolgáltatóval. Csak iptv konfiggal olcsóbb a konkurrencia.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • -1
2 órája, Attila70 írta:

A kódolatlan digitális DVB-C megszűnése nem következik egyértelműen a leírtakból.

Miért is? akkor csak a kiadott stb-ket cserélik le iptv-stbre és a többi marad dvb-c-n? Valaki megkérdezé a T-t hogy mit jelent ez a kitétel?

 

2 órája, Attila70 írta:

A kódolatlan digitális DVB-C megszűnése nem következik egyértelműen a leírtakból.

Miért is? akkor csak a kiadott stb-ket cserélik le iptv-stbre és a többi marad dvb-c-n? Valaki megkérdezé a T-t hogy mit jelent ez a kitétel?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...