Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Előző héten jött egy számla a Telekomtól a HUMAX boxról. Persze mivel az első ingyenes boxról van szó, nullás számla, nem is ez az érdekes, hanem az, hogy a számlán én vagyok a vevő, pedig az előfizetés nem az én nevemen van. Én, mint kapcsolattartó vagyok felvéve a szerződéshez. :)

Úgyhogy elsőre volt nagy ijedtség, mikor megláttam, hogy Telekom, és számla. :D Mondom mit akarnak tőlem? :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
17 órája, anonymus írta:

Sikerült szert tennem egy ilyen "izére" hááááááát többet vártam. 

A T "Megfelelő" minőségű eszközöket használ :-) (az üsz szavai nem én mondtam). Lásd általános iskolai megfelelő "2"-es.

A fórum elején talán találsz még más típusokat is amik jobbak, eredetileg dvb-c vevő ajánló volt a fórum címe. Csak később a T módosította a fórum cimét, de azóta sem vették le  a nevemet a fórumról hiába kértem.  A humax-ot küldd vissza, gondolom telefonon vagy neten rendelted,  annyiért tisztességeset vehetsz boltban.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: acel
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv anonymus.

Sajnos nálam nem, mert tv-re van kötve, és 2 db tv-n is megy az adás, egyforma az idő, ha bekapcsolom a beltérit, akkor is ugyan azt az időt mutatja, most már 4 perc az eltérés a pontos időhöz képest. )Emlékeim szerint, a Humaxnál pontos volt az idő, nem emlékszem csúszásra, bár lehet hogy nem tűnt föl.) Szerintem központilag van beállítva az idő.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Gaba
javítás, üdvözlés.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem sat. beltéri, (ez azért evidens, hogy tudjuk) csináltam gyári visszaállítást, ugyan oda áll vissza, szerintem a hálózaton jön a pontos idő.

Most már 5 perc a difi, előbb kezdi el a felvételt, és 5 perccel a vége előtt kikapcsol. Most már tudom hogy hogyan állítsam az időzítőt, csak gáz hogy a T. a XXI.- században  nem ismeri a pontos időt!!!!  :(

biyadhoo: "Az eszközön kell hogy fusson egy un NTP kiszolgáló (https://hu.wikipedia.org/wiki/H%C3%A1l%C3%B3zati_id%C5%91_protokoll) Akkor minden OK."   A TV. a digitális adásból kapja az órajelet!! (Nem állítható!)

 

  •  
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv,

nálunk ugyanez a helyzet: Digitális KábelTV, 2db Intek beltéri, és párhuzamosan, egyre többet siet az órájuk.

Pár napja bejelentettem a hibát, elmondták, hogy hogy lehet szoftvert frissíteni. Ezt megtettem (bár nem volt frissebb SW, 2.07 volt a beltériken, és ezt találta az eszköz is), de ugyanúgy siet, most már több, mint 5 percnél tart.

Azt mondta az ügyfélszolgálat, hogy ha ez nem oldja meg, akkor nem tudnak segíteni - ami lássuk be, elég szánalmas válasz...

Az egy dolog, hogy kikapcsolt állapotban is jó lenne a pontos időt, de ugye így néha az EPG sem használható.

Valakinek valami ötlet?

 

Köszi,

a.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2016. 02. 28., biyadhoo írta:

Az eszközön kell hogy fusson egy un NTP kiszolgáló (https://hu.wikipedia.org/wiki/H%C3%A1l%C3%B3zati_id%C5%91_protokoll) Akkor minden OK.

Csodálkoznék, ha ezen az eszközön lenne NTP kiszolgáló. Egy kliens még csak-csak, de tök felesleges NTP szervert tenni. Ezen kívül az NTP kiszolgálóknak is kell referencia idő, tehát mindenképp kell valami külső forrás. Szerintem mindez elkerülhető és egyszerűbb, ha simán a digitális jelbe elhelyezik a pontos időt, vagy legalább valami szinkron jelet, amit az eszköz észlel, és ezáltal be tudja állítani a pontos időt.

A mobiltelefonokon sincs NTP szerver, de még csak kliens sem, mégis elég pontosak.

 

a.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hello,

túllépve azon, hogy nem a beltéri óráját nézem meg a pontos idő miatt, az EPG használatakor elég kényelmetlen. Nézel egy műsort (ok, az utolsó 5 percet), de az EPG-ben már a következő címe van kiírva.

Mi lehet a megoldás? A fórumban leírtak eljutnak az illetékesekhez? Vagy csak azért van, hogy le lehessen írni a problémát? :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Én két dolgot nem értek, ezért ha szabad - és van értelme 2015 júniusa óta - kérdezek mielőtt pofázom:
1. miért? nem lehet visszaadni a nem IPTV-alapú digitális műsorterjesztési szolgáltatásnál a DVB vevőt (alias stb)?
2. felmerült itt, hogy a 2. vevő azért díjköteles, mert annak külön sávszélesség kell (Deino 2015. jún. 2.), no de a "sima" digitális adás az adott, fix sávszélességet igényel tudtommal, és az adásmód sem dedikált (egy ad, mindenki vesz, vagy vehet), szóval legfeljebb is ha koaxon érkezik a jel (vö. optika), akkor is max a jelszint csökken a jelnek a több stb-re történő -szétosztással, nem?

szeretettel:
Maus Robi 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2015. 06. 02., Deino írta:

De mégegyszer leírom, ha esetleg meg tudnád magadnak oldani, és csak a kártya kellene, arra is felszámolnának X összeget olyan 500 Ft körül. Te egy új 2. TV-re illetve egy 3. TV-re kéred az adást, ami + pénzbe kerül.

 

A Te előfizetési csomagod ármodosulás nélkül 1 TV-re szól. Vagyis ha lenne lehetőséged is venni sajátot, akkor is fizetnél jópárszáz forintot a 2. streamért.

 

Egyébként: 2. és 3. Box egyésgesem 870Ft, felvétel opció 1.100 Ft.

Elnézést kérek, de elvi alapon vitáznék: az kizárólag kereskedelmi (egyoldalú) döntés és nem műszaki tényen vagy lehetőségen alapuló objektív döntés, hogy egy adott előfizetőnek hány helyen "engedi meg" a szolgáltató, hogy a digitális, de multicast jellegű (tehát állandóan a vételi helyen amúgy rendelkezésre áll az összes szolgáltatott program, csak ebből nem feltétlenül mindegyik illeti az adott előfizető fogyasztót; szemben az iptv-vel, amely tudtommal pay per wiev jellegű, tehát mindig csak az az 1 db adás (bitfolyam) áll rendelkezésre fizikailag is a vételi helyen, amelyiket éppen megrendelt - egyszerűbben: kiválasztott a távkapcsolóval - az előfizető) hozzáférésből egyidejűleg egy adott előfizető fizikailag hány dekódolt vételi helyen (stb / kártyafogadós tévé) jogosult az előfizetett kínálatból tallózni. Nem? És hol van a digitális multicast rendszerű tévénél (tehát nem az iptv-nél) további bitfolyam?

Szeretettel:
Maus Robi
 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...