Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Üdvözletem.

Sajnos a telefonos ügyfélrendszer nekem magas. Telefonszámos beléptetés elég bajos ugyanis nem működik. Ezért itt megpróbálom hátha.

Jelenleg 50 mbites netet fizetek IP TV-vel + még van egy tv ami nagyon régi és csak analóg jelek vételére alkalmas.

A kérdésem a következő: Mennyi lenne úgy az előfizetésem havi díja ha a netet felemelnék 120 Mbitre + a régi tv-hez kérnénk boxot (ezt levélben megküldték, hogy 9vagy 10 ezer ft már nem emlékszem pontosan) + lenne-e kiszállás és vagy szerelési költség?

Természetesen újabb 2 évet aláírva ,mert úgyis hamarosan lejár a mostani szerződés.

Jelenleg 12.080ft fizetek (Netmánia XL + IPTV családi+ HD dupla kedvezménnyel)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem ismerem ennyire Esztergomot. :)

Amit árat én írtam az IPTV-s Családi+HD csomag 2 TV-re itt mind a kettő esetében van egy stb, tehát minden csatornát elérsz mind a 2 Tv-n. Ebben az esetben már nem jön hozzá semmi plusz költség. (nincs 9-10 ezer egyszeri sem)

Ők lehet azért mondták neked a 9-10 ezeret mert ők a képcsöves TV-hez csak egy médiakonvertert ajánlottak es azzal a kódolatlan digitálisokat nézheted. 

 

Ja a régi tv-n az én általam javasolt esetében kell lennie scart, rca, vagy DIN7-es csatlakozónak (ennek a pontos nevét nem tudom, de régi tv-ken szokót lenni). A két utolsó esetében neked kell összekötő kábelt szerezned.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Attila70
kiegészítés
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

"Ők lehet azért mondták neked a 9-10 ezeret mert ők a képcsöves TV-hez csak egy médiakonvertert ajánlottak es azzal a kódolatlan digitálisokat nézheted.  "

Ez is kell nekem. Tulajdonképpen az IP TV is csak disznek van ,de a mamámnak atom technika nem tudná használni. Szóval elég lesz az a vevő neki. Mert nélküle most jelenleg 4vagy 5 csatorna van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kérdésem a következő: A nappaliban egy Samsung smart tv. van 2013-as. A szobában egy régi soha sem javított 2000-es években gyártott Samsung. Mind a kettőn az analóg adás problémás. A régi Samsungon nem csodálkozom de a 2013-ban gyártott lapos Samsung tv. sem képes venni digitálisan? A telekom levelében felmerült hogy esetleg egy lapos tv. is megfelel. Vagy mégsem? Kell a set top box egy új tv.-hez is? Akkor már olcsóbb egy médikonverter.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
20 órája, elektor72 írta:

Kérdésem a következő: A nappaliban egy Samsung smart tv. van 2013-as. A szobában egy régi soha sem javított 2000-es években gyártott Samsung. Mind a kettőn az analóg adás problémás. A régi Samsungon nem csodálkozom de a 2013-ban gyártott lapos Samsung tv. sem képes venni digitálisan? A telekom levelében felmerült hogy esetleg egy lapos tv. is megfelel. Vagy mégsem? Kell a set top box egy új tv.-hez is? Akkor már olcsóbb egy médikonverter.

Hagyjuk már a nédikonvertert, egy  saját dvb-c vevő jobban megéri mint a telekomost megvenni, azzal felvenni is lehet, meg csatornasorrendet állítani stb...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hozzánk még a "hagyományos" (DVB-C?) kábeltévé van bekötve a családi házba, koaxon csillagpontosan elosztva, 2 set-top-boxszal. Még egy tévén pedig box nélkül vehetők a kódolatlan digitális csatornák.

Ha áttérünk IPTV-re (olvastam - http://www.telekom.hu/otthoni/lakossagi/segitunk/hasznos_tudnivalok/iptv_alternativ_vezetekezesi_lehetosegek -, hogy fel tudják használni átalakítóval a koax hálózatot, nem kell új kábelezés), akkor is vehetők maradnak a +1 tévén a kódolatlan digitális csatornák vagy megszűnik a kábelen a DVB-C jel?

Szóval nem egészen világos számomra, hogy ha amúgy is koax kábelen jön be a digitális kábeltévé (és az internet), akkor miért kell ebből először UTP-s jelet csinálni egy "digitális elosztó" nevű dobozzal, amit aztán visszaalakítanak koaxon futó jellé, amit aztán megint visszaalakítanak UTP-s jellé, és ez megy az új set-top-boxba. Miért nem lehet a bejövő koaxon elvezetni a jelet a set-top-boxhoz, és ott átalakítani UTP-s jellé (hiszen így biztosan megmaradnak a DVB-C-s csatornák is)?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2016. 04. 03., TFeri írta:

Hozzánk még a "hagyományos" (DVB-C?) kábeltévé van bekötve a családi házba, koaxon csillagpontosan elosztva, 2 set-top-boxszal. Még egy tévén pedig box nélkül vehetők a kódolatlan digitális csatornák.

Ha áttérünk IPTV-re (olvastam - http://www.telekom.hu/otthoni/lakossagi/segitunk/hasznos_tudnivalok/iptv_alternativ_vezetekezesi_lehetosegek -, hogy fel tudják használni átalakítóval a koax hálózatot, nem kell új kábelezés), akkor is vehetők maradnak a +1 tévén a kódolatlan digitális csatornák vagy megszűnik a kábelen a DVB-C jel?

Szóval nem egészen világos számomra, hogy ha amúgy is koax kábelen jön be a digitális kábeltévé (és az internet), akkor miért kell ebből először UTP-s jelet csinálni egy "digitális elosztó" nevű dobozzal, amit aztán visszaalakítanak koaxon futó jellé, amit aztán megint visszaalakítanak UTP-s jellé, és ez megy az új set-top-boxba. Miért nem lehet a bejövő koaxon elvezetni a jelet a set-top-boxhoz, és ott átalakítani UTP-s jellé (hiszen így biztosan megmaradnak a DVB-C-s csatornák is)?

Ezek akkor használatosak ha a sima koax,  hgw,  utp,  stb  lánc nem kivitelezhető fúrás faragás vakolás nélkül .  De van olyan már telepített koax kábel 220v nagy nincs más wifi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Vásároltam egy Humax boxot. Összedugtam a TV-vel semmi. Nagy nehezen kilegóztam ,hogy a box érintkező hibás ,mert ha birizgálom a rámenő áram kábelt akkor néha néha életre kell a TV a képen,de nem tartja meg :(

Egy az egybe vigyem vissza a boxot a t pontba vagy ilyenkor hívni kell őket hogy küldjenek szervizest aki "leellenőrzi" ,hogy valóban ez a jellegű hiba van-e?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
34 perce, Crytek írta:

Vásároltam egy Humax boxot. Összedugtam a TV-vel semmi. Nagy nehezen kilegóztam ,hogy a box érintkező hibás ,mert ha birizgálom a rámenő áram kábelt akkor néha néha életre kell a TV a képen,de nem tartja meg :(

Egy az egybe vigyem vissza a boxot a t pontba vagy ilyenkor hívni kell őket hogy küldjenek szervizest aki "leellenőrzi" ,hogy valóban ez a jellegű hiba van-e?

Vidd vissza, és vegyél egy használhatót (a T "megfelelő" készülékeket ad)  dvb-c vevőt, legyen benne sorrendezhető csatornák, felvétel, ha a pénz nem számít akkor dlna support es streaming.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
38 perce, anonymus írta:

Elég tucat termékek már, sajnos elő fordul az ilyen. De remélhetőleg helyben kapsz egy másikat és nem küldik be szervizbe stb. 

Sajnos azt úgy kell érteni hogy 'gyakran' ?  Ha netről rendelt akkor visszaadhatod indok nélkül. Ennyit a T megfelelő minőségű termékeiről.  Volt már melegedő modem. Rossz scart. Akadoző wifi. Egyszerűen nem bírom elhinni hogy a T nek ez megéri javítani. cserélni és sosem tanul az olcsó berendezéssel. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Természetesen nem veszik vissza a helyi T-Home-nál :(

Fel kell postáznom Pestre. Kaptam linket ahol a nyomtatványt kell majd kitölteni ,amit mellékelni majd majd a csomagba.

Az adatokat a papírról 1 kivételével be tudom azonosítani,de van egy "azonosító szám" az itt melyik (a képet linkelem a köv sorba)

rk7sx5p93mawtqk3u2ec.jpg

 

+ Van ez a 8 napos elállás. Ez honnan számít ? Kézhez kaptam és mondjuk azután az 5. nap adom fel akkor az ok? Mert lehet a központ csak 2 hét után kapja meg (csak mondtam valamit)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Crytek
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...