Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 2

Végiglépkedtem az összes csatornán, sehol nem dobált a tv.
Bezzeg hiába jelentettem be hibára, azt mondták, nálam van a hiba... érdekes, hogy a fejállomás piszkálásával a nálam lévő hiba múlt el. És az is, hogy egy másik fórumtársnak másik márkájú tv-vel szintén budapesti fejállomással ugyan ez a hibája volt.

A lényeg, hogy most már jó. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
17 órája, CsB írta:

Szia! Nekem is ilyen thomson thc300-as dvb-c tunerem van, és most sikerült újrahangolni. A menet a következő:  menü, csatorna keresés, keresési mód frekvencia szerint, symbol rate 06875, qam 256-qam, hálózat keresés igen, csak szabadon fogható igen, és keresés. nálam ismét 40 csatorna fogható.

Sajnos nekem ez nem jött be. Továbbra is sincs semmilyen csatornám. A készülék jó semmi hibája alig 1 hónapos, a kábel szintén többször ellenőriztem ( meg a többi helyiségben van adás ). Nem tudom mit csináljak azon kívül hogy felhívom őket más lehetőséget már nem igazán látok. De azért köszönöm a segítségedet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
On 2016. 05. 05. at 9:38 AM, Roli82 said:

Sziasztok!

Frissítettük anonymus kollégával a központi fejállomásról ellátott területek freki listáját. :)

Link

A 778 és a 786 Mhz-eken az adott beállításokon nem találok egyetlen egy csatornát sem.
a 268 Mhz-nél meg egy csatornára QAM64, a többire meg 256 van írva, gondolom ez csak elírás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Ez egy jó indok pl egy két kérdésre , Déli országrész több okból vérzik kezdjük ott hogy 600 as a hálózat és nem 800 as és még több egyéb hiba is. Ott sokkal égetőbb volt ki pakolni mindent, de még így se kapták meg a 24 ds csatis történetet!

Azt lesheted :DD  Ilyen bevételi forrást melyik cég engedne el szerinted ? Tv go ha nem akarsz boxot bérelni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

ŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ ha dvb-c előfzető vagy akkor kapsz egy boxot kártyát és ha azzal használod jó jár neked hiba elhárítás de ha ki derül hogy nem azzal használod akkor azonnal nem jár hibaelhárítás. 

Megnyitották a dvb-c kódolást ez kicsit más tészta gondolom azért mert nincs elég iptv box.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Telekom ED3 koax területen igen biztos vagyok benne hogy hivatalosan csak iptv-re lehet előfizetni. Mint új szerződő se analóg se sat se dvb-c. 

A leány vállalat területeit ne vegyük ide ahol pl csak dvb-c vagy dvb-c és iptv, mert ezek a területek nagy valószínűséggel nem az MT hez tartoznak hanem egyik leányához.  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
10 perce, prisz írta:

biztos vagy te ebben...?  :)))

Nem lehet új előfizetést kötni Digitális Kábel TV-re.

Dél-Keleti régióban a héten eltakarították a kódoltakat, maradt az a 24 kódolatlan, következő lépés lesz Budapest és környéke, onnan is szépen eltakarítják, aztán jön a kódolatlan DKTV éltakarítása is! Ennyi... Fölösleges DKTV mellet kampányolni ez a téma már rég eldőlt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
6 perce, molnarb írta:

Igen... ebben a rádiók is benne vannak. Mindez tehát úgy 27, hogy kétszer szerepel a LifeNetwork és az MR1 Kossuth és hiányzik a VH1, ami ott van, de mégse.

Lehetne amúgy még balhézni azért is mert hiányzik a Digitális KTV-ből a Rádió 7, Rádió 88, Class FM és a szabadkai rádió, ugyanis a május 4-től érvényes Kódolatlan Digitális Kábeltévé kínálat ezt is tartalmazza Szegeden és környékén és persze nyilván nincsenek benne, de már annak örülnék, ha a VH1 gondja megoldódna.... Nem értem amúgy, hogy ez tényleg ilyen bonyolult, hogy amikor szökőévben egyszer változik a kiosztás, akkor nem lehet normálisan megcsinálni?

Oké csak azért kérdeztem, mert azt hittem hogy nem jó a listám és hiányzik pár csati, de akkor ez rendben van. :D

Rádióra nem tudok mit mondani nem rémlik,hogy lett volna több is,lehet az ÁSZF-ben van hibásan feltüntetve. :D

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
1 minute ago, anonymus said:

Mindig bele írják de 3 nál több rádió csatornát soha nem láttam.  VH1 -ben igazad van az egy érdekes dolog így, mondjuk én nem nézem :)

Én igen... sőt... kimondottan minőségi csere a Sportklub helyett részemről... így a kódolatlanban is végre van rendes zenecsatorna, mert a Muzsika és SlágerTV részemről nem az... illetve a Vivánál is jobb, mert nincs tele vacak ál-realitykkel meg szöveges tartalommal... meglepő, de ezen tényleg folyton zene van, szóval jó lenne ha nézni is lehetne, ha már betették.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Just now, anonymus said:

Anno az előző szolgáltatónál is amit meg vett a T, ott is így volt 3 rádió csatorna de több volt az ászf-ben.

Egyszerűbb lenne kivenni, mert ezért ha nagyon sarkítunk simán lehetne rázni a lábunkat, urambocsá' még kötbérezni is lehetne, mert hibás teljesítés :)

Amúgy sanszos, hogy tojni fognak a hibára, mert ha most babrálgatják a multiplexet, hogy nevet adjanak a VH1-nak, akkor megint újrahangolhat minden ügyfél, ami nekik elég sok melóval járna az ügyfélszolgálaton... így is csak sejtésem volt, hogy mi lehetett 4-én amikor átvariálták... bár ez akkor sem érv.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
4 perce, molnarb írta:

Én igen... sőt... kimondottan minőségi csere a Sportklub helyett részemről... így a kódolatlanban is végre van rendes zenecsatorna, mert a Muzsika és SlágerTV részemről nem az... illetve a Vivánál is jobb, mert nincs tele vacak ál-realitykkel meg szöveges tartalommal... meglepő, de ezen tényleg folyton zene van, szóval jó lenne ha nézni is lehetne, ha már betették.

Muzsika meg Sláger Tv-nek megvan a korosztálya szerintem, Viva tv-t meg át lehetne lassan kategorizálni más típusú csatornának. 

 

Te konkrétan nem élhetsz semmilyen panasszal a kódolatlan digitális kábel tv miatt.  Ha Iptv-re vagy előfizetve.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
On 2016. május 12. at 9:22 AM, anonymus said:

Mindig bele írják de 3 nál több rádió csatornát soha nem láttam.  VH1 -ben igazad van az egy érdekes dolog így, mondjuk én nem nézem :)

Jelentem megoldódott a probléma végre. Elnevezték a VH1-t, így már mindenkinél kell mennie a szegedi fejállomásos területeken.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...