Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

24 csatorna maradt? Az derék.
Mi tegnap kaptunk levelet, hogy ma megváltozik a csaornakiosztás (jobb később, mint soha). Budapesti fejállomásról van valakinek frekvenciatáblázata a mai átrendezés utáni állapotokról?

Újra megpróbálom letárolni azon a tv-n, amelyiken eddig nem működött a Telekom, és csakis a Telekom digitális ktv-je. Hátha...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Félve kérdezem meg: megtörtént a készülékek újrahangolása?

@anonymus

Lekerestettem, megnéztem a tv2, rtl klub, m1, m2, m4, disney csatornákat, mindegyik jó volt, nem dobálta a tv, mint korábban. Ha több időm lesz, lekerestetem kézzel freki szerint, és végignézem mind a 30 akármennyit. Ezek szerint mégsem a tévémmel van a hiba, mert újraszervezés után úgy néz ki, működik.

És ezeken a MUX-okon már csak a kódolatlanok vannak? Vagy még nem tudni?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
49 perce, Morwulf írta:

Sziasztok!

Nekem Thomson THC300--as készülékem van és mióta két napja volt ez a fergeteges átállás nekem azóta semmit nem talál az egység. Akárhogy is próbálkozom akármit is állítgatok semmilyen csatornát nem talál. Segítségetek előre is köszönöm.

Próbáld a kezdeti beállításoktól újrainditani. Esetleg egyedi kereséssel belőni a frekvenciákat és megnézni hogy fogja-e őket.
A frekvenciatáblázat mintha valahol készülgetne...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Épp most, Morwulf írta:

Próbáltam már vissza raktam alap állapotba és úgy újra kerestettem vele de nem talált semmit. Egyéni keresésénél ugyan ezt csinálja akármilyen frekvenciát is állítok. Egy hónapja vettem a készüléket és akkor gond nélkül megtalált mindenféle csatornát. Még telefonos segítséget fogok kérni ha úgy sem fog működni akkor majd fizetni a TH.

Antenna kábel nem lazult le valahol mozgatás közben? a négy analóg csatona bejön?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
15 órája, Morwulf írta:

Sziasztok!

Nekem Thomson THC300--as készülékem van és mióta két napja volt ez a fergeteges átállás nekem azóta semmit nem talál az egység. Akárhogy is próbálkozom akármit is állítgatok semmilyen csatornát nem talál. Segítségetek előre is köszönöm.

Szia! Nekem is ilyen thomson thc300-as dvb-c tunerem van, és most sikerült újrahangolni. A menet a következő:  menü, csatorna keresés, keresési mód frekvencia szerint, symbol rate 06875, qam 256-qam, hálózat keresés igen, csak szabadon fogható igen, és keresés. nálam ismét 40 csatorna fogható.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2016. 05. 04. at 16:16, Papo írta:

Az adatlap szerint tudja, keresgéld tovább:

http://www.globo.com.pl/en/p/xc80cable

Mit tud?   Nekem segítéség kellene a konfigoláshoz.  Minden létező elérhető és elérhetetlen csatorna ott van ,de összevissza számozva. Pl a magyar 1-es az a 344-es csatorna és így tovább.  Sehogy nem jövök rá, hogyan tudnám átrakni a csatornaszámot. Ebben kéne segítség.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Crytek
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
55 perce, Crytek írta:

Mit tud?   Nekem segítéség kellene a konfigoláshoz.  Minden létező elérhető és elérhetetlen csatorna ott van ,de összevissza számozva. Pl a magyar 1-es az a 344-es csatorna és így tovább.  Sehogy nem jövök rá, hogyan tudnám átrakni a csatornaszámot. Ebben kéne segítség.

Nekem nincs ilyen boxom, csak a linken levő leírást olvastam: " Possibility of creating own channels lists."

Írj a Support-nak, biztos segítenek (angol, német, orosz vagy lengyel nyelven lehet).

http://www.globo.com.pl/en/contact

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...