Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

Az az érdekes, hogy hálózati keresési módon nekem is megtalálja az említett 2 frekit, ugyan ezekkel az adatokkal, de kézi kereséssel nem. :( Ez is valami hiperszuper szabványoktól elrugaszkodott beállítás lehet a fejállomáson.

Így nem az van, hogy kézzel lekerestetek 5-6 frekit, hanem lekerestetem az összeset, és kitörlök 100 csatornát, ami felesleges. :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Én csak azt nem értem, hogy miért vannak még kódolt csatornák, ha a T egyértelműen kihirdette, hogy megszűnnek, és csak a kódolatlan marad. Most csak annyi történt, hogy jól összekócolták a csatornákat, minden nyereség, és látható logika nélkül. Ha itt ekkora problémát okoz, félig-meddig hozzáértőnek mondható Userekkel, akkor mi van Józsi bácsival Bivalybürgözdön? Szív, mint a torkos borz, és még fizet is érte. :( 

Kíváncsi lennék a kimerítő válaszukra.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Papo
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
15 minutes ago, anonymus said:

Sorba rakták frekiket szabadítottak fel stb, amíg van előfizető addig nem lehet ki lőni. 

Miért ne lehetne? Analóg előfizető is volt, mégis kilőtték. Digitálisat is kilőtték már olyan országrészen, ahol kevesebb volt a freki (délen vagy keleten talán). Gondolom 1-2 éven belül itt is lelövik. Aztán gondolom a következő lépés a kódolatlan digitális lekapcsolása lesz, de remélem az már csak akkor következik be, amikor nem lesz kötelező STB-ot bérelni, és nem lesz max 3tv korlátozás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
7 órája, fgabor87 írta:

... amikor nem lesz kötelező STB-ot bérelni ...

Kötelező? Nálam (Solymár) az az alap az IPTV (nem is lehetne befizetni digitálisra). Egyszerűen vettem egy DVB-C boxot (nem a T-től), és jön az összes csatorna. Pedig nem fizetek érte semmit, csak az IPTV-t. Ott van a koax kábelen minden, egyben.
Akkor ez meg hogy van? Valakinek nincs igaza.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Örömmel tapasztaltam, hogy május 4-el bekerült a Sportklub helyére a Kódolatlan digitális kábeltelevízió kínálatában a VH1 Europe csatorna. Az örömbe viszont egy kis üröm is került, mert a családban lévő 3 készülék közül csak 1-en lehet fogni és ennek szerintem egy műszaki hiba az oka, pontosabban el lett rontva.
 
A csatornák újrahangolásakor az egyik televízió megtalálta a VH1-t és nézhető is de a másik kettő nem. Egyszerűen nem tudtunk rájönni mi a gond, mire a tv szerelőnk tudta megmondani rá a megoldást. A VH1 csatorna behelyezésekor a csatornát nem nevezték el a szegedi fejállomáson. Csatoltam két képet, amin látható, hogy a csatornáknak a neveit tartalmazza a Digitális Kábeltévé szolgáltatás, mint a csatornák azonosítóit. A csatolt képeken a példa az M2 és a Viasat 3... ugyanez a VH1nál nincs, hiányzik, nincs megadva a csatorna neve/azonosítója, így az olyan készülékeknél, ahol a csatornák letárolását az azonosítók alapján teszi meg. Jelen esetben ezek szerint több készülék is érintett, mert a 3 tv-nk közül 2 nem találja emiatt a csatornát, nyilván ez más ügyfeleknél is gondot okoz. A szegedi fejállomáson 27 csatornát talál így a tv... egy pillanatra az egyik Samsungon felugrik 28ra (ami gondolom a kimaradt VH1), de gyorsan visszapattan emiatt 27re.
 
Azoknál a tvknél amelyek nem ez alapján tárolnak, ott megjelenik a csatorna, ellenben nincs neve, tehát míg a kínálat többi eleménél ott a csatorna azonosítója a VH1 helyén "ismeretlen"-t ír.

Az ügyfélszolgálatnak fogalma sincs hogy mit kezdjen a dologgal. Nyitottak hibajegyet kétszer is, le is zárták mind a kétszer, hogy nincs hiba a hálózatban és a végpnton és sehol.... ami igaz is, mert a többi csatorna korrektül meg is jelenik... de a VH1 nincs elnevezve továbbra se... valahogy elfelejtették vagy nem is érdekelte őket... na ilyenkor mi van? Kihez lehet fordul, hogy ezt a látszólag banális hibát orvosoljuk már, mert az ügyfélszolgálat hozzáértése vagy felfogása finoman szólva hagy némi kívánnivalót maga után. 

IMG_6121.JPG

IMG_6123.JPG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
4 hours ago, Roli82 said:

@molnarb

Hódmezővásárhelyi fejállomáson is ugyan ez van, nincs elnevezve a csatorna, ezt jeleztem is a T felé.

A 27 csatornába a rádiókat is beleszámoltad?

Igen... ebben a rádiók is benne vannak. Mindez tehát úgy 27, hogy kétszer szerepel a LifeNetwork és az MR1 Kossuth és hiányzik a VH1, ami ott van, de mégse.

Lehetne amúgy még balhézni azért is mert hiányzik a Digitális KTV-ből a Rádió 7, Rádió 88, Class FM és a szabadkai rádió, ugyanis a május 4-től érvényes Kódolatlan Digitális Kábeltévé kínálat ezt is tartalmazza Szegeden és környékén és persze nyilván nincsenek benne, de már annak örülnék, ha a VH1 gondja megoldódna.... Nem értem amúgy, hogy ez tényleg ilyen bonyolult, hogy amikor szökőévben egyszer változik a kiosztás, akkor nem lehet normálisan megcsinálni?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
22 órája, fgabor87 írta:

Kódolatlan digitális ktv-n van EPG? Nekem egyáltalán nincs budapesti fejállomásról.
Humax box-al még nem néztem.

Szintén Bp-i fejállomás XIV.ker. Kódolt és kódolatlan csatornákon jelenleg Telekomos INTEK STB, LG és Samsung tv-n is hibátlan az EPG. Teszteltem az összes csatornán. A műsorújság is teljesen normális, a megszokott kibővített tartalmat mutatja.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...