Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Azért a kódolt digitális rendszeren jóval több csatorna jön, mint a kódolatlanon. Ezért vannak még ott is előfizetők.

Én úgy tudtam, hogy t-nél is lehetett csak kódkártyát kérni set-top-box nélkül. Ha nem, akkor elnézést, rosszul tudtam. Ezek szerint Magyarországon ők az egyedüli ilyen vaskalapos szolgáltató.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

IPTV-re mondtam, hogy ha majd nem lesz kötelező a szolgáltatói IPTV boxot használni... digitálisnál már elég régóta nem írják elő.
 

Hát az entertain tv nem ilyen, ahogy nézem a jelenlegi német szolgáltatásait  még a tvgo is meghaladja. És nagyot csalódnék a Tben, ha jelenlegi okostv alkalmazásokkal kompatibilis lenne az iptv-je egyből, Set top box-(tudom nem lehet set-top boxnak nevezni  csak hálózati eszköz tv kimenettel) nélkül. (remélem csalódni fogok, de a remény hal meg utoljára)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
On 5/6/2016 at 6:13 PM, Crytek said:

Mit tud?   Nekem segítéség kellene a konfigoláshoz.  Minden létező elérhető és elérhetetlen csatorna ott van ,de összevissza számozva. Pl a magyar 1-es az a 344-es csatorna és így tovább.  Sehogy nem jövök rá, hogyan tudnám átrakni a csatornaszámot. Ebben kéne segítség.

Szintén találkoztam ezzel a frekvenciaváltások után egy Globo eszközzel. Az első  4 közszolgálatit 300 fölé tette nekem, és nincs átszámozási lehetőség. A listában lehet ugyan mozgatni a csatornát, de a csatornaszámmal együtt mozgatja. Találtál erre valami megoldást?

Valami fecnit adtak hozzá leírásként, de az csak az alapdolgokat írja le.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: tks
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A beállításoknál láttam olyat, hogy LCN számozás engedélyezése, ami a google szerint logical channel number-t jelent, és a wiki egy helyen azt írja, hogy

The LCN range 350-399 is intended to be allocated by receivers to channels which either duplicate a stronger signal's LCN, or are transmitted without an LCN

https://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_channel

Mivel a közszolgálatiakat ide tette nekem, lehet, hogy azokkal nem jön LCN, és azért pakolta a végére őket.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: tks
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tegnap nem volt időm megnézni, ma, vagy hétvégén újra megnézem.
Igazság szerint én a tv-met más szolgáltatónál használom, mert a telekom digitálisa szörnyű minőségű, meg EPG-m se volt. Úgyhogy hétvégén töröltem az összes T-s csatornát. Úgyhogy picit több idő, hogy megnézzem mi a helyzet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Humaxon van, tv-n nincs. Ismét valami hiperszuper szabványos, széles körben elterjedt/használt/kipróbált beállítást használhatnak a fejállomáson. Vajon miért jó az egy cégnek, hogy mindig mindenből a leggagyibb, leg nyakatekertebb megoldást használják, amit ráadásul ők maguk sem ismernek/tudnak kezelni. Kedvencem, mikor 2 napot kell várni arra, hogy egyik szerverük átlásson a másikra.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Csatornakeresés
Nyomja meg a MENU gombot, majd a BAL/JOBB gombokkal válassza a “Csatornakeresés”
menüpontot.

Ebben a menüpontban a csatornák keresésére vonatkozó beállításo és funkciók találhatóak.
A FEL/LE gombokkal jelölheti ki a használni kívánt opciót, melynek értékét a BAL/JOBB gombokkal
változtathatja meg. 

(a) Automatikus keresés
Ebben a menüpontban automatikusan behangolhatja az elérhető csatornákat, melyeket a készülék
a keresés végén a csatornalistába ment. A korábban eltárolt csatornák törlésre kerülnek.
1. Válassza az [Automatikus keresés(AUTO SEARCH)] menüpontot. A keresést az OK vagy JOBB gombbal indíthatja.
 

Ha nem siker-l keyd el[r[l ;s v'lasyd a FULL SCAN element.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...