Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

@Papo

1 Nem tudni, hogy hány nap alatt válaszoltak a kérdésre, mailre általában 30 nap a válaszadási idő, nem tudom, hogy ebből mennyire csúsztak ki, ha egyáltalán kicsúsztak. Egy ilyen komplex jogi kérdésre, gondolom nem egyszerű szakszerűen válaszolni, lehet több kolegával is le kell egyeztetni a választ, így nem csoda hogy elhúzódik a dolog. Ez miatt bocsánatot kértek, ez egy egyszerű illedelmességi formalitás, felesleges túl ragozni.

2. A jogszabályok vonatkoznak a Telekomra is, nyilván van a jogszabályok megfelelő betartására külön jogi alkalmazottjuk. Nem a portás Józsi dönt arról, hogy mit hogyan tartsanak be.

3. Nyilván ha az ügyfélnek igaza van nem fognak, olyan levelet írni, hogy csak azért se lgyen igaza, mert ők a nagy Telekom, te pedig az ügyfél, ez véleményem szerint valami kisebbrendűséginérzésből fakadó dolog. A levélben leírták, hogy a jogszabály a az eszköz tervezésére vonatkozóan ad iránymutatásokat, nem a forgalmazásra vonatkozóan. Nyilván jogban jártas személlyel nézették át a rendeletet. Ha nem értesz vele egyet, akkor meg kell nézetni a rendeletet egy pártatlan jogi szakértővel és ha az lesz az eredmény, hogy a T nem jól értelmezi a rendeletet, akkor nyilván meg lehet tenni a pártatlan jogi szakértő véleménye alapján bejelentést a jogszabály betartásáért felelős hatóságnak.

4. Nem hőbörgésre van szükség, hanem a problémák megbeszélésére Az ügyfélnek kultúrált keretek között van lehetősége elmondani, hogy ez vagy az nem tetszik a szolgáltatashoz kapcsolódóan. Valahol már le írtam, hogy nem lehet úgy semmit csinálni, hogy az mindenkinek kivétel nélkül tetszen. Hőbörögni valamiért mindig fog valaki.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egyéb média beillesztése

11 órája, btz írta:

@Papo

1 Nem tudni, hogy hány nap alatt válaszoltak a kérdésre, mailre általában 30 nap a válaszadási idő, nem tudom, hogy ebből mennyire csúsztak ki, ha egyáltalán kicsúsztak. Egy ilyen komplex jogi kérdésre, gondolom nem egyszerű szakszerűen válaszolni, lehet több kolegával is le kell egyeztetni a választ, így nem csoda hogy elhúzódik a dolog. Ez miatt bocsánatot kértek, ez egy egyszerű illedelmességi formalitás, felesleges túl ragozni.

A válasz nem 30 nap volt,  de válaszoltak és ez jó, láthatólag sok pénzt  és időt fordítottak a válaszra, még ha szürkezőnában is jár, tehát jogi szakértő és egyebek nélkül nem lehet megcáfolni. A eszközök fogyasztásán csak egy igen széles nyilvánosságot elérő publicisztika  változtathatna, az se nagyon, a T rengeteg pénzt ölt ezekbe az elavult eszközökbe (még a legújabb hgw-je is az), és újra sincs sok remény.
Hőbörgés csak tömegesen változtat bármit is, 

A szolgáltató hozzáállásáról nem ő tehet, kicsi a magyar piac, verseny helyett jobb a kiegyezés a szolgáltatók között, a törvényi környezet se a versenyt erősíti (és itt finom voltam), ezét vannak a Magyar felhasználók  a távközlési piacon a legtöbbet fizetők között. Az NHHM sz*rá hiába a tét a lakossági áramfogyasztás 2-3% csökkentése,

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az a problémám, hogy a lányom tv készüléke elromlott és beraktunk hozzá egy régebbi tipusú készüléket ami ezek szerint nem alkalmas digitális vételre , mert csak 4 csatorna jön be rajta. Akkor ez a tv kuka vagy lehet valamilyen átalakítót kapni hozzá? Köszönöm a segítségeteket :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv,

Digitális kábeltévét (is) használok egy Thomson stb-vel, 2. tévén, IPTV mellett. A csatornák nézhető minőségben bejönnek (csak szénné vannak tömörítve, de ez sajnos nem hiba), viszont egy frekvenciára (778MHz, SR 6875, QAM 64) azt írja ki a stb, hogy jelerősség: 99%, minőség 0-10%. Az itt lévő csatornákat (pl. Cool) behangolja, de vagy be se jönnek (Nincs jel! üzenet), vagy ha igen, akkor rettenetesen szaggatott, kockás, szakadozó hangú az adás.

A csatlakozókat átmozgattam, az antennakábelt lecseréltem (a fali csatlakozó és a stb között),  a stb firmware-ét frissítettem, de ezek nem segítettek. A stb környékén csak a tévé van, más elektromos eszköz nincs. Mi lehet a gond?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sajnos a T. megint lenyomta az előfizetők torkán amit akart. Egyre több ismerős mondja le a T-s szolgáltatást, de ők megtehetik mivel ott van a másik szolgáltató aki fele áron adja a sokkal többet nyújtó szolgáltatását. Pl: a digitális mellett analógban is üzemel, a net ott kezdődik, hogy 1000 M.  A T. nem akar fejleszteni, inkább "felszabadítja" (hmmm)  a frekvenciákat, hogy nagyobb sávszélessége legyen. Optikai kábelt behúzni  a felhasználóig túl drága nekik...... Én is váltanék csak nincs hova. Most a fő helyen van ugye a médiakonverter családi csomaggal, illetve a net miatt a másik helyen iptv alap csomag. (Csak így lehetett meghosszabbítani a hűségidőt) Ugye ami csatornákat nézek (Nat.geo, Discovery, Sport2, Spektrum) csak a nagyobb csomagban van benne. Most kb. 3000 ft-al kellene többet fizetni és még egy set top boxot bérelni, *****i sok kábelt valahogy áthúzni a tévézéshez.   Ez *****ira nem tetszik. Ja és így egyre több áramfogyasztó van....

Elnézést a kicsit hosszú levélért, de ez kikívánkozott belőlem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Februári számla végén nálam ez szerepelt:

(...)

Kivezetésre kerülnek az alábbi, értékesítésében korábban lezárt televízió szolgáltatások:
- Analóg kábeltelevízió hálózaton nyújtott Start, Alap, Családi, Minimum, Baráti, Szociális és Rádió csomagok (Analóg alapcsomagok);
- Digitális kábeltelevízió hálózaton nyújtott Családi és Családi+HD csomagok (Digitális alapkínálati csomagok)
- Digitális kábeltelevízió hálózaton a Családi és Családi+HD csomagok mellett nyújtott (......) kiegészítõ csomagok (Digitális kiegészítõ csomagok)

Kivezetésre kerül az értékesítésében korábban lezárt Kódolatlan Digitális Kábel TV Családi csomag.

(...)

Vagyis szerintem ami megmarad DVB-C-n:

- Kódolt Digitális Alap csomag: 34 csatorna, ld. ÁSZF 2/d melléklet 2.1 pont

- Kódolatlan Digitális Alap csomag: 24 csatorna, ld. ÁSZF 2/d melléklet 3.1 pont

 

Másnak van pontosabb infója erről?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Most akkor, hogy is van?

A jelenleg használt vevőegységre 2018. április 1-jétől már nem lesz szükséged, a régi készüléket nem kell visszaküldened. A környezet védelme érdekében, kérjük, hogy a feleslegesség vált eszközt elektronikai termékek szelektív begyűjtését végző helyen vagy bármelyik .........

Én úgy értesültem, hogy a hipersávot is felszabadítják a net miatt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2018. 02. 21. at 21:55, anonymus írta:

Egységesen az egész országban Iptv alap csomag 34 csatornája lesz elérhető mindenhol kódolatlanul. 

Üdv!

Bocsánat, hogy én is rákérdezek, hogy ez tényleg így lesz-e? Tegnap a 1414-en azt mondták, hogy ez nincs még eldöntve (2 nappal a határidő előtt!), talán csak a közszolgálatiak lesznek, azok is csak a törvényi kötelezettség miatt, vagy nem, s ezt senki nem tudja náluk. S nem engedtek alapcsomagra váltani (érdi előfizetési hellyel) és inkább diszkréten elhajtottak másik szolgáltatóhoz.

Előre is köszönöm.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 perce, anonymus írta:

Iptv alap csomagra akartál váltani ?

Nem, a kódolatlan digitális kábeltévé alapcsomagjára a jelenlegi családiról. Ahogy a korábban itt is linkelt februárban küldött levélben írták, hogy erre elvileg lehetőség van március 31-ig. Egyszer már írásban is kértem a váltást a honlapon küldött üzenetben, de erre nem reagáltak, ezért hívtam őket telefonon, de ott meg nem lehetett. Értem én, hogy az ip-tv, mint fejlesztési irány mellett döntöttek, de hát ezt így megoldani mégsem annyira szerencsés :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, anonymus írta:

Hát nah nem nagyon tudok mit mondani, annyi biztos  hogy marad 30 kódolatlan csatorna. Ami országosan egységesen meg fog egyezni az iptv alap csomag kínálatával.  Iptv alap csomagra előfizetsz 1 -boxal akkor is megkapod ezt a 30 kódolatlan csatornát.  Jobbat szebbet nem tudok mondani. Úgy tudom akinek kódolt digitális ktv családi vagy super hd családi van azok szerződését felmondják. 

Köszönöm. Ha maradna 30 kódolatlan digitális kábeltv csatorna, az pont jó is lenne. Csak nem értem, ha egyszer papíron ígérik, hogy családiról lehet váltani alapra, akkor a valóságban miért nem? Az eljárást nem értem. S ha ezt egy húszonsok éve előfizetővel meg merik tenni, akinek a telefonja és netje is náluk van, akkor hogy akarnak új előfizetőket szerezni.

Az ip-tv sajnos nem opció nálunk: osztani nem lehet a kívánt számban, s a felvételi lehetőségek is túlontúl korlátozottak.

Köszönöm még egyszer a választ.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, Papo írta:

Valami nem stimmel. A legújabb (Lakossagi_aszf_2d_fuggelek_csatornakiosztasok_20180301_uj.pdf) kiadásban (32. oldal) a Kódolatlan Digitális Alap csomag csatornaszáma 24. A Kódolatlan Digitális Családi csomag pedig 36-ot tartalmaz.

Akkor most hogy van ez? Mi az igazság?

Biztos ez a legújabb ? Nem kéne még egy újabbnak jönnie ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv! Felbuzdulva az előbb linkelt új csatornalistán, ismét megpróbálkoztam a 1414-gyel, hátha sikerül valamit kideríteni/intézni. A mai ügyintéző közlékenyebb volt, mint a csütörtöki. A lényeg, hogy azért nem lehet módosítani a szerződésünket (és sokan másokét sem), mert éppen egy új rendszerbe migrálják át azt és emiatt zárolva van. Ugyanezen ok miatt nem válaszoltak a korábbi levelemre sem. Majd ha ez a migrálás lezajlott, akkor lehet bármit is tenni, csak hetek kérdése. De ezt ők külön nem fogják jelezni, érdeklődjünk hetente mi. Addig meg csak reménykedni lehet, hogy nem kapcsolnak le semmilyen szolgáltatást...

Nem tudom, mennyire gondolták ezt át, vagy gondolják komolyan. Én kedvelem a T-t, náluk van a kábeltv, net, vonalas és minden mobil telefon a családban, meg is vagyok/voltam velük elégedve (pl. 24 órán belül javították az adsl modemem hibáját) és szívesen fizetek kicsit többet is a konkurenciához képest egy jobb supportért, de azért ez így kicsit vicces.

Szerintetek lehet valamit tenni? Várjak reménykedve, hogy húsvétkor nem veszik ki alólam a netet, vagy esetleg érdemes egy panaszt tenni, hogy legalább mi le legyünk védve a későbbi kellemetlenségek ellen?

Előre is köszönöm.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
11 órája, Roli82 írta:

Az Április 1.-től hatályosat itt találod!

Köszi. De ebben is 24 csatorna van. :(

Az említett 30 csatorna adat honnan van? Mert ilyet sehol sem láttam.

Mellesleg ez a csatornaszám csökkentés egy kapitális pofátlanság. Mégpedig azért, mert a házak nagy része (több szoba, más helyiség) koax kábellel és elosztó rendszerrel van bekábelezve. Ezen a digitális rendszer tökéletesen átment. Az IPTV-hez pedig LAN hálózat kell. Mégis, hogy képzelik a T-nél? Még ha nagy kínnal át is lehetne húzni, az elosztási pont nem ugyanott van, azaz az egész csövezés sz@rt sem ér. Milyen megoldást javasolnak? Talán WiFi-t? Ki fizeti az eszközöket? Ilyen érzéketlen, gátlástalan megoldást még nem láttam.

De van megoldás: a konkurencia. Az elmegy a meglévő koax kábel hálózaton, és még jóval olcsóbb is (az 1 GB-es netről nem beszélve). Úgy látszik nem érdekli a T-t, hogy lelépnek az előfizetők. Mint ahogy én is el fogok gondolkozni. Ott maradnak a hatalmas kábelhálózatukkal. A konkurenciának meg ott feszít az egy szál vékony üvegszál hálózata, erősítők és nehéz, vastag kábelek nélkül.

Ám legyen.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2018. 03. 31. at 16:21, Papo írta:

Köszi. De ebben is 24 csatorna van. :(

Az említett 30 csatorna adat honnan van? Mert ilyet sehol sem láttam.

Mellesleg ez a csatornaszám csökkentés egy kapitális pofátlanság. Mégpedig azért, mert a házak nagy része (több szoba, más helyiség) koax kábellel és elosztó rendszerrel van bekábelezve. Ezen a digitális rendszer tökéletesen átment. Az IPTV-hez pedig LAN hálózat kell. Mégis, hogy képzelik a T-nél? Még ha nagy kínnal át is lehetne húzni, az elosztási pont nem ugyanott van, azaz az egész csövezés sz@rt sem ér. Milyen megoldást javasolnak? Talán WiFi-t? Ki fizeti az eszközöket? Ilyen érzéketlen, gátlástalan megoldást még nem láttam.

De van megoldás: a konkurencia. Az elmegy a meglévő koax kábel hálózaton, és még jóval olcsóbb is (az 1 GB-es netről nem beszélve). Úgy látszik nem érdekli a T-t, hogy lelépnek az előfizetők. Mint ahogy én is el fogok gondolkozni. Ott maradnak a hatalmas kábelhálózatukkal. A konkurenciának meg ott feszít az egy szál vékony üvegszál hálózata, erősítők és nehéz, vastag kábelek nélkül.

Ám legyen.

Jogos!

Én is lelépnék ha lenne hova. Csak sajnos a másik szolgáltató is iptv-t ad. (Bár ők soha nem is adtak mást).

A T visszaél az előfizetők bizalmával. És büntetlenül....

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: micimacho
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...