Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

Pedig a kérdésre válaszoltam. Azt kérdezted, hogy miért nem lehetséges neked Super Családi HD-re váltani, úgy, hogy nem akarsz IPTV-t (gondolom SatTV-t sem) erre ez a válasz, amit írtam. Nem a DKTV az irányvonal, az IPTV az. Mert költséghatékonyabb, egyszerűbb, sokkal több többletszolgáltatást nyújt, managelhetőbb stb. (Személyes véleméem szerint nem hogy csak a DKTV a múlt, hanem a lineáris TV-zés is, remélem megérem még, hogy már csak 60-70 év felettiek néznek lineáris műsort)

A kábelt nem rohasztják le, sőt fejlesztik, nagyon sok helyen fogják jövő évben optikai kábelre cserélni a réz telefonkábeleket, elnyertek több milliós EU támogatásokat, letették az új székház alapkövét is, bővíteni akarják a 4G lefedettséget. Nem úgy néz ki a dolog, hogy ki akarnának vonulni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdv!

Pedig erre én nem tudok többet mondani, ha lehet, akkor azt megteszi más fórumozó biztosan.

A DKTV a Telekomnál egy megszűnő félben lévő szolgáltatás, ahogy az analóg kábel TV is az volt és mára meg is szűnt, túl sok helyet foglal a kábeken, kell a hely az IP alapú szolgáltatásoknak, mint az internet és az IPTV.  Nem véletlen csökken ezen a platformon a csatornák száma, nem hogy Super Családi HD mennyiségű csatornát szolgálssanak rajta.

A SatTV is csak azért létezik, mert a kábeles infrastruktúra nem elégséges még a TV szolgáltatás mindenkihez való eljuttatásához, van ahol csak dsl (réztelefon kábel) szolgáltatása van csak a T-nek, itt az IPTV is sok helyen felejtős, DKTV pedig szóba sem jöhet sehol.  Amúgy SAT is csak egy púp a hátukon szerintem, nem vélelen, ahol optikai hálózat van ott a SAT-ról is terelik le az ügyfeleket.

Nekem is SAT TV szolgáltatásom van, semmi gond vele esőben sem, még nagyobb viharban is max kockásodik vagy meg meg röccen az adás, mondjuk akkor már kihúzzuk úgy is az elektromos eszközeinket, mert gyakran be csap a villám felénk. Boxot sajnos annál is használni kell, annak ellenére, hogy a TV-m is tartalmazza a szükséges tunert. Sajnos fogyaszt plusz áramot is, de annyira nem vészes a villanyszámlánk tőle, mint egy olajradiátortól.

Ha te mindenféleképpen ragaszkodsz a DKTV-hez több csatornával, akkor nem a Telekom a te szolgáltatód. Van nálunk is helyi kábelTV-s, akinek nem kell IPTV és régi CRT tévéje van és fizeti az 5ezer forintot a 30 analóg csatornájért, az mind nála van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdv btz !

Olvastam a laikus érdeklődő kérdéseire adott válaszaidat. Egyébként lényegre törőek és pontosak....kíválóan megfelelnek akár a Telekom szolgáltató bármelyik marketing kiadványába "látszólag" logikus szolgáltatói lépések magyarázataként. Azért néhány dologra engedd meg, hogy felhívjam a figyelmedet, mert ugye van élet a Telekomon túl is. Először is: A technikai fejlődés irányvonalát nem a tartalmaknak az ügyfelek felé eljuttatásában érdekelt  szolgáltatók határozzák meg. Tudod ez az amiért UHD Tv készülékeket gyártanak a gyártók, miközben a Magyar Telekom HD csomagjaiban csak szabályt erősítő kivételként fordul elő 1080 vizszintes sorfelbontású u.n. fullHD adás is. Nos az IP-vel is nagyjából ez a baj. A Hardverfejlesztés iránya az elmúlt években a televíziók tekintetében a tunerek (vételi egységek) fejlesztése volt. Így lett a DVB-T mellett DVB-T2 vagy a DVB-S mellett S2 tuner. Ezek ugyanis benne vannak a TV készülékben ellentétben az IP vevővel. Az csak külső média box formájában érhető el. Ez azt eredményezi , hogy a Telekom szolgáltató (kihasználva, hogy a mezei halandóknak 2-3 esetleg 4 Tv készülék zakatol a lakásában) készülékenként bérleti díjakért sok-sok kütyüt sózhat gyanútlan ügyfeleire. Magam is halottam olyan szolgáltatás értékesítést Telekom ügyfélszolgálaton, ahol az IP szolgáltatást digitális kábel Tv szolgáltatásnak értékesítették. Persze kábelen jön, digitális, és Tv műsorok futnak rajta de valamiért mégsem ezt hívják digtális kábel TV  szolgáltatásnak. Egyébként a laptopom tele van okos alkalmazással, hordozható és még megfelelő szoftverrel telefonálni is tudok rajta. Akkor ez most szerinted okos telefon ? És nem utolsó sorba nesze neked energiahatékonyság.....hiszen hiába vett a szerencsétlen A++ energia osztályú Tv-t, mindegyikhez kell az IP-box ami szintén nem gondolatátvitellel működik, hanem bizony villamos áramot fogyaszt. Ráadásul mindet el is kell helyezni a további mindenfelé lógó kábelekkel együtt. Gondolkodj el rajta, hogy a magyar piacon jelen lévő más szolgáltatók, szerinted miért nem erőltetik a DVB-C helyett inkább az IP-t. Félre ne értsd, semmi bajom az IP-vel, mert annak is megvan a maga létjogosultsága és ráadásul hosszú távon valószínűleg az általad leírtak fognak történni. Azonban a jelenben nagyon is jogos Gaba barátunk igénye arra, hogy a tisztességesen fizetett szolgáltatását tartsák megfelelően korszerű szinten és ugyanúgy hozzá férhessen a szolgáltatását érintő információkhoz, mintha a szolgáltatója által erőszakosan tukmált IP-t venné igénybe.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nem írom le a DKTV-t, egyértelmű, hogy jelenleg ennek a legnagyobb a támogatottsága a TV gyártók körében, DVB-C tuner szinte minden ma kapható TV készülékben van, nyilván ez is egy oka, hogy a legtöbb szolgáltató erre ált rá. Nagyon jó lenne, ha a gyártók kitalálnának egy egységes IP szabvábványt, ami felé sok szolgáltatónak megérné elindulni, mert az még kevés, ha csak néhány készülék támogat egy bizonyos nyílt platformot, attól még a szolgáltatók nem fognak tömegesen annak az irányába elindulni, úgy mint a DVB-C esetén (de még az arra való átálás is nehézkesen megy, sok kis koaxos szolgáltató még analógon adja, mert nincs rákényszerítve váltásra), persze a Telekom akkor sem biztos, hogy elindulna a támogatott szabvány felé, vagy ha elindulna is, saját eszköz preferálásával tenné, nem véletlen szereti a saját eszközeit, könnyebb a technikai support egy egységes berendezéssel, költségkímélés, nem véletlen, hogy sat esetén is kötelezően boxot használtatnak, hiába van a TV-mben ugyan olyan DVB-S2 tuner. Én ebben a kötelező box és saját IPTV megoldás használatban nem látom, hogy mi a röghöz kötés, az maximum a hűségidő alkalmazásával lehet megtenni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 perce, Gaba írta:

Úgy gondolom mi nem vagyunk fontosak a szolgáltatónak, mert még válaszra sem méltatják a "vevőt". Gondoltam hogy valaki "illetékes" ír egy pár sort, de úgy látom ez is Magyarország, le vagyunk sz...va. Remélem azért hogy elolvassák, azt nem írom hogy  "és elszégyenlik magukat", mert azt nem fogják.   Majd nézem interneten a sportot, filmeket, és csak az internetet fizetem.   

Amíg egypár százalék az elégedetlen userek aránya addig bekalkulált veszteség, de pl ahogy a FOX kivételénél kiborult a bili, bebizonyosodott hogy van valami ami a Tnek is fáj és a T is tud gyorsan lépni. Sajnos az itt lévő problémás felhasználók száma általában elenyésző az elégedett, felhasználók számával szemben, mindenki lenyeli a havi többszáz forintos villanyszámlát (én pl főkapcsolóval kapcsolom a stb-t), az  átlag az ujdonságokról nem tud és nem is akarja használni.  Van akinek jó a T csatorna sorrend, az hogy nem kell a tv-t átállitgani minden csatornamódosuláskor. Favoritom egy nyilt szabványú iptv megoldás, amit TVappok, mobilok bármi ismerhet.

A csatornaváltás miatt több levelet küldtek mostanában -volt a promócios időszak, majd a megszűnte és most a  váltás - a folyamatos hibák lehetőségéről -ez lehet a háttérben a mostani hibáknál, illetve hogy te nem az stb-t használod, azon valószinű kevesebb probléma lett volna. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
5 perce, acel írta:

Hát ez másik topicba tartozik, a T 2016 szeptemberében (ööö)  cseréli ki az iptv platformját valami ujra, ennek ven egy külön topicja is. Ha az új platform nyilt szabványú lesz akkor lehetnek olyan applikációk a tvben amik támogatják.  A T-t ismerve csak saját -radiátorral- stb-vel lehet fogni.

 

 

Ezt olvastam, és várnám is, az on demand jelleg miatt is, de még inkább a reménybeli minőségi változás(?) miatt még inkább.

Nem állt szándékomban offolni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
5 órája, btz írta:

... Nem raktam még fogyasztásmérőt a T boxaira, de lehet, hogy valamikor megnézem, mennyit fogyaszt, nem hiszem, hogy ez teszi ki a villanyfogyasztásom nagy %-át, nem ez fog anyagi csődbe vinni. A boxot is lehet készenléti üzemmódba tenni, így azzal is minimalizálódik a fogyasztása, sajnos sokan ezt nem teszik meg. Akkor tényleg megy éjjel, nappal...

Én megmértem: kb. 15W az IPTV Box fogyasztása. Ha készenlétben van AKKOR IS. Ehhez jön még hozzá a Router, ami kb. ugyanennyi, azaz 30W. Ez kb 22kW havonta, azaz 900 Ft. Ez azért látható összeg, a havi számla közel 10%-a. Ezt kellene téríteni a T-nek, de hallani sem akar róla. Naná, hogy nem. A sok birka meg hagyja. :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 órája, acel írta:

Hát ez másik topicba tartozik, a T 2016 szeptemberében (ööö)  cseréli ki az iptv platformját valami ujra, ennek ven egy külön topicja is. Ha az új platform nyilt szabványú lesz akkor lehetnek olyan applikációk a tvben amik támogatják.  A T-t ismerve csak saját -radiátorral- stb-vel lehet fogni.

 

 

Igen. Valószínűleg mégha teljesen egyező TV-kben meglévő IPTV technológia lenne, a T-nél maradna a "radiátor", úgy mint a már említett DVB-S2 (SatTV technológiája) esetén is, az említett okok végett.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
39 perce, btz írta:

 

@Papo

Nen lenne különbség a box készenléti állapota és a működési állapota között? Szerintem valamennyi különbségnek kéne lennie. Mondjuk az sem mindegy, hogy HDD-s vagy HDD nélküli box, mert lehet, hogy a HDD-s pörgeti a lemezét készenlét alatt is, ebben az esetben tényleg elképzelhető, hogy minimális a fogyasztási különbség

Az én IPTV boxomban nincs HDD. És nem is lesz, amíg nem adnak SSD-t. Az meg biztos, hogy nem lesz. Mellesleg volt kint szerelő cserélni a boxot (elromlott), és ő is egyből mondta a készenléti állapotot. Ott, az orra előtt megmértem, csak csodálkozott. Én nem. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, anonymus írta:

Van 75 ohm  meg van 75 ohm másból nagyon nem szokás ktv hálózatot építeni. 3x árnyékolás meg szerintem minden hol alap, mert a dvb-t olyan szépen be mászik a koax hálózatra hogy öröm nézni. Egyetlen rosszul meghúzott 540-es.

Kábelcsere oldotta meg nálam eygszer a felső frekvenciák hiányát, de volt hogy érintkezés hiba is okozta.  De pl ebbe a szpbában az analóg is  eszméletlen zajos, a ledes égők meg pislognak. A föld jó. Beletörödtem hogy ilyen:-) Szóval csatlakozások, kábelminőség , rossz minőségű csatlakozók, elosztók is okozhatják a hibát- De lehet tényleg távol van és erősíteni kellene.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok,

Ma reggelre eltűnt a program guide.  A kártyát a tv CI moduljában használom, eddig probléma nélkül. Valami átállításra került vajon?

Esetleg újra kell telepíteni a csatornákat más ország kiválasztásával?

A készülék régebbi Panasonic ST60 plazma.

Valakinek van ötlete, előre is köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

"2017.10.01.-től  Megszüntetjük az alábbi TV minicsomagokat a vonatkozó, előfizetői szerződések felmondásával:

IPTV:  Globe, Delta, Speak!, Movie, Kids, KidsPlus, Filmbox;

SAT TV:  SAT Globe, SAT Delta, SAT Speak!, SAT Kids, SAT KidsPlus;

Digitális Kábel TV:  Globe, Delta, Speak!, Movie, Kids, Filmbox

Csatorna elnevezésváltozása 2017. október 3-tól: az AXN White csatorna elnevezése Sony Max, az AXN Black csatorna elnevezése Sony Movie Channel elnevezésre változik, a csatornák jellege nem módosul.

2017. október 3-tól az Alap csomagban a VIVA csatorna helyén a Comedy Central Family csatorna kerül elosztásra, valamint a Szuper Családi HD csomagban a Comedy Central Extra csatorna helyén az MTV Hits csatorna kerül elosztásra."

Forrás aktuális számla.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Hát nah nem nagyon tudok mit mondani, annyi biztos  hogy marad 30 kódolatlan csatorna. Ami országosan egységesen meg fog egyezni az iptv alap csomag kínálatával.  Iptv alap csomagra előfizetsz 1 -boxal akkor is megkapod ezt a 30 kódolatlan csatornát.  Jobbat szebbet nem tudok mondani. Úgy tudom akinek kódolt digitális ktv családi vagy super hd családi van azok szerződését felmondják. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...