Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
Ekkor: 2018. 04. 01. at 20:21, ApaFia írta:

Ez nem visszaélés,hanem ezt úgy nevezik technikai fejlődés! ,)

Én más véleményen vagyok. Ha valamit rád kényszerítenek akkor az nem technikai fejlődés. Nem hagyják meg a választás lehetőségét. Iptv vagy semmi..... Kösz szépen........ Ja és ha ugyanazt a csomagot szertném mint a kábeltv-n akkor jóval többe kerül.

Bp-i ismerőseim közül mindenki otthagyta a T-. Pontosan emiatt. Most használják a **-t harmad áron, és sokkal jobb szolgáltatással.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Danka
Konkurencia megnevezése
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Új csatornakiosztás alapján Budapesten (központi fejállomás) NEM az IPTV Alap 34  csatornáját fogjuk megkapni, hanem CSAK 24-et (3.1 pont, 28.,29. oldal)

Békéscsaba és környéke: 28 csatorna (3.2 pont)

Marcali és környéke: 36 (!) csatorna, ráadásul ott megmarad a NatGeo, Spektrum, Discovery is.

Abasár, stb: 36 csatorna, és itt is megmarad a NatGeo, Spektrum, Discovery.

Ennyit arról, hogy az egész országban EGYSÉGESEN lesznek kiosztva a kódolatlan DVB-C csatornák.

Budapestiek kapják a legkevesebbet...

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, tomzee írta:

Új csatornakiosztás alapján Budapesten (központi fejállomás) NEM az IPTV Alap 34  csatornáját fogjuk megkapni, hanem CSAK 24-et (3.1 pont, 28.,29. oldal)

Békéscsaba és környéke: 28 csatorna (3.2 pont)

Marcali és környéke: 36 (!) csatorna, ráadásul ott megmarad a NatGeo, Spektrum, Discovery is.

Abasár, stb: 36 csatorna, és itt is megmarad a NatGeo, Spektrum, Discovery.

Ennyit arról, hogy az egész országban EGYSÉGESEN lesznek kiosztva a kódolatlan DVB-C csatornák.

Budapestiek kapják a legkevesebbet...

 

Na ez az! nekem is kibökte a szememet, én is onnan kapom a jelet.....

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: micimacho
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, btz írta:

@micimacho

Mért ne lenne valami technikai fejlődés? Attól hogy te nem akorod elfogadni, mert rád ugyan ne kényszerítse senki (nem is kényszeríti) , attól az még nem változtat azon, hogy az adott dolog technikai előrelépés. 

DVB-C-vel sajnos 20-30 év múlva sem fogunk eljutni oda, hogy ne legyenek többé lineáris műsorok, lineáris TV adók, hanem videotartalmak, multimédiás tartalmak, amiket bárhol, bármikor hely és platformfüggetlenül és akkor vegyünk igénybe, amikor mi szeretnénk. Ehhez meg kell tenni az olykor kényelmetlen első lépéseket. 

Főleg amikor 5 percet kell várni, hogy a set top box betöltsön. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, anonymus írta:

Nagyon elvannak kényeztetve koaxos előfizetők ... Még mindig egy profit orientált cég a T és nem egy ajándékokat osztó mindent ingyen adó cég.  Nyújt alternatívát a szolgáltató részedre ami ha nem felel meg akkor felmondhatsz.  Ha abban a boltban ahova minden nap munka után mész. Felemelik a kenyér árát 200%-al de nyújtanak alternatívát egy másik kenyérre.  Ott is ez lesz ? Marhára nem... 

Helyesbítsünk: nyerészkedő cég....

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Itt azért elkelne némi indoklás. Ugyanazért az előfizetésért az egyik helyen 24, a másik helyen 30, vagy akár 36 csatorna is van. Miért is? Ha pénzt kér a több csatornáért az előállító médiacég  (fizet a T a Discovery-nek), akkor hol van a fentebb kifejtett üzleti szellem? Ha csomagban kapja a T (ami valószínű), akkor miért kell elvenni a Budapestiektől? Mert emiatt kell bérelni többlet set top boxot, megoldani a kábelezést, fizetni a többlet áramfogyasztást, a két távirányítót. Máshol meg hátradől a User, és kész. A hálózat ugyanaz.

Attól tartok, hogy ez a különbség tétel nem fog megállni a NMHH előtt. Volt már bírság, lesz is. De hátha megrázza a fejét valamelyik okos ember, és nem hatóságnak képzeli magát.

Engem már tegnap kioktattak itt, mert volt eltérő véleményem. Van most is. Inkább logikus, érdemi magyarázat kellene.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ár és szolgáltatás különbségben rejtett ár különbségek mindössze voltak a tnel, Amint vagy tudomásul veszel vagy nem nézel tvt, nhhm ellenben védett a T, mindent betart ami ellenőrizhető, a T visszaél az erőfölénnyel az látszik, a másik szolgáltató megjelenése 100%os veszteséggel jár, de nem érdekli, nem számottevő a veszteség emiatt,  szóval ahol lehet ott váltani érdemes, ha csak nem kell a T többlete ami csatorna választékot,tvgot és használhatatlan ondemand tvt jelent valamint altalanydijas telefont. Három háztartásból 1-et már atvittem, egy billeg. A T management nem a előfizetők alapján kapja a pénzét addig nem is érdekli őket az elégedettség

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 perce, acel írta:

... A T management nem a előfizetők alapján kapja a pénzét addig nem is érdekli őket az elégedettség

Akkor mi alapján? Talán hogy mennyit süt a nap? :) Ha ez így van, az még épeszű üzleti szellemnek is ellentmond. Hihetetlen. A bevételt az előfizető termeli meg. Vagy rosszul gondolom?

Ami meg a "délieknek" szóló ajándékot illeti, hihetetlen. Egy kőkemény üzleti alapokon álló cég ajándékoz? Ma Budapestnek, holnap Békésnek? Ne már. Ha ez eddig tényleg így volt, akkor az a management csináljon valami mást. Nem akarok tanácsot adni, gondoljon mindenki azt amit akar.

Elmegyek locsolni. Nem délre, hanem Budapestre. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 perce, anonymus írta:

.... Előfizetsz egy voip-ra és ott van 3x csatorna is.

De hát az van. Mellesleg a csatorna kiosztásban ez hol van feltüntetve? Csak ülök, és nézek. :)

Ps: miért van, hogy minden válasznál újra be kell jelentkezni, és az 1. hsz -től elnavigálni a végére? A pipa pedig ott van a megjegyzésnél.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, Papo írta:

Itt azért elkelne némi indoklás. Ugyanazért az előfizetésért az egyik helyen 24, a másik helyen 30, vagy akár 36 csatorna is van. Miért is? Ha pénzt kér a több csatornáért az előállító médiacég  (fizet a T a Discovery-nek), akkor hol van a fentebb kifejtett üzleti szellem? Ha csomagban kapja a T (ami valószínű), akkor miért kell elvenni a Budapestiektől? Mert emiatt kell bérelni többlet set top boxot, megoldani a kábelezést, fizetni a többlet áramfogyasztást, a két távirányítót. Máshol meg hátradől a User, és kész. A hálózat ugyanaz.

Attól tartok, hogy ez a különbség tétel nem fog megállni a NMHH előtt. Volt már bírság, lesz is. De hátha megrázza a fejét valamelyik okos ember, és nem hatóságnak képzeli magát.

Engem már tegnap kioktattak itt, mert volt eltérő véleményem. Van most is. Inkább logikus, érdemi magyarázat kellene.

Én veled vagyok.....:)

Mindenben egyetértek. Én már fordultam egy jogi hatósághoz de visszadobták a levelet azzal az indokkal, hogy jogilag nem ők az illetékesek.

Viszont egyetértenek velem.......

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
5 órája, anonymus írta:

Még várni kell de hamarosan már nem ;)

Tessék? Miért? A WinCE begyorsul, vagy a processzorral csoda történik? :)

Mellesleg egy box havonta kb. 500 Ft áramot fogyaszt. De van egy router is. Az legalább ugyanennyi. Ha nem egy tv van, az darabonként még 500 Ft. Ez már kezd látható összeg lenni. Főleg azért, mert az előfizetőnek jön a villanyszámla. Kap egy szolgáltatást, amiért fizet. De nem annyiba kerül neki, mert fizet az áramért is, ami 15-20%-ka a szolgáltatás számlájának.

Mondok egy ellenpéldát. Egy barátomnál szennyvízátemelő szivattyú van. A csatorna művek a villany fogyasztást jóváírja a számlában. Ilyen a T-nek eszébe sem jut. Pedig hasonló a helyzet. :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Valamit félreértetek. Én nem az 500 Ft miatt sírtam (ami mellesleg legalább 1000), hanem arról az elvről, hogy van egy fizetős szolgáltatás, ahol a szolgáltatáshoz köthető költséget nem a szolgáltató fizeti. És itt utaltam a kommunális csatorna díjra, ahol hasonló helyzetben a szolgáltató kifizeti a ráeső költséget.

Ez elvi, üzleti dolog. Mellesleg én sem fizetnék olyanért, amit rá lehet másra tolni.

Talán érthető.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Papo
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Papo

Oké. Értem. Az elvek azok elvek. Nekem az lenne az elvem, hogy kapjak mindent ingyen, gázt, áramot, kapjam azért a fizetést, hogy otthon ülök és semmit nem teszek, dehát nem működhet minden az elveim szerint, a kiscica vigye el, pedig milyen szép világ lenne. 

@anonymus

Igen tudom, hogy lehetne ezt box nélkül is. Hasonló lehet mint a TVGO, Az is egy IP alapú dolog. Szolgáltató és platform független is lenne, ha lenne még Smart TV-re applikáció. Már rég el kellett volna indulni az IPTV-nek egy ilyen irányba. Kb akkoriban mikor a TVGO is elindult. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, btz írta:

@anonymus

Az 500ft csak a fenti példából ragadt rám. Amúgy igazad van, hogy itt többlet áramfogyasztásról beszélünk. Mindenki próbál spórolni ésszerű határok között. Én is spórolok, például, hogy lekapcsolom a villanyt a helységben, ahol senki nem tartózkodik vagy nem járatom nyitott ajtóval a hűtőt, de eszembe sem jutna, azon idegelni magam, hogy jajj ezen a HGW-n ez a lámpa mennyit fogyaszthat vagy a Sat boxon stb, mert felesleges. Ha majd zavart okoz az egzisztenciámban akkor kikapcsolom vagy lemondom. Még azt sem mondon, hogy egy napi ebédemről kéne lemondanom emiatt. Azt már nem tartom az ésszerű spórolás keretei között valónak.  Annyi mindennel lehet spórolni lemondások nélkül szinte, mégis sok helyen elfolyik a pénz, amiről a panaszkodók érdekes módon nem panaszkodnak, cssk a HGW és a box amivel bajuk van. 

A lakossági áramfogyasztás 1-3 százalékát eszik meg (fűtik el) ezek a nem 1w - is stb-k ez kevés?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
5 perce, anonymus írta:

Szerintem a csavar ott van, hogy amire te gondolsz törvény annak életbe lépése előtt forgalomba lett helyezve a iptv box. Ha egy HDMI stick-röl menne a tv, aminek kell egy usb port áramnak. Mint pl a Google Chromecast. Akkor vissza jönnél a T-hez, vagy szerinted akkor jobban szeretnék az iptv-t ?

Tudod még t-s ként megkérdeztem ,?. A válasz az volt hogy ez nem stb, hanem média eszköz. Innentől a 2009es 5w se érvényes rá, és vették ki belőle a rendesebb standby állapotot ami viszont blokkolta az időzített felvételt.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: acel
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, acel írta:

Tudod még t-s ként megkérdeztem ,?. A válasz az volt hogy ez nem stb, hanem média eszköz. Innentől a 2009es 5w se érvényes rá, és vették ki belőle a rendesebb standby állapotot ami viszont blokkolta az időzített felvételt.

D -nek a dupla eszköze ? ONT + rf recevier ? :D Műszakilag egy eszköz is tudná :DDD

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
41 perce, btz írta:

Ha 1-3%, akkor eléggé arányos az egy háztartásra jutó fogyasztással. Nem kevés de nem is olyan sok. 

Sok mert feleslegesen  megy el, mert a felhasználók kevésnek érzik a szolgáltatóknak még nem érdeke, csak a gyerekeinknek fáj.  egy erőművel kevesebb elég lenne. hasonló dolgokkal akár 30% őt is meg lehetne takarítani, Paks helyett.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...