Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 2
2 perce, Roli82 írta:

A bekerülő csatornák Augusztus 7. követően lesznek elérhetőek egy éjjeli karbantartással, mivel nem csak annyiból áll, hogy le veszik a kódolást róla, van ahol be is kell tenni ezeket a csatornákat pl a Dél-Keleti régióban a frekvencia kiosztást is módosítani kell emiatt. Szóval türelem, de tudtommal neked IPTV-d van már nem?

2018. augusztus 07-én 00:00 és 08:00 között: Budapest, Marcali (Gadány, Hollád, Kelevíz, Libickozma, Nagyszakácsi, Nemeskisfalud, Szenyér, Tikos, Varászló); Penyige (Szatmárcseke, Csegöld, Hermánszeg, Jánkmajtis, Kisszekeres, Mánd, Nagyszekeres, Szamossályi, Zsarolyán); Vámosgyörk, Csépa (Tiszasas, Tiszaug, Tiszakürt, Szelevény); Gyöngyöspata, Szücsi; Perkáta; Tiszanána ( Kisköre, Kömlő), Dunakeszi, Pomáz, Csömör, Pusztazámor-Sóskút, Göd, Sződ, Fót, Vecsés, Üröm, Solymár, Nagykovácsi, Remeteszőlős, Perbál, Piliscsaba, Tinnye, Mende, Gyál, Üllő, Ecser, Gyömrő, Veresegyház, Bernecebaráti, Dunabogdány, Ipolydamásd, Ipolytölgyes, Kemence, Kismaros, Kisoroszi, Kóspallag, Letkés, Márianosztra, Nagybörzsöny, Perőcsény, Szob, Szokolya, Tésa, Vámosmikola, Verőce, Visegrád, Zebegény, Pócsmegyer, Surány, Tahitótfalu, Isaszeg, Tura, Aszód, Iklad, Domony, Érd, Diósd, Óbuda, Újpalota, Budakalász, Budapest II (Pesthidegkút); Esztergom; Siófok; Ajka, Magyarpolány, Kislőd, Noszlop, Ajkarendek, Bakonygyepes; Békéscsaba (Békés, Orosháza, Doboz, Gerla, Gyula, Nagyszénás, Székkutas, Telekgerendás, Mezőkovácsháza, Magyarbánhegyes, Mezőhegyes, Nagybánhegyes, Kevermes, Almáskamarás, Nagykamarás, Dombiratos, Kunágota ); Hódmezővásárhely (Mórahalom, Domaszék, Zákányszék, Ásotthalom, Ruzsa, Öttömös, Pusztamérges, Üllés, Szegvár, Mártély); Mindszent; Szeged (Deszk, Tiszasziget, Újszentiván, Makó, Kiszombor, Apátfalva, Magyarcsanád, Csanádpalota, Klárafalva, Ferencszállás, Kistelek, Pusztaszer, Kübekháza, Balástya) települések egyes részein

Igen, nekünk már IP-tv van, de a szomszédban nagyikámnak a szerződése "Kódolatlan Digitális Alap csomag"

Így ahogy leírtad, már teljesen érthető a dolog azzal szemben mint a "hívjad a 1414-et, vagy az újra hangolás (ami már megvolt). Köszönöm az információt, csak azt sajnálom, hogy ezt hivatalosan a Telekom miért nem teszi meg...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Idős családtag panaszkodott, hogy eltűntek a digitális csatornák, illetve csak az alapcsatornákat látja. IPTV-je van, amellett nézi másik tv-n a digitális csatornákat a telekomtól kapott dobozzal.

Vissza fognak jönni a csatornák maguktól a karbantartás után, vagy kell majd emiatt valami újrahangolás a dobozon?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
12 perce, tks írta:

Idős családtag panaszkodott, hogy eltűntek a digitális csatornák, illetve csak az alapcsatornákat látja. IPTV-je van, amellett nézi másik tv-n a digitális csatornákat a telekomtól kapott dobozzal.

Vissza fognak jönni a csatornák maguktól a karbantartás után, vagy kell majd emiatt valami újrahangolás a dobozon?

Újra kell hangolni a DVB-C boxot és az IPTV Alap csomagjával meg egyező csatornákat tudja majd nézni rajta.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

 

 

Üdv,

 

Roli82 fórumtárs egy másik topikban közzétett hozzászólását tudom ideidézni, itt megtalálhatod az egyik keresett információt.

 

"Ügyfélszolgálat tájékoztatása szerint az analog kábel TV és ED3 IPTV ügyfelek részére – bizonyos településeken, változó csatornakiosztással Május 12.-től kódolatlan formában érhető el a Digitális Kábel Tv. Tehát akinek DVB-C képes TV van a birtokában az box és kártya nélkül nézheti!


Téma javasolt topikja Link

 

Vásárhelyen (600MHz hálózat) 81 csatornából ezek vannak nyitva.

 

M1
M2
M3
Duna
Duna World
AXN
Nat Geo
RTL-Klub
TV2
ATV
Film+
Super TV2
Ozone Network
Life Network
Sport1
Hir TV
Viasat3
Story4
P+
Fem3
Story5
RTL2
Muzsika TV
Sport Klub

 

Egyébként pocsék képminősége van :smileyvery-happy:"

 

Ami másik kérdésedet, a frekvenciákat illeti   fórumtárs ‎2015-05-14 19:02  közétett hozzászolását ajánlom - nyisd meg hozzászólásában az "Eszerint próbáltad?" alatt található hivatkozást. A mellékelt link a topikhoz vezet. ( Link)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdvözlet Mindenkinek! Tulajdonképpen nem is kérdés lenne, csak egy kis füstölgés amiatt, hogy kb. lassan 20 éve vagyunk előfizetői a szolgáltatónak, és emlékszem, még a boldogabb időkben "kedvezményesen" meg lehetett vásárolni a STB-ot. Mivel a most gyártott televíziók többsége már tudja fogadni a  kártyaolvasó modult, így totálisan feleslegessé válik a "fekete doboz". (Mondjuk nálunk jó szolgálatot tesz, amióta az asztal lába alatt van, azóta nem billeg :-)) Visszaadni nem lehet, megvásárolni nem lehet, tehát minden hónapban beszedik a pénzt érte, ha tetszik, ha nem - örökös rabszolgaság. Valakinek valami tippje???? Üdv!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Én azoknál akiknél van iptv levágnám a dvb-c frekvenciákat vagy fizessen érte jelképes összeget.

 

Dögöljön meg a szomszéd tehene ? Analógot se szűrték ki mindenhol anno, most hirtelen pakoljanak fel x ezer szűrőt majd pár év múlva meg le …..

 

 

Mert ugye az új előfizetőknél nincs elhúzva a koax csak a digitális elosztóig.

Ez így nem merném ki mondani inkább azt hogy kérni kell de az tény hogy csak egy osztást engednek a hálózatban.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Köszönöm a hozzá(m)szólásodat. Fején találtad a szöget minden szempontból, és kicsit megnyugató, hogy nem csak én vagyok felháborodva a kiszolgáltatott helyzet miatt. Azonban ahol lakom, sajnos nem lehet szolgáltatót választani, mert csak a ******* van kiépítve, így maradok "örökbérlő". Éljen a szabad piac!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nem tudom mi azon vagyunk-e, a frekvenciák stimmelnek, de ha manuálisan kerestetem, akkor egyik csatorna sem működik megfelelően.

Ha hálózat alapúval, akkor némelyik jó, némelyik nem.

Egyre erősebb bennem az érzés, hogy a tv szoftvere nem szereti a telekomos DVB-C-t. :(

Jó lesz analóg lekapcsolás után. :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Zebegény

 

Hát Telekom oldalán azt írják, hogy a helyi csatornák maradnak analógon, nálunk ilyen a Danubia televízió, összes többi digitálisan fog jönni majd.

 

De ha valóban a TV szoftverének a hibája, akkor be kell szerezni egy DVB-C-s beltérit. Vagy NMHH-val megnézetni, mert ők elvileg rászólhatnak a Samsungra, hogy nézzék már meg a szoftverüket.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Mindig is tudtam, hogy kicsi a világ. :D

Igen, Dunabogdányhoz tartozunk, volt Dunainfo terület.

 

Régiót még nem próbáltam állítani, de mindjárt megnézem Németországon.

 

Tehát amikor lekapcsol az analóg, akkor az alap csomag még továbbra is lesz analógon?

Mondjuk az nem lesz elég azt hiszem, úgyhogy kell a digitális, vagy az iptv majd.

 

Na, levideóztam a jelenséget, lövésem sincs, hogy mi okozhatja. RTL Klub:

https://youtu.be/3z0ZfQeQAIo

 

 

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

2-3 éve szerintem voltam vele PH-en, de nem emlékszem.

 

Régióbeállítás Németország és Ausztria megszűnik a frekvencia ugréálás, de 2-3 másodperc kép után kiírja, hogy a csatorna nem létezik, törli? Szóval előrelépés nincs, csak a hibajelenség más.

 

Elküldöm a videót a Samsungnak, bár szerintem ilyen "öreg" tv-hez már nem fognak szoftverfrissítést kiadni, illetve NMHH-nak is, elvileg ők is tudnak vizsgálódni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...