Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Ha jól látom, az utolsó ÁSZF módosulás szerint

(https://www.telekom.hu/rolunk/szolgaltatasok/aszf/aszf_modosulasok)

újabb jónéhány településen szűnik majd meg az analóg kábeltelevíziós szolgáltatás. Ezzel frekvenciák szabadulnak majd fel, illetve ez is egy lépés az egységesebb platform kialakítása felé. Egy másik topikban már folyt egy rövid beszélgetés arról, hogy a Digitális kábeltv is szép lassan kivezetésre kerülhet, hiszen értékesítése már régebben megszűnt. Kíváncsian várom, hogy milyen gyorsan megy majd végbe ez a folyamat, mert ahhoz, hogy az elavultabb hálózati struktúrákkal rendelkező településeken is IPTV-re tudjanak majd migrálni jelentős fejlesztésekre lesz szükség, és ez értelemszerűen egy másik -tkp az IPTV alapját, hátterét képező- terület az internet szolgáltatás jövőjére is komoly kihatással lesz.

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdvözlet Mindenkinek! Tulajdonképpen nem is kérdés lenne, csak egy kis füstölgés amiatt, hogy kb. lassan 20 éve vagyunk előfizetői a szolgáltatónak, és emlékszem, még a boldogabb időkben "kedvezményesen" meg lehetett vásárolni a STB-ot. Mivel a most gyártott televíziók többsége már tudja fogadni a  kártyaolvasó modult, így totálisan feleslegessé válik a "fekete doboz". (Mondjuk nálunk jó szolgálatot tesz, amióta az asztal lába alatt van, azóta nem billeg :-)) Visszaadni nem lehet, megvásárolni nem lehet, tehát minden hónapban beszedik a pénzt érte, ha tetszik, ha nem - örökös rabszolgaság. Valakinek valami tippje???? Üdv!

Üdv!

 

Ha jól tippelem, akkor digitális kábel tv szolgáltatásról lehet szó - ebben az esetben a mai DVB-C tunerrel és kártyaolvasóval felszerelt modern tévékészülékek már valóban set-top box nélkül is képesek a csatornák vételére. A T azonban mindig is ragaszkodott a  boxos megoldáshoz, (ez IPTV esetén nem is kerülhető el) hogy így garantáltan elkerülhetőek legyenek a különböző kártyaolvasó modulok által esetlegesen okozott kompatibilitási problémák és egyéb mizériák.

Viszont valószínű, hogy a digitális kábeltévé napjai lassan lejárnak ide is bemásolom annak a már többször is hivatkozásként használt, egy évvel ezelőtti cikknek a linkjét amely erről szól:

(http://www.hwsw.hu/hirek/52631/telekom-dvb-c-tv-kabelteve-teve-digitalis-muholdas-iptv.html)

Ezt erősíti az is, hogy új előfizetést már csak IPTV-re lehet kötni, valamint, hogy a digitális kábeltévé csatornáit több helyen "kinyitják" - erről itt olvashatsz bővebben: Link .

Úgyhogy amennyiben a box nélküli tévézést részesítenéd előnyben, akkor sajnos ez egy rossz hír a számodra, hiszen az IPTV esetén mindenképp szükség van a set-top boxra.

Hogy szegény boxból asztalláb támaszték lett, hááát... nem a box tehet róla, hogy eljárt felette az idő... :smileyvery-happy:

De legalább még hasznosnak "érezheti magát!" :smileylol:

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Miért nem lehet megvásárolni?

1, csak

2, Mert akkor nem mfizetz "bérleti" díjat. Jelen állapotban a bérleti díj külön számlázott előfizetési díj,

3, Mert akkor a tiéd és asz csinálsz vele amit akarsz (szoftvert pedig nem akarja eladni a telekom)

4, Minek adja el 4szeres árom ha 10 szerest is kaphat érte?

5, És fizesd ki az áramfogyasztását is- bár ez érdekes kérdés bérlet esetén, lehet vissza lehetne kérni mivel nem a te berendezésed.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ezzel csak az a gond, hogy így sokan nem fognak 3 iptv boxot rendelni, csak egyet. A többi tvn meg majd megy ingyen a dvb-c. Erről a 85 éves orion tv-t néző Marika nénit meg ki fogja érthetően tájékoztatni? Tapasztalatok alapján az idősek nem is nézik az iptv-t mert bonyolult a kezelése. A 20 éves tv meg ugye nem rendelkezik beépített tunerrel, dvb-c boxot meg ugye nem fog kapni, az iptvhez meg ugye nem ért. Ebből elég sok gond lesz szerintem. Majd reklamálnak az idősek, hogy elment a tv. Mert ugye sokaknál 4 tvre jut 1 iptv box. Ez bevételnövelésnek jó erről az oldalról. De az új tv-vel rendelkezők pedig jogtalanul nézik majd a jó minőségű dvb-ct. Én azoknál akiknél van iptv levágnám a dvb-c frekvenciákat vagy fizessen érte jelképes összeget. Mert ugye plussz költséggel nem jár, hogy nézi vagy nem, de ha csak 1 ingyen boxot kér ahelyett, hogy bérelne még kettőt az nem fair az újonann bekötött előfizetőkkel szemben. Mert ugye az új előfizetőknél nincs elhúzva a koax csak a digitális elosztóig.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A jó magyar írigység mindig működik érvként.

 

Az van hogy akinek nem kábeles iptv-je van az a szerződéskor elfogadta hogy neki drágább a  tv. Aláírta punktum. Nem panaszkodott a hátrányos megkülönböztetés miatt.

Mint kizárólagos szolgáltató én sem panaszkodtam amikor áttértem digitális tvre hogy keményem árat drágított a tkom (csökkententt műsor elérhetőség, és stb előfizetés _feleslegesen_ -  drágább áron kevesebb szolgáltatás). Ha megszűnik a analóg/digi és igy megint árat emel a tkom, akkor mivel már van altarnatíva akkor bájbáj tkom, a hűség meg megy a fenébe csak figyelni kell az ÁSZF változásra.

És hülyének néznek a szomszédok mert most szoltam a nekik és állítottam át pár tv-t digire. :-)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

az áramfogyasztás árát biztos, hogy nem lehet visszakérni:

"A digitális kábeltelevízió szolgáltatások igénybe vételéhez dekódoló egység (set top box és kártya) szükséges. A lakáserősítő, a set top box(ok) és a távirányító áram , illetve táp ellátását az Előfizető köteles biztosítani." (ÁSZF 2. melléklet 2.3)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha nem bérled a boxot, és egyszer baja van, akkor szerintem nem örülnél, ha a saját eszközöd miatt számláznák a kiszállást + a szervízt. Ja és csere keszüléket sem adnának. Mai állás szerint kimegy a szerelő és szó nélkül cseréli. Sőt még telefonon is segítenek a hibaelahárítasban. Ha a tiéd a box, akkor a digitális eloszotóig biztosítják a jelet. Ha annak a hátulján a csatlakozó működik, akkor a többi már a te gondod vagy fizetősen segítenek. Nem két forint a kiszállás. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ettől féltem. a rejtett költség még le is van írva- még jó hogy a tkom arra törekszik hogy kelljen sok áramot fizetnünk és.

több eszköz is megelel az energiatakaékossági rendeleteknek:

 

"

107/2009/EK rendelet tervezési előírásokat tartalmaz, nem a forgalmazókra állapít meg kötelezettségeket, azonban a Magyar Telekom szem előtt tartja az új  környezettudatos elvárásokat, ezért mindig szem előtt tartja, hogy a hatályos jogszabályi előírásoknak megfelelő és  legkorszerűbb eszközöket (set top box,homegateway) szerezze be és létesítse az ügyfeleinél.

 

Az általunk jelenleg forgalmazott új eszközök esetében több típusú eszköz is megfelel a tervezési elvekben foglaltaknak, illetve az általunk újonnan forgalomba hozott típusok esetében arra törekszünk, hogy megfeleljünk ezen elvárásoknak is.

"

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

870Ft egy box évente 8700+2x870 ft. Kb 10.000Ft.

 

Egy box eredeti ára ha HD képes olyan 2-3 esetleg 4 éven belül térülne meg, na DE:

 

Az első box ingyen van, a másodikért fizetni kell. Meg a harmadikért is. De ezt vehetjük úgy is, hogy nem a boxért fizetsz, hanem a külön sávszélért, amit igényel a 2. box. Elvégre nem várhatod el, hogy majd ingyen "nagyobb" sávszélt kapj, csak mert neked kell még egy TV... Pont azért fizeted ezt az összeget, a vonalért amit használsz.... pluszban.

 

Az meg hogy  a TV-kben van kártyaolvasó... Ha CA modult árulnának box helyett (ami IPTV-nél nem lehetséges, a funkciók miatt, egyelőre), azért is fizetned kellene, csak maximum nem 870 Ft-ot hanem 470Ft-ot. De ingyen nem kapsz még 1 TV-t... Egy előfizetési árban 1 TV van, új sávszél új pénz.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

1 db stb. van a lakásban, az előfizetési díja 1550,-Ft/hó. Ugyan azt írja, hogy "HD vevőegység", de könyörgöm, NEM használjuk, ha HD, ha nem - csak a kártyát. Én a választás szabadságát hiányolom az egész rendszerből, hogy nem dönthetem el, hogy kell-e a set top box, vagy megoldom saját magam, a "bótban" vásárolt CA-modul segítségével (ami egyszeri költség) a tv-nézést. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha te most digitális kábel tvre (dvb-c) gondolsz, ott jelenleg is lehetséges CA modullal használni a telekomnál, ha képes rá a tv-d. Első bekötésnél kell a szerelővel megbeszélni. De itt is az a gond, hogy saját eszköz, így a céget nem fogja érdekelni, ha nem tudod behangolni a tvd vagy a kártyán lévő havi 1x küldött jogosultsági lista nem frissül be. Egyszerűbb boxig biztosítani, ott csak az lehet a hiba, ha a tvd elromlik, mivep még a kábel is a cégé. Persze sokkal kényelmesebb 1 távirányítóval használni, ez persze iptvnél nem lehetséges. Egyébként dvb-c hálót a rendszer biztonsága érdekében is féltik, ezért adnak boxot, lehetne vele trükközni, ha van kártyád és az nem a boxhoz van párosítva. 

De hamarosan úgyis kivezetik szerintem a dvb-ct a telekomnál max 2 évet jósolok neki, pedig én is jobban szerettem mint az iptvt. Aztán rájöttem, hogy sosincs semmi értelmes a tvben és előfizettem a mozi klubbra. 

Tehát jelenleg is megoldható modullal, ha már meglevő előfizető vagy, akkor vegyél egy modult ha nincs a tvdben és set top box vagy conax csere alkalmával azzal kell párosítani és működni fog. De lutri. Lehet, hogy következő hónap 10.én megöli egy frissítés. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

De mégegyszer leírom, ha esetleg meg tudnád magadnak oldani, és csak a kártya kellene, arra is felszámolnának X összeget olyan 500 Ft körül. Te egy új 2. TV-re illetve egy 3. TV-re kéred az adást, ami + pénzbe kerül.

 

A Te előfizetési csomagod ármodosulás nélkül 1 TV-re szól. Vagyis ha lenne lehetőséged is venni sajátot, akkor is fizetnél jópárszáz forintot a 2. streamért.

 

Egyébként: 2. és 3. Box egyésgesem 870Ft, felvétel opció 1.100 Ft.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Bocsánat, lehet, hogy nem vagyok egyértelmű. 1 tv-nk van, 1 boxunk van, 1 kártyánk van. Semmi új előfizetésről vagy + kártyáról, vevőegységről szó nincs. Azt aláírom, hogy nyilván kérnének a kártyáért is valamekkora összeget, de NEM adják meg a választás lehetőségét sem, hogy vagy kártya vagy stb.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez egyébként minden szolgáltatánál hasonló üzleti modellen működik, a médiabox bérleti díját belekalkulálják a szolgáltatás havidíjába.  Bár azt aláírom, hogy aki nem ragaszkodik az interaktív tartalmakhoz, annak lehetőséget kellene sahját tv-jel kompatibilis médiakártya biztosítására is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez a táblázat tuti jó?

Megkerestettem ez alapján az RTL klubos mux-ot, de szabályos időközönként elmegy a kép, ilyenkor kiírja, hogy a csatorna már nem létezik, eltávolítja? Jelerősség stabil 88. EPG hibátlan.

Automata kereséssel a kép folyamatos, viszont nincs EPG, és a jelerősség ablakban nézve a szolgáltai azonosító és a multiplex értéke folyamatosan változik.

Mintha valami, esetleg a symbol rate nem lenne megfelelő. Vagy a moduláció.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ó Zebegény akkor szinte szomszéd vagy, Zebegény Budapest központi fejállomás által ellátott terep. Nálunk is Danubia tv van mint helyi tv.

Régiót próbáltad alítgatni ?

 

 

 

Nem akarok hülyeséget mondani nem biztos de azt hiszem Zebegény is Dunabogdányhoz tartozik, Tahi és Visegrád biztos.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...