Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

2-3 éve szerintem voltam vele PH-en, de nem emlékszem.

 

Régióbeállítás Németország és Ausztria megszűnik a frekvencia ugréálás, de 2-3 másodperc kép után kiírja, hogy a csatorna nem létezik, törli? Szóval előrelépés nincs, csak a hibajelenség más.

 

Elküldöm a videót a Samsungnak, bár szerintem ilyen "öreg" tv-hez már nem fognak szoftverfrissítést kiadni, illetve NMHH-nak is, elvileg ők is tudnak vizsgálódni.

Üdv!

 

Szoftverfrissítésre már szerintem sem számíthatsz, de a technikai támogatásnak küldött mail szerintem mindenképp megér(t) egy próbát, hátha másnál is előfordult és van esetleg más megoldás is a gondra a szoftverfrissítésen kívül.

Ha viszont nincs más út, még mindig ott az IPTV, csak sajnos ahhoz hogy netezhess és tévézhess azért kell a jó sávszél. Persze ADSL-en is "eldöcög" az IPTV,  de nettel együtt az internet sebessége nem lesz túl bíztató, sajnos.

Ps.: Az egyébként fura, hogy egyes frekvenciákkal gond van, míg másokkal minden oké...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na, végeztem egy kis kutatást. Az eredmény, hogy nem minden frekvencián csinálja ezt a tv, van, amelyiken jól működik.

170 MHz   jó

378 MHz   jó

386 MHz  nem jó

394 MHz  nem jó

402 MHz  nem jó

410 MHz   jó

418 MHz   nem jó

434 MHz  nem jó

 

Összefüggést azt még nem látok. :)

 

 

Kézzel esetleg próbáltad le tárolni a frekiket? Hátha akkor nem szenvedne a tv-d. 

Vagy nem tudom tiedbe van e ilyen menü vagy milyen néven, nálam csatorna frissítés a neve ezt esetleg ki kapcsolni ?

Milyen fajta tv-d van ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Manuális keresésnél sem javul meg a dolog, sőt, vannak olyan frekik, pl a 170-es, hogy csak az M1-et találja meg rajta.

Samsung P2470HD tv-m van, nincs benne ilyen csatornafrissítés dolog.

 

Az egész településen nincs rézpár, úgyhogy ADSL-sem. Valamikor 2004-ben építették ki a CATV hálózatot, azóta van csak internet. Addig a telefon DECT rendszeren ment.

Mivel pici falu, és ván koax hálózat, biztosra vehető, hogy senki nem fog rézpárt kihúzni. Egyeduralkodó a Telekom. Nem véletlenül hanyagolják el ezt a területet, nincs versenytárs.

 

Három hasonló tv tulajjal beszéltem, mind a háromnál működik a tv DVB-C vételre, és egy a közös: mind a hárman ****sek. Egyre biztosabb, hogy a Telekom kutyul vanamit a digitális kábeltv-vel, amit nem szeret a tv szoftvere. Azaz a Telekom és a Samsung is hibás.

Eset bejelentve a Médiahatóságnak, várom a visszejelzésüket.

Az is érdekes, hogy EPG egyáltalán nincs Telekomnál, míg  a ******TV-n tökéletesen jön. Telekomnál azt mondták azért, mert az EPG saját beltérikre van fejlesztve. Egyrészt ilyen nincs. EPG az EPG. Másrészt mivel engedik a saját készülék használatát, ne építsenek már bele semmi korlátozást. Ezen az alapon az egész hálózaton lehet valami korlátozás, hogy csak a saját készülékeiken működjön. Ha ez így van, NMHH nem fog örülni neki, az biztos.

 

Minél többet olvasok az IPTV-ről, annál biztosabb vagyok benne, hogy nem kell nekem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Még egy adalék, bár nem tudom, hogy lehet-e összefüggés.

 

Még 2013 nyár végén, amikor még ED2-es terület voltunk, előjött egy olyan probléma a modemmel, hogy időnként ledobált T3timeout hibával. Azt mondták a t-sek, hogy ez konkat hibára utal, és amikor összegyűlik egy bizonyos számú hiba, ledob. Igazából a hiba okát soha nem találták meg. Nem sokkal utána ED3-asok lettünk, és jött az ED3-as modem, igazából ez oldotta talán meg.

 

Az egyk ****s tv tulaj mondta, hogy nála akkor rendezgeti a tv a csatornákat, meg akkor ugrál össze-vissza, ha kontakthibás a kábel.

 

Namost ez a kettő egybevághat, de ugye olyan meg nem igazán lehet, hogy egyik frekin kontakthibás, másikon nem. xD

Bár nem tudom, hogy egy hibás erősítő tud-e ilyet produkálni valahol. Meg 2013 azért elég régen volt, azóta 20x lett minden állítgatva.

 

És akkor még mindig ott az EPG kérdése, aminek működnie kellene így is, úgy is.

De kontakthibára ne dobálja már át a csatornákat, szóval FW hiba is van benne.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Biztosíthatlak, hogy semmilyen korlátozás nincs hálózaton nekem is működik a dvb-c tudom gond nélkül nézni mind a 35 csatornát Hódmezővásárhelyről is halottam ott is okés. Viszont soha semmilyen tesztek nem zajlottak hogy igen melyik lcd tv-n hogy működik az adás arra hivatkozva hogy túl sok tv-t kéne megvizsgálni. Minidig tv-t azért ne keverjük ide mert tv-d másik tunerét használja fel. + Nem hiszem hogy hozzá nyúlnak már dvb-c hez nagyon iptv-t tolják.

Milyen rosszakat olvastál iptvről ?

 

 

 T3timeout = Modem kérésre nem válaszolt cmts időben ezt a hibát ed2 modemnél és előfizetésnél biztos lehetsz benne hogy nem is keresték nem is lett volna értelme ott ed3 használja mindenki inkább azt. Nálunk is ugyan azt el játszotta majd ed3 ra váltással el is tűnt. Most jött elő újra de teljesen más okokból.

 

Zavaró jel kerülhet hálózatra, ami elnyomja azokat a frekiket, erősítőnél olyat láttam már hogy  x freki rendbe volt x frekin meg ******* volt a jelszint de az meg is pusztult vagy nem volt be szintezve . De olyannal még nem találkoztam hogy x frekin jól ad x frekin meg szakadozik. Igazából 4 potenciális erősítő jelölt van meg egy node de ha ott lenne szarság pl szarul bealítót lézer akkor összes freki ******* lenne bízok benne hogy az normálisan be van alítva.  

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hogy itt se a ******TV se a Telekom nem tud normálisan működni, elszomorító. :(

 

Beltériről olvastam valahol, hogy bekapcsolás után még 3 perc amíg lehet rajta tv-t nézni, mert egy Windows CE van rajta, és annak fel kell állnia.

Vagy az ember nem kapcsolja ki, csak készenlétbe teszi, akkor meg fogyasztja az áramot. Nem elég, hogy a modem napi 0-24-ben eszi a 20 wattot, még a 2-3 beltéri is egye. Na azt nem.

Akkor elég lesz az alap csomag, ami elvileg megmarad analógon.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

TV-GO-t nem ismerem. Az nem mobilnetes? Csak mert itt az sincs. :D

 

Na most kíváncsi vagyok erre mit mondtok. Rászántam az időt, és az összes frekvenciát végignéztem, és egy táblázatba szedtem. Csatornákat csak azért írtam oda, mert időnként újra fogom kerestetni, és végig fogom nézni, hogy ez változik, vagy mindig ugyan azokkal van-e a baj, és így könnyebben megtalálom.

 

Annyit hozzáfűznék, hogy 778MHz-en van a nagymarosi DVB-T C multiplexe, lehet, hogy ott azért ilyen gyenge a jelerősség. Kép mindenesetre van, és nem is kockásodik, szóval "mérési" hiba is lehet.

 

786MHz azért 5-100, mert ott a frekvencia is ugrált, sokszor átdobja 450 MHz-re, és egyiken 5, másikon 100, de nem igazán lehet követni. Feltételezem, hogy a 450-en 5, mert ott semmi nincs, és a 786-on 100. (Nagy-Hideg-hegy adó E-MUX 498 MHz, de szerintem nincs köze hozzá.)

 

Érdekes továbbá, hogy egyetlen egy multiplexen az összes csatornán van működő EPG, a többi teljesen üres.

 

Még annyi, hogy a jelerősség 100-as skála, a bithiba pedig 10, és minél több, annál rosszabb.

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1IT3v8ctejxCLZWh6PGW2mTDO-tcHljDaAG3SVgxQTcM/edit?usp=sharing

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv!

 

A TVGO-t minden Telekom előfizető külön díj fizetése nélkül igénybe veheti, ezzel a szolgáltatással számítógépen, okostévén- és telefonon, tableten lehet tévézni. Csak internetszolgáltatás kell hozzá. (Értelemszerűen korlátlannal érdemes nézni, mert az adatforgalamat rendesen generálja.)

 

A szolgáltatást a www.tvgo.hu  oldalon érheted el, ahol regisztráció és belépés után az alábbi csatornák nézhetők:

 

RTL Klub, Tv2, M1, M2, Duna TV, Duna World, Hír TV, ATV, Life Network, Ozone Network Viasat3, Viasat6, Story4, Story5, Film+,  RTL2, Super TV2, Viva, RTL+, Muzsika TV, Spektrum Home, Sport 1 és 2, Minimax/C8, Disney, Nickelodeon, Megamax, Comedy Central, Fox, Paramount, NatGeo, NatGeo Wild, Spektrum, Davinci Learning,  TV Paprika, Cool, AMC, AXN, FilmCafé, MTV Hungary.

 

Remélem végül sikerül valami megoldást találni a gondodra!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Próbálok, eddig sikertelenül.

A telekomos e-mail címemmel próbáltam, azt írja, már használatban van. Életemben most hallok először erről a szolgáltatásról, feltételezem a telekomos mail címeket automatikusan regisztrálták. Csak éppen a jelszót nem tudom így, jelszóemlékeztető meg átmeneti technikai hiba miatt nem működik.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szisztok, a digitális kábel tv csomag árakat (pl. kiegészítő set top box ára) hol lehet megnézni a thome honlapon? Nekem csak az IP TV-t mutatja, de arról küldtek levelet, hogy az analógot átalakítják digitális kábeltévé, szóval digitális kábel csomag lesz, de akkor hol tudom megnézni a további eszközök díját? Valószínűleg több set top box kell majd, ezért érdekes.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszi. Ez hasznos. Már csak az az info kellene, hogy hány set top boxot lehet digitális kábelhez bérelni. Az iptv-nél van valami limit (talán 3), aminek technikai okai vannak. Jól gondolom, hogy a digitális kábelnél nincs ilyen limit, mert a jel úgyis megy, nem fogy el a sávszél mint az iptv-nél?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...